MY.UAНовини
Як економити електроенергію: корисні поради для збереження енергосистеми
Як економити електроенергію: корисні поради для збереження енергосистеми

Як економити електроенергію: корисні поради для збереження енергосистеми

Енергетична система України переживає непрості часи, тому висока енергоефективність приладів стає пріоритетом, як і відповідальність самих людей. Саме тому ми підготували корисні поради як економити електроенергію, яку техніку обирати, на що звертати увагу та як можна зменшити енергоспоживання без фінансових затрат.

Зміст

  • 1 Освітлення
  • 2 Комп’ютери
  • 3 Побутова техніка
  • 4 Розумні розетки
  • 5 Альтернативна енергетика
  • 6 Висновки

Освітлення

Якщо у вас вдома досі є вимираючі лампи розжарювання – пора їх замінити на світлодіодні. Різниця в енергоспоживанні може бути десятикратна, адже класичні лампи з вольфрамовою спіраллю потребують 40, 60, 100, 120 Вт, а промислові споживають до 0.5 кВт за годину.

Переконайтеся, що вдома всюди стоїть LED освітлення: настільні лампи, у витяжці на кухні, декоративні лампи, вбудовані в стелю, освітлення надворі, в під’їзді тощо.

Порахуємо приблизну економію, яку можна отримати таким методом. Нехай на добу шість 100 Вт ламп працюють вісім годин. Отримуємо 6*100*8 = 4800 Вт, або 4.8 кВт*год. З LED лампами буде приблизно 0.5 кВт, тобто в 10 разів менше. Добова економія за таких сферичних умов складає 4300 Вт на один будинок.

Економія тисячі сімей складе 1000*4300 Вт = 4.3 МВт. Один мільйон домівок зекономить 4.3 ГВт щодня лише завдяки економним лампам. Добре, що більшість українців вже перейшли на такі джерела світла, а якщо досі знаєте любителів «накалювання» – дайте їм почитати цю статтю, або перескажіть своїми словами.

Звісно, до цієї умовної статистики можна причепитися, що не кожен використовує світло так багато, але врахуймо ще й комерційні потреби (магазини, заклади харчування, вуличне освітлення, фабрики, заводи тощо), тому насправді перехід до LED зекономить ще більше.

Спеціалізовані лампи розжарювання є сенс використовувати хіба що в інкубаторах старого зразка. Або на приватних фермах як обігрівального елементу для свійських птахів чи молодняка ссавців, вирощених в холодну пору року, а для домашнього використання вони віджили своє.

Комп’ютери

Стаціонарним ПК також давно пора на відпочинок – саме так вважають екоактивісти та ті, хто перейшов на потужні ноутбуки. Звісно, лептопи пропонують значно вищу енергоефективність, та все ж розглянемо й способи економії для любителів класики.

Перш за все важливий блок живлення та його ККД. Найкращі БЖ здатні забезпечити 95+% ефективність, якщо працюють на 50% своєї продуктивності. Саме при половині завантаженості блок живлення має найменші втрати, тому в ідеалі він має бути у два рази потужнішим за типове використання ПК під високим навантаженням, наприклад, в іграх.

Поясню на своєму власному прикладі. В моєму ПК стоїть кіловатний блок живлення MSI MPG PCIE5 A1000G. Його максимальна потужність складає 1000 Вт. Комп’ютер побудовано на базі процесора AMD Ryzen 9 7900 (досить економний) та відеокарти AMD Radeon RX 7900 XTX (зовсім неекономна).

В іграх з повним завантаженням відеокарти ватметр в середньому показує 450-500 Вт, тобто БЖ буде мати найвищий ККД саме з таким навантаженням. Для цього системного блоку вистачило б якоїсь гарної моделі на 600-650 Вт, але тоді енергоефективність сильно впаде.

Розрахувати енергоспоживання ПК можна легко без будь-яких калькуляторів за таким принципом: додаємо TDP відеокарти і процесора (базовий), а зверху накидаємо ще 30-60 Вт. Останнє залежить від материнської плати, корпусних вентиляторів, RGB підсвічування та кількості накопичувачів. Топові материнки завжди беруть більше енергії, особливо AMD AM5.

Якщо мова йде за енергоефективність, то відеокарти NVIDIA не мають рівних. Серія RTX 4000 вщент втоптує в землю своїх конкурентів, пропонуючи на 50-80% вищу енергоефективність. Хочеться допомогти енергосистемі України і бавитися в сучасні відеоігри на ПК? Тоді лише NVIDIA і лише останнього покоління.

Стаціонарні комп’ютери насправді не сильно впливають на енергосистему, бо їх залишилося мало. Майже всі давно перейшли на лептопи, неттопи та моноблоки, а для ігор використовують економні консолі. Це гарна новина для енергосистеми, адже ноутбуки і мінікомп’ютери є ідеальним рішенням та пропонують високу продуктивність на одиницю споживаної енергії.

Звісно, безкомпромісним чемпіоном в енергоефективності є Apple зі своїми ARM процесорами Apple Silicone. Умовний Apple Mac Studio M1 Ultra дає до 10 разів вищу продуктивність на 1 Вт відносно класичних комп’ютерів. Так само потужні та одночасно економні їх ноутбуки та моноблоки.

Найекономнішими є монітори з IPS матрицями, адже вони беруть у два рази менше електрики за популярні VA. Наприклад, бюджетний Gigabyte GS27F в режимі «еко» споживає лише 8 Вт! Аналогічний VA монітор потребуватиме 15+ Вт, а то й більше.

Енергосистема України подякує таким видам комп’ютерної техніки:

  • Міні ПК на базі ноутбучних компонентів;
  • Ноутбуки всіх класів та видів, а особливо з ARM процесорами;
  • Моноблоки на базі ноутбучних компонентів;
  • IPS монітори з високим рівнем енергоефективності;
  • Ігрові консолі, особливо портативні;

А от за потужні ігрові ПК та робочі станції, особливо старі, енергосистема не буде вдячна. Важко це казати, але час класичних x86 комп’ютерів минає і низький вплив на мережу отримуємо лише завдяки мізерній кількості активних користувачів ПК високого класу.

Для розуміння всієї ситуації розглянемо два сценарії з Євдокимом та його старшим братом Остапом:

Євдоким придбав собі крутий IPS монітор з класом енергоспоживання А++, ноутбук Apple MacBook M3 Pro, а для улюблених (Super Mario) ігор використовує Nintendo Switch. Євдоким за 10 годин роботи своїх гаджетів витрачає максимум 500 Вт енергії.

Остап залишається вірним старій школі, бо самотужки зібрав ігровий комп’ютер з AMD Radeon RX 6950 XT, яку придбав зі знижкою, а також використовує процесор Intel Core i9-11900K в розгоні з системою рідинного охолодження. Додатково корпус має цілий вагон RGB підсвічування, шість вентиляторів і чотири HDD диски з 7200 об/хв.

Монітор в Остапа великий, але не такий дорогий, з низькою енергоефективністю (клас F), так ще й не один. Старий монітор (який споживає аж 50 Вт) меншої діагоналі викидати було шкода, тому він поставив його поруч з новим. Остап грає у відеоігри чотири години на добу, тому за 10 годин активного використання його комп’ютерна система з’їла 4000 Вт.

Отже, різниця між такими користувачами складає 3500 Вт кожної доби. Тисяча користувачів і різниця 3.5 МВт, а мільйон абонентів за подібним сценарієм дозволяє економити 3.5 ГВт енергії щодня.

Побутова техніка

З не цифровою технікою дещо складніше, адже на всьому економити не вийде. Пральна машина потрібна, бойлер також, без пилотяга прибирати непросто (але можна). Тут головне звертаємо увагу на клас енергоефективності.

Всього є такі види:

  • A+++
  • A++
  • A+
  • A
  • B
  • C
  • D
  • E
  • F
  • G

Зазвичай техніка з A+++, A++, A+ досить дорога, адже використовує топові компоненти та досконаліші алгоритми роботи. З іншого боку, це дозволить економити в перспективі за принципом «більше користуєшся – більше економиш».

Особливо важливо придбати енергоефективну пральну машину, холодильник, кондиціонер, мікрохвильову піч, бойлер, адже вони споживають головну частину електрики в кожній домівці. Та далеко не всі побутові прилади є такими важливими, а багато з них відносяться до «елементів побутової розкоші».

Без чого можна обійтися в складні для енергосистеми часи:

  • Посудомийна машина. Мити посуд з гарним мийним засобом зовсім не важко, звісно, якщо не страшно за новенький манікюр. Посудомийка це лише зона комфорту, але не найпершої потреби;
  • Електричний гриль. Життя не зводиться до сплющених бутербродів з підсмаженим хлібом, адже за бажання не гірше можна зробити й на газовій сковороді;
  • Пилотяг. Немає нічого кращого за вологе прибирання та свіжість після нього. Щодня користуватися потужним 2 кВт монстром непотрібно, а от пройтися шваброю по підлозі це те, що треба;
  • Сушильна машина. Найкраща у світі сушильна машина коштує 30 гривень і працює на сонячній енергії, а називається «шнурок». В літню погоду гріх не розвісити випраний одяг надворі, чи хоча б на балконі;
  • Електричний чайник. Цей пожирач енергії легко замінити класичним чайником, який гріється від газу. Поки в Україні немає проблем з газом, кладемо електричні чайники в шафу;
  • Кондиціонер в кожній кімнаті. Це дуже важлива річ, від якої важко відмовитися, але буде добре, якщо кондиціонер (енергоефективний) працюватиме лише один, а не декілька на домівку.

Отже, обираємо якомога ефективнішу техніку, позбуваємось старого непотребу, який споживає в рази більше електрики, стараємось використовувати побутові пристрої з розумом, за потреби, а також використовуємо газ для готування їжі чи підігріву води, а не електрику так часто, наскільки це можливо.

Розумні розетки

Розетка з таймером не лише швидко себе окупить, а також дозволить зменшити навантаження на систему енергетики нашої держави. Розумна розетка вміє вмикати/вимикати живлення за потрібним графіком, який можна налаштувати знаючи порядок відключень.

Наприклад, у вас вдома є бойлер для нагріву води. Електрики немає зранку, коли людина йде на роботу, зате з’явиться в 10:00 та буде аж до 17:00. Якщо залишити бойлер увімкнутим, то він нагріє воду і автоматично вимкнеться, але нагрівати почне ще в 10:00 і до 17:00, ймовірно, буде додатково вмикатися, щоб підтримати температуру води.

З розумною розеткою бойлер буде увімкнуто в 16:00, за годину він нагріє воду, а в 17:20 повернеться спітнілий власник, який відразу піде в душ. Таким чином можна зекономити незначну кількість енергії, але «копійка гривню береже».

В непростий час масове використання подібних пристроїв полегшить життя всій енергетичній системі. Нехай, розумна розетка зекономить 200-300 Вт енергії для кожного дому щодня, а для мільйона домівок це 0.3 ГВт.

А мали б ці розетки геть всі користувачі в Україні і вдалося б зекономити 3, 4, а можливо й 10 ГВт щодня. Точно оцінити масштаби досить складно, адже крім розумної розетки потрібен ще й розумний власник, який правильно її налаштує, відповідно до графіка.

Альтернативна енергетика

Енергетична система України безмежно вдячна тим, хто має сонячні панелі чи вітрові генератори, хоча таких людей поки небагато. Альтернативні джерела енергії дозволяють не лише забезпечити себе, а й давати енергію в систему для інших, таким чином допомагати електричним станціям.

Давайте дуже умовно уявимо, що серед побутових споживачів в Україні є мільйон сонячних панелей по 1 кВт*год кожна. Нехай за добу панель приносить лише 15 кВт, враховуючи хмарність, не ідеальний кут нахилу, різні пори року, низький ККД перетворювачів тощо. Припустимо, на власні потреби люди витрачають 10 із 15 кВт, а решта йде в енергосистему. Таким чином можна отримати 5000*1000000 = 5000000000 Вт, або 5 ГВт енергії щодоби.

А якщо сонячних панелей буде більше, наприклад, в кожній другій домівці? А якщо місцеві корупціонери перестануть красти та встановлять вітрові генератори біля кожного міста? Альтернативною енергетикою насправді можна перекрити значний дефіцит електроенергії, але поки що в Україні ця галузь розвинута надто слабо.

Якщо маєте фінансові можливості, місце для встановлення і бажання зробити вигідну інвестицію – сонячні панелі це відмінний вибір. Звісно, крім самих панелей доведеться витратити багато коштів на акумулятори і силове обладнання, але воно себе окупить. Електроенергія не планує дешевшати, тому це розумна інвестиція.

Висновки

Якщо скласти всі перелічені методи економії в одне ціле та помножити на все населення України, то можна суттєво скоротити витрати енергії. Кожного разу, коли людина економить 1000, 500, 100, чи, навіть, 50 Вт, ця енергія може бути використана в лікарнях з важкохворими, пекарнях, які щоранку печуть свіжий хліб, що везуть в магазини, промисловості, яка тримає економіку держави, військових заводах, які так важливі для перемоги.

Економити потрібно разом і тоді результат буде помітним для всієї енергосистеми. І не варто чекати поки сусід почне вимикати кондиціонер чи змінить лампи на енергоефективні, бо завжди починати потрібно з себе, подаючи приклад іншим.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
Не сложилось: звезды первой величины, которые так и не стали родителями
Фокус
2024-11-17T09:00:39Z
Топ-5 триллеров 2024: лучшие новинки с острым сюжетом для вечернего просмотра
Фокус
2024-11-17T08:00:32Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Медиум, говорящая с мертвыми, утверждает, что ее преследовал дух актера Пола Уокера
Фокус
2024-11-16T13:21:07Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Трюдо заявил о возможном окончании войны в ближайшие месяцы
Comments UA
2024-11-17T09:21:20Z
Россия ударила по Украине ракетами и дронами: ситуация по регионам
Хвиля
2024-11-17T09:15:33Z
Войска НАТО могут быстро "выгнать россиян из Украины": почему не будут этого делать
Comments UA
2024-11-13T14:28:05Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Профессора нашли целых 9 способов прокачки своего "малыша": что нужно знать мужчинам
Знай
2024-11-17T08:51:21Z
Рекомендации неправильны: ученые разрушили "плохое" представление о холестерине в яйцах
Фокус
2024-11-17T06:30:25Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
РФ нанесла массированный удар по энергетике Украины: какие масштабы атаки
Фокус
2024-11-17T08:51:22Z
Налог на недвижимость – с кого взыщут еще и штраф
Знай
2024-11-17T08:36:11Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Доплаты учителям: кто еще может получить дополнительные средства
ZN UA
2024-11-17T09:04:59Z
Назло Китаю: у Тайваня появятся современные истребители F-35?
Фокус
2024-11-17T09:00:53Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Кличко сообщил подробные последствия атаки по Киеву
Comments UA
2024-11-17T08:54:06Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Ракетная атака: в Одессе уже раздаются взрывы
TSN
2024-11-17T06:06:49Z
В Одесской области перебои с теплом, водой и светом
Корреспондент
2024-11-17T09:18:42Z
Украинские мины существенно сокращают технику противника: Forbes - о ситуации в Курской области
Новости Украины
2024-11-17T09:15:59Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Мужчина с Марса, Женщина с Венеры: как преодолеть конфликты в паре, зная психотипы друг друга
Marie Claire
2024-11-17T09:00:41Z
Тесная связь: 10 признаков того, что ваша кошка вам безгранично доверяет
Фокус
2024-11-17T08:00:01Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Что подарить на День Святого Николая 6 декабря: лучшие идеи для детей любого возраста и бюджета
Знай
2024-11-17T07:21:19Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Хильберто Рамирес объединил титулы в тяжелом весе, побив Криса Биллама-Смит
Корреспондент
2024-11-17T09:12:45Z
Оливейра победил Чендлера в реванше
Корреспондент
2024-11-17T08:03:18Z
Тренер сборной Грузии: Второй тайм матча против Украины - один из лучших с
Корреспондент
2024-11-17T05:33:42Z
Ребров прокомментировал ничью сборной Украины с Грузией в Лиге наций
TSN
2024-11-16T19:54:48Z
Netflix случайно показал голый зад Майка Тайсона: как отреагировали зрители шоу
Фокус
2024-11-16T17:57:36Z
Матч с Албанией рассудит рефери, при котором Украина уже разгромно побеждал
Корреспондент
2024-11-16T15:45:44Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
"Укрзализныця" задержала поезда из-за ударов РФ, убиты и ранены
Апостроф
2024-11-17T08:57:14Z
Обломки упали в горах: на Закарпатье найден российский БПЛА
Новости Украины
2024-11-17T08:48:20Z
Во Львовской области из-за ракетной атаки погибла женщина. Тысячи людей остались без тепла
ZN UA
2024-11-17T08:46:35Z
Агрессор атаковал Днепр: есть пострадавший, повреждены многоэтажки и учебное заведение
ZN UA
2024-11-17T08:09:01Z
Атака РФ: в Днепре и Запорожье есть раненые
Корреспондент
2024-11-17T07:57:57Z
В Николаеве прилеты после удара РФ: есть погибшие, среди раненых – дети
GlavRed
2024-11-17T07:42:53Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Средиземное море может исчезнуть: ученые спрогнозировали, когда это произойдет
UAToday
2024-11-17T08:39:14Z
Fortnite получает режим от первого лица – когда и как попробовать
Знай
2024-11-17T04:51:26Z
Ракеты NASA создали искусственные облака над Норвегией
Корреспондент
2024-11-17T03:00:17Z
В Париже продали скелет "крупнейшего динозавра"
Корреспондент
2024-11-17T00:36:39Z
По стопам YouTube: На Twitch начался «Рекламный апокалипсис»
GameMag
2024-11-16T21:03:39Z
Датамайнер: Half-Life 3 станет кульминацией 10-летней работы Valve
GameMag
2024-11-16T21:03:17Z
Искали инопланетян совсем не там: ученые раскритиковали популярный метод поиска жизни во Вселенной
Фокус
2024-11-16T21:00:05Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z
Кислоты, ржавчина и царапины: листья вредят автомобилю, больше чем могут казаться
Знай
2024-11-13T19:21:19Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z