MY.UAНовини
Напівпрозора Рада: Чи достатньо для відкритості парламенту відчинених дверей для журналістів
Напівпрозора Рада: Чи достатньо для відкритості парламенту відчинених дверей для журналістів

Напівпрозора Рада: Чи достатньо для відкритості парламенту відчинених дверей для журналістів

Депутати, медійники та представники громадянського суспільства обговорили питання про залучення громадян до парламентських процесів в умовах війни.

Відкритість парламенту є однією з основних передумов успішного функціонування демократії: у громадян має бути можливість стежити за діяльністю своїх обранців, брати участь в обговореннях важливих питань та впливати на ухвалення рішень. Водночас безпекові питання накладають свої обмеження на комунікацію між Радою та суспільством. Яким чином знайти баланс між першим та другим? Про це йшлося на одній з панельних дискусій на конференції «Відкритість Верховної Ради та парламентська дипломатія в умовах війни», яку організувала програма USAID «РАДА: наступне покоління».

В дискусії «Парламент для виборця: відкритість та громадська участь у роботі Верховної Ради України» взяли участь:

  • Олена Шуляк, голова комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування,

  • регіонального розвитку та містобудування;

  • Ярослав Юрчишин, голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова;

  • Олена Єна, старша директорка програм Національного демократичного інституту в Україні;

  • Катерина Коберник, шеф-редакторка, «Бабель»

  • Олександр Саліженко, головний редактор Громадського руху «Чесно».

Публічні консультації, участь громадян у прийнятті державних рішень, прозорість цих рішень — все це ознаки демократичного управління в державі. Втім, в Україні, говорить голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, законопроєкти часто розробляються без участі громадськості, що нерідко викликає неприйняття таких документів суспільством. У той же час, коли законопроєкти проходять через експертно-громадську експертизу, це не тільки додає їм легітимності, але й захищає від атак зацікавлених персон.

«Нещодавно парламент ухвалив надзвичайно важливий Закон “Про публічні консультації”, який зараз очікує на підпис президента. З моменту його реєстрації до ухвалення минуло майже чотири роки. А представники громадянського суспільства і певні експерти почали над ним працювати ще у 2015 році. 

Тож закон довгоочікуваний, але має два серйозних недоліка. По-перше, він робить публічні консультації для народних депутатів правом, а не обов'язком. А по-друге, вступить в силу лише через рік після закінчення воєнного стану», — розповіла Шуляк, висловивши при цьому сподівання на те, що до набуття чинності цього закону депутати внесуть до нього зміни для усунення усіх недоліків.

Проте, зауважила народна депутатка, народні обранці можуть вже зараз використовувати публічні консультації у якості ефективного інструменту для залучення громадськості до вироблення якісних законопроєктів. Принаймні, комітет Верховної Ради, який очолює Олена Шуляк, має подібний досвід. Щоправда, за її словами, у цьому комітету допомагають партнери — програма USAID «РАДА: наступне покоління».   

«Бути відкритим, радитися та слухати думку інших — це не про слабкість чи спробу догодити громадянському суспільству, а про необхідність рухатися відповідно до вимог часу та розвитку української демократії. Це органічний процес, який, хоч і з певними “але”, розвивається і змінює логіку прийняття рішень на державному рівні», — наголосила Шуляк.

Голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин також вважає необхідною участь експертів, стейкхолдерів та представників громадського сектору у виробленні державних рішень і створенні законопроєктів. «Далеко не всі законодавчі ініціативи народних депутатів є зразками якості. І якби в нас активно практикувались публічні консультації, пропозицій на кшталт крутити увʼязненим педалі велосипедів для генерації електроенергії в обмін на зменшення терміну увʼязнення, напевно, було б менше», — переконаний народний депутат. 

Юрчишин нагадав про те, що з початку травня журналістів повернули до парламенту, де вони можуть висвітлювати діяльність Ради безпосередньо у приміщенні законодавчого органу. І тепер на кожному засіданні парламенту присутні близько 30 представників медіа. «Обмежень для журналістів в принципі немає, окрім як вимога переакредитації, яка необхідна з суто безпекових міркувань. Ніяких непорозумінь чи нарікань з боку медійників щодо перепон чи обмежень в їхній роботі ми за цей час не отримували», — повідомив голова парламентського комітету з питань свободи слова. Також Юрчишин відзначив ще один позитивний, на його думку, момент: ніяких псевдомедіа типу анонімних телеграм-каналів у Верховній Раді немає і не буде, тому що ключова умова доступу до парламенту — діяльність медійного ресурсу відповідно до євроінтеграційного Закону «Про медіа».

Але, говорить Ярослав Юрчишин, яка б кількість журналістів не отримала можливість працювати в парламенті та яким би не був рівень їхнього доступу до Верховної Ради, у суспільства завжди буде запит на ще більшу відкритість. «І це цілком логічно. Оскільки відкритість — це не стан, а процес. Я пам’ятаю час, коли на сайті Верховної Ради взагалі було важко знайти потрібну інформацію, а зараз це один із найбільш зручних сайтів державних структур. Втім, сьогодні можна також зробити кілька кроків, які зроблять український парламент більш відкритим. Наприклад, завчасна публікація на сайті порядків денних і пленарних засідань Верховної Ради, і її комітетів. Якщо це робити без зазначення дати, ніякої небезпеки у цьому. Але це додатковий інструмент відкритості і прогнозованості роботи парламенту», — вважає народний депутат. 

За його словами, комітет свободи слова працює над питанням поновлення прямих трансляцій засідань Ради, оскільки можливість спостерігати за роботою народних обранців важлива для суспільства. Але куди важливіше, на думку Юрчишина, не просто фіксувати, що відбувається, а мати важливість відреагувати у разі, якщо щось відбувається всупереч інтересам і думкам експертів та суспільства і вчасно відреагувати на це.

Олена Шуляк, Олександр Юрчишин, Олена Єна

«Насправді, наш парламент демонструє високий рівень відкритості в умовах війни. І проаналізувавши сайти парламентів інших країн, можна сказати, що Україна навіть у такі непрості часи намагається впроваджувати у цій сфері європейські стандарти. Проактивна позиція експертного середовища, медіаспільноти завжди буде давати нам можливість отримувати більші результати», — сказав голова комітету з питань свободи слова. 

У найближчих планах комітету — пошуки можливостей збільшити присутність журналістів у парламенті з урахуванням усіх безпекових умов та стимулювання парламентських комітетів до більшої відкритості для медіа.

Старша директорка програм Національного демократичного інституту в Україні Олена Єна, своєю чергою, нагадала про основне досягнення українського парламенту — безперервну роботу від самого початку широкомасштабного вторгнення. Водночас, зауважила вона, один з найбільших викликів для Верховної Ради нині — дотримання балансу між безпекою та відкритістю її діяльності. А з цим питанням нероздільно пов’язаний рівень довіри громадян до законодавчого органу. 

«Наш Інститут нещодавно проводили фокус-групові дослідження з політичних питань, в результаті яких з’ясувалось, що рівень комунікації Верховної Ради з громадянами недостатній. Люди чекають більш повної інформації про діяльність народних депутатів, хочуть краще розуміти, що відбувається в стінах парламенту, особливо зважаючи на безпрецедентність тих викликів, які стоять сьогодні перед Верховною Радою», — розповіла Олена Єна. 

Без роз’яснювальної роботи, без інформування українців про обгрунтованість рішень, які приймають народні депутати, а також про те, як закони, котрі вони ухвалюють, впливають на ситуацію в країні, дуже важко розраховувати на підвищення довіри до законодавчого органу в суспільстві, зауважила експертка. І велику роль у цьому відіграють журналісти, які висвітлюють роботу парламенту.

Продовжуючи тему висвітлення в медіа діяльності Верховної ради і окремих народних депутатів, шефредакторка інтернет-видання «Бабель» Катерина Коберник наголосила: «Ви можете нам допомагати у цьому чи ні, але журналістам старої формації достатньо того, щоб їм не заважали. Ми інформацію знайдемо все одно — пустять нас до парламенту чи не пустять. Так, добре, коли є можливість туди потрапити, але ми розповідаємо про те, що відбувається у Верховній Раді, і без цього. Навіть якщо завтра кулуари закриються знову, це не означатиме, що громадськість не зможе дізнатися про роботу законодавчого органу». 

На думку Коберник, відкритість парламенту полягає не лише у відчинених для журналістів дверях та можливості представників медіа потрапити до його кулуарів. Проблемою нинішньої Верховної Ради журналістка вважає відсутність в ній (на відміну від парламентів попередніх скликань) політичної конкуренції.

«Нині в Раді домінує провладна фракція, через що буває дуже важко отримати інформацію, якщо у депутатів цієї фракції немає бажання нею поділитися. І така ситуація ніяк не пов’язана із війною, вона склалась ще до початку повномасштабного вторгнення. Дуже багато питань, які стосуються парламенту і за відповідями на які потрібно йти до парламенту, журналісти не можуть з’ясувати у саміх народних депутатів. Оскільки ті відправляють журналістів до Офісу президента. Це велика проблема. Оскільки справжній парламентаризм — це політична конкуренція, боротьба ідей і тому подібне. І все це має відбуватися під куполом будівлі на Грушевського», — говорить шеф-редакторка «Бабеля».

Водночас, за її спостереженнями, коли влада все більше концентрується в Офісі президента, парламент закривається для журналістів і громадськості. Адже коли в Офісі президента є лише п’ять людей, які володіють інформацією, то великий шанс, що ця інформація в принципі не дійде до громадськості. Тому якби у Верховній Раді справді вирішувалося більше принципових питань, а народні обранці були більш самостійними учасниками процесу, громадськість мала б більше інформації про те, що там відбувається, переконана Коберник. 

«Також нас, журналістів, турбує професійний рівень народних депутатів. Через те, що дуже часто їхня роль зводиться лише до натискання кнопок, він не надто високий. І нам буває дуже важко пояснити людям, навіщо ухвалюють той чи інший закон, що він несе суспільству і державі. Причому це стосується не лише провладної фракції, а й навіть опозиції. Ми іноді звертаємось до депутатів з питанням, чому вони проголосували той чи інший закон, а вони нерідко навіть не знають змісту законопроєктів, за які віддали голоси», — поскаржилась журналістка.         

Втім, оскільки медійники сьогодні, як і представники інших професій, навчились працювати в екстремальних умовах, вони продовжать висвітлювати роботу Ради, навіть якщо вона засідатиме у бункері без будь-якого доступу до нього, резюмувала медійниця.  

Головний редактор Руху «Чесно» Олександр Саліженко звернув увагу на позитивні моменти у діяльності українського парламенту. Так, після 24 лютого 2022 року, нагадав він, Верховна Рада перетворилась на майданчик міжнародного діалогу через велику кількість виступів на її засіданнях іноземних політиків — прем’єрів, президентів різних країн, керівників міжнародних організацій. 

«Але водночас хотілося б, щоб парламент став майданчиком діалогу між депутатами і суспільством, депутатами і журналістами. Я згоден з тим, що, можливо, досвідченим журналістам і не потрібно ходити до парламенту, щоб писати про нього. Однак представники медіа мають бути там присутніми, щоб виконувати функцію громадського контролю за діяльністю народних депутатів і стимулювати їх до більш активної роботи щонайменше своєю присутністю», — говорить Саліженко.

На його думку, хоча поновлення доступу медійників до парламенту є кроком до відкритості парламенту, той формат, у якому наразі працюють парламентські журналісти, не дає їм можливостей для повноцінної роботи. Представники медіа, вважає представник Руху «Чесно», повинні працювати, як і раніше, в ложі преси та мати змогу спостерігати за роботою народних обранців вживу, а не дивлячись на монітори. 

«Відкритість — це один із ключових критеріїв довіри з боку суспільства, який зараз так необхідний державним інституціям, особливо в умовах повномасштабного вторгнення та великої війни. Натомість відсутність відкритості створює підґрунтя для генерації чуток і скандалів, маніпуляцій та політизації найдрібніших протиріч. За таких умов відкрита робота парламенту несе переваги для всіх: для громадян, що довгий час перебувають в обмеженому інформаційному полі, та для самих політиків, чия робота нині відіграє важливу для держави роль», — переконаний Олександр Саліженко. 

Читайте також:

  • Дисциплінарний захід. Журналістів повертають в Раду, щоб депутати працювали краще

  • Міністр Кабміну: Зробити засідання уряду доступними для медіа зараз неможливо з точки зору безпеки

Фото: Програма USAID «РАДА: наступне покоління»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Верховная Рада
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Как отсутствие отца в детстве влияет на мужчину: 7 последствий
Marie Claire
2024-09-20T07:01:59Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Только огурцы и помидоры - прошлый век: рецепт консервации на зиму из овощного ассорти
Знай
2024-09-20T06:51:48Z
Больше чем в яблоке: 9 фруктов с большим количеством клетчатки
Фокус
2024-09-20T06:15:17Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
Звезда "Лиги смеха" Розовый высмеял окупантов, которые внесли его в российский аналог "Миротворца"
TSN
2024-09-13T09:39:17Z
В немецкой библиотеке нашли ранее неизвестное произведение Моцарта
ZN UA
2024-09-20T08:55:13Z
Сталлоне покупает роскошный особняк для своих дочерей почти за $25 млн
Фокус
2024-09-20T08:42:39Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
Украинский комик ответил на хейт: “Никогда не уклонялся”
Comments UA
2024-09-08T21:36:34Z
Новое непо-поколение: 5 звездных детей, которых мы теперь будем видеть везде
Marie Claire
2024-09-18T13:31:39Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
России не хватит живой силы, чтобы достичь целей войны и оккупировать всю Украину, — ISW
Фокус
2024-09-20T09:06:53Z
Россия продолжает ядерный шантаж: какая украинская АЭС оказалась под угрозой
Comments UA
2024-09-20T09:03:06Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
"Послам приготовиться?": Безуглая перешла в комитет Рады по внешней политике
Фокус
2024-09-17T20:06:18Z
Россия в ООН заявила, что готова воевать "со всем НАТО"
Корреспондент
2024-09-13T16:48:03Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
В ДТП погиб тренер немецкого Айнтрахта
Корреспондент
2024-09-06T14:33:22Z
Дэвид Хэй назвал ошибки Фьюри в бою с Усиком
Корреспондент
2024-09-20T09:15:56Z
Хэйни продолжает утверждать, что честно победил Ломаченко
Корреспондент
2024-09-20T08:30:08Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
В России заявили о крупнейшем в истории техногенном пожаре на нефтебазе в Ростовской области
Новости Украины
2024-09-06T13:15:42Z
Грозит восемь лет заключения: полиция Киева задержала поджигателей авто ВСУ
Апостроф
2024-09-06T16:16:08Z
В Харьковской области горит почти тысяча гектаров леса
ZN UA
2024-09-20T08:43:49Z
В Одесской области из-за взрыва зарядного устройства пострадал двухлетний ребенок
Апостроф
2024-09-20T08:09:00Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
20 сентября 2024 года: Астафьев день — что сегодня нельзя делать
Фокус
2024-09-19T21:00:36Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Какой праздник отмечают 9 сентября: каким был день в истории
Обозреватель
2024-09-09T01:05:07Z
Полиция остановила авто и задает "невинные" вопросы: как водителям не попасть в ловушку штрафов
Знай
2024-09-20T08:54:13Z
Украина обогнала Европу по производству артиллерии: какие системы в первых рядах
Фокус
2024-09-20T08:45:05Z
В Латвии придумали способ обеспечить ВСУ автомобилями: подробности
Хвиля
2024-09-08T14:45:29Z
Украинское подразделение объявило набор рекрутов в Курской области
Апостроф
2024-09-08T08:09:19Z
Вторая годовщина смерти Елизаветы ІІ: пять интересных фактов о покойной королеве
Фокус
2024-09-08T08:06:29Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Как не просыпаться посреди ночи: рекомендации от специалиста
Обозреватель
2024-09-06T17:09:54Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Что может вызвать онемение рук: распространенные причины
Comments UA
2024-09-20T08:39:38Z
Путь к спасению: ирландские ученые разработали метод борьбы с аллергией на молоко у детей
Фокус
2024-09-20T08:27:19Z
Как сохранить красивые волосы во время менопаузы: 10 советов врача
Marie Claire
2024-09-20T03:01:13Z
Сезон гриппа и простуд приближается: что нужно есть, чтобы меньше болеть
Знай
2024-09-19T16:21:51Z
Способы уменьшения отеков и выведения излишней жидкости из организма
Comments UA
2024-09-19T15:15:52Z
Повод изменить рацион: какие болезни могут развиться, если часто есть рис и макароны
Знай
2024-09-19T14:51:51Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Жители поселка на Курщине жалуются на армию РФ из-за массовых мародерств и насилия
Апостроф
2024-09-20T09:12:40Z
Украинский военный показал, как «Океан Эльзы» поддерживает в российских посадках
Апостроф
2024-09-20T09:06:27Z
Стало известно, сколько людей сейчас проживает в Харькове
Корреспондент
2024-09-13T11:30:36Z
Российские захватчики атакуют Украину ударными БпЛА: карта тревог
TSN
2024-09-07T21:51:53Z
Сотрудники ТЦК избили мужчину в Харькове: омбудсмен ждет объяснений
Апостроф
2024-09-06T19:33:15Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
Знаменитый американский спорткар 70-х обнаружен брошенным в старом гараже
Фокус
2024-09-20T08:54:02Z
Старая школа: в Киеве засветился последний классический спорткар BMW
Фокус
2024-09-20T08:00:51Z
Всей семьей за покупками: американцы создали электровелик с коляской - 80 км без подзарядки
Знай
2024-09-20T03:51:24Z
Водителям дали всего 10 дней: как избежать неожиданных штрафов
Знай
2024-09-19T17:36:08Z
Миниатюрную городскую Honda превратили во внедорожный автодом за $13 000
Фокус
2024-09-19T14:12:02Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
В Украине появится первый в истории почтовый банк
Комсомольская правда
2024-09-20T09:07:08Z
Простой мощностей по выпуску автобензина на НПЗ РФ вырос на 71%
Хвиля
2024-09-20T08:57:59Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Международные резервы Украины выросли
Корреспондент
2024-09-13T11:51:04Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Последователи Майкла Джексона: гиббоны во время танца двигаются совсем как люди
Фокус
2024-09-20T09:15:28Z
"Вечная" ядерная батарея оказалась в 8000 раз эффективнее аналогов: как она устроена
Фокус
2024-09-20T09:06:41Z
Стало известно, когда ремейк Silent Hill 2 сможет выйти на Xbox Series X|S
GameMag
2024-09-20T08:55:39Z
Чрезвычайное открытие астрономов: Земля будет иметь два спутника в 2024 году
Comments UA
2024-09-20T08:54:20Z
Финальный сезон «Аркейн» будет выходить на Netflix на протяжении ноября — действие растянется на три акта
GameMag
2024-09-20T08:43:05Z
Кооперативный экшен-хоррор No More Room in Hell 2 выйдет в раннем доступе 22 октября
GameMag
2024-09-20T08:37:47Z
Пальмы и аллигаторы за Полярным кругом: ученые выяснили, к чему все идет
Фокус
2024-09-20T08:30:07Z