MY.UAНовини
«Журналістика та волонтерство — це органічне поєднання»: як телеканал «Херсон плюс» працював в окупації і зараз
«Журналістика та волонтерство — це органічне поєднання»: як телеканал «Херсон плюс» працював в окупації і зараз

«Журналістика та волонтерство — це органічне поєднання»: як телеканал «Херсон плюс» працював в окупації і зараз

Працювати в окупації, як зазвичай, регіональний телеканал “Херсон плюс”, звісно ж не міг — це було небезпечно: окупанти відключили українське мовлення та переслідували журналістів. Але редакція, попри все, знайшла можливість адаптуватись до таких умов, а ще почала займатись волонтерством. “Рубрика” розповідає, як телеканал пережив окупацію і як працює зараз.

У чому проблема?

Захопивши український Херсон 1-го березня 2022 року, росіяни позбавили містян багатьох базових прав людини, зокрема і права на свободу слова. 

"Окупанти дуже велику увагу приділяли засобам масової інформації і першочергово — телебаченню. Вже 2-го березня, на наступний день після окупації, вони відключили все українське телебачення. І ще через день, 3-го березня, завели в цифру свої телеканали", — розповідає директор телеканалу "Херсон плюс" Володимир Косюк.

Окупанти також увірвались в приміщення редакції каналу, щоб схопити журналістів, але ті, усвідомлюючи небезпеку, останній раз були там 23 лютого 2022 року. Не знайшовши нікого, росіяни вирішили пограбувати телеканал та винесли з редакції чимало техніки.

Коли знімальні групи "Херсон плюс" намагались зафільмувати масові протести херсонців проти  російської окупації 5-го та 9-го березня, росіяни відібрали та повністю знищили два комплекти телевізійної апаратури.

"Ми зрозуміли, що більше не можемо працювати так, як раніше, у форматі телевізійних груп. Тепер це, в першу чергу, було небезпечно для життя наших людей", — говорить  директор телеканалу "Херсон плюс" Володимир Косюк.

Водночас "скасування" свободи слова — не єдина проблема, з якою зіштовхнулись херсонці після окупації. Набагато страшнішою була відсутність їжі. У місті не стало хліба, закрились майже всі продуктові магазини та зовсім не працювали ринки. 

Ще гіршою ситуація була у селах в передмісті Херсона. Там люди давно припинили тримати власні великі городи, а один чи два магазини зачинились, бо розпродали все у перші дні війни. У них було значно менше можливостей знайти їжу, ніж у місті (якщо вони взагалі були). 

"Перші 17 днів я перебувала у моїх батьків, це 25 кілометрів від Херсона. Я побачила, що було в селах. У людей почалася паніка і голод, реальний голод", — розповідає головна редакторка телеканалу Ірина Мєзєнцева. 

Яке рішення?

Ще у 2016 році на базі телеканалу "Херсону плюс" створили громадську організацію "Спілка журналістів «Альтернатива»". До початку повномасштабного вторгнення вона займалась саме медійними проєктами. Наприклад, взимку 2021-2022 років журналісти розробили добірку відеороликів для депутатів різних рівнів, щоб ті навчалися розрізняти фейки та боротися з дезінформацією.

Проте після окупації все змінилося, і виклики постали інші.  Так, на першій офлайн-нараді 13 березня журналісти вирішили, що надалі більше працюватимуть з текстами замість відео. А якщо і зніматимуть, то виключно у приміщеннях і за попередньою домовленістю, з урахуванням умов безпеки.

Водночас, головна редакторка каналу, яка перші дні вторгнення жила в селі, запропонувала змінити діяльність громадської організації та зайнятись волонтерством. Тепер, замість роботи над журналістськими проєктами, почали розвозити гуманітарну допомогу.


Робота волонтерів з ГО "Спілка журналістів «Альтернатива»". Фото з особистого архіву Володимира Косюка

Як це працювало в окупації?

Волонтерська діяльність ГО "Спілка журналістів «Альтернатива»" почалась з трьох коробок гуманітарної допомоги для працівників каналу. Харчовий набір тоді складався з картоплі, капусти та моркви. Лише їх змогли купити Ірина Мєзєнцева та Володимир Косюк, і це було єдиним, на що вони могли дочекатись, стоячи у довгих чергах на морозі.

"Спочатку ми годували тільки нашу редакцію, наших людей. А потім я почала розповідати та писати про те, що твориться в Херсоні. І люди почали відгукуватись та пропонувати допомогти хто як може. Тоді ми й зрозуміли, що треба виходити на інший рівень", — розповідає головна редакторка "Херсон плюс".


Володимир Косюк передає гуманітарну допомогу. Фото з особистого архіву Володимира Косюка

Одним з перших значну суму на рахунки організації переказало Німецько-українське товариство Фрайбурга. Це дозволило спілці журналістів закуповувати більше продуктів на гуртових складах Херсона — все, що ще якимось чином залишилось. Купляли виключно українську продукцію.

"А вже влітку 2022 року нас почали серйозно підтримувати і міжнародні організації. Найбільша підтримка надійшла від наших постійних партнерів: «Інтерньюз-Україна» та Фонду Східна Європа, а також представництва ЄС в Україні, які допомагали через Міжнародний фонд «Відродження», та «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій»", — розповідає Володимир Косюк.

Так волонтери почали возити допомогу до сіл поблизу Херсона. Першою стала Софіївка, а далі й інші села Станіславської громади. Двічі на тиждень до них приїжджали буси із тоннами гуманітарної допомоги, приблизно 100 родин отримували продовольчі набори. Таким чином, підтримуючи "Альтернативу", ЄС зміг  допомагати українцям в окупації.

Ці набори, переважно, складались,  як кажуть волонтери, із "сипучки": круп, макаронів та борошна, які перевозили в мішках. Саме таке транспортування було важливе, оскільки фасовану продукцію могли забрати росіяни на блокпостах. А їх на 25-кілометровій дорозі від Херсону до Софіївки було аж сім.

Фасувати та розвантажувати все допомагали люди на місцях. Як тільки бачили волонтерський бус, виносили ваги з магазину та вишиковувались у чергу, чекаючи на свої пів кілограма чи кілограм пшоняної крупи або макаронів. 

"Звичайно, ніхто не возив ні ковбас, ні паштетів, ні консерв — це були б елітні набори. А коли нам перший раз вийшло докласти кабачкову ікру і паштет, люди були шоковані, що можна нормально поїсти", — розповідає Ірина Мєзєнцева.


Володимир Косюк та Ірина Мєзєнцева. Фото з фейсбуку Ірина Мєзєнцева

Також, з часом, вдалося домовитись про випічку хліба. Спершу його випікали в супермаркеті "Таврія В", доки той ще працював. А коли закрився, то домовились вже безпосередньо з пекарями та продовжили випікати хліб в інших місцях. 

Зі зростанням обсягів роботи громадської організації зростала і кількість волонтерів, яким тепер не обов'язково було бути пов'язаними із журналістикою. Наприклад, замість Володимира розвозити гуманітарну допомогу почав кандидат наук та власник туристичної фірми Ігор Цуркан.

Володимир Косюк та Ігор Цуркан завантажують волонтерський бус. Фото з особистого архіву Володимира Косюка

Сам Володимир припинив їздити, оскільки це стало небезпечно. Він журналіст та директор місцевого телеканалу. Його знали колаборанти Стремоусов та Сальдо, тож було небезпечно постійно проїжджати через російські блокпости. Він продовжив допомагати, але вже завантажуючи машини. 

"Попри всі безпекові ризики, команда робила навіть більше, ніж планувалось, активно розбудовували локальні партнерства, нарощували свою спроможність, об'єднуючи навколо себе мережу волонтерів – загалом зарекомендували себе як надійний партнер. Вражає їхня стійкість і позиція…", — говорить менеджерка програми "Громадянська стійкість" Міжнародного фонду "Відродження" Вікторія Стократюк.

Фонд "Відродження", як і інші партнери, через яких ЄС надає підтримку українським ОГС, наголошують, що саме громадські організації є рушієм євроінтеграції та якісних змін. Тому партнери націлені послідовно та комплексно підтримувати їх. Так, лише у другому кварталі 2024-го року діють 56 грантових проєктів для громадських організацій, що передбачають фінансування у понад 101 мільйон євро.

Від початку повномасштабної війни ЄС забезпечує всебічну підтримку українців — зокрема й тоді, коли це стосується окупованих громад, що й підтверджує історія "Спілки журналістів «Альтернатива»".


Робота волонтерів з ГО "Спілка журналістів «Альтернатива»". Фото з особистого архіву Володимира Косюка

Про волонтерство в окупації Ірина та Володимир згадують по різному. Якщо головна редакторка говорить, що воно її врятувало — давало змогу відволіктись, то директор жартома пригадує, як переносив мішки по 50 кілограмів, і як все боліло після цього.

Водночас члени команди ГО "Спілка журналістів «Альтернатива»" не забували, що вони — журналісти, та продовжували працювати за фахом. Так, зокрема. народився проєкт "Голос окупованого Херсона", в якому журналісти розповідали історії людей про життя в окупації ще до звільнення міста. 

Ця серія матеріалів стала можливою завдяки поєднанню журналістики та волонтерства. Коли хтось з команди "Херсон плюс" їхав з гуманітарною допомогою, він міг поспілкуватись в селі з людьми та зробити інтерв'ю, а повернувшись назад, писав на основі цього тексти.

"Журналістика та волонтерство — це насправді такі неподільні речі, і це дуже гармонійне поєднання. Не розумію, чому раніше ми цим не займалися. Тому що ти коли їдеш як волонтер, тобі потрібен зворотний зв'язок, як і журналісту потрібен зворотній зв'язок. І там, і там у тебе є живі люди з якими ти спілкуєшся", — говорить Ірина Мєзєнцева.

Як це працює зараз?

Збройні сили України звільнили Херсон 11 листопада 2022 року. Тікаючи з правобережної частини області, росіяни руйнували інфраструктуру, необхідну для життя людей, тож чимало населених пунктів залишились без світла, води та тепла. Окупанти також почали посилено обстрілювати Херсонщину з танків, а також системами залпового вогню, дронами та ракетами.

"З грудня 2022 року і до сьогодні — щоденні обстріли. Найжахливіше, що у Херсоні ширина Дніпра приблизно як у Києві, танк виїжджає, обстрілює місто і їде. І навіть тривога не встигає спрацювати. На жаль, в Херсоні майже щодня жертви, і точно  щодня поранені", — розповідає директор телеканалу.

Обласний центр, у якому до вторгнення жило приблизно 350 тисяч людей, зараз, за останніми даними Херсонської ОВА, населяє лише 67 тисяч. Володимир Косюк пояснює, що переважна більшість тих, хто залишається, це малозабезпечені або маломобільні люди. Тож команда не полишає волонтерство та продовжує працювати.

Тому й громадська організація теж продовжує свою роботу. Зараз тут постійно працює понад 50 волонтерів, які надають гуманітарну допомогу мешканцям Херсонщини. Ірина Мєзєнцева пригадує, що найбільше роботи було після підриву Каховської ГЕС — 6-го червня 2023 року. За гіркою іронією, це був День журналіста.

Але тепер у них з'явився ще один напрям діяльності — координувати інших волонтерів. Тобто, вони допомагають сформувати список необхідної допомоги, кажуть, куди її везти та кому видавати так, щоб це було максимально ефективно.

"Для нас неабияк важливо допомагати таким організаціям як «Спілка журналістів "Альтернатива"». Адже тільки перебуваючи безпосередньо на місцях, можна знати найгостріші потреби людей та оперативно на них реагувати", — коментує провідна менеджерка кластера гуманітарної допомоги та відновлення Фонду Східна Європа ​​Ольга Молоко.

Робота волонтерів з ГО "Спілка журналістів «Альтернатива»". Фото з особистого архіву Володимира Косюка
Робота волонтерів з ГО "Спілка журналістів «Альтернатива»". Фото з особистого архіву Володимира Косюка
Водночас, з листопада 2022 року і дотепер залишається зруйнованою телевежа. Відновлювати її немає сенсу, оскільки росіяни в будь-який момент можуть знову її знищити — вона розташована занадто близько до Дніпра.

Вочевидь, у таких умовах журналісти не можуть повернутись до звичної роботи телеканалу. Але вони кажуть, що й не хочуть працювати, як до початку повномасштабного російського вторгнення. Жахливі обставини, в яких опинилась команда, змусили їх розвиватись і як редакцію, і як громадську організацію.

Як телеканал, вони втратили всі джерела фінансування, оскільки рекламного ринку в Херсоні зараз просто немає. Але знайшли нові, у вигляді грантів від ЄС, наданих через Міжнародний фонд "Відродження", Фонд Східна Європа та "Інститут економічних досліджень та політичних консультацій".

"Команді «Херсон Плюс» в умовах війни вдалось зберегли редакцію, зберегти журналістів. Навіть в часи окупації зреалізували декілька журналістських проєктів. Їхній майданчик довгий період був чи не єдиною можливістю як для країни, так і світу дізнаватися про реальне життя в Херсоні, чути й бачити героїчних жителів півдня України. Збереження таких команд та редакції мають бути у пріоритеті", — говорить менеджерка програми "Громадянська стійкість" Міжнародного фонду "Відродження" Вікторія Стократюк.

Після деокупації "Херсон плюс" за кошти партнерів зміг купити нову техніку своїм журналістам. Команда також почала вчитись та практикувати нові формати, як-от журналістика змін чи журналістика рішень. І хоча члени редакції перебувають не лише по всій Україні, але і по всьому світу, "Херсон плюс" продовжує працювати та розвиватись.

"Ми настільки зараз перебудували свій мозок. Зараз не розумію, як можна тепер жити без сайту. Навіть, якщо зараз підключать вежу і скажуть робити ТБ, ми все одно будемо жити по іншому. Також будемо поєднувати це із сайтом, соцмережами", — говорить Ірина Мєзєнцева.

За час повномасштабного вторгнення аудиторія телеканалу збільшилась в рази. Кількість підписників на YouTube-канал зросла до 55 тисяч, а у Facebook майже досягла 50 тисяч. Короткі кепшн-відео, які почали робити журналісти, набирають в середньому від 500 тисяч до мільйона переглядів.

"Але без підтримки партнерів ми б не змогли повноцінно працювати. На сьогодні 70-75% бюджету редакції та всієї команди журналістів-волонтерів — це грантові кошти", — наголошує Володимир Косюк.

В усіх журналістських проєктах, над якими зараз працює редакція, є фінансова підтримка донорів. Завдяки їй можна виплачувати зарплату робітникам каналу та сплачувати податки. Володимир Косюк також додає, що виключно за гроші від Європейського Союзу команда придбала захисну амуніцію для двох знімальних груп —  шоломи та бронежилети.

Також, завдяки проєкту "EU4USociety", що фінансується ЄС,  редакція змогла забезпечити себе всім необхідним для роботи в період блекауту після затоплення Херсона через підрив окупантами Каховської ГЕС,  придбавши зарядні станції, акумулятори, підсилювачі сигналу мобільного зв'язку та павербанки.

Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова підкреслює — ЄС й надалі підтримуватиме громадські організації, що просувають демократичні цінності. Зокрема і незалежні медіа, що відстоюють свободу слова:

"Невтомна воля до боротьби та захисту свободи і демократії в Україні — це зусилля всього суспільства. Багато людей, які беруть активну участь в діяльності громадських організацій та засобів масової інформації, є невід'ємною частиною цього процесу. Попри всі труднощі, українці продемонстрували безпрецедентну силу та стійкість, а також глибоку відданість європейським цінностям. Європейський Союз цінує наше тісне партнерство з громадянським суспільством та незалежними ЗМІ і продовжуватиме покладатися на нього в процесі інтеграції України до ЄС".

Дізнатися більше про підтримку Європейським Союзом громадянського суспільства та незалежних медіа України ви можете за посиланням.

Публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу в межах комунікаційної кампанії "Разом діємо. Разом ми – Європа". Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Херсон
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Умеров и Мединский проводили личную встречу в Стамбуле: что о ней известно
Telegraf
2025-07-23T22:03:42Z
«Мы наступаем, зачем прекращать?» — РФ на переговорах отвергла предложение прекратить огонь
Новости Украины
2025-07-23T21:57:57Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
На Сумском направлении продолжаются бои — есть продвижение ВСУ
Comments UA
2025-07-23T21:57:33Z
Хронология войны — день 1247: россияне не сбавляют обороты на фронте и запускают дроны
Telegraf
2025-07-23T21:03:27Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Ангел-хранитель Киану Ривз в трейлере фильма "Удача"
GameMag
2025-07-23T18:37:25Z
Брус Уиллис больше не говорит и не ходит: тяжелое состояние звезды
Comments UA
2025-07-23T16:27:46Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как начать тренироваться утром, если вы не "жаворонок"
Gazeta UA
2025-07-23T21:42:35Z
Как витамин D помогает похудеть, укрепить иммунитет и остановить депрессию
Знай
2025-07-23T20:51:26Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
В мире появился укол для локального сжигания жира: что известно
Comments UA
2025-07-23T19:12:45Z
Что нужно есть, чтобы не заболеть раком щитовидной железы
Comments UA
2025-07-23T16:30:10Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
День ангела 24 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-23T21:18:29Z
Эти фрукты просто находка этим летом: что обязательно надо покупать и есть
Comments UA
2025-07-23T21:15:05Z
Секрет на дне банки: как приготовить хрустящие маринованные огурцы без кипячения - рецепт, покоривший YouTube
Знай
2025-07-23T19:51:27Z
Консервированные помидоры с базиликом и чесноком без стерилизации: вкусный и легкий рецепт
TSN
2025-07-23T16:33:47Z
Как правильно сажать огурцы по-японски: вместо украинского чернозема 2-3 горстки этого — соберете невероятный урожай
TSN
2025-07-23T16:06:12Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
24 июля 2025 года: мучеников Бориса и Глеба — что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-07-23T22:06:30Z
Россия атакует Украину БПЛА: направления движения целей
TSN
2025-07-23T21:36:29Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
В Сумской области ребенок и спасатель погибли из-за взрывоопасных предметов
Корреспондент
2025-07-23T21:12:55Z
В Винницкой области мужчина умер во время задержания полицией, начато расследование
Комсомольская правда
2025-07-23T17:45:19Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
В Северном море нашли британский корабль, затонувший в Первую мировую
Корреспондент
2025-07-22T03:39:45Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Дополнительные выплаты будут продолжены: денежная помощь за июль
Знай
2025-07-23T18:36:53Z
Банковский фронт: Украина снова выиграла суд и взыскивает с России сотни миллионов
Новости Украины
2025-07-23T18:36:05Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Украинская чемпионка мира по фехтованию Харькова отказалась от совместного фото с россиянином на пьедестале
ZN UA
2025-07-23T22:06:11Z
Фирмино-космополит: экс-форвард Ливерпуля и Аль-Ахли переходит в Катар
Корреспондент
2025-07-23T22:03:42Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Вест Хэм может пригласить Судакова из Шахтера
Корреспондент
2025-07-23T21:30:47Z
Михаил Кохан завоевал золото Универсиады-2025
Корреспондент
2025-07-23T20:15:14Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Бюджетный телефон Samsung с хорошей камерой: появились характеристики Galaxy A17 5G
Фокус
2025-07-23T19:00:20Z
Древние экотехнологии: финикийцы создали гидравлическую известковую штукатурку 2700 лет назад
Фокус
2025-07-23T18:51:33Z
Датамайнеры: Battlefield 6 выйдет 10 октября
GameMag
2025-07-23T18:42:20Z
Мы сделали это: Microsoft показала сюжетный трейлер Grounded 2 для Xbox Series X|S и ПК
GameMag
2025-07-23T18:37:08Z
Официально: «Уэнсдэй» получит третий сезон
GameMag
2025-07-23T18:31:07Z
«Метінвест» став лідером серед бізнес-інвесторів в освіту в Україні
AgroNews
2025-07-23T18:18:52Z
Метроидвания имени Pac-Man: Обзор Shadow Labyrinth
GameMag
2025-07-23T18:12:20Z
Ford Mustang Mach-E после трех лет — 400 тыс. км пробега, 92% ресурса батареи и $8700 экономии на топливе
ITC
2025-07-23T17:24:57Z
С навигацией и запасом хода 70 км: в продажу поступает лучший электроскутер Honda
Фокус
2025-07-23T13:30:49Z
Маленький Ferrari: на аукцион выставили раритетный FIAT за $300 000
Фокус
2025-07-23T11:00:37Z
Маленькая 280-сильная ракета: презентован самый быстрый Opel
Фокус
2025-07-23T09:21:54Z
Экипаж не нужен: в Китае показали роботизированный танк, способный сбивать БПЛА
Фокус
2025-07-23T09:21:52Z
Полный привод в Škoda Kodiaq: ключевые преимущества и технические характеристики
Gazeta UA
2025-07-23T09:09:50Z
Трещина на лобовом стекле автомобиля: штраф или лишение водительских прав
Знай
2025-07-22T23:30:00Z
В Китае подержанные Xiaomi YU7 перепродают дороже официальной цены
Корреспондент
2025-07-22T20:33:49Z
Ошибка, которая сжигает автомобильную электронику: как не уничтожить авто во время зарядки АКБ
UAToday
2025-07-22T16:06:16Z