MY.UAНовини
Нарощення вій, пілінг, ботокс, татуаж та філери: як процедури краси можуть впливати на ваші очі
Нарощення вій, пілінг, ботокс, татуаж та філери: як процедури краси можуть впливати на ваші очі

Нарощення вій, пілінг, ботокс, татуаж та філери: як процедури краси можуть впливати на ваші очі

Тож розгляньмо найпоширеніші процедури, які роблять в ділянці очей або можуть позначатися на цій зоні. Що треба враховувати та чого остерігатися?

Лікарка вищої категорії, офтальмолог київського центру "Ексімер" Олена Гужва розповіла 24 Каналу про процедури та операції з покращення зовнішності з боку побічних реакцій та потенційних небезпек для очей.

Пілінги

Про хімічні опіки за такої процедури омолодження чули всі. Проте нас цікавить саме шкіра навколо очей. Вона найтонша й найчутливіша, тому дуже вразлива до дії будь-яких агресивних засобів і вимагає спеціального догляду. Саме в цій зоні з'являються перші ознаки старіння, тож і пілінги тут мають застосовуватися особливі.

Олена Гужва

"Треба зважати, що тонка шкіра навколо очей фактично позбавлена гідроліпідного шару, який є захисним бар’єром. А завданням пілінгу є нормалізувати кровотік, щоб прибрати сітку із судин, позбутися набряклості та почервоніння. Однак ефект від процедури буває, на жаль, протилежний."

Отже, побічні дії від пілінгу та як їх позбутися:

  • через цілеспрямований опік епідермісу й дерми виникає почервоніння. Усувається це холодними компресами та підтриманням рівня зволоження;
  • набряклість (порушення проникності судин та вихід у тканини рідкої частини крові) прибирається протизапальними препаратами та прийомом діуретиків;
  • від лущення шкіри, адже відбувається відшарування рогового шару, що відмер, допоможуть доглядові засоби з пантеноновою, гіалуроновою кислотою та вітамінами;
  • а щоб уникнути гіперпігментації, потрібно застосовувати якісний захист від сонця – косметику із SPF.

Ускладнення після процедури омолодження бувають різноманітні – від опіків через активні речовини у складі до шкірних реакцій на рукавички чи засоби для оброблення поверхні. Як лікар, пані Олена застерігає від проявів герпесної інфекції й загострення акне, якщо вони є у вас в анамнезі, а ще від алергічної реакції. Але найнеприємніше після пілінгу те, що можуть залишитися рубці.

Нарощення вій

Зробити погляд виразнішим завдяки довгим віям прагне чимало жінок. Аби досягти цього ми вдаємося до різних хитрощів – фарбуємося тушшю, клеїмо штучні вії чи нарощуємо їх. Та чи всі способи безпечні?

Ось найпоширеніші негативні наслідки нарощування й ламінування вій:

  • травмування та опіки;
  • інфікування повік, кон'юнктиви чи рогівки;
  • алергічні реакції, які супроводжуються набряком, почервонінням, свербежем;
  • втрата вій через недостатню кваліфікацію фахівця, який робить процедури.

Алопеція вій, часткове або повне їх випадіння, відбувається через пошкодження цибулини волосини у процесі нарощування або через тривале носіння штучних вій.

Пошкодження повік і слизових оболонок ока хімічними речовинами також нерідке явище. Часто, особливо раніше, до складу клею для нарощування вій входив формальдегід, який може призводити не тільки до алергії, а й до втрати вій. Ця речовина є подразником, що запускає дегенеративні процеси в органах та сенсибілізує шкіру.

За статистикою, 40 % жінок, що нарощують вії, скаржаться на алергічні реакції. Погодьтесь, доволі високий показник. Проте слід зважати, що алергія буває не тільки на компоненти, а й на рукавички та засоби для обробки.

Коли майстер працює гострим інструментом на безпосередній відстані від ока, є ризик пошкодити слизові оболонки. До того ж це небезпечно занесенням інфекції, що призводить до запальних процесів – у повіках (ячмінь, халязіон, блефарит), на слизовій (кон'юнктивіт), рогівці (кератит).

А ще є ризик розвитку синдрому сухого ока. Нарощені вії довші, ніж природні, тому можуть давати ефект віяла: повітряні потоки, що утворюються при цьому, впливають на слизову оболонку ока, викликаючи подразнення й сухість.

Олена Гужва

"Не бажано робити процедури з нарощення вій, коли плануєте найближчим часом проводити лазерну корекцію зору, заміну кришталика, операцію щодо глаукоми або проходити лікування офтальмологічних захворювань."

Щоб уникнути негативних наслідків, потрібно дотримуватися нескладних правил:

  • ретельно обирайте салон і перевіряйте методи обробки інструментів. Не погоджуйтесь на процедуру в домашніх умовах, бо так важко досконало обробити інструмент;
  • довіряйте очі тільки кваліфікованим спеціалістам, перевіряйте сертифікат про навчання;
  • попередьте майстра заздалегідь про вашу схильність до алергічних реакцій, попросіть показати, які препарати використовуються, ознайомтеся з їхнім складом;
  • головне – не носіть вії довше одного року, вчасно робіть корекцію. Після року обов’язково візьміть перерву до 6 місяців для відновлення власних вій.

Татуаж брів

При процедурі перманентного макіяжу у шкіру вводиться пігмент, який залишається там 2-3 роки. Ця процедура, як і попередня, має подібні побічні реакції: алергія, хімічні опіки, травматизація.

Для уникнення небажаних ефектів рекомендується ретельно підготуватися:

  • переконатися в рівні салону та кваліфікації майстра;
  • попередньо проконсультуватися з майстром щодо алергії;
  • отримати інструкції, що заборонено робити до та після процедури, зокрема, слід уникати приймання алкогольних напоїв та кроворозріджувальних препаратів у день та після процедури;
  • зосередитися на догляді за шкірою навколо очей, щоб додатково зволожити її та зробити пружнішою;
  • зняти нарощені вії за кілька днів до процедури;
  • якщо користуєтеся м'якими контактними лінзами, не вдягати їх перед процедурою;
  • після татуажу не відвідувати лазню чи басейн протягом 14 днів, а також не наносити декоративну косметику.

Процес відновлення після процедури триває протягом місяця: перші 10 днів шкіра загоюється, а наступні два-три тижні відбувається адаптація пігменту. Одразу після татуажу бувають почервоніння і набряки брів – обробляйте їх хлоргексидином. У процесі загоєння можуть утворюватися скоринки або початися легке лущення – в жодному разі не чіпайте їх та не віддирайте.

Філери

Зараз це одна з наймодніших процедур – філери під очима дають змогу позбутися зморщок та вирівняти шкіру у цій ділянці. Проте введення філерів спричиняє й певні ускладнення, які можна поділити на легкі, тяжкі й критичні.

До легких належать синці, набряки, болючість у місці ін'єкції. Тяжкими вважаються судинні оклюзії, ішемія, які можуть призвести до появи рубців, часткового некрозу шкірного покриву. У цьому разі потрібно звернутися до кваліфікованого спеціаліста.

А от критичними ускладненнями є венозна або артеріальна оклюзія, їхні наслідки страшні – некроз, втрата зору і навіть інсульт. Некроз виникає через потрапляння гелю в судини або внаслідок їх стискання. Якщо філер тромбував судину, то за деякий час, а буває, що і в процесі введення гелю, лікар помітить різке побіління шкіри в зоні ін'єкції, пацієнт же відчуватиме сильний біль. Тож важливо не допустити розвитку таких явищ, адже наслідки можуть виявитися катастрофічними.

Олена Гужва

"Чи знаєте ви, що часто ускладнення в ділянці очей виникають, коли коригують філерами ніс, наприклад, щоб позбутися горбинки? В усьому винне близьке розташування судин, які живлять сітківку ока. Косметологам треба бути дуже обережними, бо там проходить носова артерія та пряма гілка офтальмологічної артерії."

До того ж ускладнення виникають, коли вводять філери у міжбрівку. Це одна з найнебезпечніших зон через розташування двох важливих артерій, які з'єднуються з офтальмологічною. В разі невдалої корекції можлива закупорка цієї артерії і, як наслідок, втрата зору. Треба згадати й інші небезпечні для філерів частини обличчя – підскроневу ділянку та зону під очима.

Якщо з’явилися якісь із наведених явищ, потрібно негайно звернутися до лікаря для проведення реанімаційних заходів:

  • в разі застосування гіалуронового наповнювача вводиться гіалуронідаза;
  • робляться теплі компреси та масаж ураженої зони;
  • призначаються кроворозріджувальні препарати;
  • накладається гепаринова мазь для антикоагулянтної дії;
  • проводять ін'єкції кортикостероїдів, антибіотиків та протизапальних препаратів у разі загрози некрозу.

А взагалі краще обирати кваліфікованого фахівця, бажано лікаря, який гарно розбирається в анатомії і знає, як проходять судини та нервові закінчення. Для профілактики ускладнень філери вводяться малими дозами й під час роботи з насиченим судинними ділянками не застосовується епінефрин.

Ботокс

Крім філерів, серед українців популярні ін'єкції ботоксу. Невеликі дози ботулотоксину розслабляють і паралізують певні м'язи, завдяки чому зменшуються заломи шкіри, зокрема гарний ефект виявляється стосовно мімічних зморщок.

При використанні ботоксу поширені такі ускладнення:

  • гематоми;
  • біль та свербіж у місці ін'єкції;
  • запальні процеси;
  • утворення мішків та набряків під очима;
  • ущільнення на шкірі;
  • асиметрія обличчя: опущення верхніх повік та брів.

З боку офтальмологічних проблем можуть бути:

  • порушення бінокулярного зору, диплопія (подвоєння зображення);
  • сухість або, навпаки, сльозотеча, світлобоязнь.

Щоб уникнути небажаних явищ, треба детально обговорити з майстром, як поводитися до й після процедури. Так, після уколу треба 5 годин перебувати у вертикальній позі, добу не лежати долілиць, 2-3 дні не терти обличчя в зоні ін'єкції, декілька днів надовго не опускати голову, протягом 3 днів не приймати антибіотиків, кроворозріджувальних, протизапальних препаратів. І пам’ятати, що 2 тижні слід утримуватися від відвідування сауни, басейну та від сильних фізичних навантажень.

Блефаропластика

Ця хірургічна процедура призначена для вдосконалення естетичного вигляду – підтяжки шкіри навколо очної зони. Таку операцію виконують багато клінік, у тому числі пластичні хірурги. Проте такі фахівці не є офтальмологами.

Олена Гужва

"Попри малу травматичність, є ризик виникнення негативних наслідків. Оскільки операція проводиться в найближчій зоні до очей, треба попередньо пройти огляд в офтальмолога, адже з боку офтальмології є певні протипоказання."

Отже, коли не можна робити блефаропластику:

  • гострі або хронічні запальні процеси очей – блефарити, кон'юнктивіти, кератити;
  • підвищений внутрішньоочний тиск – глаукома чи офтальмогіпертензія. Спочатку треба досягти стійкої ремісії або пройти лікування і лише потім вдаватися до блефаропластики;
  • у період відновлення після перенесених операцій на очах;
  • в разі зниженого тонусу м'язів навколо очей;
  • за вікових патологій зору: катаракти, глаукоми, вікової макулодистрофії (дозволяється лише у стадії ремісії).

Пластичний хірург може не знати деяких очних нюансів, які слід врахувати під час операції, використовувати інструменти й матеріали, відмінні від офтальмохірургічних. Ось чому варто робити блефаропластику в офтальмологічних клініках, де застосовується мікрохірургія і можна пройти повну діагностику зорової системи.

Після операції бувають певні ускладнення:

  • набряки;
  • гематоми;
  • виворіт нижніх повік;
  • порушення сльозовиділення. Починається або сльозотеча через зміщення слізних точок, або, навпаки, сухість внаслідок неповного змикання повік, асиметрії. А все тому, що шов був накладений неправильно чи доволі щільно;
  • блефароптоз – опущення верхньої повіки.

Тож бажано, щоб блефаропластику робив саме лікар-офтальмохірург, який знає нюанси анатомії, судин і виконує мікрохірургію.

То як же запобігти небажаним побічним ефектам і дійсно набути краси? Перед будь-якою б’юті-процедурою потрібно все ретельно вивчити й продумати. Обрати перевірений салон і висококваліфікованого майстра, в разі уведення філерів та ботоксу віддати перевагу лікарю, а блефаропластики – офтальмохірургу, який знає анатомію і враховує всі нюанси.

Олена Гужва

"Пройти ретельне обстеження у лікаря-офтальмолога і при виявленні патологій, навіть хронічних інфекцій, спочатку нормалізувати процес, досягти ремісії, а потім вже займатися вдосконаленням зовнішності."

Перед процедурою заздалегідь зустріньтеся з майстром чи лікарем, щоб повідомити про алергічні реакції, препарати, які приймаєте, аби фахівець скоригував свої дії. А також дізнайтеся правила поводження до й після маніпуляцій, аби уникнути ускладнень. Уточніть, які слід приймати препарати та як обробляти зону після втручання.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В США объяснили, почему Китай боится поражения Путина
Хвиля
2024-09-22T00:00:17Z
Президент Израиля опроверг причастность страны к взрывам пейджеров «Хезболлы»
Комсомольская правда
2024-09-22T15:27:49Z
Война может стать вечной: The Times о заблуждениях Запада
Новости Украины
2024-09-22T15:18:11Z
Зеленский жестко отреагировал на мирный план Трампа: какой совет дал республиканцам
Comments UA
2024-09-22T13:21:20Z
В МИД среагировали на встречу Лукашенко с Пушилиным
Корреспондент
2024-09-22T15:24:50Z
ВСУ могут устроить части России тьму египетскую: что ждет юг страны-агрессора
Новости Украины
2024-09-22T14:57:13Z
Маразм зашкаливает. РФ определилась со странами ЕС, не угрожающими ее "традиционным ценностям"
Comments UA
2024-09-21T21:27:19Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Лайма Вайкуле призналась, что мечтает о путине, есть место и Зеленскому: россияне должны опасаться
Знай
2024-09-22T14:51:48Z
Netflix возмутил украинцев: россиянка сыграет роль персонажа, которая пережила геноцид
Comments UA
2024-09-22T14:06:24Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
«Новый сезон-2024»: самые стильные образы российских звезд на фестивале
Marie Claire
2024-09-16T15:25:02Z
Майкл Дуглас призвал поддерживать Украину
Корреспондент
2024-09-13T09:42:09Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Усик прокомментировал свое задержание в Польше
Comments UA
2024-09-18T04:12:16Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Тимощук продал на аукционе свою футболку для помощи армии РФ
Корреспондент
2024-09-22T13:13:54Z
Футболист сборной Украины успешно прооперирован после тяжелой травмы в Италии
ZN UA
2024-09-22T12:34:20Z
Свитолина досрочно завершила теннисный сезон
ZN UA
2024-09-11T16:27:06Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Гороскоп на 23 сентября 2024 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2024-09-22T15:30:23Z
Каким знакам Зодиака нельзя быть вместе: астрологи назвали несовместимые пары
Политека
2024-09-22T14:42:43Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Лечение и реабилитация раненых: несистемная система
ZN UA
2024-09-22T14:03:15Z
Гены, которые передает только мама: как она формирует характер и эмоциональное состояние ребенка
Знай
2024-09-22T13:51:53Z
Каких заболеваний можно избежать, съедая по одному банану в день: вы удивитесь
Знай
2024-09-22T12:51:44Z
Началась регистрация в помощь пенсионерам: как получить 2500 грн на медикаменты
Знай
2024-09-22T10:12:27Z
Кефир вместо антидепрессантов: как бактерии влияют на психику
UAToday
2024-09-22T10:06:54Z
Доступная дорога к здоровью: ученые рассказали, как легко сжигать калории и укреплять организм
Фокус
2024-09-21T19:03:47Z
После варки риса не сливай воду, оставь ее для оздоровления прически: как это правильно сделать
Знай
2024-09-21T13:51:50Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
В Латвии в субботу разбился российский военный дрон
Европейская правда
2024-09-08T20:09:07Z
У Польщі в смертельну ДТП потрапив автобус з футболістами
Апостроф
2024-09-22T14:00:47Z
В Ровенской области полиция разыскивает живодера, который тащил привязанную к мотоциклу собаку.ВИДЕО
Новости Украины
2024-09-22T13:54:01Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Прогноз ужасает: в ООН рассказали, сколько лет может уйти на полное разминирование Украины
Comments UA
2024-09-21T12:21:23Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
Не дадим России нас обойти: Умеров рассказал о производстве дронов в 2025 году
ZN UA
2024-09-22T00:36:02Z
Народные приметы и народный праздник 21 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-21T06:54:14Z
Для Буданова готовят новую должность: куда могут перевести главного разведчика
Comments UA
2024-09-22T15:33:49Z
Вырвал крест и сбежал на самокате: на Новодевичьем кладбище разгромлена могила Маслякова. ВИДЕО
Новости Украины
2024-09-22T15:24:05Z
Новые правила проверки документов и выдачи повесток: какие изменения готовят украинцам
Апостроф
2024-09-21T11:00:22Z
Принц Джордж совершил свой первый полет
Корреспондент
2024-09-13T12:24:46Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 21 сентября в Украине
UAToday
2024-09-21T06:54:10Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
В Генштабе заявили о сложной ситуации на Кураховском направлении
Корреспондент
2024-09-22T15:24:51Z
Гороскоп на понедельник 23 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-22T14:57:37Z
Украина привела доказательства причастности России к удару по миссии Красного Креста
Апостроф
2024-09-21T12:09:31Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
США хотят запретить использование российского и китайского программного обеспечения в автомобилях — СМИ
ZN UA
2024-09-22T14:58:25Z
Жажда к скорости с первых дней жизни: Lamborghini презентовала детскую коляску
Знай
2024-09-22T09:51:46Z
Новый спорткар BMW за 100 000 евро использовали для перевозки картофеля
Фокус
2024-09-22T08:51:59Z
Украинцы за восемь месяцев ввезли в страну почти триста тысяч автомобилей
ZN UA
2024-09-21T18:33:40Z
Юные жеребцы и мощные авто - слабости Мадонны: роскошный Jaguar поп-дивы выставлен на продажу
Знай
2024-09-21T15:51:03Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Помощь на коммуналку: кому помогут погасить долги
Знай
2024-09-22T15:06:54Z
Тарифы на электроэнергию: почему в Европе цены падают, а в Украине только растут
Знай
2024-09-22T14:30:39Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Инсайдер: В следующем поколении Xbox получит стационарную и портативную консоли
GameMag
2024-09-22T13:27:57Z
Живые фото PlayStation 5 Pro в дизайне первой PlayStation — посмотрите на лимитированную версию мощной консоли
GameMag
2024-09-22T12:42:27Z
PlayStation 5 получила патч на последнее обновление с исправлениями проблем в Final Fantasy XVI
GameMag
2024-09-22T12:01:24Z
Сила космодесантников: Space Marine 2 уже стала второй по величине игрой 2024 года в Европе
GameMag
2024-09-22T11:49:21Z
В базе данных Steam появилось упоминание русских субтитров для Metal Gear Solid Delta: Snake Eater
GameMag
2024-09-22T11:29:42Z
Авторы ремейка Star Wars: Knights of the Old Republic заверили, что игра еще жива
GameMag
2024-09-22T10:58:31Z