Присутність російського підводного човна цього класу є частиною ширшої схеми розгортання російського військового флоту. Водночас Балтика є критично важливим районом і для військово-морських операцій сил НАТО.
Морське командування НАТО оприлюднило зображення російського підводного човна Б-608 "Можайск" проєкту 636.3 "Варшавянка". Як повідомили оглядачі Army Recognition, субмарину виявив патрульний літак P-3 Orion в акваторії Балтійського моря, що свідчить про постійний моніторинг сил НАТО російської морської активності в цьому стратегічно важливому регіоні.
Зазначається, що підводні човни цього класу відомі своїми стелс-можливостями та передовими технологіями, що робить їх значущими активами для російських військово-морських операцій.
Аналітики вважають, що присутність B-608 "Можайск" у Балтійському морі є частиною ширшої схеми розгортання російських ВМС, за якою пильно стежать сили НАТО. Водночас передбачається, що цей підводний човен з часом увійде до складу Тихоокеанського флоту ВМФ Росії.
Коротко про підводний човен "Можайськ"
Підводні човни проєкту 636.3 оснащені шістьма торпедними апаратами калібру 533 мм і можуть нести до 18 одиниць озброєння. Вони здатні запускати різні моделі торпед типу 53, включно з варіантами з дротовим наведенням, такими як 53-39ПМ.
З ракетного озброєння підводний човен здатен використовувати крилаті ракети лінійки комплексу "Калибр-ПЛ", що випускаються з торпедного апарату і призначені для ураження надводних, підводних і наземних цілей.
- довжина субмарини — 73,8 м;
- ширина — 9,9 м;
- осадка — 6,2 м;
- надводна водотоннажність — 2350 т;
- підводна — 3100 т;
- максимальна глибина занурення — до 300 м;
- надводна швидкість — 17 вузлів;
- підводна — до 20 вузлів;
- автономність плавання — 45 діб;
- екіпаж — 52 людини.
"Подорож B-608 "Можайськ" з Балтики до Тихого океану, ймовірно, і надалі викликатиме інтерес і пильну увагу як військових аналітиків, так і фахівців зі стратегічного планування", — пишуть автори публікації.
Військова присутність РФ у Балтійському регіоні
Балтійське море, що є критично важливим районом для військово-морських операцій як НАТО, так і Росії, продовжує залишатися центром військового спостереження і стратегічних переміщень.
Присутність B-608 "Можайськ" у Балтійському морі відображає стратегічні та геополітичні міркування Росії. Близькість Балтійського моря до Західної Європи і країн-членів НАТО робить його критично важливим районом для РФ у плані безпеки західних кордонів і проєктування сили.
І в цьому контексті підводні човни, що володіють скритністю, відіграють важливу роль у патрулюванні цих вод, забезпечуючи стратегічний доступ до ключових морських маршрутів і врівноважуючи зростаючу присутність НАТО в регіоні.
Крім того, дається взнаки й близькість Калінінграда, поблизу якого Росія прагне затвердити своє домінування і вплив у регіоні, що відіграє ключову роль у динаміці європейської безпеки.
Важливо Російські ударні підводні човни двічі спостерігали біля берегів Великої Британії, — Bloomberg