Російська ППО не може протидіяти українським безпілотникам — ISW
Регіональна влада Росії заявила, що не може покладатися на російську протиповітряну оборону федерального рівня та має самостійно протидіяти безпілотникам. Ця заява озвучена на тлі посилення тиску українських БПЛА на російську систему ППО, повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що удари українських дронів у глибині Росії призводять до того, що російське військове командування вимушено пріоритетно розподіляти обмежені засоби ППО для захисту ключових об'єктів. Наприклад, супутникові знімки від 6 травня показали зосередження щонайменше семи зенітно-ракетних комплексів "Панцир-1" навколо резиденції Владіміра Путіна у Валдаї.
Голова московського Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов, заявив, що статичне покриття ППО неефективне в масштабах, оскільки дозволяє українським безпілотникам обходити ці зони і завдавати ударів з інших напрямків. Він наголосив на необхідності впровадження децентралізованого підходу до захисту об'єктів.
Російські військові почали формувати мобільні вогневі групи, подібні до тих, які Україна успішно розгорнула для захисту від російських безпілотників "Шахед-136/131" у березні 2024 року. Проте поки що ці групи не розгорнуті у достатньому масштабі для захисту критично важливих об'єктів на заході Росії.
Пухов також запропонував використовувати легкі літаки для перехоплення дронів, але визнав, що низький рівень виробництва таких літаків ускладнює ці зусилля. Посилений тиск на російську систему ППО змушує регіональні органи влади заявляти, що місцеві компанії та уряди повинні забезпечувати власні можливості протидії безпілотникам.
Нагадаємо, мобілізовані росіяни можуть бути відправлені на службу у Федеральну службу безпеки РФ. Раніше вони могли потрапити туди лише через підрозділи прикордонної служби та зв'язку, які контролює ФСБ. Та тепер шпигуни можуть самостійно відбирати найкращих призовників для виконання низки завдань, серед яких і воєнна розвідка в Україні.