Хоча людству вже давно відомі запаси води на нашій планеті та звідки їх брати, як вони потрапляють туди, залишалося загадкою. Однак нещодавно вчені виявили таке джерело води, яке опинилося далеко за межами Землі.
Нещодавнє дослідження Мічиганського університету показало, що до 60% навколоземних об'єктів (ОЗЗ) можуть бути темними кометами, які потенційно містять лід, що міг послужити джерелом води для Землі. Ці об'єкти мають характеристики як астероїдів, так і комет і, ймовірно, походять із поясу астероїдів, розташованого між Юпітером і Марсом. Про те, як джерелом нашої води могли виявитися зовсім не підводні резерви пише SciTechDaily.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Дослідження, опубліковане в журналі Icarus, припустило, що ці темні комети могли зіграти роль у перенесенні льоду у внутрішню частину Сонячної системи. Астер Тейлор, аспірант кафедри астрономії та провідний автор дослідження, пояснює, що отримані результати підтверджують давні підозри про те, що астероїди в поясах мають підповерхневий лід.
Про це вчені підозрювали ще з 1980-х років. "Ми не знаємо, чи доставляли ці темні комети воду на Землю. Ми не можемо цього стверджувати. Але ми можемо сказати, що досі точаться суперечки про те, як саме вода потрапила сюди", — зазначив Тейлор. Дослідження показує, що до 60% ОСЗ можуть бути темними кометами, які демонструють негравітаційні прискорення, що свідчать про сублімацію льоду.
Під час дослідження було вивчено сім темних комет і змодельовано їхні траєкторії, щоб простежити їхнє походження. Було встановлено, що багато хто з цих об'єктів, імовірно, походять із внутрішніх і зовнішніх областей пояса астероїдів. Один із таких об'єктів, 2003 RM, рухається по еліптичній орбіті, що збігається з траєкторією комети сімейства Юпітера.
Дослідження підкреслює динамічну природу цих темних комет, які поєднують у собі кам'янисті та крижані характеристики. Сублімація льоду всередині цих об'єктів може призвести до їхнього швидкого обертання, внаслідок чого вони розпадаються на дрібні частини. Цей процес дає змогу припустити потенційний механізм доставки льоду у внутрішню частину Сонячної системи, що є ключовим фактором для розуміння розподілу води в околицях нашої планети.
Раніше Фокус писав про реальну ефективність води у спалюванні калорій і схудненні. Деякі стверджують, що велика кількість рідини здатна допомогти скинути зайву вагу, дослідники розповіли, чи так це насправді.
Також Фокус писав про справжні терміни придатності бутильованої води. Цікавитеся, чи можна пити воду з пляшки, яку ви відкопали у себе зі старих запасів? Ось що вам потрібно знати перед тим як її відкрити.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.