Як передає Укрінформ, про це йдеться в доповіді, опублікованій в четвер міжнародним правозахисним фондом «Global Rights Compliance» (GRC).
«МОК закриває очі на участь російських і білоруських спортсменів, які продемонстрували свою підтримку незаконному вторгненню Росії в Україну. Це не лише порушення Статуту ООН, але й продовження покарання невинних чоловіків, жінок та дітей України», - йдеться в документі.
Для того, щоб бути запрошеними на Ігри, "нейтральні індивідуальні спортсмени" повинні були пройти як кваліфікаційний бар'єр, так і подвійну перевірку міжнародними федераціями, а потім і МОК, щодо відсутності їхньої активної підтримки війни в Україні та зв'язків з армією своєї країни.
"Попри те, що Global Rights Compliance представила чіткі докази цих порушень, МОК не вжив заходів", - зазначає фундація.
Так, за даними GRC, велосипедистка Олена Іванченко в березні 2022 року вподобала в соцмережах пост із зображенням Сталіна з підписом "Перемир'я з ворогом можливе після його знищення".
У доповіді також стверджується, що ще одна велосипедистка, Тамара Дронова, порушила одразу два правила - зв'язки з російськими органами національної безпеки та підтримка війни на публіці. 34-річна каноїстка Олеся Ромасенко, згідно зі звітом, є членом Центрального спортивного клубу армії (ЦСКА), спортивної установи при Міністерстві оборони Росії.
Понад третина білоруських спортсменів також порушили правила, ухвалені самим МОКом.
Нагадаємо, усього п'ятнадцять росіян і 16 білорусів виступатимуть під нейтральним прапором на Олімпійських іграх в Парижі з 26 липня по 11 серпня. Вони також не братимуть участі в церемонії офіційного відкриття Ігор, але зможуть спостерігати за нею разом з іншими олімпійцями.
Як повідомляв Укрінформ, у Парижі перед Олімпіадою вшанували пам'ять загиблих українських атлетів.
Об'єднання українців Франції за підтримки Світового конгресу українців провело мирну акцію в Парижі. Близько тисячі учасників пройшли від площі Пантеону до площі Сен-Мішель, багато з них були вдягнуті у футболки з іменами 450 українських спортсменів, які загинули під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Фото: Getty Images