Редакція розслідувань Суспільного 12 липня у Києві провела тренінг для майбутніх редакторок шести регіональних команд, які наступного року запускатимуть власні розслідувальні проєкти. Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.
На першому етапі навчання менторками стали представниці редакції розслідувань Суспільного — шефредакторка Інна Білецька, головна редакторка Алла Садовник та журналістка-розслідувачка Ганна Калаур.
«Дівчата обрали хороші та перспективні теми для майбутніх розслідувань. А головне — вони суспільно важливі й актуальні. Ми допомогли їм сформувати гіпотези, що дозволить їм чітко сконцентруватися на темі, а також підказали, які відкриті джерела інформації вони можуть використовувати у своїх розслідуваннях та якими інструментами користуватися. Нам важливо, щоб якісних розслідувань, особливо у регіонах, ставало більше», — прокоментувала Алла Садовник.
Навчання відбувається в межах проєкту «Підтримка редакційної й цифрової трансформації та розвитку корпоративної культури суспільного медіа в Україні», що фінансується Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida.
Наступні три тижні менторки з редакції розслідувань Суспільного продовжать навчати учасниць проєкту онлайн. Згодом досвідом поділиться команда Шведського радіо.
«Завдяки цьому навчальному курсу наші редактори зможуть здобути знання й навички для проведення професійних і ґрунтовних розслідувань. Це важливий крок для підвищення якості журналістики та інформування громадськості, зокрема про екологічні проблеми у регіонах», — вважає фахівчиня з адміністрування та супроводу виробництва лінійного контенту дирекції регіонального мовлення Суспільного Євгенія Гайфер.
Навчання із журналістських розслідувань від Академії Суспільного мовлення стартувало у середині червня 2024 року і триватиме майже два місяці. Воно охоплює такі теми, як медіаландшафт журналістських розслідувань в Україні, особливості та складові цього жанру, вибір теми та формулювання гіпотези, оцінка ризиків й вартості медіапродуктів, робота з джерелами і відкритими базами даних, фактчекінг і сторітелінг.
- Читайте також: Інна Білецька: Наші розслідування — це маленький крок до встановлення справедливості
- Читайте також: На Суспільному впроваджуватимуть нову концепцію регіонально мовлення на 2022–2025 роки
Фото: Валерія Мезенцева/Суспільне
Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.
Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».