У відкритті експозиції, на якій представлено близько 100 фотографій про війну в Україні, взяли участь більше сотні людей, передає кореспондент Укрінформу.
Як зазначив у коментарі агентству автор виставки Войцєх Гжендзінський, на експозиції представлено близько 100 світлин, які розділено на два блоки. Перший з них показує російсько-українську війну до повномасштабного вторгнення РФ - з 2016 по початок 2022 року. Натомість у другому блоці світлин автор зафіксував події 2022-2024 років, і в ньому показано, як війна виглядає зараз.
“Насамперед ця виставка показує, чим є війна, що до неї звикають (на Заході - ред.), про неї забувають, і ми перестаємо звертати на неї увагу. А страждання людей в Україні нікуди не ділося, хоча ми перейшли до іншого порядку денного. Тому, я переконаний, потрібно показувати те, що відбувається в Україні, адже це - страшна і неприродна ситуація, і це має закінчитися якомога швидше”, - наголосив Гжендзінський.
Співавтор виставки – публіцист Павел Решка, який зробив текстовий супровід до фотографій, в коментарі агентству підкреслив, що представлені на виставці світлини Гжендзінського викликають зворушення, адже він показує війну зблизька.
“Кажуть, що війна має дуже багато вимірів, часом на неї можна дивитися з висоти пташиного польоту, часом з точки зору певної військової стратегії. Але насправді, війна - це сума людських нещасть, і Войтек її так показує”, - наголосив Решка.
Він висловив переконання, що ця експозиція має бути доступною якомога довше, щоб багато людей змогли її побачити.
“Хтось із моїх українських друзів сказав: добре, що ця виставка з’явилася, оскільки цієї війни у свідомості Заходу, Європи чи США немає, про неї забувають. А тим часом, ми бачимо, що відбувається: бомби падають щодня, щодня є смерть і знищення. Україна захищається, часом залишком сил, але залишається міцною. І це потрібно повторювати. Ми не повинні забувати про Україну і хоробрих українців, і саме для цього є ця експозиція”, - наголосив Решка.
Відкриття зазначеної фотовиставки у Варшаві прикувало увагу великої кількості відвідувачів.
Крім фотографій і підписів до них польською, англійською та українською мовами, на виставці представлено також мультимедійну презентацію і два фільми.
Виставка “Тут є війна” триватиме у Варшаві до 17 серпня. Дохід з продажу квитків буде призначено на діяльність Польської медичної місії.
Гжендзінський є одним із найвідоміших сучасних фоторепортерів. Він лауреат численних нагород, зокрема World Press Photo, Grand Press Photo. Решка - відомий польський журналіст і публіцист, був воєнним кореспондентом у Грузії та Україні.