Учені вважають, що багато навколоземних астероїдів насправді є темними кометами.
Автори нового дослідження припускають, що до 60% навколоземних об'єктів можуть бути загадковими астероїдами, відомими як темні комети. Ці об'єкти ймовірно містять або містили водяний лід. Таким чином вони могли бути джерелами води на Землі. Результати дослідження опубліковані в журналі Icarus, пише Phys.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Темні комети являють собою загадкові об'єкти, які мають характеристики як астероїдів, так і комет. Астероїдами є камені без льоду, які знаходяться ближче до Сонця. Тобто будь-який лід, який міг бути в цих каменях, має сублімуватися або переходити одразу з твердого стану в газоподібний.
Комети являють собою крижані тіла, оточені комою або газовою оболонкою. Вона виникає внаслідок сублімації льоду. Комети зазвичай мають невелике прискорення, яке викликає не гравітація навколишніх об'єктів, а сублімація льоду. Це називається не гравітаційним прискоренням.
Автори дослідження вивчили 7 темних комет і вважають, що до 60% усіх навколоземних об'єктів можуть бути саме темними кометами. Хоча вони не мають коми, але в них є не гравітаційне прискорення. Науковці вважають, що темні комети найімовірніше прибули з головного поясу астероїдів (розташований між Марсом і Юпітером), а це означає, що місцеве каміння може містити лід.
Таким чином учені вважають, що існує ще один механізм потрапляння водяного льоду у внутрішню частину Сонячної системи. Зокрема, у навколоземний простір. З іншого боку, астероїди в головному поясі можуть містити більше льоду, ніж передбачалося.
З огляду на той факт, що наразі вчені висувають різні гіпотези щодо того, як вода потрапила на Землю, можливо, у цьому взяли участь саме темні комети. Принаймні така можливість існує.
За словами вчених, навколоземні об'єкти не залишаються на своїх орбітах постійно. Вони можуть перебувати поруч із нашою планетою протягом приблизно 10 млн років. За допомогою моделювання траєкторії переміщення темних комет з урахуванням не гравітаційного прискорення за останні 100 тисяч років, вчені й змогли визначити, що ці об'єкти потрапили в навколоземний простір саме з головного поясу астероїдів.
Автори вважають, що темні комети, які отримали не гравітаційне прискорення, починають обертатися дуже швидко. А це може призвести до руйнування об'єкта. При цьому він втрачає все більше і більше льоду.
Як уже писав Фокус, Земля та інші планети отримали першу воду з несподіваного джерела. Вчені вважають, що деякі об'єкти в ранній Сонячній системі сприяли тому, що Земля стала придатним для життя водним світом.
Також Фокус писав про те, що інше дослідженняприпускає, що Марс мільярди років тому, хоч і мав рідку воду на поверхні, але на планеті існував майже арктичний клімат. Таким чином це суперечить припущення, що в далекому минулому на Марсі була набагато вища температура, ніж зараз.