Про це повідомляє NHK, передає Укрінформ.
Зазначається, що дисциплінарне покарання, застосоване щодо такої кількості людей одночасно, є "вельми незвичайним".
У міністерстві заявили, що службовці були покарані, зокрема, за обробку "даних особливої секретності, з порушенням закону про національну безпеку.
Інші порушення пов'язані з отриманням обманним шляхом надбавок за навчання дайвінгу і службу на місці водолаза, а також отримання безкоштовного харчування персоналом, який не мав на це права, і знущання з підлеглих.
У відомстві повідомили, що у сухопутних, морських та повітряних Силах самооборони Японії зафіксовано 58 неправомірних випадків, пов'язаних із неналежним поводженням з конфіденційною інформацією.
Зокрема, у морських Силах самооборони персонал, що не мав допуску до таємниці, займався обробкою інформації про 38 суден.
Крім того, 62 службовці морських Сил самооборони, включаючи й осіб старшого звання, отримали загалом 43 млн єн, або близько 270 тисяч доларів, у вигляді доплат за заняття дайвінгом, хоча не брали участі у навчанні, в період з квітня 2017 року по жовтень 2022 року.
У зв'язку з цим міністр оборони Японії Кіхара Мінору зазначив, що морські Сили самооборони, де було підтверджено найбільшу кількість порушень, потребують реформування.
Начальник штабу ВМС адмірал Рьо Сакаї подав у відставку.
За даними Reuters, у травні Японія ухвалила закон про безпеку, який посилює правила поводження з таємною інформацією та її перевірку.
Також Японія планує прийняти нові закони для посилення безпеки інформації та боротьби з кіберзагрозами.
Як повідомляв Укрінформ, поглиблення військової співпраці РФ з Північною Кореєю підкреслює необхідність для Японії налагодити тісніші зв'язки з НАТО, оскільки регіональні загрози безпеці стають все більш взаємопов'язаними.
Фото: Getty Images