В акваторії Чорного моря на Одещині затримали іноземне вантажне судно та його капітана, який працював на країну-агресора Росію. Корабель ходив під прапором однієї з країн Центральної Африки, проте його екіпаж виконував замовлення росіян на вивезення українського зерна з тимчасово окупованого Криму.
Наразі на іноземне судно судно накладено арешт, його капітана можуть на п’ять років відправити за ґрати. Про викриття фігурантів розповіли в СБУ та Офісі генерального прокурора.
Йдеться про корабель USKO MFU під прапором Камеруну, який в 2023 році зайшов і вийшов із закритого Україною порту в Севастополі (тимчасово окупований Крим). Там його завантажили понад 3000 тоннами агропродукції, призначеної для турецької компанії.
Щоб замаскувати злочинну діяльність капітан періодично вимикав GPS-трекер судна і вносив недостовірні відомості до журналу маршрутів і стоянок плавзасобу. Фігурантом є громадянин Азербайджану, до складу екіпажу входило ще 12 іноземців.
У кінці травня 2024 року корабель вдруге зайшов до цього порту, знову ж таки з вимкненою AIS, і розвантажив багаж із Туреччини. Надалі він мав відправився до Стамбула. Його вантаж транспортувався до Близького Сходу для продажу на користь РФ.
Проте після увімкнення GPS-трекера 2 липня USKO MFU зайшло в один із портів Молдови. Коли корабель проходив акваторію порту Рені на Одещині, його руху завадили українські спецслужби. Під час обшуку було вилучено суднову документацію, систему AIS, комп'ютер, документацію, видану окупаційною адміністрацією Севастопольського морського торговельного порту.
Під час обшуку на борту судна вилучили документи, засоби навігації та інші речові докази злочинної діяльності. Капітану з Азербайджану повідомлено про підозру у порушенні порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 КК України). Йому загрожує до п’яти років позбавлення волі.
У межах кримінального провадження судно фігуранта відбуксирували на Одещину та рішенням суду заарештували, вирішується питання про його передачу в управління АРМА. Розслідування ще триває, встановлюються й інші особи, які можуть бути причетні до незаконної діяльності.
В Офісі генпрокурора нагадали, що з 15 липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя.
Як повідомляв OBOZ.UA, російські загарбники нещодавно вивезли понад 80 тисяч тонн зерна із ТОТ через Маріуполь. А загалом за перше півріччя 2024-го через порт у захопленому місті окупанти перевалили 160 тонн вантажів.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!