Дослідники змогли довести існування військового порту у стародавньому місті Паріон. Раніше не було жодних доказів існування цього місця, проте тепер все змінилося.
Нещодавні дослідження у стародавньому місті Паріон, Туреччина, якому 2 700 років, виявили давньоримський військовий порт. Паріон, заснований 2700 рокі тому як велике портове місто, простягається приблизно на 4 кілометри в діаметрі, що робить його найбільшим античним містом у регіоні, пише Arkeonews.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Спочатку важлива гавань для довколишніх поселень, Паріон зазнав значних змін в управлінні, потрапляючи під грецький, перський, а згодом і римський контроль. Зокрема, він став частиною Римської імперії після смерті Александра Македонського і подальшої передачі влади пергамській династії Атталідів.
Протягом останніх двох десятиліть розкопками в Паріоні керує професор, доктор Ведат Келеш з Університету Ондокуз Маїс. Ці дослідження, підтримані Міністерством культури і туризму Туреччини, зосереджені на виявленні та збереженні історичних артефактів міста.
Професор Келеш розповів, що нововиявлений порт, менший за відомий південний торговий порт, міг слугувати військовим цілям завдяки своєму стратегічному розташуванню і алювіальним відкладенням із сусідньої річки.
Цьогорічні підводні дослідження стали ключовим моментом, який підтвердив існування другого порту. Професор Келеш заявив: "Це відкриття є важливою віхою в наших постійних зусиллях. Ідентифікація північного порту, яка раніше була предметом спекуляцій, тепер є підтвердженою реальністю".
Розкопки також тривають в інших частинах Паріона, зокрема в театрі та на агорі, в яких беруть участь як місцеві, так і іноземні експерти. Попри труднощі, такі як руйнування і перепрофілювання структури театру в більш пізні періоди, прогрес є. Тривають реставраційні роботи, спрямовані на повернення театру Паріон його колишньої популярності.
Важливо Досі не знайшли найцікавішого: археологи підняли з дна Чорного моря понад сотню артефактів (фото)Професор Келеш відзначив важливість місцевої підтримки для продовження розкопок цілий рік, посилаючись на необхідність залучення додаткової робочої сили для повного розкриття залишків міста.
"За умови постійної місцевої підтримки ми зможемо значно просунути нашу роботу, відкриваючи більше історичного багатства Паріона", — підсумував він.
Раніше Фокус писав про таємницю Кахокії, стародавнього міста в Північній Америці. Нещодавнє дослідження вказує на те, що вчені досі не знають справжніх причин занепаду мегаполіса.
Також ми розповідали про унікальний некрополь, виявлений турецькими вченими. Його виявили в Каппадокії.