Росія відновила радянський склад ядерної зброї. У розвідці повідомили, що нині об’єкт використовують не за призначенням.
Російські окупанти частково відновили у Криму радянський склад ядерної зброї "Феодосія-13". Про це проінформували в Головному управлінні розвідки Міноборони України у відповідь на запит "Суспільне".
У ГУР запевнили, що наразі ворог використовує об’єкти лише для зберігання звичайних боєприпасів. За даними розвідки, на тимчасово окупованому півострові немає об’єктів, на яких розміщена російська зброя. Окрім того, не фіксували фактів її перевезення.
Яку ядерну зброю має РФ?
У відомстві пояснили, що носіями тактичної ядерної зброї можуть бути літаки, гелікоптери, підводні човни, кораблі та катери, розміщені РФ у Криму. Загарбники там мають ОТРК "Іскандер", а також 152-мм і 203-мм артилерійські системи та 240-мм міномети.
Російські повітряно-космічні сили мають ядерні боєприпаси (бойові частини крилатих ракет авіаційного базування, авіаційні бомби та авіаційні морські міни), носіями яких можуть бути літаки Су-25СМ3, Су-24М, Cy-34, МіГ-31К.
Також можуть бути окремі частини ППО, оснащені комплексами С-300ПМ. Зокрема, російський флот має:
- ядерні боєприпаси ВМФ не головні частини та бойові блоки ракет морського базування і берегових ракетних комплексів;
- бойові частини протикорабельних і протичовнових ракет;
- бойові зарядні відділення і бойові частини торпед і ракето-торпед;
- якірні та донні міни;
- артилерійські снаряди берегової артилерії;
- глибинні бомби й "пірнальні" авіаційні бомби.
Нагадаємо, у січні 2023 року в ГУР інформували, що Росія готує об’єкт "Феодосія-13" у селі Краснокам'янка.
Наприкінці червня у Росії провели опитування, яке встановило новий рекорд за час повномасштабної війни. Рекордно велика кількість росіян підтримала ідею ядерного удару по Україні.