В Україні в другому півріччі 2024-го і до кінця року можуть знизитися відсотки за автокредитами, іпотекою, а також цільовими позиками для малого та середнього бізнесу. Залежно від терміну, початкового внеску тощо ставки за такими кредитами можуть впасти в середньому на 0,5-1%. Водночас обсяг позик зростатиме.
Про це у коментарі OBOZ.UA розповів голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов. За його словами, до покращення умов для позичальників уже наводить зниження облікової ставки Національного банку.
"З 2023 року облікова ставка вже скоротилася з 25 до 13%. Відповідно, таке ослаблення стало по-справжньому киснем для банківського кредитування: протягом минулого року за більшістю кредитних програм кредитні ставки були суттєво знижені", – зазначив Мамедов.
За його словами, це стосується, в першу чергу, автокредитів та спільних з девелоперами іпотечних програм на придбання житла на первинному ринку (іпотека). Також зниження облікової ставки вплинуло на доступність цільових позик для малого та середнього бізнесу на придбання основних засобів підприємництва (автотранспорту, обладнання тощо).
"Станом на початок липня ставки за кредитами є оптимальними, тобто вони відповідають економічним реаліям країни. До кінця року обсяги автокредитування, іпотеки та цільових кредитів для малого та середнього бізнесу можуть зрости в межах 7-10%, що свідчить про позитивну економічну динаміку у країні", – прогнозує фахівець.
Він також уточнив, що у другому півріччі-2024 розвитку кредитування сприятимуть цільові держпрограми. Зокрема, це розширення програми пільгових кредитів "5-7-9" на потреби ОСББ та ЖСК у досягненні енергонезалежності.
Крім того, розвивається енергетичне кредитування для бізнесу, меморандум про умови якого підписав низка банків. Підписанти зобов'язалися надавати доступні кредити для підприємців, які реалізують проекти, спрямовані на підвищення енергонезалежності України.
"Банки кредитуватимуть будівництво сонячних, вітрових, біогазових станцій, біоенергетичних, газотурбінних і газопоршневих електростанцій, виробництво промислових акумуляторних батарей, високоманеврових когенерацій, що накопичуються тощо. Це важливий крок на шляху до енергонезалежності", – підкреслив банкір.
Також запроваджено програму кредитування фізосіб на придбання та встановлення сонячних панелей, вітрових установок, інверторів та акумуляторів. Так, домогосподарства можуть отримати беззаставні кредити під 0% у сумі 480 тис. грн з терміном погашення до 10 років.
Як повідомляв OBOZ.UA, в Україні очікується падіння чистого прибутку від гривневих депозитів. При цьому такі вклади все одно залишаться в рази вигіднішими за валютні.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!