MY.UAНовини
"Мене врятувало диво": лікарка "Охматдиту" Леся Лисиця розповіла про ракетний удар РФ по лікарні
"Мене врятувало диво": лікарка "Охматдиту" Леся Лисиця розповіла про ракетний удар РФ по лікарні

"Мене врятувало диво": лікарка "Охматдиту" Леся Лисиця розповіла про ракетний удар РФ по лікарні

Що відбувалося у перші хвили після вибуху та як рятували дітей та поранених.

Наслідки ракетного удару РФ поКиєву надто жахливі та болючі для кожного українця. Ворог втратив залишки людяності, вдаривши ракетами по лікарні "Охматдит", де лікують та рятують важкохворих дітей. На момент атаки там перебувало понад 600 пацієнтів, а ще персонал лікарні.

ТСН.ua поспілкувався з Лесею Лисицею, лікаркою офтальмологинею, яка дивом вижила під час вибуху ракети, перебуваючи за скляною стіною кабінету на першому поверсі лікарні.

Лікарка-хірург займається саме важкохворими дітками, які мають проблеми з зором. Її спеціалізація – офтальмологічна онкологія.

Відчуття тривоги висіло у повітрі

– Чи були у вас, 8 липня, якісь тривожні передчуття чи, можливо, якісь недобрі знаки?

– Ми живемо у таких умовах, що тривожні передчуття є завжди. Коли ти зранку читаєш, що вилетіло п’ять ворожих бомбардувальників, то вже нічого хорошого не очікуєш, бо вони не вилетіли просто на прогулянку.

В голові була думка, що сьогодні вдень потрібно готуватися до обстрілу. Раніше були нічні обстріли і ми від них прокидалися, а тут ворог змінив тактику – вирішив вдарити по Києву ближче до обіду. Так ми гадали, не здогадуючись, кого обрали за ціль…

Було дуже тривожне передчуття. До мене саме приїхала племінниця з Чехії. І це був перший день, коли вона разом з моїми дітьми були у літньому таборі. Дуже хвилювалася, як вона відреагує на тривогу та можливий обстріл. Тому мій стан тривожності був дуже високий, а коли я не змогла декілька разів додзвонитися до адміністратора табору – тривожність зашкалювала.

Ми з чоловіком діставалися на роботу (він теж працює лікарем в "Охматдиті") дуже якось важко, були корки на дорогах, багато військових на мостах. Чоловік ще так вдало підмітив: "Мабуть, сьогодні буде щось жахливе". Чесно скажу, тривога наче зависла в повітрі, хоча сигналу тривоги ще не було.

Закінчувала консультацію пацієнтки

– Що сталося, коли пролунав сигнал тривоги, де ви знаходилися під час атаки?

– У випадку тривоги, ми одразу ведемо всіх дітей до укриття. Окрім тих діток, що знаходяться в операційній. Ти ж не можеш кинути інструмент, залишити дитину на операційному столі, маєш закінчити операцію. Так було і цього разу.

У момент, коли пролунала тривога, я була на першому поверсі нового корпусу "Охматдиту". У мене якраз був консультаційний день – я вела амбулаторний прийом пацієнтів, як завжди у понеділок.

Ми відвели дітей до укриття. Але у кабінеті, залишилася одна пацієнтка, якій якраз завершували обстеження та планували також спускати в укриття.

Жах від вибуху та секунди заціпеніння

Тож я повернулася до кабінету. І у момент, коли закінчувала консультацію, побачила різкий спалах та відчула ударну хвилю на собі, а ще страшний звук вибуху. Було дуже страшно. Все сипалося на голову – уламки, пилюка, скло.

Після перших секунд було заціпеніння, але не можна дозволяти паніці захопити тебе. В такі моменти ти відповідальний також за всіх хто знаходиться поруч.  Я почала гукати по імені тих, хто був у кабінеті, згадувати, де хто знаходився і перевіряти, що з ним. Потім разом з нашим інтерном виводила їх з приміщення. У такі моменти не розумієш, що відбувається, бо ж не знаєш куди саме влучила ракета.

Скажу чесно, я не вірила, що ворог може нанести ракетний удар по лікарні, де рятують важкохворих дітей. Думала, вибухнуло десь неподалік. Аж поки не побачила на власні очі з вікна стовп диму та зруйновану токсикологію, яка за 20 метрів від нашого корпусу.

Врятувала стіна та диво

– Ви отримали якісь поранення?

– На щастя, ні. Гадаю, що це диво. В кабінетах, де ми працюємо, одна зі стін повністю зі скла. Коли я потім повернулася до кабінету, щоб забрати документи та речі пацієнтів, то жахнулася від побаченого. Мене врятувало диво. В момент ракетного удару, ми стояли біля звичайної стіни. Спершу впала підвісна стеля, а потім полетіло скло. Там все було засипано битим склом.

– А як ваша пацієнтка вона не постраждала?

– Теж ціла. Дівчинка лише дуже сильно перелякалася.

Коли я побачила, що сталося, то намагалася додзвонитися до колег, які були у цей час в операційній, але зв'язок був відсутній.

Ми забули про рідних – рятували людей

– Намагалися зв’язатися зі своїм чоловіком?

– Додзвонитися було неможливо. Та я й сама розуміла, що він теж займається своїми пацієнтами.

Це, до речі, дивне відчуття, коли ти переживаєш за рідних, але у тебе є відповідальність за пацієнта. У такі моменти – це першочергове, бо від тебе залежить життя інших людей. Ти не можеш собі дозволити розпускати сльози, необхідно раціонально використовувати час.

Відділення чоловіка знаходиться під офтальмологічним, тому піднімаючись у відділення я зазирнула до них аби дізнатись, що все добре і сказати, що все добре зі мною. А далі кожен з нас займався своїми пацієнтами і плануванням подальших дій.

Вже тоді було зрозуміло, що в корпусі залишатись ми не будемо і хірургічні втручання будуть скасовані, тому необхідно було вирішувати кого евакуювати до інших закладів, кого оглянути і відпустити з перенесенням втручань, необхідно було продовжувати лікування пацієнтів, що цього потребували. Хоча, я звісно ж дуже переживала за нього, у нас сім’я, діти. Я ще й за них страшенно хвилювалася.

Рятували немовлят з реанімації

– На вулиці, біля лікарні був справжній жах, який ми побачили на відео. Що там відбувалося?

– Колеги, які оговталися від вибуху та не отримали серйозних поранень вибігали з укриття та своїх робочих місць на вулицю. Там вже не було ніякої паніки – почалася узгоджено-неузгоджена робота.

До приїзду рятувальників, частина лікарів кинулася розбирати завали постраждалого корпусу, інші виводили дітей та переводили їх до іншого укриття – подалі від місця ракетного удару.

Потрібно було діяти максимально швидко, рятувати дітей та поранених колег. Когось везли на каталці, когось несли на руках, всі ці потоки стікалися до приймального відділення, де їх оглядали, перев’язували та надавали допомогу.

З вулиці вже бігли на допомогу звичайні кияни, допомагали шукати потерпілих, відкидали каміння, несли питну воду.

Коли прибули швидкі та ДСНС, почалася активна робота щодо евакуації дітей з реанімаційних відділень. Маленьких крихіток, немовлят. Потрібно було швидко приймати рішення – хто потребує стабілізації, кого потрібно терміново прооперувати, кого зовсім не можна перевозити. Усіма процесами керували завідуючі відділеннями лікарні, саме вони все організували.

Хочеться, щоб Росія вибухнула і зникла

– Всі були шоковані від завданих руйнувань. Що вас найбільше налякало?

– Шок був у перші хвилини. Коли нам прийшли на допомогу рятувальники та військові, то усі найбільше боялися повторного удару, адже відомо, що росіяни таке практикують, коли на місці прильоту вже працюють рятувальники. Дякуючи Богу, цього не сталося.

Ми з колегами закривали всі клінічні питання, кожен у межах своєї зони відповідальності. Ту бурю емоцій, яка мене тоді переповнювала важко передати словами – потрібних епітетів неможливо підібрати.

А вже потім від побачених та усвідомлених наслідків ракетного удару настало якесь тотальне спустошення. Це просто неможливо пояснити словами… Просто хочеться, щоб ця країна (Росія) вибухнула і замість неї утворилося море. Але мені здається, що навіть це море буде отруйним.

Закривавлені білі халати

– Чи багато ваших колег постраждало від вибуху? Весь світ облетіло фото закривавленого лікаря Олега Голубченка, який розбирає завали та допомагає пацієнтам.

– МОЗ розмістив інформацію про постраждалих, відомо про 8 важкопоранених людей. Але насправді важко порахувати всіх, адже після вибуху у закривавленому одязі були практично всі, хто був біля його епіцентру. А наша лікарка-нефролог Світлана Лук’янчик загинула рятуючи дітей.

У колеги-урологині склом сильно порізало руки. Вона невпинно рятувала дітей. Її ледве зупинили, щоб перев’язати рани, але зашивати їх вона відмовилася, відрізавши: "Потім!".

Звісно, що наш лікар Олег Голубченко – став справжнім символом лікарні і це дійсно так. Але такими були усі лікарі – відданими та відчайдушними.

На вулиці я побачила нашого медичного директора, який не йшов, а просто летів до пошкодженого ракетою корпусу. За три секунди він вже був там зверху та руками розгрібав цеглу.

Всі ми моментально збіглися до пошкодженого корпусу, бо розуміли, що кожна секунда важлива для порятунку життя. Ніхто не сидів склавши руки.

Добре знали куди запускали ракети

– Ви сказали, що не очікували, що росіяни вдарять по лікарні ракетами, а вони це зробили. Що б ви сказали ти людям, хто називає це влучання випадковістю?

– Окрім нас постраждала приватна клініка "Адоніс", там постраждали вагітні жінки, загинули талановиті медики. Цю трагедію з великою натяжкою можна назвати випадковістю.

Я розумію, що це приватна клініка і вона не позначена на картах, але ж Національна лікарня "Охматдит" позначена навіть на картах в Google-maps. Тому, коли росіяни випускали свої ракети, то добре знали куди саме їх запускають, і яка їх ціль.

Дехто каже, що ціллю ракет міг бути завод "Артем". Але ж відстань доволі велика і це не може бути відхиленням від цілі для такого типу ракет. Я не фахівець, але усі знають, що крилата ракета досить точна. Навколо нас житлові комплекси, тобто ціллю були житлові будинки або ми. Точніше, ми всією лікарнею стали ціллю для росіян, ціллю для знищення. Саме тому люди в усьому світі мають зрозуміти, що росіяни ні перед чим не зупиняються, вони вбивці дітей.

Вже почали планувати відновлення "Охматдиту"

– Знаю, що ви зараз на роботі в зруйнованому "Охматдиті", що для вас найжахливіше зараз?

– Зараз для мене найжахливіше, коли у пошуку пишу місце своєї роботи, а Google видає, що Національна лікарня "Охматдит" тимчасово не працює. Це дуже боляче читати, після стількох років роботи.

У нас була купа планів, проектів з закордонними лікарнями, купа можливостей впроваджувати нове лікування. Я вірю, що ми відновимо стіни, бо вони нам потрібні. У 2022 році ми доклали максимум зусиль, щоб нічого не втратити та все втримали, почали рухатися вперед.

Лише за цей рік впровадили дуже багато нових технологій у лікуванні. Ми опанували проведення нових операції, стажувалися за кордоном, запрошували колег до себе. Вони, до речі, не тільки нас вчили, а ще й багато чому навчалися у нас.

Тому, те що "лікарня тимчасово не працює" – це лише по версії Google maps. На сьогодні там перебуває 68 дітей, ми вже почали планувати її відновлення.

Унікальна техніка може бути пошкоджена

– Яка ситуація у лікарні зараз, після ракетного удару?

– Великогабаритне сміття вже все прибрали. Зараз приміщення підключають до світла, тому ми отримаємо можливість перевірити стан нашого обладнання та визначити, що з нього вціліло.

Офтальмологічне обладнання неймовірно "ніжне". Раніше, якщо було потрібно його просто перемістити з місця на місце, то ми ще думали чи варто це робити. Що з ним після ракетного удару та вибухової хвилі – невідомо. А вибух був такий потужний, що мені здалося, захитались навіть стіни.

Зараз проводиться загальна оцінка технічного стану лікарні після вибуху. Є прямі збитки, які видно візуально – зруйновані стіни, вибиті вікна, двері. Але ж ще є купа комунікацій, які потрібно перевірити чи вони працюють. Тому лише після цієї перевірки, можна буде щось прогнозувати.

Зроблю все, щоб "Охматдит" відновився

– Які, на вашу думку, перспективи чекають на "Охматдит"?

– Я не володію усією інформацією, більше знає наше керівництво. Але зі свого боку, я як українка, як працівник цієї лікарні зроблю все можливе і неможливе, щоб вона відновилася вже у найближчий час та стала ще кращою, ніж була до цього жахливого ранку.

Щодо пацієнтів нашого відділення, то ми зараз максимально відтерміновуємо та переносимо проведення операцій, на скільки це можливо. Але у нас є корпуси, які вціліли, є поліклініка. Ми максимально відновлюємо роботу та не плануємо зупинитися. Я вважаю, що рух вперед та нові плани – це саме те, що вб’є цю недокраїну.

Ми не проста лікарня. У нас діти з важкими та рідкісними хворобами. Ми завжди працювали у екстремальних умовах, весь час враховували, що до нас у будь-який момент можуть привезти важкого пацієнта.

Але тим не менш планові консультації та втручання розписані на декілька місяців вперед, а кожен день простою тільки збільшує час очікування. Тому логістика зараз неймовірна ускладнена, адже тривале очікування лікування може з планового пацієнта зробити ургентного або не мати очікуваного результату, тому намагаємось зараз переформатувати роботу аби це не нашкодило нашим пацієнтам.

Раніше ТСН.ua розповідав про удар по "Охматдиту": патрульний розповів про останні хвилини лікарки, яка рятувала дітей.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
На фронті вже 118 боєзіткнень, Покровський, Курахівський та Времівський напрямки - найгарячіші
УкраинФорм
2024-11-22T14:46:16Z
Через Курську операцію росіяни скасували наступ на Запоріжжя - джерело у ЗСУ
УкраинФорм
2024-11-22T14:43:12Z
На Харківському напрямку ворог два рази штурмував позиції Сил оборони, на Куп’янському росіяни один раз намагалися просунутися вперед — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-22T14:32:21Z
На вихідних низка столичних автобусів і тролейбусів змінюють маршрут
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:30:43Z
На 3 знаки зодіаку чекає грандіозне фінансове поповнення: гороскоп на грудень 2024 року
GlavRed
2024-11-22T14:27:49Z
Сувора зима і морози: кліматолог дала прогноз на зиму 2025 в Україні
GlavRed
2024-11-22T14:27:29Z
Завданням армії РФ на осінньо-зимовий період є вихід на кордони Донецької й Луганської областей - ГУР
УкраинФорм
2024-11-22T14:24:15Z
У столиці виведено на дороги понад 250 одиниць техніки для подолання негоди
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:09:59Z
Скільки росіян беруть участь у бойових діях проти України? Дані розвідки
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:03:45Z
З наступного тижня починаєтьсядобровільне декларування зброї: хто не зможе цього зробити
ZN UA
2024-11-22T14:46:46Z
Уряд подав до Ради два законопроєкти на підтримку захисників
УкраинФорм
2024-11-22T14:46:26Z
МЗС України відкрило нові дипломатичні вакансії на трьох континентах
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:45:47Z
У Тбілісі застосували силу проти студентів, які вимагали перевиборів до парламенту
УкраинФорм
2024-11-22T14:43:03Z
Блінкен їде до Італії - говоритиме про війну в Україні на засіданні G7 та з Папою Римським
УкраинФорм
2024-11-22T14:40:45Z
Україна обговорює зі США надання зброї, здатної збивати міжконтинентальні ракети - джерело
УкраинФорм
2024-11-22T14:40:01Z
Євросоюз близький до згоди щодо повноцінного розширення Шенгену на Болгарію і Румунію
iPress
2024-11-22T14:35:54Z
Орбан обіцяє не виконувати виданий МКС ордер на арешт прем'єра Ізраїлю
iPress
2024-11-22T14:35:48Z
Сибіга підтвердив скликання Ради Україна - НАТО через застосування Росією нової ракети
УкраинФорм
2024-11-22T14:35:40Z
Ілону Маску запропонували банан до ракети
ITC
2024-11-22T14:43:05Z
Віра Брежнєва пояснила, чому не дає інтерв'ю, та заговорила про Україну: "Я зі своєю країною"
24tv
2024-11-22T14:34:50Z
Майлі Сайрус вперше розповіла про стосунки з бойфрендом, молодшим за неї на 6 років
24tv
2024-11-22T13:48:45Z
Spotify назвав пісню, яка найшвидше сягнула мільярда прослуховувань
УкраинФорм
2024-11-22T13:46:03Z
Біллі Айліш стала артисткою року Apple Music
1News
2024-11-22T13:33:38Z
"Ми не втомлюємося одне від одного": Артемій Єгоров поділився секретом ідеального шлюбу
GlavRed
2024-11-22T13:28:54Z
"Я змогла вийти з цього": Альона Мозгова публічно повідомила про зміни в житті
GlavRed
2024-11-22T13:28:02Z
У Києві відбудеться презентація документального фільму «Битва мемів»
Детектор М
2024-11-22T13:23:19Z
Названо ім'я найкращої співачки 2024: нею стала 22-річна популярна хітмейкерка
TSN
2024-11-22T13:21:17Z
Дослідження показало, що аспірин та інші ліки можуть підвищувати ризик розвитку деменції
Portaltele
2024-11-22T14:34:02Z
Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують
Знай
2024-11-22T14:30:24Z
Пневмонія стане невиліковною за 10 років? Ляшко пояснив, як запобігти цьому
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:12:41Z
Чи потрібно чистити печериці перед приготуванням: господині будуть здивовані
GlavRed
2024-11-22T12:25:33Z
Чому лікарі кажуть, що настільний теніс зменшує стрес, ба й загалом корисний для здоров'я
24tv
2024-11-22T12:14:26Z
Пошкоджений "Охматдит" відновлює прийом маленьких пацієнтів
Khreschatyk
2024-11-22T12:09:47Z
Що таке стокгольмський синдром та як він проявляється
24tv
2024-11-22T12:04:22Z
Для здорового кишечника: 5 речей, які потрібно робити щоранку
Фокус
2024-11-22T11:45:47Z
Чи справді корисний чай з корицею та чи варто його вживати
24tv
2024-11-22T09:42:20Z
Лемпард погодився очолити Ковентрі
Football.ua
2024-11-22T14:42:39Z
Менеджер Усика спростував інформацію щодо бою Берінчика в андеркарді реваншу з Ф'юрі
24tv
2024-11-22T14:39:18Z
Третій клуб АПЛ: Евертон розпочав співпрацю із українським брендом Nemiroff
24tv
2024-11-22T14:30:21Z
Пономарьов: Лівий Берег є прикладом того, що зараз в УПЛ немає простих суперників
Football.ua
2024-11-22T14:02:46Z
Крутих та Орлов в українському дербі розіграють місце у фіналі турніру ITF у Греції
УкраинФорм
2024-11-22T13:52:24Z
"Не хочу ризикувати і воювати": український волейболіст пояснив, чому не повернувся після виїзду за кордон
TSN
2024-11-22T13:51:28Z
Головні матчі вікенду: битва Ман Сіті проти Тоттенгема, Мілан — Ювентус та "перший" крок для Раньєрі в Ромі
Football.ua
2024-11-22T13:47:50Z
Жеребкування плей-оф Ліги націй: сьогодні Україна дізнається наступного суперника
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:45:20Z
У Шахтарі відреагували на бойкот з боку ультрасу Баварії
24tv
2024-11-22T13:18:45Z
Як працює електронна черга до ТЦК: юристи дали повне пояснення
24tv
2024-11-22T14:45:21Z
У Сухопутних військах назвали етапи базової підготовки мобілізованих
Хвиля
2024-11-22T14:39:53Z
ЗСУ контролюють 800 квадратних кілометрів Курської області - джерело
УкраинФорм
2024-11-22T14:39:03Z
Чим Росія атакувала Дніпро 21 листопада? Розвідка розкрила деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:38:58Z
Російське угруповання в Україні зараз налічує близько 574-575 тисяч, — джерела у Генштабі
Фокус
2024-11-22T14:36:53Z
Росіяни на окупованих територіях закликали «здавати» всіх, хто запалюватиме свічки пам'яті в суботу - ЦНС
УкраинФорм
2024-11-22T14:34:54Z
28 листопада — зустріч із Любов'ю Цибульською в межах проєкту «Вечори критичного мислення»
Детектор М
2024-11-22T14:34:46Z
Хто має право на пільгову пенсію: вимоги для працівників
24tv
2024-11-22T14:34:46Z
Полігон Капустин Яр, звідки Росія випустила ракету по Дніпру, атакували дрони, – ЗМІ
24tv
2024-11-22T14:34:35Z
Українці в жовтні отримали понад ₴119 мільйонів кешбеку
УкраинФорм
2024-11-22T14:46:40Z
Штраф у €179 млн. Іспанія звинуватила бюджетні авіакомпанії у порушенні прав клієнтів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:42:04Z
У Данії назвали російські кібератаки найбільшою загрозою для банків Північної Європи – Reuters
iPress
2024-11-22T14:35:56Z
Американський мільярдер хоче придбати "Північний потік-2" – WSJ
iPress
2024-11-22T14:35:02Z
“Тисяча Зеленського”: на виплати передбачено 5 млрд гривень
1News
2024-11-22T14:34:53Z
У Мінекономіки розповіли, як отримати «1000 Зеленського»
Украина Криминальная
2024-11-22T14:34:52Z
Золото суттєво зросло в ціні: чому ринок зосередив увагу на Україні
24tv
2024-11-22T14:33:17Z
Іспанія оштрафувала Ryanair та інших лоукостерів за стягнення плати за ручну поклажу
Европейская правда
2024-11-22T14:24:40Z
Зимова єПідтримка: Прийом заявок на отримання допомоги у «Дії» розпочнеться у грудні
Детектор М
2024-11-22T14:24:07Z
Китайський гороскоп на завтра 23 листопада: Бикам - роздратування, Кроликам - потік любові
GlavRed
2024-11-22T14:27:11Z
Цікавий рецепт голубців без м’яса на Різдво: сподобається всім рідним
GlavRed
2024-11-22T14:27:10Z
Відкрита консервація ніколи не буде пліснявіти: елементарний лайфхак
24tv
2024-11-22T14:09:51Z
Якими дровами не можна опалювати камін чи піч: вони можуть бути небезпечними
24tv
2024-11-22T14:00:31Z
Як прикрасити ялинку до Нового року: варіант чарівного декору своїми руками
24tv
2024-11-22T13:54:36Z
Як позбутися плісняви на пляшках: простий продукт з кухні без зусиль впорається з нальотом
TSN
2024-11-22T13:33:01Z
Чому італійці не люблять пасту з кетчупом: шеф-кухар здивував відповіддю
GlavRed
2024-11-22T13:28:13Z
Як швидко повернути шкіряному взуттю блиск і гладкість: допоможе цей засіб
TSN
2024-11-22T13:21:54Z
Не поспішайте з вологим прибиранням: 5 речей в домі, які не можна мити водою
24tv
2024-11-22T13:03:44Z
У Києві чоловік взяв коробку, яка лежала біля авто: вона вибухнула і вбила його
24tv
2024-11-22T14:45:46Z
СБУ затримала працівника облтеплоенерго, який коригував удари по Миколаєву
УкраинФорм
2024-11-22T14:43:09Z
Жінка розповіла шахраям банківські дані і втратила 19 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-22T14:27:58Z
Відомий український письменник та військовий потрапив у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:24:43Z
На Закарпатті зіткнулися легковик та пасажирський автобус, є загибла
УкраинФорм
2024-11-22T13:37:59Z
У Пакистані люди вийшли на вулиці після чергового теракту, що забрав життя 40 людей
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:33:03Z
Поліція Кривого Рогу перевіряє повідомлення про замінування супермаркету «Метро»
InternetUA
2024-11-22T13:25:12Z
У столичному бізнес-центрі викрито підпільне казино
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:15:55Z
5 років позбавлення волі отримав волинянин, який чинив розпусні дії щодо 10-річної дитини
Украина Криминальная
2024-11-22T13:07:18Z
WhatsApp безкоштовно впровадить функцію Telegram Premium
InternetUA
2024-11-22T14:43:43Z
Як працює Stalker2.exe: технічний стан гри, оптимізація, графіка, баги
ITC
2024-11-22T14:43:07Z
Дешеві перовскітні сонячні панелі стануть утричі довговічнішими: як їх захистили
Фокус
2024-11-22T14:42:26Z
Дві схожі на Сонце зірки опинилися біля чорних дірок і вижили
Portaltele
2024-11-22T14:34:06Z
У Китаї відкрили найпотужнішу у світі центрифугу для "стиснення" часу й простору
24tv
2024-11-22T14:33:37Z
Що потрібно знати і як діяти у разі блекауту: важливі поради
Политека
2024-11-22T14:31:06Z
Насправді їх не чотири: вчені розповіли, скільки сторін у Великої піраміди в Гізі
Фокус
2024-11-22T14:00:59Z
"Стріляю на звуки мови": росіянина Медісона забанили у Twitch після стриму Stalker 2
Фокус
2024-11-22T13:57:21Z
Українська відеогра Stalker 2 перетнула позначку в мільйон проданих копій
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:36:09Z
Пікапи та позашляховики Isuzu отримали новий дизельний мотор
AutoCentre
2024-11-22T14:16:50Z
Ексклюзив із 60-х: знайдено унікальне українське купе "Акула"
Фокус
2024-11-22T14:12:40Z
В Україні виготовили перший автопаливозаправник на шасі IVECO T-Way 4×4
AutoCentre
2024-11-22T14:10:28Z
У Європі назвали найбільш трендовий колір для авто у 2025 році
AutoGeek
2024-11-22T13:37:51Z
Виявлено раритетний автомобіль «Акула» українського виробництва
Топ Жир
2024-11-22T13:30:05Z
"Світить" штраф: кому заборонено їздити в Польщі на авто з українськими номерами
GlavRed
2024-11-22T13:28:33Z
Недорогий електромобіль Toyota стане "зеленим" аналогом Corolla
Фокус
2024-11-22T13:16:33Z
Українські воїни отримали новий всюдихід-амфібію: що відомо
InternetUA
2024-11-22T13:02:38Z
З більшими батареями та віртуальною КПП: електрокросовер Kia EV6 суттєво оновили
AutoGeek
2024-11-22T12:15:46Z