За словами Ігоря Кочета, для заживлення лампочок під час відключень світла достатньо акумулятора малої ємності, інвертора і перехідника.
Інженер-винахідник із Дніпра Ігор Кочет створив систему освітлення з лампочки та акумулятора на випадок відключень світла. Про це він розповів в інтерв'ю порталу "Суспільне Дніпро".
За словами Ігоря Кочета, щоб світилася звичайна лампочка на 12V, потрібен акумулятор і перехідник для цієї системи. Також можна купити готове рішення — лампу на дроті, яка одразу йде з потрібним дротом для акумулятора чи розетки.
Якщо потрібно живити цілу люстру і є тільки лампочки на 220V, потрібно використовувати інвертор, щоб з 12V зробити 220V. У такому разі розетку лампочки спочатку вмикають в інвертор, який зі свого боку під'єднується до акумулятора.
"Але в цій системі є недолік — для того щоб підвищити напругу, багато енергії витрачається інвертором, тому й заряд такої системи — менший", — наголосив Ігор Кочет.
Коштує лампочка з проводом і акумулятором малої ємності близько 250 гривень. Вартість інвертора стартує від півтори тисячі гривень. Згадані системи інженер радить використовувати тільки як аварійні. За його словами, на випадок блекаутів краще купити лампочку з вбудованим акумулятором, а також різні ліхтарики, що працюють від павербанків.
Нагадаємо, учень 6-го класу з Кам'янця-Подільського Артем Ясинський створив модель вертикального вітряка, яка вирішує ключові проблеми традиційних вітрогенераторів. Вона запускається за швидкості вітру 1,3 м/с, вловлює вітер з будь-якого напрямку і працює безшумно.
Зі свого боку житель Дніпра Геннадій Карпов створив особливі "акумулятори холоду", щоб холодильник зміг тримати низьку температуру під час віялових вимкнень світла. За його словами, зробити такий акумулятор під силу кожному.