MY.UAНовини
Напівпрозора Рада: Чи достатньо для відкритості парламенту відчинених дверей для журналістів
Напівпрозора Рада: Чи достатньо для відкритості парламенту відчинених дверей для журналістів

Напівпрозора Рада: Чи достатньо для відкритості парламенту відчинених дверей для журналістів

Депутати, медійники та представники громадянського суспільства обговорили питання про залучення громадян до парламентських процесів в умовах війни.

Відкритість парламенту є однією з основних передумов успішного функціонування демократії: у громадян має бути можливість стежити за діяльністю своїх обранців, брати участь в обговореннях важливих питань та впливати на ухвалення рішень. Водночас безпекові питання накладають свої обмеження на комунікацію між Радою та суспільством. Яким чином знайти баланс між першим та другим? Про це йшлося на одній з панельних дискусій на конференції «Відкритість Верховної Ради та парламентська дипломатія в умовах війни», яку організувала програма USAID «РАДА: наступне покоління».

В дискусії «Парламент для виборця: відкритість та громадська участь у роботі Верховної Ради України» взяли участь:

  • Олена Шуляк, голова комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування,

  • регіонального розвитку та містобудування;

  • Ярослав Юрчишин, голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова;

  • Олена Єна, старша директорка програм Національного демократичного інституту в Україні;

  • Катерина Коберник, шеф-редакторка, «Бабель»

  • Олександр Саліженко, головний редактор Громадського руху «Чесно».

Публічні консультації, участь громадян у прийнятті державних рішень, прозорість цих рішень — все це ознаки демократичного управління в державі. Втім, в Україні, говорить голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, законопроєкти часто розробляються без участі громадськості, що нерідко викликає неприйняття таких документів суспільством. У той же час, коли законопроєкти проходять через експертно-громадську експертизу, це не тільки додає їм легітимності, але й захищає від атак зацікавлених персон.

«Нещодавно парламент ухвалив надзвичайно важливий Закон “Про публічні консультації”, який зараз очікує на підпис президента. З моменту його реєстрації до ухвалення минуло майже чотири роки. А представники громадянського суспільства і певні експерти почали над ним працювати ще у 2015 році. 

Тож закон довгоочікуваний, але має два серйозних недоліка. По-перше, він робить публічні консультації для народних депутатів правом, а не обов'язком. А по-друге, вступить в силу лише через рік після закінчення воєнного стану», — розповіла Шуляк, висловивши при цьому сподівання на те, що до набуття чинності цього закону депутати внесуть до нього зміни для усунення усіх недоліків.

Проте, зауважила народна депутатка, народні обранці можуть вже зараз використовувати публічні консультації у якості ефективного інструменту для залучення громадськості до вироблення якісних законопроєктів. Принаймні, комітет Верховної Ради, який очолює Олена Шуляк, має подібний досвід. Щоправда, за її словами, у цьому комітету допомагають партнери — програма USAID «РАДА: наступне покоління».   

«Бути відкритим, радитися та слухати думку інших — це не про слабкість чи спробу догодити громадянському суспільству, а про необхідність рухатися відповідно до вимог часу та розвитку української демократії. Це органічний процес, який, хоч і з певними “але”, розвивається і змінює логіку прийняття рішень на державному рівні», — наголосила Шуляк.

Голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин також вважає необхідною участь експертів, стейкхолдерів та представників громадського сектору у виробленні державних рішень і створенні законопроєктів. «Далеко не всі законодавчі ініціативи народних депутатів є зразками якості. І якби в нас активно практикувались публічні консультації, пропозицій на кшталт крутити увʼязненим педалі велосипедів для генерації електроенергії в обмін на зменшення терміну увʼязнення, напевно, було б менше», — переконаний народний депутат. 

Юрчишин нагадав про те, що з початку травня журналістів повернули до парламенту, де вони можуть висвітлювати діяльність Ради безпосередньо у приміщенні законодавчого органу. І тепер на кожному засіданні парламенту присутні близько 30 представників медіа. «Обмежень для журналістів в принципі немає, окрім як вимога переакредитації, яка необхідна з суто безпекових міркувань. Ніяких непорозумінь чи нарікань з боку медійників щодо перепон чи обмежень в їхній роботі ми за цей час не отримували», — повідомив голова парламентського комітету з питань свободи слова. Також Юрчишин відзначив ще один позитивний, на його думку, момент: ніяких псевдомедіа типу анонімних телеграм-каналів у Верховній Раді немає і не буде, тому що ключова умова доступу до парламенту — діяльність медійного ресурсу відповідно до євроінтеграційного Закону «Про медіа».

Але, говорить Ярослав Юрчишин, яка б кількість журналістів не отримала можливість працювати в парламенті та яким би не був рівень їхнього доступу до Верховної Ради, у суспільства завжди буде запит на ще більшу відкритість. «І це цілком логічно. Оскільки відкритість — це не стан, а процес. Я пам’ятаю час, коли на сайті Верховної Ради взагалі було важко знайти потрібну інформацію, а зараз це один із найбільш зручних сайтів державних структур. Втім, сьогодні можна також зробити кілька кроків, які зроблять український парламент більш відкритим. Наприклад, завчасна публікація на сайті порядків денних і пленарних засідань Верховної Ради, і її комітетів. Якщо це робити без зазначення дати, ніякої небезпеки у цьому. Але це додатковий інструмент відкритості і прогнозованості роботи парламенту», — вважає народний депутат. 

За його словами, комітет свободи слова працює над питанням поновлення прямих трансляцій засідань Ради, оскільки можливість спостерігати за роботою народних обранців важлива для суспільства. Але куди важливіше, на думку Юрчишина, не просто фіксувати, що відбувається, а мати важливість відреагувати у разі, якщо щось відбувається всупереч інтересам і думкам експертів та суспільства і вчасно відреагувати на це.

Олена Шуляк, Олександр Юрчишин, Олена Єна

«Насправді, наш парламент демонструє високий рівень відкритості в умовах війни. І проаналізувавши сайти парламентів інших країн, можна сказати, що Україна навіть у такі непрості часи намагається впроваджувати у цій сфері європейські стандарти. Проактивна позиція експертного середовища, медіаспільноти завжди буде давати нам можливість отримувати більші результати», — сказав голова комітету з питань свободи слова. 

У найближчих планах комітету — пошуки можливостей збільшити присутність журналістів у парламенті з урахуванням усіх безпекових умов та стимулювання парламентських комітетів до більшої відкритості для медіа.

Старша директорка програм Національного демократичного інституту в Україні Олена Єна, своєю чергою, нагадала про основне досягнення українського парламенту — безперервну роботу від самого початку широкомасштабного вторгнення. Водночас, зауважила вона, один з найбільших викликів для Верховної Ради нині — дотримання балансу між безпекою та відкритістю її діяльності. А з цим питанням нероздільно пов’язаний рівень довіри громадян до законодавчого органу. 

«Наш Інститут нещодавно проводили фокус-групові дослідження з політичних питань, в результаті яких з’ясувалось, що рівень комунікації Верховної Ради з громадянами недостатній. Люди чекають більш повної інформації про діяльність народних депутатів, хочуть краще розуміти, що відбувається в стінах парламенту, особливо зважаючи на безпрецедентність тих викликів, які стоять сьогодні перед Верховною Радою», — розповіла Олена Єна. 

Без роз’яснювальної роботи, без інформування українців про обгрунтованість рішень, які приймають народні депутати, а також про те, як закони, котрі вони ухвалюють, впливають на ситуацію в країні, дуже важко розраховувати на підвищення довіри до законодавчого органу в суспільстві, зауважила експертка. І велику роль у цьому відіграють журналісти, які висвітлюють роботу парламенту.

Продовжуючи тему висвітлення в медіа діяльності Верховної ради і окремих народних депутатів, шефредакторка інтернет-видання «Бабель» Катерина Коберник наголосила: «Ви можете нам допомагати у цьому чи ні, але журналістам старої формації достатньо того, щоб їм не заважали. Ми інформацію знайдемо все одно — пустять нас до парламенту чи не пустять. Так, добре, коли є можливість туди потрапити, але ми розповідаємо про те, що відбувається у Верховній Раді, і без цього. Навіть якщо завтра кулуари закриються знову, це не означатиме, що громадськість не зможе дізнатися про роботу законодавчого органу». 

На думку Коберник, відкритість парламенту полягає не лише у відчинених для журналістів дверях та можливості представників медіа потрапити до його кулуарів. Проблемою нинішньої Верховної Ради журналістка вважає відсутність в ній (на відміну від парламентів попередніх скликань) політичної конкуренції.

«Нині в Раді домінує провладна фракція, через що буває дуже важко отримати інформацію, якщо у депутатів цієї фракції немає бажання нею поділитися. І така ситуація ніяк не пов’язана із війною, вона склалась ще до початку повномасштабного вторгнення. Дуже багато питань, які стосуються парламенту і за відповідями на які потрібно йти до парламенту, журналісти не можуть з’ясувати у саміх народних депутатів. Оскільки ті відправляють журналістів до Офісу президента. Це велика проблема. Оскільки справжній парламентаризм — це політична конкуренція, боротьба ідей і тому подібне. І все це має відбуватися під куполом будівлі на Грушевського», — говорить шеф-редакторка «Бабеля».

Водночас, за її спостереженнями, коли влада все більше концентрується в Офісі президента, парламент закривається для журналістів і громадськості. Адже коли в Офісі президента є лише п’ять людей, які володіють інформацією, то великий шанс, що ця інформація в принципі не дійде до громадськості. Тому якби у Верховній Раді справді вирішувалося більше принципових питань, а народні обранці були більш самостійними учасниками процесу, громадськість мала б більше інформації про те, що там відбувається, переконана Коберник. 

«Також нас, журналістів, турбує професійний рівень народних депутатів. Через те, що дуже часто їхня роль зводиться лише до натискання кнопок, він не надто високий. І нам буває дуже важко пояснити людям, навіщо ухвалюють той чи інший закон, що він несе суспільству і державі. Причому це стосується не лише провладної фракції, а й навіть опозиції. Ми іноді звертаємось до депутатів з питанням, чому вони проголосували той чи інший закон, а вони нерідко навіть не знають змісту законопроєктів, за які віддали голоси», — поскаржилась журналістка.         

Втім, оскільки медійники сьогодні, як і представники інших професій, навчились працювати в екстремальних умовах, вони продовжать висвітлювати роботу Ради, навіть якщо вона засідатиме у бункері без будь-якого доступу до нього, резюмувала медійниця.  

Головний редактор Руху «Чесно» Олександр Саліженко звернув увагу на позитивні моменти у діяльності українського парламенту. Так, після 24 лютого 2022 року, нагадав він, Верховна Рада перетворилась на майданчик міжнародного діалогу через велику кількість виступів на її засіданнях іноземних політиків — прем’єрів, президентів різних країн, керівників міжнародних організацій. 

«Але водночас хотілося б, щоб парламент став майданчиком діалогу між депутатами і суспільством, депутатами і журналістами. Я згоден з тим, що, можливо, досвідченим журналістам і не потрібно ходити до парламенту, щоб писати про нього. Однак представники медіа мають бути там присутніми, щоб виконувати функцію громадського контролю за діяльністю народних депутатів і стимулювати їх до більш активної роботи щонайменше своєю присутністю», — говорить Саліженко.

На його думку, хоча поновлення доступу медійників до парламенту є кроком до відкритості парламенту, той формат, у якому наразі працюють парламентські журналісти, не дає їм можливостей для повноцінної роботи. Представники медіа, вважає представник Руху «Чесно», повинні працювати, як і раніше, в ложі преси та мати змогу спостерігати за роботою народних обранців вживу, а не дивлячись на монітори. 

«Відкритість — це один із ключових критеріїв довіри з боку суспільства, який зараз так необхідний державним інституціям, особливо в умовах повномасштабного вторгнення та великої війни. Натомість відсутність відкритості створює підґрунтя для генерації чуток і скандалів, маніпуляцій та політизації найдрібніших протиріч. За таких умов відкрита робота парламенту несе переваги для всіх: для громадян, що довгий час перебувають в обмеженому інформаційному полі, та для самих політиків, чия робота нині відіграє важливу для держави роль», — переконаний Олександр Саліженко. 

Читайте також:

  • Дисциплінарний захід. Журналістів повертають в Раду, щоб депутати працювали краще

  • Міністр Кабміну: Зробити засідання уряду доступними для медіа зараз неможливо з точки зору безпеки

Фото: Програма USAID «РАДА: наступне покоління»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Верховная Рада
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
90-річна зірка "бондіани" перестала з'являтися на публіці - що сталося
GlavRed
2025-01-24T00:27:32Z
Розлучення чи вимушена пауза: Джастін Бібер відписався від дружини в Instagram
GlavRed
2025-01-24T00:27:05Z
Саніна з The Hardkiss виправдалася за виїзд чоловіка з країни після скандалу: "Наша родина..."
Политека
2025-01-23T23:30:22Z
Кохана, бажана: що означає ім’я Марії та коли вона святкує іменини
Telegraf
2025-01-23T23:12:23Z
Ви забудете про сон: 3 моторошні серіали жахів, які лоскочуть нерви
24tv
2025-01-23T22:21:13Z
Американська кіноакадемія оголосила номінантів на 97-у премію Оскар
Детектор М
2025-01-23T22:03:17Z
Батько Яніса Тімми розкрив деталі сімейних скандалів через Анну Сєдокову
GlavRed
2025-01-23T21:27:06Z
Україна не в списку: онука Софії Ротару назвала улюблені країни
GlavRed
2025-01-23T21:27:00Z
Вечір пам’яті актора театру і кіно ЯКОВА ТКАЧЕНКА
Кино-Театр
2025-01-23T21:12:02Z
24 січня віряни вшановують пам’яті святої преподобної Ксенії Римлянки: що сьогодні не можна робити
Комсомольская правда
2025-01-24T03:34:34Z
Яке сьогодні свято 24 січня 2025 року: як не накликати біду на свою родину
GlavRed
2025-01-24T03:03:19Z
Українці масово скуповують житло в одній із сусідніх країн
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T02:45:08Z
В «Українському мартирологу ХХ століття» наразі є дані про понад 140 тисяч репресованих - Хромов
УкраинФорм
2025-01-24T02:36:52Z
На Одещині чоловік відмовився від мобілізації через віру та сім'ю: що вирішив суд
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T02:33:52Z
Іменини Дениса у 2025 році: всі дати святкування Дня ангела
Telegraf
2025-01-24T02:24:12Z
Програма перекваліфікації OnTrack: хто може взяти участь
ZN UA
2025-01-24T02:03:48Z
Астрологи назвали знаки Зодіаку, в яких здійсняться мрії цієї зими: зусилля будуть винагороджені
Политека
2025-01-24T02:00:37Z
Що таке "незабавки": лише одиниці зможуть правильно пояснити слово
GlavRed
2025-01-24T01:54:35Z
Сенат затвердив Джона Реткліффа директором ЦРУ США: хто він такий та що говорив про Україну
Telegraf
2025-01-24T03:15:21Z
Миротворчий контингент в Україні: який з 3-х сценаріїв його впровадження найбільш реалістичний
24tv
2025-01-24T02:33:56Z
Республіканці пропонують поправку до Конституції, яка дозволить Трампу обійняти третій термін
ZN UA
2025-01-24T02:16:00Z
Невідомі безпілотники намагаються атакувати Саратов та Енгельс - соцмережі
TSN
2025-01-24T02:09:07Z
Москву атакували невідомі безпілотники: влада переконує, що впоралася з нападом
TSN
2025-01-24T02:09:02Z
Уже є зміни у відносинах Росії та Китаю: яких санкцій реально боїться Пекін
24tv
2025-01-24T01:39:52Z
"Попруть туди": РФ націлилася на захоплення двох областей України – тривожний прогноз
GlavRed
2025-01-24T01:27:32Z
Вечірка триває: російська авіабаза "Енгельс-2" під атакою безпілотників
Telegraf
2025-01-24T01:18:37Z
Суддя заблокував указ Трампа про право на громадянство народженим у США
УкраинФорм
2025-01-24T01:18:16Z
Окупанти просунулись поблизу семи населених пунктів на Донеччині – DeepState
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T03:36:11Z
У Києві викрили махінацію на закупівлі дорожньої солі зі збитками на ₴10 мільйонів
УкраинФорм
2025-01-24T03:12:46Z
Стало відомо, де просунувся ворог - Deep State
TSN
2025-01-24T03:09:22Z
Ворожі «Шахеди» дісталися західних областей, на Львівщині працює ППО
УкраинФорм
2025-01-24T03:06:14Z
У когось виникнуть розбіжності в особистому житті: гороскоп на 24 січня
24tv
2025-01-24T03:03:04Z
СБУ оголосила очільниці луганської «Роспошти» підозру в колаборанстві
УкраинФорм
2025-01-24T02:24:23Z
Село з Хмельниччини з найбільшою кількістю урочищ потрапило до книги рекордів України
УкраинФорм
2025-01-24T02:12:58Z
Підприємця судитимуть за встановлення неналежних мобільних укриттів у Херсоні
УкраинФорм
2025-01-24T01:27:08Z
Будівництво ресторану у Харкові відновилося упритул до пам'ятки архітектури
УкраинФорм
2025-01-24T00:21:35Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 8 секунд знайти морквину
GlavRed
2025-01-24T03:33:13Z
Гороскоп на лютий 2025 року для Овнів: натхнення, зміни та кохання
GlavRed
2025-01-24T02:36:43Z
Гороскоп на 24 січня з порадами для кожного знака Зодіаку: вогонь для Овнів, плани Водоліїв та складності Скорпіонів
Знай
2025-01-24T02:30:41Z
Вони кращі за звичні: рецепт апетитних смажених пельменів з сиром
24tv
2025-01-23T22:00:59Z
Джинси, пальто та білизна: як часто та правильно прати одяг
Знай
2025-01-23T21:51:15Z
Бритва, оцет та гумові рукавички: 9 способів, які допоможуть позбутися ворсинок на речах
Знай
2025-01-23T20:51:52Z
Він кожного разу особливий: рецепт знаменитого пляцка "Хвилі Дунаю"
24tv
2025-01-23T20:36:13Z
Так сир ви ще не їли і не подавали: розкішна закуска замість нудної нарізки
Telegraf
2025-01-23T20:30:46Z
Цю закуску можна подавати найдорожчим гостям: не млинці, а справжнісінький скарб
Telegraf
2025-01-23T20:30:29Z
Майже 61 гривня за літр: скільки коштують бензин, дизель та автогаз наприкінці січня
Хвиля
2025-01-24T03:06:26Z
Судитимуть експосадовців, які завдали ₴1,2 мільйона збитків під час реконструкції у зоні відчуження
УкраинФорм
2025-01-24T02:54:45Z
Ціни на нафту різко впали: до чого тут заклик Трампа до Саудівської Аравії
24tv
2025-01-24T02:18:54Z
Глобальна медицина потребує більше приватного капіталу: звернення фондівя
Хвиля
2025-01-24T02:12:58Z
У Польщі було продано рекордно дорогий шматок вершкового масла
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T02:00:24Z
У Франції одна за одною банкротують відомі виноробні
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T01:00:44Z
Єрмак: пропонуємо зафіксувати ціну в $30 за барель російської нафти
GlavRed
2025-01-23T23:27:00Z
Ціна акцій Netflix злетіла: інвестори відреагували на зростання бази підписників
Хвиля
2025-01-23T23:06:25Z
Індія диверсифікує нафтовий імпорт: країна шукає заміну російським постачанням
Хвиля
2025-01-23T21:06:36Z
У Київській області через атаку БПЛА ворога сталися пожежі у будинках: є загиблі
Хвиля
2025-01-24T03:33:42Z
В Україні торік у ДТП загинули 3202 людини - Білошицький
УкраинФорм
2025-01-24T03:30:31Z
Атака дронів на Київщину: спалахнула десятиповерхівка, є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T03:21:18Z
Внаслідок атаки БпЛА на Київщині пошкоджено багатоверхівку: є руйнування фасаду на кількох поверхах
TSN
2025-01-24T02:39:49Z
Через атаку дронів у двох районах Київщини спалахнули пожежі: перша офіційна інформація про наслідки
ZN UA
2025-01-24T02:30:29Z
Внаслідок падіння уламків збитого БПЛА на Київщині сталася пожежа у багатоповерхівці
УкраинФорм
2025-01-24T02:06:49Z
На Київщині дрон влучив у багатоповерхівку - моніторингові канали
TSN
2025-01-24T01:21:45Z
У Росії вибухи лунають над Саратовом та Енгельсом
24tv
2025-01-24T01:09:05Z
Прикордонники затримали «багатодітного» батька з фейковими документами
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T00:45:46Z
Більшість робить помилку: названо найкращий час для пиття кави вранці
GlavRed
2025-01-24T01:27:03Z
У НСЗУ пояснили, чому обмежили добову норму морфіну важкохворим пацієнтам: Терпіти біль – безпечніше
ZN UA
2025-01-24T00:57:57Z
Фахівці програми ментального здоров'я пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти людині
УкраинФорм
2025-01-23T23:45:42Z
Україна зацікавлена у співпраці з Японією у фармацевтичній галузі - Ляшко
УкраинФорм
2025-01-23T22:45:49Z
Як уникнути похмілля і не почуватися зранку "мертвим" – і що робити, якщо це все ж сталося
24tv
2025-01-23T20:42:43Z
Як знизити ризик смерті від раку вдвічі: знайшли спосіб доступний кожному
24tv
2025-01-23T20:18:40Z
Пишні оладки на кефірі бех дріжджів: як зробити, щоб вони залишались м'якими після охолодження
TSN
2025-01-23T19:21:06Z
У «Резерв+» розпочали тестування електронного направлення на ВЛК
УкраинФорм
2025-01-23T19:06:39Z
Як відростити здорове та густе волосся
24tv
2025-01-23T19:03:43Z
Деку: Барселоні не потрібен Неймар
Football.ua
2025-01-23T22:24:57Z
Турнірна таблиця Ліги Європи перед останнім туром: Довбик на межі вильоту, Яремчук вже у плей-оф
24tv
2025-01-23T22:24:54Z
Караващенко став гравцем Лівого Берега
Football.ua
2025-01-23T22:22:47Z
Ліга Європи. Поразка Аякса, перемога Айнтрахта та інші матчі
Football.ua
2025-01-23T22:15:27Z
Манчестер Юнайтед ледь не втратив перемогу над Рейнджерс
Football.ua
2025-01-23T22:10:00Z
Перше очко Динамо та фіаско Аякса від загадкового РФШ: результати матчів 7-го туру Ліги Європи
24tv
2025-01-23T22:09:15Z
Лаціо не залишив шансів Реалу Сосьєдад
Football.ua
2025-01-23T21:57:12Z
Сон відзначився унікальним досягненням
Football.ua
2025-01-23T21:54:16Z
Ліга Європи УЄФА: «Олімпіакос» Яремчука здолав «Порту», «Рома» Довбика програла АЗ
УкраинФорм
2025-01-23T21:45:48Z
На Полтавщині сільська рада накупила люксових телефонів на 0,2 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T03:15:04Z
Samsung урізала можливості S Pen в Galaxy S25 Ultra
InternetUA
2025-01-24T03:03:03Z
У Швейцарії російські хакери атакували сайти міст і банки
InternetUA
2025-01-24T02:01:36Z
Google купує частину бізнесу HTC за $250 млн
InternetUA
2025-01-24T01:01:56Z
Смартфон HMD Skyline почав оновлюватися до Android 15
InternetUA
2025-01-24T00:03:14Z
Вважав себе радянським вченим: історія дешифрувальника цивілізації майя з Харківщини
Telegraf
2025-01-23T23:36:15Z
Жінка продавала чобітки в інтернеті і втратила усі гроші
InternetUA
2025-01-23T22:31:16Z
Американські розробники представили далекобійну антидронову ракету Freedom Eagle-1
InternetUA
2025-01-23T22:16:38Z
TikTok посилює ШІ: компанія закупить чипи Nvidia та Huawei на $12 млрд
Хвиля
2025-01-23T22:12:50Z
В Україну поставили 780-сильний тягач Volvo FH16 для негабаритних перевезень
AutoCentre
2025-01-23T19:22:15Z
Lancia та Sparco повертаються у світ ралі
AutoCentre
2025-01-23T16:22:38Z
Китайські машини почали ламати росіянам хребти навіть при легких аваріях
Украина Криминальная
2025-01-23T16:00:14Z
В січні ОККО встановила плюс три нові Ultra Fast Chargers
24tv
2025-01-23T15:18:17Z
Ця поширена звичка "вбиває" авто: про що застерігають досвідчені водії
ТСН
2025-01-23T15:18:04Z
Для ДСНС поставили партію пожежних автоцистерн на всюдихідних шасі
AutoCentre
2025-01-23T15:16:03Z
Почалась збірка нового недорогого електрокара Skoda Elroq: вже продано понад 20 тисяч авто
Telegraf
2025-01-23T14:18:25Z
Land Rover розкрив терміни появи електричного Defender
AutoCentre
2025-01-23T14:16:52Z
Відео дня: Tesla Model S Plaid виставили у драг-битві проти поліцейських Ford Explorer
AutoGeek
2025-01-23T14:06:13Z