У понеділок, 15 липня, Україна вперше відзначає День української державності у нову дату. До цього це державне свято відзначали 28 липня, проте переніс дати свята був затверджений Законом від 14 липня 2023-го.
Документ змінює дати трьох свят:
- Різдво Христове – тепер 25 грудня замість 7 січня;
- День Української Державності - 15 липня замість 28 липня;
- День захисників і захисниць України (збігається з церковним святом Покрова Пресвятої Богородиці) — 1 жовтня замість 14 жовтня.
Ця зміна пов’язана передусім зі зміною церковного календаря, адже у 2023 році Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) перейшли на новоюліанський календар замість юліанського, якого дотримується російська церква.
Відповідно до оновленого календаря, саме 15 липня відповідає 28 липня за старим юліанським календарем.
- День хрещення Київської Русі як пам’ятна дата України був встановлений третім президентом України Віктором Ющенко. Відповідний указ про відзначення цього дня 28 липня він видав влітку 2008 року в рамках святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі. Тоді Ющенко обрав саме таку дату у день пам’яті князя Володимира. В його указі було наголошено на значенні православних традицій в історії та розвитку українського суспільства та держави.
- У 2021 році президент України Володимир Зеленський започаткував традицію відзначення в цей же день ще й Дня української державності, підписавши відповідний указ на Майдані Незалежності 24 серпня. Документом передбачено відзначати нове свято у День Хрещення Київської Русі-України.
Теги за темою
ПраздникиПоділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони