Управління у справах метеорології КНР опублікувало Синю книгу про кліматичні зміни в Китаї (2024), в якій йдеться про те, що за період з 1961 року в Китаї спостерігається тенденція до помітного збільшення кількості днів з екстремальною спекою. Починаючи з 2000 року, їх стало значно більше.
Про це повідомило Інформаційне агентство Сіньхуа.
Заступник голови Державного метеорологічного центру Юань Цзяшуан повідомила, що глобальне потепління продовжує посилювати нестабільність кліматичної системи, призводячи до збільшення кількості екстремальних погодних та кліматичних явищ, а також розширення сфери їх впливу.
"Підсумки аналізу даних довгострокових спостережень за кліматом показують, що погода з екстремально високими температурами встановлювалася частіше, її інтенсивність посилилася і тривалість збільшилася", – зазначила Юань Цзяшуан.
Наприклад, додала вона, у липні-серпні 2022 року спекотна погода і посуха панували в районах середньої та нижньої течії річки Янцзи. Починаючи з третьої декади червня по липень 2023 року пекло обрушилося на Північний Китай, що помітно позначилося на сільськогосподарському виробництві, енергопостачанні та здоров'ї людей.
Поряд із підвищенням температури збільшувалася вологість в атмосфері, а також частота та інтенсивність екстремально рясних опадів. Останніми роками на півночі Китаю неодноразово фіксувалися рекордно сильні дощі.
За словами Юань Цзяшуан, на тлі глобального потепління у майбутньому в Китаї, можливо, спостерігатиметься тенденція до зростання днів з екстремально високою температурою.