MY.UAНовини
Подружжя з Києва купило та відроджує старовинний маєток на Вінничині
Подружжя з Києва купило та відроджує старовинний маєток на Вінничині

Подружжя з Києва купило та відроджує старовинний маєток на Вінничині

Зазвичай люди мріють про дачу, щоб було де якщо не смородину посадити, то душею відпочити в гамаку на природі. Але Ігор та Олена Рябцеви вирішили інакше, точніше, вирішив чоловік. Його тянуло ближче до рідних місць. Тому на аукціоні придбали панський маєток у селі Чагів Оратівської громади Вінницького району.

Не те щоб зовсім старовинний (орієнтовно збудований в середині ХІХ століття), але добряче занедбаний. Власник після Жовтневого перевороту 1917 року втік за кордон, у маєтку була школа (юні тимурівці та піонери, схоже, приклалися до її руйнування), потім у селі звели нову школу, а ця зовсім занепала.

Скільки сил та коштів потрібно на відродження будинку – страшно уявити. Але очі бояться – руки роблять. Подружжя Рябцевих засукали рукава і взялися за ремонт. Він триває вже кілька років, але мрія влаштуватися тут не дозволяє новим власникам здаватися. На сьогодні Ігор працює охоронцем, Олена нещодавно залишилася без роботи, але не здаються. Вже вивезено сміття, засклені вікна, двері вставили – попереду ще багато роботи, але хоч відпочивати вже тут можна.

Подробиці про історію маєтку, його нинішній стан та плани на майбутнє Коротко про розповіла Олена Рябцева.

Замість дачі під Києвом купили панський маєток у Чагові

– Я хотіла дачу під Києвом, біля Дніпра, щоб до нас приїжджали діти та онуки, а чоловік – маєток за 200 кілометрів від Києва: тут жили його дідусь та бабуся, мама чоловіка теж родом із Чагова. Незважаючи на те, що наші бажання розійшлися, я підтримала чоловіка. 

У 2017-му на аукціоні у Вінниці ми й придбали цей маєток у Чагові. Щоб вистачило грошей, чоловікові довелося продати квартиру у Чернівцях. Перше враження від стану будинку та прилеглих до нього територій було жахливим: навколо зарості, сміття, а коли дув сильний вітер, липи аж гули - всередині вони були порожні. Якби, не дай боже, хоч одна липа впала б на будинок, відновлювати вже було б нічого. 

Сім'я купила будинок без єдиного цілого вікна та дверей. Фото: надане Оленою Рябцевою

Про історію маєтку 

– Перед революцією власник маєтку пан Янковський виїхав за кордон – з його будинку зробили школу, яка простояла до 80-х років, колись дід чоловіка викладав тут математику. Після ще років 10 тут знаходилася шкільна майстерня - у нашому будинку стояли верстати, на яких працювали хлопчики. Пізніше тут був дитячий садок, фельдшерсько-акушерський пункт, гуртожиток для викладачів, а потім - нічого. Якоїсь миті будинок спорожнів і залишився покинутий. 

Маєток явно був збудований у ті часи, коли цементу ще не було: зводили за допомогою цегли, вапна, піску та глини. Щодо року побудови нам говорили, що на одній із балок було написано 1805 чи 1808 рік. Тому, найімовірніше, його було зведено у ХІХ столітті, але ми не можемо стверджувати, iнформацiя поки що документально не підтверджена. Чоловік ходив бібліотеками, шукав інформацію про маєток, але ми знайшли лише дані про те що востаннє, перед революцією, земля належала пану Янковському. 

"Коли друзі побачили на фото стан будинку, сказали, що я божевільна", - каже Олена. Фото: надане Оленою Рябцевою

Про відновлення маєтку 

- Коли ми стали власниками маєтку, насамперед почали збирати пляшки, які були скрізь, – вивезли величезну кількість сміття! Спочатку гори сміття були на висоті вікна: можна було спокійно вийти з вікна та стрибнути на цю купу. 

Повністю відбили стару штукатурку всередині будинку, щоб позбутися плісняви: вона встигла глибоко в’їстись у стіни через дирявий дах. Весь цей будівельний бруд також лежав біля будинку. У самому будинку – жодного цілого вікна, жодних дверей, жодних незруйнованих печей. З лівого боку балки виявилися повністю спиляними, стелі зруйновані - вночі місцями в будинку можна було на зірки дивитися. Колись тут по всьому будинку був дубовий паркет і, кажуть, досить міцний, та й його зірвали. Навіть дверну коробку намагалися вибити, але не змогли. 

Коли придбали маєток без вікон-дверей і було холодно – спали в машині, доки не встановили вікна. У теплу пору року відпочивали на карематах на підлозі. Влітку привезли старий диван, винесли його на ґанок маєтку – спали на свіжому повітрі. 

Ми збили стелю, яка була у правому крилі, зробили нову – навіть на той момент це вимагало колосальних грошей. Є ідея почистити цеглу зовнi будинку та полакувати, щоб стіни не руйнувалися, так будинок виглядатиме гарнiше, нiж пiд штукатуркою. Найняли бригаду, встановили двері та ґрати на вікна, облагородили територію, підлатали покрівлю, щоб дощ не затоплював внутрішні приміщення, а потім розпочали внутрішні роботи. 

Нас ще чекає дуже багато роботи: площа будинку – 460 кв. м, 10 кімнат. Є велика зала, велика за площею кухня, великий хол. Туалет знаходився на вулиці - сьогодні ніхто не ходитиме в туалет на подвір’я, тому робимо водопровід, проводимо каналізацію, водозливи – все це досить дорого та енерговитратно. У будинку було дев’ять печей та один камін – їх плануємо вiдновити до автентичного стилю. Печі були розраховані на дві кімнати з виходом до коридору, вони одночасно обігрівали і коридор, і дві кімнати. Топили маєток із коридору – дуже цікаве рішення. Камін збираємося відновити - у той час, коли маєток став школою, ним не користувалися: діти, техніка безпеки.

Але насамперед хочемо замiнити дах. Щоб зробити новий, 98% балок потрібно міняти. Найбільша кімната – 62 метри: 8,8 м в один бік та 7 м в інший бік. Балки такої довжини, що на висоту 4,5 м людина фізично не підніме, потрібна техніка. Це дуже дорога робота, і потрібно багато людей, можливо кілька бригад, але це зробити необхідно. 

Після даху важливо встановити паркан, щоб біля будинку перестали ходити сторонні... Ще два роки після покупки маєтку ми знаходили пляшки під будинком. Інколи приходять закохані, сідають на ганок, спілкуються… 

У нас вже проведено водогін, на підлозі стяжка, цементні стіни. Потрібно закінчити дві кімнати, щоб можна було жити, потім мій робочий кабінет і гостьову кімнату, і поступово доробляти все інше. 

Ми плануємо відновити ліпнину, яка була раніше, за пана. Опалення на 4 кімнати також не завершено. Коли сюди приїжджали взимку, грілися з допомогою електрокаміну. 

Для повноцінного життя потрібно дуже багато доробляти. На жаль, зараз дуже складно із робочою силою. Людей, які проводили нам опалення, забрали до ЗСУ, то вони його не доробили. 

Просторим коридором колись бігали школярі і ходила прислуга пана Янковського. Фото: надане Оленою Рябцевою

Про реакцію друзів та родичів 

- Звичайно, знайомі та друзі кажуть, що ніколи б таке не придбали. Коли я показала фотографії співробітникам на роботі і вони побачили стан будинку, в якому ми його придбали, то сказали, що я божевільна. Навколо все було у смітті, пляшки, багаття палили прямо посеред зали. 

Незважаючи на те, що спочатку наші рідні та близькі були проти купівлі маєтку, коли ми його очистили від бруду і почали упорядковувати, він почав багатьом подобатися, просяться і приїжджають в гості. 

У нас є ідея, щоб залишити будинок максимально автентичним, у тому самому стилі, в якому він був зведений. Але не все. На жаль, з ремонтом і, тим більше, реставрацією зараз складно: я залишилася без роботи і грошей, але це не заважає нам будувати плани. 

Мені подобається, як роблять у Європі. Наприклад, беруть старі будинки у тій же Франції, ділять кімнати. Частину з них оформлюють у сучасному стилі – ванна, душова, туалет, спальня, загальна кімната – решта під старовину. Так і ми хотіли б у нашому маєтку зробити кілька кімнат в автентичному стилі. Але повністю відновити внутрішній вигляд і оздоблення кімнат майже неможливо через відсутність фото маєтку всередині. Поки знайти ці фото не вдалося. 

Мріємо, щоб до нас приїжджали діти, друзі… У майбутньому хотілося б мати робочий кабінет, де я працюватиму б з клієнтами дистанційно чи офлайн. У мене є диплом психолога, клінічного психолога, атмолога. Проходила практику психолога в Києві в Інституті дослідження генетичного спадку у соціальних комунікаціях. 

Зараз в Sunshine at home проходжу курси підвищення кваліфікації психологів за курсом «Фрактальна терапія як інструмент у подоланні наслідків війни: робота зі стресом, невизначеністю, переосмисленням сенсу», займаюсь східними практиками: цигун, тайцзи, медитації. Вже є перші клієнти та результати. 

З часом плануємо виділити декілька кімнат в маєтку для проживання клієнтів на період проведення сесій – якщо потрібно, у нас можна буде переночувати. Теж свого роду "зелений" туризм.

Тут приємна атмосфера, природа, пташки співають, білки стрибають по деревах - вже сама природа гармонізує людину і їй допомагає. 

Колись у пана, в низинi, за його парком було озеро - ставок із джерельцем, як казали, цілющої води. Ставок зараз захаращений, там ростуть дерева. Якщо дійдуть колись руки, є бажання почистити ставок та джерельце. Колишній голова ciльради дав хорошу ідею: облагородити парк з деревами, встановити лавочки, щоб місцеві жителi та приїжджі могли відпочивати… Але це все плани на далеку перспективу. 

Поряд з нами парк, неподалік - школа, дитячий садок, чути дитячий сміх. Нам тут подобається тиша, на природі душею відпочиваєш. Білкам я привозила горіхи, їжачків підгодовували кормом для собак - вони приходили і хрумкали. Дуже приємно спати просто неба, і це зовсім не те, що в квартирі. 

Свого часу за наш кошт була очищена територiя бiля сiльськоi водонапірної башти, пофарбована башта, яка знаходиться близько до нашого маєтку. 

Місцеве населення, на наше прохання, допомагає нам у збиранні інформації. За 7 років до маєтку приїжджало чимало поодиноких туристів… До нас вже кілька разів заїжджали тури з Вінниці та Києва, дивилися маєток, фотографували. Я проводила екскурсії для приїжджих, розповідала про історію маєтку. Плануємо в маєтку 2 кімнати виділити під музей, де будуть виставлені експонати (в т.ч. фото з архівних даних) за часів пана та за часів Радянського Союзу, коли тут була стара школа. Хотілося б, щоб у майбутньому від таких відвідувань був якийсь дохід. 

Після очищення території від сміття маєток почав подобатися багатьом. Фото: надане Оленою Рябцевою

Про садок біля будинку та квітник 

Два роки тому ми посадили тут яблуні, груші, вишні, черешні, виноград… Надалі плануємо висадити великий сад біля будинку. Але досвід показує, що краще робити після того, як буде паркан. Також син подарував мені двох собак. Зараз у нас є два 11-місячних цуценяти – наша охорона на майбутнє. Тож плюсом від скорочення на роботі стала можливість більше займатися духовними практиками, маєтком, собаками – їх треба вигулювати, дресирувати (у Києві ходимо з ними на тренування), годувати.

Плани на маєток та майбутнє 

Звичайно, коли співробітники на роботі дізналися про це, говорили: як ти не боялася, а раптом хтось прийде чи мало що комусь на думку спаде? Можуть будь-що зробити. У нас тоді не було собак, але тепер зростає охорона. Ми з чоловіком плануємо відбудувати маєток. Він став би місцем, де ми зможемо зустріти старість. Вистачило б тільки сил та коштів закінчити всі роботи, а їх чимало. Звісно, ​​головна проблема - у фінансах. 

Ми середньостатистична українська родина. Через війну ціни на будівельні матеріали зросли, багатьох майстрів мобілізували, а ті, хто залишився, сильно підняли вартість послуг. Син, дочка підтримують нас, допомагають порадами щодо відновлення маєтку і по можливості фінансово. 

Будемо потихеньку втілювати мрію чоловіка, а тепер вже і нашу спільну сімейну мрію в життя – він хотів родовий маєток, який перейде нашим дітям та онукам у спадок. Так добре, коли діти й онуки приїжджають – і ми всі разом проводимо час та відзначаємо свята. Чоловік мріє, щоб цей маєток був у родині і переходив у спадок нашим нащадкам мінімум 150 років. 

Пані Олена із майбутніми охоронцями родового маєтку. Фото: надане Оленою Рябцевою

До речі

Офіційним роком заснування села вважається 1734 рік. Є думка, що Чагов – це старовинне село Чаговець, яке зруйнували монголо-татари. До революції у Чагові налічувалося 360 дворів. Більшість землі належала пану Янковському, інші - вільним селянам. Поміщик Янковський збудував у Чагові маєток, який після революції став школою для сільських дітей. 1976 року в селі збудовано нову двоповерхову школу. Сьогодні у селі Чагов мешкає менше 800 осіб. До Вінниці звідси – 69 км. до Києва – 211 км. 

Р.S. Якщо в когось є матеріали про панський маєток (архівні та інші матеріали), чагівську школу – прохання відправляти зазначену інформацію на адресу маєтку: Україна, Вінницька обл., Оратівський р-н, с. Чагів, вул. Заїки, 38. Рябцевим, або телефонувати/писати на вайбер 073-335-80-88.

"Мріємо, щоб до нас приїжджали діти та онуки, і ми разом відзначали свята». Фото: надане Оленою Рябцевою

Теги за темою
Винница
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Билецкий: Запорожская область – опасное направление, РФ уже начала штурмы
TSN
2024-11-22T13:12:31Z
Харьков "уходит под землю": в городе планируют строительство важного объекта
Comments UA
2024-11-22T17:30:51Z
От героев к пренебрежению: военный рассказал о мобилизации и страхе гражданских
Знай
2024-11-22T17:07:16Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
"Украина усилит морскую безопасность": Умеров рассказал о принятом плане Стратегии
Апостроф
2024-11-22T17:36:58Z
Кремль отреагировал на санкции США против Газпромбанка
Корреспондент
2024-11-22T17:27:33Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Евгения Эмеральд, Марина Аристова и Максим Леонов: как прошла премьера психологического триллера "Еретик"
Фокус
2024-11-22T17:36:36Z
Корабли в Колизее и злобные носороги: что из фильма "Гладиатор 2" оказалось неправдой
Фокус
2024-11-22T17:00:30Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
В чем опасность прокладок: в некоторых ученые обнаружили вещества, которые вредят женскому здоровью
TSN
2024-11-22T16:36:47Z
Консилер выкиенете через пару дней: 3 просто волшебные маски от темных кругов под глазами
Знай
2024-11-22T14:51:49Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Тренер Жироны рассказал, когда Цыганков сможет вернуться на поле
Корреспондент
2024-11-22T17:30:02Z
"Что мы можем сделать?": в Федерации волейбола Украины прокомментировали побег игроков "Решетиловки" за границу
TSN
2024-11-22T14:54:17Z
Украинский боксер Захожий проведет дебютную защиту евротитула: бой покажут на Киевстар ТВ
TSN
2024-11-22T13:12:22Z
Александр Усик сделал заявление о повторном поединке против Тайсона Фьюри
Известия Киев
2024-11-22T12:35:54Z
Трое в Европе, а еще один — на учениях: волейболисты "Решетиловки" не вернулись в Украину
Фокус
2024-11-22T12:14:56Z
Джейк Пол и Майк Тайсон отстранены от бокса после скандального боя в Техасе
Фокус
2024-11-22T11:51:20Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Вопрос обсуждается: Украина может получить ПВО, способную сбивать межконтинентальные ракеты
Новости Украины
2024-11-22T17:33:57Z
"Сам был шокирован": полиция не ожидала сюрприза, который скрывал в себе гном
Фокус
2024-11-22T17:21:58Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Грабительские наценки: магазины искусственно завышают цены на главные продукты
Знай
2024-11-22T17:36:58Z
Польские фермеры планируют начать забастовку на пункте пропуска "Медыка-Шегини"
Европейская правда
2024-11-22T17:01:07Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Гороскоп Таро по одной карте на 23 ноября: узнайте, что ждет каждый знак Зодиака в этот день
Политека
2024-11-22T16:27:54Z
Культурный код: как менталитет формирует наше восприятие и эмоции
Marie Claire
2024-11-22T16:09:04Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Гороскоп на субботу 23 ноября 2024 года
UAToday
2024-11-22T16:00:05Z
Какие самые популярные мифы о замороженных овощах: можно ли им верить
TSN
2024-11-22T14:36:10Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Мужчина "забыл дату", поэтому не явился в ТЦК: в суде решали этот вопрос
Политека
2024-11-22T17:01:46Z
СБУ разоблачила еще четыре схемы уклонения от мобилизации
Известия Киев
2024-11-22T16:30:42Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
"Прилетело 3 микроавтобуса": на Закарпатье работники лицея подрались с родителями учеников
Фокус
2024-11-22T16:27:16Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Обучали ИИ на статьях без разрешения: OpenAI случайно стерла доказательства NYT в судебном деле
Фокус
2024-11-22T17:15:51Z
Военный поблагодарил россиян, которые покупают «S.T.A.L.K.E.R. 2»
Апостроф
2024-11-22T17:12:57Z
Помоет и высушит: в Японии создали "человеческую стиральную машину" с ИИ
Фокус
2024-11-22T17:12:02Z
Смартфоны будут работать в 2 раза лучше: вырастет производительность, упадет энергопотребление
Фокус
2024-11-22T16:57:26Z
Жили ли динозавры одновременно с людьми: что говорит наука
Comments UA
2024-11-22T15:45:53Z
LG и Samsung выпустят смартфон, но купить его будет нельзя: что известно о новинке
Фокус
2024-11-22T15:12:19Z
Исследователь Google Earth сделал шокирующее открытие в австралийской глубинке
Фокус
2024-11-22T15:00:19Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z
Старый 88-летний мотоцикл продают по цене нового Ferrari
Фокус
2024-11-21T10:06:53Z