MY.UAНовини
Світ смартфонів після Apple iPhone: HTC, Motorolla, LG, Nokia, Blackberry та інші
Світ смартфонів після Apple iPhone: HTC, Motorolla, LG, Nokia, Blackberry та інші

Світ смартфонів після Apple iPhone: HTC, Motorolla, LG, Nokia, Blackberry та інші

Недавно ми завершили серію статей про те, як виглядали телефони і смартфони до Apple iPhone (до 2007 року), тому настав час поговорити про розвиток мобільної індустрії після релізу «найкращого смартфона за історію людства». З 2007 року тенденції різко змінилися, деякі виробники відразу адаптувалися та почали копіювати концепцію Apple. Інші ж вперто ігнорували ідею iPhone та збанкрутували. Згадаймо, як рухалися відомі виробники телефонів, які рішення приймали і до чого це призвело.

Зміст

  • 1 Alcatel
  • 2 Acer
  • 3 Asus
  • 4 Blackberry
  • 5 Nokia
  • 6 HTC
  • 7 LG
  • 8 Motorola
  • 9 Висновки

Alcatel

2009 alcatel OT-800 One Touch Tribe

Французька компанія Alcatel ще до релізу iPhone зазнала стагнації, здавалося, що підрозділ варто закрити, але згодом бренд зумів адаптуватися і почав випускати доступні сенсорні телефони (деякі з QWERTY клавіатурою), а пізніше перейшов на смартфони з Android OS.

2010 alcatel OT-890

Проблеми в компанії йшли не найкращим чином, але спроба повернутися не стало провальною. Довгий час після OT-S853 Alcatel не випускав крутих мультимедійних флагманів, орієнтуючись лише на телефони для дзвінків.

2014 alcatel Hero

В ранню епоху розквіту Android з iOS чималий  попит мали бюджетні QWERTY телефони з Java. Вони добре продавалися серед незаможної молоді, яким так хотілося долучитися до світу соціальних мереж і листування, а грошей на смартфон не було. Пізніше з’явилися доступні Android моделі OT-890 та їх чисельні продовження.

2022 alcatel 1B

Флагманів Alcatel не пропонував, зате впевнено займав бюджетний сегмент ринку. Під цим брендом випускалися смартфони аж до 2022 року, адже далі конкурувати з піднебесною було неможливо. Дивовижно, що європейський бренд прожив так довго, тримаючись виключно за бюджетну частину ринку.

Acer

2009 Acer neoTouch

Багато хто не знає, але Acer випускав смартфони ще 15 років тому, причому досить непогані. Невдалим вийшов хіба що флагман Acer F1, який дав зрозуміти, що резистивні екрани віджили своє. Після кількох Windows Mobile моделей компанія перейшла на Android і це було правильне рішення.

2011 Acer Iconia Smart

Справи йшли непогано, з’являлися цікаві планшети, інженери дозволяли собі експерименти з процесорами Intel, які заходили досить далеко. Наприклад, у 2015 році вийшов ігровий планшет Acer Predator 8 на Intel Atom x7-Z8700, а останнім пристроєм компанії став (також планшет) Acer Chromebook Tab 10.

2015 Acer Predator 8

Попри вдалий старт Acer програв перегони бюджетних смартфонів іншим виробникам з Китаю. Зовсім скоро в компанії вирішили, що підтримувати мобільний підрозділ нераціонально, тому зупинили подальшу розробку смартфонів.

Asus

2008 Asus P750

Тайванський гігант Asus не закинув свій мобільний підрозділ, на відміну від Acer, і досі продовжує випускати смартфони преміального сегмента. Та якими були моделі цього виробника 17 років тому, в рік релізу iPhone?

2012 Asus Transformer Pad Infinity 700

Ще до появи найпопулярнішого у світі телефону від Apple в Asus були круті Windows Mobile пристрої, а найбільше запам’яталися моделі з комбінованим методом вводу. Наприклад, Asus P525 з компактною клавіатурою та сенсорним екраном був досить універсальним рішенням в часи недосконалих резистивних сенсорів.

Поява iPhone не змінила плани з випуску схожих моделей, але в компанії задумалися над подальшим розвитком лише в сенсорному сегменті. Якщо в 2008 році вийшов Asus P750 (один з найкращих телефонів компанії) як вдале продовження попередників, то в 2009 вже не було таких кнопкових красенів.

Apple дала зрозуміти Asus, що клавіші нікому непотрібні. Тайванський гігант це усвідомив і «заліг на дно» аж на два роки. Інженери не били байдики, а активно працювали весь цей час, тому у 2011 компанія почала випускати нові пристрої (в основному планшети).

2014 Asus Zenfone 5 A500CG

Впізнаваний бренд добре продавався, що дозволило потрохи залазити в сегмент смартфонів. Акцент на компактності Zenfone дав шанс завоювати чималу базу фанатів, а ігрові ROG Phone досі манять геймерів. Хоч зараз доля мобільного ринку Asus неймовірно мала, та компанія не збирається здаватися, щорічно випускаючи мінімальну кількість моделей високого класу.

Blackberry

2008 BlackBerry Bold 9000

Компанія Blackberry не дуже вірила в успіх iPhone, тому попри вихід моделей Storm (які мали незручний сенсорний екран) канадський бренд випускав класичні моделі, які ще деякий час добре продавалися серед фанатів старої школи, яким нецікаві були всі ці новомодні «Айфони».

2009 BlackBerry Storm2 9520

Вся суть смартфонів Blackberry зводилася до механічної клавіатури та ділового переписування, а iPhone повністю зламав цю концепцію, доказавши, що людям потрібно протилежне. Масовий споживач з радістю змінив механічні кнопки на величезні сенсорні екрани, а оператори почали продавати дані, а не хвилини.

2011 BlackBerry Playbook

Це зробило катастрофічно погані продажі смартфонів Blackberry. Спроби перевести їх на сенсорні екрани (серії Storm, Curve) чи комбінацію сенсор + клавіатура (Bold, Torch) не давали позитивних результатів. Оновлена система Blackberry OS 10 дозволила компанії прожити ще кілька років перед повним переходом на Android.

Вдалим пристроєм від Blackberry виявився планшет Blackberry Playbook, який конкурував з Apple iPad 2. Перевагою «ігрової книги» стала операційна система з двома ядрами, що дозволяло запускати Android програми без жодних емуляторів. Попри це компанія не продовжувала серію Playbook, а згодом відмовилася від власної операційної системи.

2013 BlackBerry Q10

Здавалося б, Blackberry на OS мав всі шанси відновитися і знову постати серед світових виробників, але плани китайських компаній були іншими. Бренди з піднебесної знищили Blackberry демпінгом цін на свої смартфони, не даючи шансів конкурувати з такими брендами, як Xiaomi, Huawei, Oppo, Vivo, Realme тощо.

2015 BlackBerry Priv

Останні спроби компанії у вигляді Blackberry Passport, Key, Keynote, Priv остаточно поховали шанси на існування мобільного підрозділу. З того часу легендарні смартфони Blackberry це лише історія, приємні спогади про часи, коли люди спілкувалися з допомогою електронної пошти, при цьому не споживати сотні гігабайтів трафіку в місяць, як зараз роблять сучасні смартфони з соцмережами.

Nokia

2008 Nokia N96

Фінський гігант надто впевнено себе поводив, дотримуючись старих «вірувань», які існували в компанії десятиліттями. Попри шалений успіх iPhone компанія не спішила переводити рейки на сенсорні екрани чи змінювати операційну систему. Це призвело до вимирання Nokia та перетворення на малоуспішну компанію HMD, яка досі випускає телефони, але в бюджетному сегменті.

2008 Nokia 5800 XpressMusic

Споглядаючи на шалений Apple iPhone, Nokia випускає провальну, жахливу у всьому модель Nokia N96, яка виявилася гіршою за попередника у всьому крім об’єму вбудованої пам’яті. На 16 ГБ накопичувачі закінчувалися переваги, адже власники нового флагмана отримали гіршу автономність, слабшу камеру, неякісний корпус та стагнацію в плані швидкодії процесора.

2010 Nokia 6700 slide

Крім N96 фіни випускали багато кнопкових Symbian смартфонів і класичних телефонів на базі Series 40. Nokia N82, N79, N86, E72 – вони мали розкішний функціонал, значно кращий, як в iPhone того часу, але виглядали застарілими вже на момент релізу.

2010 Nokia N8

Люди не хотіли дивитися у 2.4-дюймові екрани, граючи в Java ігри та користуючись Opera Mini. Перший iPhone встановив нові стандарти і пояснив, що майбутнє лише за сенсорними смартфонами з потужними процесорами, які дозволяють працювати з вебдодатками, як на комп’ютері.

Сенсорних моделей було небагато, й то вони лише дражнили своїх власників. Умовний Nokia 5800 дуже добре продавався, але досі вважається еталоном того, як не варто робити сенсорні смартфони.

Нічний жах під назвою Symbian 9.4 довго мучив своїх власників, аж до появи розкішної, без перебільшення, Symbian Anna (потім Belle). Nokia знадобилося надто багато часу, щоб довести до ладу цю операційну систему, але було вже пізно. Android та iOS захопили занадто багато ринку, а технологічні обмеження Symbian (без підтримки багатоядерних процесорів) змусили відмовитися від неї.

2011 Nokia N9

Так само компанія не зуміла довести до ладу систему MeeGo в смартфоні N9. Ця модель випередила свій час, адже тоді графічний інтерфейс Android після N9 здавався справжнім аматорськими сміттям, зібраним на коліні за три дні. Система справді виглядала розкішно, але відсутність ПЗ третіх сторін поховала цю чудову розробку.

Справи на фронті Windows Phone також йшли не найкраще, а все через дешеві Android смартфони. Китай активно спонсорував свої національні бренди, буквально знищуючи європейських, американських і японських виробників. А що ще потрібно? Google дає безкоштовну операційну систему, а уряд виділяє гроші.

2012 Nokia Asha 203

Завдяки простоті розробки, низькій вартості та величезним інвестиціям Google Android смартфони витіснили Windows Phone. Попри це Nokia мала декілька моделей на OS Android з модифікованими оболонками. Якби не угода з Microsoft, фінська компанія могла б ще деякий час активно змагатися за покупців, але не сталося.

2013 Nokia Lumia 1020

В Microsoft зрозуміли, що це була погана покупка, тому продали Nokia компанії HMD, а та своєю чергою почала відроджувати ім’я великого бренду. Після 2016 року справи йшли непогано: Nokia 6 отримав якість збірки вищу, як в найкращих флагманів того часу, Nokia 3 добре продавався в бюджетному сегменті, а Nokia 8 Sirocco отримав заслужену повагу серед любителів преміум смартфонів.

2018 Nokia 8 Sirocco

Попри це, вже згаданий демпінг цін китайських виробників ніяк не сприяв відновленню Nokia. Більш доступні смартфони витіснили Nokia, не зважаючи на тривалі оновлення, регулярні патчі безпеки, чисту систему та всі інші переваги, які намагалися просувати маркетологи HMD.

Наразі компанія все ще тримається і є останнім європейським виробником смартфонів. Сумно лише те, що HMD більше не використовує бренд Nokia (лише для кнопкових телефонів), хоча й випускає бюджетні моделі на Android.

2024 Nokia 3210

Історія Nokia показує, що не можна ігнорувати, здавалося б, непомітні загрози. У 2007 році iPhone не виглядав проблемою для світового лідера ринку. Невміння вчасно адаптуватися призвело до того, що тепер могутній мастодонт технологій на межі виживання.

HTC

2008 HTC Touch Diamond

Після релізу iPhone справи в HTC йшли чудово, адже їх смартфони мали ту ж саму концепцію (великий екран, мінімум кнопок, простий інтерфейс), що й в Apple, але пропонували більше функцій для бізнесу. Windows Mobile смартфони HTC були найкращими у своєму роді, залишаючи далеко позаду Samsung, Sony Ericsson, Toshiba, Mitac, Asus, Acer.

2009 HTC HD2

Легендарний HTC HD 2 став першим масовим смартфоном з екраном 4.3 дюймів (в iPhone 3GS 3.5 дюймів), а також дозволяв працювати з двома операційними системами (Android + Windows Mobile). Цей був той час, коли смартфони на OS Android в США вважалися престижними, а не ганебними, адже HTC був синонімом якості та технологій.

2011 HTC EVO 3D

Хоч найкращі моделі HTC продавалися в десяти разів гірше за Apple iPhone, та цього було достатньо для стабільного зростання компанії. Тайванський бренд зайняв свою нішу на ринку і купався в грошах попри наявність конкурентів з Кореї і Японії.

Якщо компанія Apple лише допомогла HTC отримати популярність, то китайські виробники остаточно вирішили долю бренду дружнього тайванського народу. Компанії, які вилізали наче з під землі пропонували небачене співвідношення параметрів до вартості, тому флагмани HTC вже не виглядали раціональною покупкою.

Після вдалих моделей HTC M7 (з розкішною 4 МП камерою, яка поставить на коліна сучасні бюджетки), M8, M9 справи пішли вниз, адже саме тоді почалося масове зростання виробників з піднебесної. Навіщо платити за HTC, коли є Xiaomi?

2013 HTC One

Кілька років боротьби та економічна війна проти Китаю була програна, а лідер технологій, найкращий виробник «ділових» смартфонів HTC став вигнанцем, забутим брендом, який буквально нікому більше не потрібен.

2018 HTC Exodus 1

Попри своє вимирання, HTC залишив великий слід в історії мобільних технологій, як бренд, який вчасно зрозумів принцип «правильного смартфона» для народу, залишивши десятки крутих моделей (Diamond, Touch, Dream, HD2, Hero, Nexus One, Legend, Desire, Gratia, Wildfire, Sensation, EVO 3D, M7). Та виграти війну проти держави з найбільшою економікою у світі в нього не було шансів.

LG

2010 LG GT540 Optimus

Корейський виробник працював на всіх фронтах, одночасно випускаючи кнопкові моделі (особливо багато було розкладачок) та вкладав багато ресурсів в просування сенсорних телефонів. Більшість з них мали пропрієтарну прошивку з віртуальною машиною Java, але згодом з’явилися перші успішні смартфони, такі як LG KS20.

2010 LG KF305

Маркетологи добре зрозуміли серйозність загрози iPhone, але інженери поки не мали чим протистояти найкращому смартфону в історії. Проблемою Apple була висока вартість їх пристроїв, тому LG (разом з Samsung) взялися за розробку бюджетних телефонів з якомога більшими сенсорними екранами.

2011 LG Optimus 2X

Це було правильне рішення, яке вперше познайомило мільйони користувачів з сенсором. Більшість тих телефонів були повільними, мали резистивний екран, яким було незручно користуватися, але це не заважало їх продаватися. Людям надоїли кнопкові телефони, тому з 2008 року на світ з’явилося багато моделей, на кшталт LG GD510.

З появою Android (з Windows Phone співпраця була короткою) справи в LG пішли вгору. Безплатна операційна система з легким для написання програмним забезпеченням дозволила LG стати передовим виробником. Флагманські моделі Optimus добряче заважали продажам Samsung серії Galaxy S, хоча люди все ще стояли в кілометрових чергах за Apple iPhone.

2014 LG L90 D405

Далі історія майже повністю повторює HTC – великий Китай поглинає всіх. Смартфони LG були зовсім непоганими і вироблялися донедавна, але щось не дозволило їм вдало конкурувати. А якщо точніше, то отримувати прибутки. Дешевші бренди китайського походження витіснили LG на внутрішній ринок.

2020 LG Wing 5G

Їх пристрої продавалися аж до 2022 року, але не в Україні, тому багато хто вважав LG вже давним-давно мертвою компанією в мобільному сегменті.

Motorola

2008 Motorola RIZR Z10

Американська компанія хоч і не дожила до наших часів (її купила Lenovo), але довгий час впевнено забирала чималу частину ринку в Apple, особливо це відчувалося на батьківщині обох брендів. Після релізу Apple iPhone інженери Motorola довго не могли визначитися з напрямком розвитку.

2008 Motorola ZN5

З 2007 року вийшло чимало цікавих смартфонів Motorola на базі Linux. Вони не стали хітами продажу, не маючи шансів посунути Windows Mobile чи Symbian, але стали важливою опорою та досвідом, що згодилося під час переходу на Android OS через два роки.

2009 Motorola A1800

Крім сенсорних Linux моделей на кшталт A1800, A1210, був й кнопковий флагман ZN5 з топовою камерою Kodak. Всі вони мали великий потенціал, особливо для технічно просунутих користувачів, але відсутність достатньої кількості доступного софту зупиняло типових покупців.

Крім цього були спроби зайти в сегмент Symbian зі слайдерами Motorola RIZR Z8 і Z10. Попри наявність різних смартфонів найкраще продалися саме іміджеві телефони з тонким металевим корпусом, особливо розкладачки. Така схема могла працювати, але не довго, адже все більше людей хотіли iPhone, або щось, схоже на нього.

2008 рік був складним для Motorola, але з появою OS Android справи кардинально змінилися. Відкрита та повністю безкоштовна система з величезними дотаціями з боку Google дала змогу відновити свої позиції на ринку мобільних телефонів.

2009 Motorola MILESTONE

Реліз Motorola MILESTONE у 2009 році дав надію, яку маркетологи разом з інженерами зуміли реалізувати. Смартфони серії DROID були нафаршировані за останнім словом техніки. Надпотужні флагмани зуміли забрати частину потенційних покупців Apple, адже тоді iPhone ще могли ставити на коліна поголовно всіх виробників, як роблять зараз.

Motorola дозволяла собі експериментувати з форм-факторами, випускаючи бокові слайдери чи класичні моноблоки (без OS) з QWERTY клавіатурами, але останніх було все менше. Справи йшли відмінно, Motorola розбирали як гарячі пиріжки, але не було продовження легендарної RAZR V3, яке вийшло аж в 2019 році.

Крім смартфонів виходили круті планшети XOOM, годинники Moto 360 (піонери в області розумних годинників). Звісно, багато змінилося після покупки Motorola компанією Lenovo 10 років тому, але стратегія розвитку для цього бренду залишилася незмінною.

2011 Motorola XOOM 2 3G MZ616

Сумно, що більше немає продовження серії смартфонів з акриловим покриттям дисплея (Droid Turbo 2), які неможливо розбити, кинувши пристрій з 10 поверху до бетону. Недоліком було лише те, що покриття легко дряпалося в повсякденному використанні.

2012 Motorola DROID RAZR MAXX

Motorola й далі продовжує випускати виключно «чисті» Android смартфони без фірмових оболонок з рекламою чи непотрібним софтом. На ITC регулярно виходять нові огляди, а самі телефони можна знайти ледь не в кожному магазині.

2015 Motorola Moto X Force

Наразі Motorola одні з найкращих смартфонів в бюджетній і середній цінових категоріях, хоча змагатися за покупця з дорогими флагманами Samsung та Apple їм важко.

2019 Motorola Razr 2019

Величезний досвід розробки та правильний підхід, швидка адаптація під нові реалії ринку дозволили Motorola не лише втриматися на ногах після релізу iPhone, а й пережити навалу конкурентів. Звісно, тепер це також «чистокровний китаєць», але він хоча б шанує традиції Google, залишаючи систему майже в незайманому вигляді.

Висновки

Хоч загальні підсумки підбивати ще рано, адже в цій частині розглянули далеко не всі бренди, та все можна зробити проміжні висновки. Світові компанії йшли різними шляхами, але всіх їх об’єднав страх перед неминучими змінами, які приніс Apple iPhone.

Ті, хто відповідальніше ставився но нових стандартів зумів вижити, адаптувався і тепер бореться з новими викликами, а інші просто залишили своє ім’я в анналах історії чи намагаються вижити з останніх сил в цьому світі неймовірної конкуренції.

В наступній частині завершуємо епохальну серію статей про світ до і після Apple iPhone. Наступного тижня зазирнемо в історію Samsung, Sony Ericsson, Phillips, Panasonic, Palm та HP.  Має бути цікаво, адже саме з Palm Pre надихалися такі компанії, як Google та Apple, реалізувавши керування жестами.

Samsung використав хитру стратегію, бігаючи за всіма зайцями одночасно, а японська компанія Sony вперто відмовлялася приймати нові стандарти, як Nokia, через що поплатилася вражаючими втратами долі на ринку.

*Зображення телефонів взяті з Gsmarena.

Сподобалася стаття? Тоді обов’язково перегляньте серію матеріалів про телефони і смартфони до Apple iPhone. Об’єм величезний, тому розбили на декілька випусків, починаючи з 2000-го року.

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2000-2001 років

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2002-2003 років

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2004 року

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2005 року (Частина 1)

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2005 року (Частина 2)

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2006 року

Теги за темою
СмартфониSamsung
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
ГУР нанесло ракетную атаку по скоплению врага на ТОТ
TSN
2024-11-21T19:21:23Z
Работнику Николаевского облтеплоэнерго, корректировавшему вражеские удары по городу, грозит до 12 лет тюрьмы
Апостроф
2024-11-22T08:39:49Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 22 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-22T08:31:16Z
Солдаты все чаще попадают в окружение: кто должен понести наказание
Comments UA
2024-11-21T20:09:57Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
После Днепра РФ может готовить удар по Верховной Раде: нардепы отменили заседание
Фокус
2024-11-21T22:48:41Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
"Кремль предупреждает": как мировые СМИ отреагировали на удар "Орешником" по Днепру
Фокус
2024-11-22T09:00:33Z
США готовы к повышению ставок: в Пентагоне намекнули о ядерном ответе РФ и Китаю
Comments UA
2024-11-22T08:55:59Z
СБУ задержала семерых коллаборантов, сотрудничавших с российскими захватчиками во время оккупации Херсона
Апостроф
2024-11-21T17:13:24Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Зеленский лишил званий Баскова, Киркорова, Повалий, Ани Лорак
Апостроф
2024-11-22T08:48:53Z
Анджелина Джоли дала редкий комментарий о шестерых детях
Фокус
2024-11-22T08:31:56Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Пять минут экстремального холода очень полезны для людей: в чем преимущество
Фокус
2024-11-22T09:00:43Z
Плохие новости для любителей гамбургеров: фастфуд и пиво уничтожают "мужскую силу"
Знай
2024-11-22T08:51:56Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
В "Челси" назвали главный недостаток украинца Мудрика
ZN UA
2024-11-22T08:52:36Z
Назван главный фаворит на "Золотой мяч"-2025
ZN UA
2024-11-22T08:41:27Z
Известный певец летом помог новичку АПЛ оформить трансфер игрока
Корреспондент
2024-11-22T07:42:40Z
Родри рассказал, разговаривал ли с Винисиусом после вручения Золотого Мяча
Корреспондент
2024-11-22T07:27:33Z
Чисора узнал имя своего соперника
Корреспондент
2024-11-22T05:18:51Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Та Самая Пятница в Алло: грандиозный день распродаж
TSN
2024-11-22T09:01:37Z
Праздничный "салют": в США планируют взорвать 16-этажный отель на Новый год
Фокус
2024-11-22T09:00:41Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
В девяти областях отключения света - Укрэнерго
Корреспондент
2024-11-22T08:54:31Z
Графики почасовых отключений электроэнергии в Украине на 22 ноября
Известия Киев
2024-11-22T08:51:14Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Можно ли подогревать кофе в микроволновке: эксперты дали четкий ответ
TSN
2024-11-22T08:33:50Z
Интересный тест: выберите снежинку, чтобы узнать, исполнятся ли ваши мечты в новом году
TSN
2024-11-22T07:36:46Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Билеты от 20 тысяч гривен: в Британии начнет курсировать рождественский поезд
Фокус
2024-11-22T06:57:29Z
Топ-3 самых страстных знака зодиака среди женщин и мужчин
Comments UA
2024-11-22T04:00:41Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Киеве произошел пожар: есть погибший и пострадавшие
TSN
2024-11-22T08:51:46Z
В Черкасской области раздаются взрывы
Корреспондент
2024-11-22T08:04:58Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Хмельницкой области раздаются взрывы
TSN
2024-11-22T08:03:40Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Стартап искусственного интеллекта Илона Маска теперь стоит больше, чем Twitter на момент приобретения
ITC
2024-11-22T08:08:47Z
Джеймс Дайсон и его 5126 неудач: вдохновляющая история одного из главных изобретателей современности
Marie Claire
2024-11-22T08:01:54Z
NASA показало, как космический корабль Starship поможет астронавтам высадиться на Луну
Фокус
2024-11-22T08:00:21Z
В Сирии нашли неизвестный науке алфавит: он появился на 500 лет раньше самого первого
Фокус
2024-11-22T07:42:47Z
Под водой у берегов Аляски найдена загадочная структура, извергающая газ: ее природа неизвестна
Фокус
2024-11-22T07:06:08Z
Гигант в коконе: впервые получен снимок крупным планом звезды за пределами Млечного Пути
Фокус
2024-11-22T06:57:39Z
Обновление The Rogue Prince of Persia изменит игру навсегда: принц больше не фиолетовый
Знай
2024-11-22T06:51:10Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z
Старый 88-летний мотоцикл продают по цене нового Ferrari
Фокус
2024-11-21T10:06:53Z
Культовый американский спорткар 70-х за $500000 простоял более 40 лет на складе
Фокус
2024-11-21T07:45:35Z
Не генератор, а электромобиль: как lifecell собирается решать проблемы во время длительных обесточений
Знай
2024-11-21T04:51:56Z