Документ підтримали 99 голосами. Проти проголосували дев’ять країн: Білорусь, Бурунді, Куба, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Росія й Сирія. Ще 66 держав утрималися.
Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про безпеку ядерних об’єктів в Україні, зокрема й тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції. Про цена сайті ООН.
Документ підтримали 99 голосами. Проти проголосували дев’ять країн: Білорусь, Бурунді, Куба, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Росія й Сирія. Ще 66 держав утрималися.
Резолюція вимагає від РФ терміново вивести своїх військових та інший несанкціонований персонал із Запорізької АЕС і негайно повернути станцію під повний контроль України для безпеки станції.
Посол України та постійний представник при ООН Сергій Кислиця зазначив, що росіяни свідомо зробили Запорізьку АЕС елементом своєї військової стратегії, і наголосив: наслідки інциденту на ЗАЕС будуть катастрофічними не тільки для України, адже радіація не знає кордонів.
Кислиця додав, що документ повністю підтримує мандат Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) і підсилює важливість семи незамінних стовпів ядерної безпеки, визначених генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі.
У відповідь заступник постійного представника Росії Дмитро Полянський назвав резолюцію “шкідливою, сильно політизованою і такою, що не має нічого спільного з ядерною безпекою”, а також звинуватив Україну в тому, що це вона нібито є загрозою ядерній безпеці і “здійснює атаки на ЗАЕС, пов’язану з нею інфраструктуру і місто Енергодар”.
Раніше повідомлялося, що внаслідок продовження російської окупації ситуація на Запорізькій АЕС погіршується і після повернення під контроль України для її відновлення і перезапуску знадобляться роки.
Україна наблизилася до деокупації Запорізької атомної електростанції після Глобального саміту миру у Швейцарії. Про це заявив президент Володимир Зеленський