MY.UAНовини
Довіра до новин, штучний інтелект і відмова від російського: як за рік змінилися медіавподобання переселенців і людей 66+
Довіра до новин, штучний інтелект і відмова від російського: як за рік змінилися медіавподобання переселенців і людей 66+

Довіра до новин, штучний інтелект і відмова від російського: як за рік змінилися медіавподобання переселенців і людей 66+

Обговорення індексу медіаграмотності серед населення в рамках презентації дослідження «Детектора медіа».

Загальний індекс медіаграмотності переселенців вищий, ніж у інших українців, а 55% респондентів віком понад 66 років регулярно дивляться телемарафон «Єдині новини», але 40% із них не довіряють йому.

Ці та інші результати досліджень «Індекс медіаграмотності: Українці 66+» та «Індекс медіаграмотності: ВПО» у пресцентріУкрінформу презентували експерти «Детектора медіа». Участь у заході взяли директорка департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки МКІП України Ганна Красноступ, директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко, кандидатка соціологічних наук, доцентка, старша наукова співробітниця Інституту соціології НАН України Марта Наумова та керівниця національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко. Модерував захід програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський.

Це вже четверта хвиля досліджень «Детектора медіа» з визначення індексу медіаграмотності. Попередні результати доступні за посиланнями:тут (за 2020 рік),тут (за 2021 рік),тут (за 2022 рік) та за 2023 рік тут. Індекс медіаграмотності ветеранів за 2023 рік дивіться тут.

Дослідження рівня медіаосвіти в українському суспільстві дає змогу порівнювати, як із часом змінюється стан критичного мислення людей, простежувати певні тренди та передбачати їхню динаміку в майбутньому, сказав Вадим Міський. Він розповів, що цьогоріч «Детектор медіа» провів п’ять досліджень — одне з них щорічне і було презентовано уквітні, а інші — бустерні, спрямовані на більш глибокий аналіз різних аудиторій. «Є певні особливості в медіаспоживанні, якісь навички розвинені краще, а інші — гірше. Ми намагаємося зазирнути в різні аудиторії та зрозуміти, як вони і суспільство в цілому можуть реагувати на дезінформацію. Наразі ми дослідили дві ключові аудиторії, які викликають інтерес у багатьох практиків, що працюють фз проєктами з медіаграмотності, в журналістів і політиків — це українці старшого покоління або 66+ та аудиторія внутрішньо переміщених осіб, що були змушені змінити місце проживання через повномасштабне вторгнення або з початку війни 2014 року», — сказав Вадим Міський.

Присутня за заході директорка департаменту інформаційної політики та безпеки МКІП України Ганна Красноступ розповіла, що дослідження індексу медіаграмотності окремих аудиторій є корисними, адже під час реалізації будь-яких проєктів Міністерство має бачити тенденції і бутиорієнтованим на споживача. «Дослідження щодо осіб 66+ стосується орієнтовно третини нашого населення, яке потребує особливої уваги та підходів під час реалізації будь-яких активностей.

Друге дослідження також дуже важливе для міністерства і для держави в цілому, оскільки ми бачимо тенденції медіаспоживання і точки зору внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні у нас є різні дослідження, тож ми можемо аналізувати, чому ВПО більш медіаграмотні, як працювати з їхніми травмами, питаннями ментального здоров’я та як допомогати їм», — пояснила Ганна Красноступ. 

 Вадим Міський і Ганна Красноступ

Керівниця національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко сказала, що дослідження більш вузьких, специфічних аудиторій допомагають виявити наявні прогалини у сфері розвитку медіаграмотності: «Важливо, щоб досліджень ставало більше, зокрема медіаспоживання підлітків і дітей. Я знаю, що ця робота уже планується і буде вестися, адже інформаційна стійкість — це запорука інформаційної та національної безпеки держави, тому, звісно, розвиток медіаграмотності потребує синергії держави, міжнародних партнерів і громадських організацій».

Люди старшого віку визначають дезінформацію інтуїтивно

Дослідження людей віком 66 і більше років проводилося «Детектором медіа» вперше. Соціологиня Марта Наумова, яка стала науковою консультанткою та співавторкою дослідження,   розповіла, що у вибірку ввійшли 400 респондентів. Людей опитали пропорційно демографічним даним Міністерства статистики, зокрема враховували соціальні характеристики, такі як регіон і розмір населеного пункту. «Результати дають змогу не тільки розглядати їх як тренд, але й дійсно приймати якісь менеджерські, політичні та управлінські рішення», розповіла Наумова.

За її словами, дослідження містить 42 індикатори, тобто питання, які ставили учасникам опитування. Вони допомагали зафіксувати рівень медіаграмотності українців і, своєю чергою, розподілялися на чотири субкатегорії: розуміння (13 індикаторів), використання (4 індикатори), цифрова компетентність (16 індикаторів) та чутливість до спотвореного контенту (9 індикаторів). Для прикладу, людей питали, за якими ознаками вони визначають достовірну новину, або яким пристроєм людина найчастіше користується для доступу в інтернет.

Марта Наумова та Галина Петренко

«Якщо говорити про загальний індекс медіаграмотності серед категорії 66+, то цілком очікувано, що він нижче, ніж в української аудиторії віком 18-65, — розповіла Марта Наумова. — Він нижчий на 30%. Частка аудиторії з вищим за середній рівнем показника у групі 66+ складає 45%, тим часом як серед українців у цілому — 76%. Також для категорії 66+  характерні нижчі значення всіх чотирьох субіндексів медіаграмотності: розуміння, використання, цифрової компетентності та чутливості до спотвореного контенту».

Якщо 70% респондентів загалом компетентні у виявленні спотвореного контенту, то серед людей 66+ таких лише половина. Однак суттєвої різниці у сприйнятті медіасередовища серед людей 66+ та українців у цілому немає. Наприклад, 30% опитаних серед загальної аудиторії та 27,8% осіб віком 66+ вважають, що медіа працюють в інтересах власників та інвесторів.  Те, що медіа обирають для висвітлення події, які мають найбільшу суспільну значущість, вважають 47,3% українців віком 18-65 та 46,8% — 66+.

Ставлення до формату телемарафону серед українців віком 66+ гірше, ніж серед аудиторії 18-65 років: 38% негативно оцінюють такий формат (проти 27% серед аудиторії 18-65). Проте обидві категорії вважають, що у телемарафоні не вистачає інформації або різних точок зору — 54% серед українців 18-65 та 50,8% — 66+. Попри це національний телемарафон залишається основним джерелом отримання інформації про суспільно-політичне життя в українців 66+ — 55%, тоді як серед українців у цілому ― 31%. 40% людей старшого віку використовують соціальні мережі, а рівні частки (по 34%) дивляться ефіри телеканалів, які не транслюють марафон, і спілкуються з друзями, сусідами, колегами.

«Якщо говорити про критичне ставлення до медіа, що події висвітлюються лише ті, у яких зацікавлений власник, то таке ставлення переважає серед аудиторії в цілому, а не серед пенсіонерів», — пояснює Наумова.

Серед українців 66+ зростає зацікавленість медіапродуктами українського виробництва, присвяченим українській історії, культурі та інтерв’ю чи аналітиці з думками воєнних експертів. Суттєво знизилася частка тих, хто продовжує споживати російський медіаконтент.

Щодо суспільних медіа, то в порівнянні з усією українською аудиторією старша вікова група менш поінформована про їхню наявність в Україні: про них знає 44% людей 66+, тоді як серед українців загалом ця кількість ― 54%.

«Що дійсно суттєво впливає на рівень медіаграмотності українців, так це залученість до інтернет-ресурсів і розуміння, як ними користуватися. Серед категорії 66+ 42% не користуються інтернетом узагалі. Якщо говорити про частку тих, хто все ж використовує інтернет щодня або майже щодня, то це 51% у порівнянні з 90% населення в цілому», — пояснює Марта Наумова.

Соціологиня каже, що її здивувала така кількість людей, що не використовує інтернет, адже за останні 15 років Україна фактично наздогнала Європу в інтернет-комунікаціях і стала цифровою нацією: «Масив 66+ не завжди можна побачити. Якщо для них відкриється такий простір в отриманні інформації як інтернет, то і критичне мислення все ж таки буде з'являтися».

За словами Галини Петренко, значущість проблеми дезінформації визначають 60% серед категорії 66+, при тому, що серед українців в цілому цей показник складає 64%. «На перший погляд це дуже схожі цифри, але насправді різниця разюча. Коли ми запитуємо в людей, як вони розуміють ознаки дезінформації, в старшої аудиторії найбільш популярний варіант відповіді "я роблю це інтуїтивно". Така картина була характерна для всього населення України до 2022 року, тоді більш технократичні варіанти відповіді, такі як "я дивлюся, чи є посилання на джерело", чи "є різні точки зору" або чи "є фото та відеопідтвердження" — до 2021 року включно мали меншу популярність серед населення. Зараз вони всі вийшли на перший план, але в старшої аудиторії залишилася довоєнна картина», — розповіла директорка ГО «Детектор медіа».

Лише 29% українців старшого віку перевіряють інформацію на достовірність, тоді як серед загальної аудиторії ця частка складає 54%. При цьому Галина Петренко сказала, що ці дані — це самооцінка, і люди зазвичай здатні переоцінювати себе та казати, що вони роблять щось корисне та перевіряють інформацію, ніж роблять це насправді. Але, навіть враховуючи це, різниця в самооцінці є доволі вагомою.

Коли йдеться про інтернет-медіа, то старша аудиторія рідше підтверджує інформацію на інших сайтах, натомість передивляється коментарі користувачів під новинами. Замовні матеріали люди старшого віку також здебільшого виявляють за допомогою інтуїції — 40,8% українців 66+ проти 28% іншої аудиторії.

34% старших людей 66+ проти 21% загальної аудиторії взагалі не чули про штучний інтелект, а також 59% опитаних з категорії 66+ не мали сформованої думки щодо загроз штучного інтелекту.

Щодо телеграму, то цим месенджером зовсім не користуються майже 27% людей старшого віку. «Загалом 40% українців, які користуються телеграмом, кажуть, що вони не звертають увагу на авторство телеграм-каналів. Серед старшої аудиторії таких людей трохи більше — 46%. І якщо серед загальної аудиторії 24% кажуть, що користуються телеграмом для новин і підписані тільки на канали професійних медіа, офіційних осіб або органів державної влади, то серед старшої аудиторії таких тільки 16%», — розповіла Галина Петренко.

Присутня на заході директорка Internews в Україні Джилліан МакКормак запитала, на що звернути увагу, якщо їхня організація створюватиме медіапроєкт для цієї вікової категорії. Марта Наумова відповіла, що основне джерело інформації для людей 66+ — це телебачення і радіо, тож однорідний контент, який лунає, наприклад, із телемарафону, сприймається абсолютно не критично і лише як фон. Окрім того, більшість пенсіонерів мають смартфони, але не вміють ними користуватися. Їм треба показати, як виходити на різні джерела, дивитися цікаві відео і читати якісну політичну аналітику. 

Джилліан МакКормак

За словами експерта проєкту CEU4U Олексія Харченка, доволі великий відсоток споживання телебачення і радіо серед аудиторії 66+ може бути пов’язаний зі звичкою, з традиційною моделлю споживання: «Колись роль телевізора і радіо була значною, вважалось, що вони не можуть продемонструвати недостовірну інформацію. Тому власне у людей не виникає потреби перевіряти».

Ганна Красноступ додала, що результати цього дослідження ламають стереотип про те, що людина старшого віку — це стала людина, яка не дуже цікавиться точкою зору інших. «Ці люди довіряють іншим, особливо експертам. Вони читають коментарі. Тобто фактично з населенням 66+ нам слід працювати через лідерів думок та відомих осіб. Це наш шлях достукатись і покращити їхню медіаграмотність», — повідомила Ганна Красноступ.

Фото: Олексій Харченко

Переселенці — вибагливі медіаспоживачі

В цьому опитуванні взяли участь 200 респондентів, і як у попередньому дослідженні, було використано 42 індикатори, розбитих на чотири категорії. 

«Ми можемо спиратися на ці результати, як на певний тренд. Ми опитували людей скрізь по Україні, у різних регіонах, але ми просто не дотримувалися вікового і статевого балансу, а також того, у якій області переселенців більше, адже не завжди ці дані доступні й вони постійно змінюються. Але загалом картина надійна», — уточнила Марта Наумова.

Згідно з результатами опитувань, рівень загального індексу медіаграмотності серед переселенців вищий, ніж в української аудиторії віком 18–65 років. Частка аудиторії з вищим за середній рівнем показника серед переселенців складає 86%, тоді як серед українців у цілому 76%.

Для переселенців характерні вища, ніж для населення України загалом цифрова компетентність, чутливість до спотвореного медіаконтенту (41% проти 33%), а також глибше розуміння ролі медіа в суспільстві та їхнього впливу на аудиторію. Марта Наумова пояснює такі результати викликами, з якими довелося зіткнутися цим людям, ситуацією на фронті, соціальною сферою, виплатами, медичним обслуговуванням тощо. «Це люди, які залучені у медіаконтент і які за останні роки дійсно навчилися відрізняти маніпуляції, фейки та дезінформацію», — каже соціологиня.

Значущість проблеми дезінформації називають 75% переселенців. Тоді як серед українців загалом вона складає 64%. Однак при цьому переселенці частіше, ніж українці в цілому, цікавляться астрологічними прогнозами. Це може бути пов'язано з тим, що серед опитаних ВПО переважають жінки, які більш чутливі до подібного контенту.

За останній рік серед ВПО, як і серед людей похилого віку, зросла зацікавленість продуктами українського виробництва та присвячених українській історії та культур, а також матеріалами від воєнних експертів. Разом із цим від 68% до 85% повністю відмовилися від медіапродуктів російського виробництва (зокрема музики), офіційного й опозиційного суспільно-політичного контенту.

Переселенці інтенсивніше користуються інтернетом, ніж українці в цілому. Серед них 96% заходять до мережі щодня чи майже щодня. Серед української загалом аудиторії ця частка складає 91%.

Кількість українців у цілому, які перевіряють інформацію на достовірність, на 5% вища, ніж серед переселенців (54% та 49%). Проте перевірка інформації на достовірність відбувається більш ґрунтовно: 77% шукають підтвердження новин в інших медіа, 38% шукають першоджерело інформації, на яке є посилання; 34% оцінюють надійність джерела, на яке є посилання. «Для українців загалом уже стало менш типово покладатися на інтуїцію при визначенні дезінформації і переселенці серед них покладаються на інтуїцію ще рідше», — додала Галина Петренко.

Найбільше переселенці довіряють посиланням на українські органи влади — 59%, а серед усіх українців ця частка складає 39%, інтерв'ю з очевидцями подій — 56% проти 56% та офіційним повідомленням для преси на урядових вебсайтах — 32% проти 27%.

Щодо штучного інтелекту, то в переселенців така сама картина, як у загальної аудиторії, тобто майже половина каже, що їм важко відповісти на запитання про ШІ, і тільки 12% кажуть, що штучний інтелект може впливати на медіа, і вони можуть із цим впоратися.

Марта Наумова підсумувала, що серед опитаних переселенців людей віком 66+ було лише 8%: «Найбільше у цій категорії було громадян віком 26-45 років, тобто це активні, свідомі і вже досвідчені люди. Тому і рівень медіаграмотності і цифрова компетентність вище. Обставини життя просто змушують бути більш компетентними і уважними до медіаконтенту».

Ганна Красноступ додала, що переселенці — це люди, яким треба вижити, знайти житло, влаштувати дітей у школи і садочки, знайти роботу — і попри це 13% з опитаних переселенців пройшли курси з медіаграмотності. Тож у тих умовах, які склалися, це доволі високий показник. «Для мене це неочікуване число, і я думаю, що ми маємо звертати більше уваги на цю аудиторію», — сказала Красноступ.

Усі результати можна подивитися за посиланнями: «Індекс медіаграмотності: Українці 66+» та «Індекс медіаграмотності: ВПО».

Фото: Максим Полищук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
исследование
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Слух: Новая God of War вернет игроков в Грецию и представит молодого Кратоса
GameMag
2025-02-09T00:30:20Z
Sony не дала Insomniac Games сделать Resistance 4
GameMag
2025-02-08T21:12:52Z
Развод в несколько кликов — "Дия" готовит новую функцию
Telegraf
2025-02-08T20:06:46Z
Дія перестала работать: почему произошел масштабный сбой
Comments UA
2025-02-08T19:51:49Z
"Боты вовсю трудятся": Даниэль Вавра призвал фанатов поддержать Kingdom Come: Deliverance II на Metacritic
GameMag
2025-02-08T19:04:27Z
Глобальный сбой PlayStation: игры не запускаются почти 20 часов
Фокус
2025-02-08T18:57:24Z
В работе PlayStation Network возникли проблемы
Апостроф
2025-02-08T17:57:42Z
«Обесчещенный»: Энтузиаст перевел на русский язык плакаты и текстуры в Dishonored
GameMag
2025-02-08T17:13:48Z
iPad Air і MacBook Air стануть потужнішими від багатьох ПК
Portaltele
2025-02-08T16:52:58Z
Как правильно манифестировать желания в 2025 году — 3 техники, которые точно сработают
Marie Claire
2025-02-08T23:00:06Z
Такая баночка должна быть в каждом холодильнике: пикантная закуска за копейки
Telegraf
2025-02-08T20:30:40Z
Нужно ли выкидывать кошачьи усы: как "презент" от пушистика может изменить вашу жизнь
Знай
2025-02-08T19:51:58Z
Гороскоп на 9 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-08T18:45:31Z
Изысканный десерт, а не просто завтрак: рецепт творожной запеканки с тыквой
Фокус
2025-02-08T18:42:13Z
Финансовый гороскоп на неделю: кого из знаков Зодиака ждет прибыль 10-16 февраля
UAToday
2025-02-08T17:06:15Z
В каком возрасте наступает пик счастья? Ответ психологов удивит всех
Знай
2025-02-08T16:51:32Z
Секрет удачного кадра: 8 лайфхаков от профессионального фотографа
Marie Claire
2025-02-08T16:00:53Z
Сварили идеальное яйцо: ученые раскрыли необычный секрет их приготовления
Фокус
2025-02-08T15:51:10Z
В Ровенской области раздались взрывы, "шахеды" атаковали город Сарны
ZN UA
2025-02-09T00:46:05Z
В Китае оползень накрыл деревню: сколько пропавших без вести
Comments UA
2025-02-08T21:42:26Z
На Киевщине и в ряде областей раздается тревога: в чем причина
TSN
2025-02-08T19:36:42Z
В РФ умер капитан, причастный к убийству 59 гражданских в Грозе на Харьковщине
Gazeta UA
2025-02-08T19:16:52Z
Натариус присвоила принадлежавшие клиентке 850 тысяч гривен наследства: ей грозит 12 лет тюрьмы
Политека
2025-02-08T19:00:45Z
На Аляске упал самолет Cessna Caravan с 10 пассажирами: обломки нашли в морских льдах
Фокус
2025-02-08T18:54:34Z
В Киеве загорелся мужской монастырь: что известно
Telegraf
2025-02-08T18:36:40Z
Полиция повторно спасла семью, которая вернулась в Гуляйполе с эвакуации и получила ранения при обстрелах РФ
Комсомольская правда
2025-02-08T18:33:59Z
В церкви Выдубицкого монастыря в Киеве произошло задымление
Комсомольская правда
2025-02-08T16:58:13Z
Чисора поднял портрет Усика после победы: причина вас удивит
Telegraf
2025-02-09T00:15:24Z
"Реал" без Лунина сыграл вничью против "Атлетико" в матче лидеров чемпионата Испании
TSN
2025-02-08T23:18:54Z
Брайтон несподівано вибив Челсі з Кубка Англії
Football.ua
2025-02-08T22:01:50Z
Фьюри впервые засветился на публике после поражения от Усика
Telegraf
2025-02-08T21:30:17Z
Еще один новичок: "Шахтер" объявил о трансфере бразильского форварда
TSN
2025-02-08T21:10:17Z
Украинский прыгун в высоту завоевал вторую подряд медаль на этапе Континентального тура
TSN
2025-02-08T21:09:59Z
"Цыганский король" в Манчестере: Фьюри избил британца с 28 поражениями
Telegraf
2025-02-08T20:48:51Z
"Жирона" с Цыганковым разгромно проиграла "Атлетику" в матче Ла Лиги
TSN
2025-02-08T17:36:41Z
Баба Ванга против Нострадамуса: ИИ предположил, кто из них победит в боксерском поединке
Фокус
2025-02-08T16:00:45Z
Враг продвинулся возле Запорожья — Deep State
TSN
2025-02-09T00:18:23Z
В Киевской области работала ПВО: разлетались вражеские дроны
TSN
2025-02-08T23:36:19Z
Пока фронт приближается, власти Покровска закупают цветы почти на 100 тысяч гривен
Фокус
2025-02-08T21:51:19Z
Российский Су-25 нал Торецком сбил молодой солдат из Дубенщины выстрелом из "Иглы"
Комсомольская правда
2025-02-08T21:00:51Z
В Одессе запустили фейерверки, полиция ищет причастных – видео
Лига
2025-02-08T20:42:56Z
Платежки за централизованное отопление пересчитают: кому придется платить больше
Знай
2025-02-08T20:12:13Z
Кому повезет, а кому стоит быть осторожнее: Таро-гороскоп на 9 февраля
Comments UA
2025-02-08T19:18:05Z
Проезд в Киеве можно сделать бесплатным: депутат заявил, что деньги на это есть
Знай
2025-02-08T19:06:07Z
Серые руины и сожженные многоэтажки: в сети появились новые фото Торецка после семи месяцев боев
Telegraf
2025-02-08T18:57:22Z
Байдак "как на выпускном", ведущие — котята из "Шрека": мемы о Нацотборе-2025
Фокус
2025-02-08T23:36:08Z
Украина выбирает представителя на Евровидение 2025: главные события Нацотбора
Telegraf
2025-02-08T22:27:29Z
"Евровидение-2025": кто победил в нацотборе
TSN
2025-02-08T21:24:46Z
"Евровидение-2025": Танчинец раскритиковал финалистов нацотбора и заявил, что они не победят
TSN
2025-02-08T20:45:19Z
На Jerry Heil прямо во время выступления на сцене упали декорации
TSN
2025-02-08T20:21:52Z
Абіє довела до мурашек выступлением на нацотборе и просто со сцены заявила о домагательствах
TSN
2025-02-08T19:21:15Z
"Евровидение-2025": KHAYAT в финале нацотбора неожиданно подвела техника
TSN
2025-02-08T19:18:49Z
«Это лучшие мозги украинской сцены»: журналистку поразила одна из украинских певиц
Апостроф
2025-02-08T18:54:32Z
"Евровидение-2025": фаворитка Маша Кондратенко покорила эмоциональным выступлением на нацотборе
TSN
2025-02-08T18:51:32Z
Церковный праздник 9 февраля: что нельзя делать сегодня, чтобы не привлечь несчастье в свою жизнь
Telegraf
2025-02-09T00:33:14Z
В Украине введут обязательную сертификацию для некоторых профессий: Зеленский подписал закон
Хвиля
2025-02-09T00:30:15Z
Жжет металл: в ВСУ анонсируют лазерное оружие
Корреспондент
2025-02-09T00:18:21Z
Аналитики рассказали о будущем армии РФ после войны
Корреспондент
2025-02-08T23:30:04Z
Обугленное железо: военные показали остатки сбитого Су-25
Корреспондент
2025-02-08T23:06:13Z
Великобритания разрабатывает беспилотные морские катера для Украины: что изменят новые системы
Comments UA
2025-02-08T22:39:46Z
День ангела 9 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-08T22:21:23Z
Более полусотни "Шахедов" атакуют Украину: какой курс БпЛА
Comments UA
2025-02-08T22:09:51Z
9 февраля 2025 года: мученика Никифора Антиохийского - что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-02-08T22:00:01Z
Определяет риск преждевременных родов: ученые назвали важнейший витамин для беременных
Фокус
2025-02-08T13:57:58Z
Как снова не набрать вес после похудения
TSN
2025-02-08T12:54:29Z
Витамин D и мозг: ученые нашли связь с памятью и старением, вы будете впечатлены
Знай
2025-02-08T11:51:05Z
Пять народных средств для крепкой рассады, которые знали наши бабушки: урожай будет большим на 100%
TSN
2025-02-08T10:36:30Z
Близнецы следовали двум разным диетам 12 недель: их результаты удивили ученых
Фокус
2025-02-08T10:21:26Z
100% успеха в лечении рака почек: ученые из США сделали прорыв
Знай
2025-02-08T09:51:39Z
Украинцы могут получить денежную помощь на лечение: какую сумму обещают
Знай
2025-02-08T09:21:23Z
С Днем стоматолога: короткие и красивые поздравления коллегам и родным
Комсомольская правда
2025-02-08T08:25:05Z
Этот тест обнаруживает сердечные заболевания на ранней стадии
Comments UA
2025-02-08T07:48:33Z
Деньги посыпятся с неба: финансовый таро-гороскоп на неделю
Comments UA
2025-02-08T23:06:37Z
Великобритания предоставит 25 миллионов фунтов на социальные программы в Украине
ZN UA
2025-02-08T22:27:51Z
Главное за 8 февраля: лимиты от "Ощадбанка", облавы от ТЦК, отмена субсидий и проблемы с долларами
Знай
2025-02-08T21:06:46Z
"Ощадбанк" установил лимиты на бесплатное снятие наличных: клиенты жалуются на солидную комиссию
Знай
2025-02-08T20:30:10Z
Продукты для детсадов Черкасс закупили по завышенным ценам: на переплату можно купить 17 дронов
Знай
2025-02-08T19:21:21Z
Тарифные нововведения: украинцам дали шанс меньше платить за свет, но не без нюансов
Знай
2025-02-08T18:36:30Z
Богатые платят меньше бедных: украинцам показали дикую несправедливость налоговой системы
Хвиля
2025-02-08T18:15:48Z
Некоторые украинцы могут получить две субсидии в одни руки: кому это доступно
Фокус
2025-02-08T17:00:55Z
Проблемы с долларами: в НБУ предупредили банки и украинцев, будьте внимательны при обмене валют
Знай
2025-02-08T16:36:29Z
Остановились по требованию полиции - получили штраф: как избежать ловушки от правоохранителей
Знай
2025-02-08T18:21:15Z
Их выпустили всего 1500: в Киеве засветился заряженный 700-сильный пикап за $100 000
Фокус
2025-02-08T09:36:12Z
Аренда авто в Киеве: практический гид по выбору транспорта
AutoCentre
2025-02-08T07:41:00Z
Почему в Германии нельзя ездить на авто с полупустым баком: ответ удивит
GlavRed
2025-02-08T04:27:20Z
Зимой электромобили теряют до 37% заряда – но не все: какие кары не боятся холода
Знай
2025-02-07T20:51:16Z
Эксперты объяснили, что произойдет, если заправить машину бензином с высоким октановым числом
UAToday
2025-02-07T20:48:24Z
От создателя "Мивины": представлен дешевый электрокар с запасом хода 180 км
Фокус
2025-02-07T16:36:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Орбан назвал войну РФ против Украины "безнадежной"
Gazeta UA
2025-02-09T00:09:44Z
ЕС наложит санкции на 25 китайских компаний
Хвиля
2025-02-08T23:00:12Z
Трамп уже сделал Путину "три больших подарка" - Newsweek
Gazeta UA
2025-02-08T22:54:16Z
Прекращение огня может произойти уже скоро: Украина предложила Трампу "соглашение века"
Знай
2025-02-08T21:30:23Z
Дмитрий Лубинец показал разговор с российскими военнопленными перед недавним обменом
ZN UA
2025-02-08T20:58:27Z
"Взаимодействие это не переговоры": чего ждать от встречи Трампа с Путиным
TSN
2025-02-08T20:54:31Z
Зеленский и НАТО обсудили новые дальнобойные возможности Украины
Comments UA
2025-02-08T20:27:55Z
Может ли РФ скрыть запуск "Орешника": эксперт по ракетно-ядерному вооружению объяснил
TSN
2025-02-08T20:06:04Z
Израильские военные заявили об ударе по складу оружия ХАМАС на юге Сирии
Апостроф
2025-02-08T19:24:34Z