Кабінет міністрів України ухвалив постанову про зовнішній вигляд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Він базуватиметься на багаторічній українській військовій традиції – намогильні споруди будуть або у формі козацького хреста, або ж прямокутної таблиці із заокругленим верхом.
Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів. "Міністерство у справах ветеранів України спільно з державною установою "Національне військове меморіальне кладовище" розробили проєкт постанови. Завдяки їй затверджено зовнішній вигляд намогильних споруд, що будуть споруджуватися на могилах загиблих (померлих) воїнів", – зазначили там.
Намогильні споруди будуть виготовлені із природного, світлого каменю із українських родовищ. Хрест і плита на НВМК матимуть однакову висоту та повторюватимуть обриси одне одного.
На лицьовому боці буде наноситись стилізоване зображення малого Державного Герба України, портрет, напис державною мовою імені, дата народження і смерті військового. За бажанням на лицьовій поверхні пам’ятника можна нанести зображення релігійної символіки та позивний.
На зворотньому боці пам’ятника державною мовою буде наноситися напис прізвища загиблої особи, а праворуч – порядковий номер могили. На колумбарній ніші встановлюється намогильна споруда – пам'ятна плита з природнього каменю розміром 25х25 см, на яку наноситься прізвище, ім'я та по батькові, а також військове звання та дата народження і смерті.
Зразок намогильної споруди обиратиме виконавець волевиявлення загиблого захисника чи захисниці.
Антон Дробович, який очолює Національний інститут пам’яті, зазначив, що таке рішення дасть усім, хто не асоціює себе із християнством чи просто не бажатиме мати хрест на могилі, можливість альтернативного вибору – прямокутної таблиці із заокругленим верхом.
"Намогильні споруди, які встановлюватимуться на могилах полеглих героїв – будуть уніфікованими. Незалежно від військового звання, частини чи роду військ споруджуватимуть однакові хрести або плити. Це буде військовий однострій небесної української армії, що увічнена на Національному військовому меморіальному кладовищі", – сказав директор НВМК Ярослав Пронюткін.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше проєктну документацію будівництва першої черги Національного військового меморіального кладовища було схвалено на державній експертизі. Комплекс (понад 260 гектарів) з'явиться в Гатненській громаді на Київщині.
Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!