Невідомі дрони стежать за навчанням українських військових у Німеччині – Politico
На секретній базі в лісах сільської місцевості Німеччини сотні українських солдатів проходять шеститижневий експрес-курс, що охоплює основи окопної війни та боїв у місті. Під час тренувань над кронами дерев регулярно гудуть невідомі безпілотники. Військові підозрюють, що їх запускають люди з «ворожими намірами».
Водночас інструктори використовують цю ситуацію під час тренувань, щоб наблизити навчання до реальних бойових умов, коли на фронті доведеться зіткнутися з російськими дронами-камікадзе, пише Politico.
«Ми припускаємо, що принаймні деякі з цих безпілотників керуються з недружніми намірами», - сказав на території тренувального полігону підполковник Роланд Боскер.
На полігоні українські військовослужбовці постійно дивляться вгору, оцінюючи присутність у небі БПЛА.
«Технічно неможливо заблокувати всі частоти, які можуть бути використані для керування безпілотниками. Розгортання технології глушіння геозони також виведе з ладу радіостанції, що використовуються для зв'язку на території полігону, а витончені шпигуни завжди знайдуть спосіб проникнути на таку велику територію», – додав Боскер.
Хоча він Боскер не впевнений, що за ці БПЛА пов'язані з Росією, очевидною є підозра, що це частина зусиль Москви, спрямованих на дестабілізацію і деморалізацію західних союзників, які підтримують Україну, пише видання.
За словами підполковника, з інструкторами також зв'язувалися незнайомці, які могли працювати на російську розвідку.
«Проблему імовірних дронів-шпигунів вирішуємо так: ми інтегруємо ворожі БПЛА в навчання, наказуючи солдатам постійно бути напоготові», – сказав Боскер.
Цілоденні навчання в лісі є частиною Місії ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM Ukraine), створеної в 2022 році з метою підготовки 60 000 українських військових інструкторами з 24 країн до кінця цього року.
Поки українці переймають досвід у міжнародних тренерів, Бундесвер також з'ясовує, як війна, що точиться за 2 000 кілометрів на схід, має трансформувати їхній власний підхід до ведення бойових дій. Наприклад, зараз військові стежать за тим, щоб їхні солдати були належним чином замасковані і залишалися відокремленими на полі бою, щоб не стати спокусливою мішенню для безпілотників.
Нагадаємо, Німеччина разом із союзниками розробляє схему перекидання військ на схід Європи на випадок можливого військового нападу Росії на НАТО.