MY.UAНовини
Оскарас Коршуновас: «Ми не мали наміру показати Зеленського в «Тартюфі»
Оскарас Коршуновас: «Ми не мали наміру показати Зеленського в «Тартюфі»

Оскарас Коршуновас: «Ми не мали наміру показати Зеленського в «Тартюфі»

Оскарас Коршуновас: «Ми не мали наміру показати Зеленського в «Тартюфі»

Для театральних режисерів зі світовим іменем Україна не є привабливим сценічним простором. Це підтверджує той факт, що з часів незалежної історії похвалитися постановками талановитих та іменитих митців ми не можемо. З часом це спричинило появу зачарованого пієтету, який у поєднанні з фрагментарними проявами комплексу меншовартості створив у нас упередження, буцімто все, що «не наше», є значно якіснішим і набагато прогресивнішим. Колись, сподіваюся, ми й від цього одужаємо. Ну, а наразі слова «європейський театр» є для режисерів, акторів і глядачів тавром, яке ліплять на кожну більш-менш вдалу «українську» виставу. Насправді гідні режисерські роботи, які формують локальну або світову театральну історію, — це продукт, який напряму залежить від особистості режисера та його вміння просте показати складно й навпаки.

Цього року на нашу театральну «терра інкогніто» з точним призначенням — Національний театр імені Марії Заньковецької (Львів) — приїхав Оскарас Коршуновас, нині один з найвідоміших і найвпливовіших режисерів Європи. За походженням Оскарас — литовець, і ще з далекого 1990 року він ставив вистави в Національному драматичному театрі Литви, а згодом 1998 року організував театр свого імені. Географія вистав Коршуноваса вражає охопленням ледь не всього світу (Австрія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Бельгія, США, Венесуела — це навіть не третина списку). Те ж саме можна сказати й про перелік фестивальних нагород, звань, театральних премій і критиків. Нарешті, здавалося б, можна порадіти, що до нас приїхав режисер такого рівня і з цим візитом не привіз уже готову гастрольну виставу за участю акторів-іноземців, а завітав із бажанням поставити з українськими акторами «Тартюфа» Мольєра. Однак глядацька радість від новини про те, що Оскарас творитиме у Львові, була досить стриманою, й причина цього проста й «грішна». За допомогою пошуку в Інтернеті можна легко дізнатися, що після 2014 року режисер активно співпрацював із російськими театралами й недалекого 2020-го не де-небудь, а в самому МХАТі (тут уже не наші комплекси) поставив «святеє святих» — «Чайку» Чехова. Вистава досі значиться в репертуарі згаданого театру, проте чи йтиме в наступному сезоні — невідомо.

Мушу зізнатися, що як театральний критик грішна і я. Прямуючи на прем’єрну виставу (13 липня 2024 року) до Львова, я не стрималась і до перегляду вистави прочитала чимало зарубіжної критики, відгуків і просто коментарів щодо вистави Оскараса «Тартюф». Річ у тім, що до цієї п’єси Мольєра Коршуновас уперше звернувся 2011 року (данський Aarhus teater). А вже 2018-го Оскарас гучно заявив (у престижній основній програмі) світові про себе під час знаменитого Авіньйонського театрального фестивалю (Франція). Наступного року з цією ж роботою він поїхав до Росії на фестиваль «Балтийский дом». Тож я наперед вирішила не писати рецензій чи відгуків, а поспілкуватися з Оскарасом і розпитати, що спонукало його поставити виставу в Україні.

Спілкувалися ми за кілька годин до вистави 13 липня цього року в порожній залі великої сцени. Всі репетиції на той момент уже завершилися, відбувалося лише налаштування світла. І поки миготіли прожектори, я звернула увагу на те, що Оскарас одягнений у сучасну (навіть дуже модну) вишиванку, придбанням якої в Україні він мені згодом похвалився. Цікаво було спостерігати, що коли він пояснював щось литовською стосовно останніх приготувань, навіть у нього, досвідченого режисера, проявлялося хвилювання.

Спочатку Оскарас заявив, що пів години для спілкування зі мною в нього немає й він дасть лише п’ятихвилинний коментар. Далі перші пів години пролетіли непомітно.

— Оскарасе, у вас плани розписані на кілька років, проте ви знайшли в графіку час. Ви ж не планували ставити «Тартюфа» у Львові, отже, або хтось постраждав, або чимось пожертвували.

— Так (посміхається). Можливо, не пожертвував, а відклав постановку в Литві. Ну й трохи «пожертвував» літом.

— Чому саме львівський театр? Ви дружите з керівником театру Заньковецької Максимом Голенком? Чи Голенко запросив? Чи Львів ближчий до кордону? Можна ж було приїхати до будь-якого іншого театру, в нас багато театрів, де можна поставити.

— Коли тільки почалася повномасштабна війна, я приїхав до України. Так вийшло, що Крістіна Кісільовайте (продюсерка вистави «Тартюф» 2024 року.Ю.С.) приїхала до Литви як біженка і ми подружилися, згодом співпрацювали й поїхали до України. В Литві я поставив виставу, яка дотепер іде в національному театрі, називається «Свідчення». Це документальна вистава. Я тоді був художнім керівником національного театру. Наші актриси просто зустрічались із українськими жінками-переселенками і збирали розповіді про перші дні повномасштабної війни, про те, як українці покидали країну, як їхали з Маріуполя та інших міст, як вивозили своїх дітей, як потрапляли на мінні поля, як їх ґвалтували. Це дуже складні й часом навіть страшні історії. І актриси йшли й не знали, про що можна запитати так, щоб не завдати болю, та й чи захочуть жінки-переселенки розповідати. Але виявилося, що жінки дуже хотіли розповідати. І що це дуже допомогло, адже вийшла своєрідна терапія. Коли почалася війна, здавалося, що неможливо, незрозуміло, що робити й чи потрібно взагалі щось робити в театрі. Коли я приїздив, зустрічався і з усіма театралами, і з усіма театрами і в Києві, й тут, у Львові. Мені важливо було приїхати до України й підтримати вас. Те, що зараз переживає ваша країна, — це велика трагедія світового масштабу.

— Ми з вами разом дивилися виставу «Червона рута» в цьому залі, залунала повітряна тривога, й ви дуже схвильовано з кимось або розмовляли, або стрімили. Ви вже звикли до повітряних тривог і наших воєнних реалій?

— Так, я вже звик. Хоча… ні, не до кінця звик. Тоді я збуджено говорив, бо мене багато хто знає не лише в Литві, а й у світі, вони це дивляться. Я хотів показати, що відбувається, як можна ось так під час вистави зупиняти її, виходити до укриття й повертатися, далі грати. Це теж як подвиг. І ось я у Львові живу й бачу, як, з одного боку, нормальне життя триває, а з іншого — щось завжди відбувається поруч негативне: виють сирени, везуть солдат, які загинули, проводжають людей. Часто бачу чоловіків без рук, без ніг. Це є, й до цього, мабуть, і неможливо звикнути. Люди хоч і живуть ніби звичним життям, ходять до ресторанів, до театру, та однаково постійно живуть із думками про війну. Тому я не думаю, що до війни можна звикнути.

— Скажіть, у Росії ще йде «Чайка», яку ви поставили 2020 року, чи вже ні? Які у вас умови постановки з росіянами?

— Не знаю, чи йде. Я ж режисер і не маю права там зняти цю виставу. З кожною країною, в якій я працюю, є контракт, я його підписую як режисер. Тому вистава стає продуктом театру. От драматург — це інша річ. Але я навіть не цікавився тією «Чайкою». Мені здається, що не йде, оскільки моя позиція дуже чітка і я її скрізь висловив. Наскільки я знаю, такі люди, як Вирипаєв (Іван Вирипаєв — російський драматург, режисер театру та кіно, на знак протесту проти війни відмовився від російського громадянства. — Ю.С.) та інші, які висловили чітку позицію й прокляли цю війну, — їхні твори ніде не йдуть у Росії. Усі відкрито прокляли Путіна й ту систему, яку він створив, що призвело до війни.

— Дивіться, в нас війна почалася 2014 року, було окуповано Донбас і Крим, але ви ставили в Росії 2020-го. Тобто війна вже йшла, окупанти вже забирали наші території, наш народ гинув. Чому ви різко змінили ставлення до цієї країни?

— Не я один, весь світ змінив. І з України теж багато хто й далі працював там після 2014 року. З 2022-го всім стало ясно, що війна йшла з 2014-го. До цього не було так ясно. Взагалі було неясно. Там спецоперація відбувалася, там АТО. Всім здавалося, що все це якось локально закінчиться. І якщо я ставив у Росії вистави, то в абсолютно ліберальних театрах і вірив, що ці ліберальні, як вони їх називали, антисистемні якось переможуть, що вся путінська біда закінчиться. І лише з початком повномасштабної війни виявилося, що все це було ілюзією. Абсолютною ілюзією, що Росія може стати демократичною, ліберальною, що ліберали якось існуватимуть, що буде якась свобода. Виявилося, що Росія — фашистська держава і що російське імперське мислення нікуди не поділося, не зникло, й доки буде ця держава, вона не змінюватиметься. Але це стало зрозуміло після 2022 року, після повномасштабного вторгнення, тільки тоді. І вам теж зокрема.

— Скажіть, львівський «Тартюф» буде українським політиком?

— Взагалі-то треба сказати, що й п’єса, й вистава — це певна матриця, яка крутиться, і її у Франції прийняли як присмерк Європи, як те, що приходять радикально праві сили, популісти. В Литві — інакше. В нас популісти більше ліві, ніж праві. В Китаї, коли ми показували «Тартюфа», всі сміялися так, як ніде більше.

— Чим ви це пояснюєте?

— Вони побачили своїх комуністів, зчитали все. І тут, гадаю, актори розуміють, що вони роблять, тож тут зчитуватиметься, те, що зчитуватиметься. Але це точно не буде литовська вистава. Тому що й актори українські, й ситуація, й контекст, й усе. У самій п’єсі Мольєра закладено абсолютно універсальні речі. Я вважаю, що це така п’єса, що має певну універсальність, як «Цар Едіп» Софокла, «Гамлет» Шекспіра. П’єса говорить про те, що мораль як така — річ хороша, але вона часто опиняється в руках негідників. І якраз мораллю часто керують негідники. І це — правда, яку не так легко зрозуміти, тому що в моральній масці негідника ми не бачимо. Але це — його прихисток. Справжня мораль — без показухи. А от показухою займаються якраз політики… Це вічна й нині дуже актуальна тема.

— Серіал «Слуга народу» дивилися? Знаєте такий?

— Ні, не дивився, але, звісно, знаю про нього.

— У проморолику до львівського «Тартюфа» головний «негідник», який згодом отримав владу та багатство, катався на велосипеді. Скажіть, а чи немає відсилки у вашій виставі до нашого президента Зеленського, який іще за часів акторства катався на велосипеді в серіалі «Слуга народу»?

— Як він катався, я не бачив, а ті, хто робив промо, просто жартували. Може, це передалося. Ми не мали наміру показати Зеленського в «Тартюфі». Я знаю, що тут, в Україні, по-різному дивляться на Зеленського. Ми в Литві, та й у Європі загалом на Зеленського дивимось як на дуже важливого політика, героя, особистість. І коли ми тут репетирували, то не мали нічого дотичного до вашого президента… Інша річ, що ми всі чули про корупцію в Україні. Тому в образі Тартюфа можна побачити якогось депутата Ікс. Така поведінка цілком відповідатиме його іміджу. Ця вистава допомагає глядачу самостійно визначитись, у кому він бачить на сьогодні Тартюфа. У виставі є відеоролик, це теж своєрідна політична вистава-агітація, й там немає вказівників ні на кого. Якби ми ставили про когось конкретно, то це б звузило взагалі тему й поле асоціацій. Образ Тартюфа-негідника універсальний.

Театр імені Марії Заньковецької

— Ви проводили кастинг серед акторів і обрали на роль Тартюфа Юрія Хвостенка. Вибір був один? Чи це така концепція, що немає другого складу? І чи бачили ви гру Хвостенка у виставах на цій сцені?

— В Литві я пробував робити Мольєра у, як ви кажете, двох складах. Це був провал і трагедія (сміється). Довелося відкласти прем’єру й заново робити цю виставу. Мольєра взагалі неможливо ставити двома складами. Хвостенко пройшов кастинг, хоча слово «кастинг» тут досить умовне. Поки що Юрія на сцені в інших ролях не бачив, не було можливості. Я знаю, що тут, у театрі, дуже багато талановитих акторів, і мені пощастило обрати таких.

— Критик Веслі Дусетт після показу вистави в Авіньйоні написав, що ваш «Тартюф» «світиться постбароковим кітчем». Як ви це сприймаєте? І чи «світитиметься» вистава так само сьогодні?

— Я статті, яку ви згадуєте, не читав. Можу сказати, що про мою виставу тоді були й хороші відгуки. Мені от запам’яталась одна з головних рецензій Le Monde (Armelle Héliot, «Оскарас Коршуновас, Тартюф у лабіринті».Ю.С.). Преса й критики здебільшого побачили у виставі те, що для них було дуже актуальним і страшним водночас — прихід до влади популістів. У «Тартюфі» вони побачили популіста, й конкретно — Марін Ле Пен.

— У вашому львівському «Тартюфі» є нові персонажі — Версальські діви. Чи коректно щодо автора придумувати й вводити нових дійових осіб?

— Ой, та нині, з одного боку, можна все. Але з іншого — таких коректних щодо автора вистав уже ніхто в світі не робить так, як я. Точніше, в Європі. Щоб був повністю незмінним мольєрівський чи шекспірівський текст. Із більш-менш відомих у світі режисерів це лише я роблю. Остермаєр, може, раніше робив. Зараз узагалі переписують усі тексти, а політкоректність не дозволяє ставити Шекспіра в Європі таким, як він написаний. Ці діви щось там тільки співають. Але найголовніше — збережено текст Мольєра.

— Чим відрізнятиметься нинішня вистава від вистав у Вільнюсі та Копенгагені?

— Це абсолютно різні вистави. Вільнюська дуже сильно від копенгагенської відрізняється. У мене в Копенгагені ще не було такого сильного усвідомлення, наскільки ця вистава може бути актуальною й політичною також. Кожна вистава в якомусь розумінні глибша. У мене тут узагалі не комедія, а трагедія, закінчується вистава перемогою «Тартюфа». І це ми з комедії цілком свідомо зробили трагедію.

— Тобто таки переписали Мольєра? Автор трішки «постраждав»?

— Ми взагалі не розуміємо, яким був театр Шекспіра, яким був театр Мольєра. Ми просто не знаємо, як і що грали. Не написано. Немає. Можна здогадуватися, що було щось інше, як і менталітет людей у ті часи. Але те, що в цих п’єсах є матриця й абсолютна універсальність, це точно. «Живий» автор лише тоді, коли ми зможемо його поставити сучасно. Музейно ми його поставити не можемо, а якщо й поставимо, то автор точно не оживе. В мене концепт такий, щоби класику ставити, як сучасні п’єси, а сучасні п’єси — як класику, тому що в театрі найголовніше — це сьогоднішній день. Ми можемо сучасні наші будні, наш побут підняти до рівня екзистенції. Побут — до буття. Якщо ми говоримо про академічні постановки, які ніби дотримуються певних традицій, то це традиції середини ХХ або кінця ХІХ століття. Але точно не мольєрівські чи шекспірівські. Тобто в ті часи ставили по-своєму. Але ж ми не повинні ставити, як у середині ХХ або наприкінці ХІХ століття.

— Ви сказали, що ми не знаємо, яким був театр Шекспіра. Знаючи свій театр, як ви для себе визначаєте, яким є театр Коршуноваса?

— Це театр модерну, осучаснення класики, агресивний, трохи провокативний і постмодерний, навіть метатеатр. І треба сказати, що в мене багато постановок, і дуже різних. Дуже важко було б порівняти мого «Тартюфа» й ту виставу, про яку я розповідав, документальну. Мій театр завжди сучасний, хоч би якою була форма.

— Зважаючи на практично ідентичні до попередніх декорації, за скільки часу ви поставили «Тартюфа» у Львові?

— За два місяці. Це короткий строк. Хоча свого «Гамлета» я рік ставив. Є, звісно, режисери, які довше ставлять. Зараз життя пришвидшилось, і терміни постановок також. До речі, якщо говорити про те, що «світиться постбароковим кітчем», то це умисно було зроблено. Це певний подразник. І Версальські діви, й скульптури на сцені (показує рукою на копії античних скульптур) спеціально зроблені. Все йде від французького Версалю. Це бажання здаватися багатими, навіть оці зелені паркани в декорації. «Тартюфа» ж було написано на відкриття Версалю, і це вперше люди зрозуміли, що таке «показники багатства». В цій виставі багато різних сенсів. Є й віртуальні лабіринти — соцмережі, в яких ми живемо, й не лише. В «Тартюфі» була складність, тому що я не йшов за старими схемами, оскільки ставив цю виставу раніше.

— У чому ж тоді полягає нова схема, за якою ви пішли?

— У нових контекстах, акторах. Я завжди йду від актора та його органіки. Тобто як режисер я не змушую українських акторів грати те, що грали литовські або датські актори. Я дотримуюся принципу, що кожна режисерська вистава воістину є акторською.

— Голенка запросите поставити у вашому театрі? Ось не в межах якогось фестивалю чи проєкту, а просто як режисеру ви даєте йому свій театр, і нехай ставить із вашими акторами «Вороги. Історія любові» чи що захоче…

— Чому б ні? Це цілком можливо. Зараз приїде Давид (Петросян. — Ю.С.). Наприкінці квітня 2025 року в Литві ми організовуватимемо український шоу-кейс. Це буде в межах фестивалю в Клайпеді TheATRIUM замість литовського шоу-кейса, який там щорічний. Це великий фестиваль. Кастелуччі був цього року.

Олена Кісельовієнє

Вже після розмови з Оскарасом я натрапила на інтерв’ю Максима Голенка, в якому він сказав: «До речі, після того, як Оскарас Коршуновас дав згоду приїхати до нас, стало легше домовлятися з іншими знаменитостями. Вже маємо цікаві прізвища, які в нас з’являться в наступному театральному сезоні». Тому далі буде… А поки що відстежуйте інформацію про наступні покази «Тартюфа» в театрі Заньковецької. Це варто побачити.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Стильно та неординарно: жінка оновила кімнату до невпізнаваності, змінившу лише одну річ
24tv
2024-09-20T06:30:41Z
Замість звичайної яєчні: рецепт смачного та оригінального сніданку з яєць
Политека
2024-09-20T05:33:07Z
Треба вгадати країну за 3 секунди: мало хто впорається із складною загадкою
GlavRed
2024-09-20T04:27:56Z
Якщо максимально спростити рецепт: найшвидші та дуже ліниві голубці
Фокус
2024-09-20T04:15:53Z
Чи можна прибирати ввечері: які наслідки можна накликати на себе і рідних
GlavRed
2024-09-20T03:27:34Z
Як правильно зберігати сир на кухні: буде свіжим набагато довше
GlavRed
2024-09-20T03:27:06Z
Лише 2 картоплини та борошно: ароматні пиріжки з 90-х, які обожнювали усі
24tv
2024-09-20T03:18:09Z
Смачні та повітряні: рецепт булочок із корицею від фіналістки "Мастер Шеф"
Политека
2024-09-20T03:01:34Z
Як змити фарбу з волосся в домашніх умовах: 3 простих та цікавих методи
GlavRed
2024-09-20T00:27:59Z
Російська авіація за минулу добу скинула по Курській області 27 КАБів - Генштаб
УкраинФорм
2024-09-20T06:28:29Z
Ізраїль завдав ударів по сотнях ракетних установках «Хезболли»
Украина Криминальная
2024-09-20T06:27:27Z
Зеленський вніс зміни до складу Ставки Верховного головнокомандувача
УкраинФорм
2024-09-20T06:24:36Z
ЄС закликали до негайного арешту Путіна на підставі ордера кримінального суду
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:21:24Z
Це екзистенційний конфлікт, але це треба пояснити нам, - Марк Войджер про сприйняття війни з росією на Заході
Политека
2024-09-20T06:18:22Z
"У Лівані бояться навіть цигарок": як спланували операцію щодо підриву членів "Хезболли"
24tv
2024-09-20T06:15:45Z
Мобілізація по-новому: які проблеми від повісток "Укрпоштою" і кому прийдуть перші
TSN
2024-09-20T06:06:13Z
"Певні конфлікти": Стефанчук пояснив виключення Безуглої з оборонного Комітету
24tv
2024-09-20T06:06:00Z
Республіканці можуть втратити більшість у Конгресі через Трампа: експерт розповів про розкол у партії
Политека
2024-09-20T06:00:27Z
"Барселона" в меншості сенсаційно програла "Монако" на старті Ліги чемпіонів
TSN
2024-09-20T06:27:22Z
Ліга чемпіонів: "Бенфіка" з Трубіним перемогла у Сербії, "Арсенал" розділив очки з "Аталантою"
TSN
2024-09-20T06:27:19Z
Порятунок року: воротар Арсенала зробив шалений подвійний сейв після пенальті у матчі ЛЧ
24tv
2024-09-20T05:39:36Z
Шахіст, який отримав нагороду найкращого гравця за 100 років, висловився про росіян і білорусів
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T05:30:16Z
Шахтар закріпився в середині: як виглядає таблиця Ліги чемпіонів після 1 туру
24tv
2024-09-19T21:24:11Z
Ліга чемпіонів УЄФА. Успіх «Атлетико», нічия «Арсенала», поразка «Барселони»
УкраинФорм
2024-09-19T21:22:53Z
У Фонсеки конфлікт із Ібрагімовичем
Football.ua
2024-09-19T20:43:40Z
Український клуб ризикує не вийти на матч Ліги чемпіонів: що сталось із чемпіонами УПЛ
24tv
2024-09-19T19:51:18Z
Атлетік розібрався з Леганесом
Football.ua
2024-09-19T19:16:22Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Стан важкий: путініст Кіркоров у реанімації
GlavRed
2024-09-20T06:27:34Z
Складна ситуація, – відомий український співак висловився про брата, який зник безвісти
24tv
2024-09-20T06:06:03Z
Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" зізналася, скільки тисяч доларів їй потрібно щомісяця для себе: "Це прикро"
Знай
2024-09-20T05:51:49Z
Майкл Дуглас емоційно розповів про поїздку до Києва
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T04:12:38Z
Де зараз Дмитро Яремчук, який відмовився знятись у кінострічці пам'яті свого батька
24tv
2024-09-20T04:03:17Z
Той самий годинник, який Зевс шукав у "Каосі", може запросто стати вашим
24tv
2024-09-20T03:54:51Z
Гравюру Дюрера «Лицар, смерть і диявол» продали з аукціону
УкраинФорм
2024-09-20T03:03:26Z
Португалія у вогні: масштабні пожежі важко загасити через вітер і спеку, є загиблі та поранені
ZN UA
2024-09-20T06:29:25Z
На Львівщині внаслідок падіння уламків російського дрона спалахнула пожежа
УкраинФорм
2024-09-20T06:29:14Z
У Харкові судитимуть чоловіка, який передавав РФ дані про місця дислокації ЗСУ
InternetUA
2024-09-20T06:29:03Z
На Київщині чоловік скоїв убивство просто посеред вулиці: деталі від поліції
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:18:03Z
Японський виробник розслідує вибухи рацій із його логотипом у Лівані
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:12:09Z
ППО вночі збила на Черкащині 13 російських дронів
УкраинФорм
2024-09-20T05:57:56Z
Нічні вибухи на Рівненщині: що відомо про наслідки
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T05:51:52Z
На Рівненщині, Прикарпатті та Миколаївщині вночі працювала ППО
УкраинФорм
2024-09-20T05:42:41Z
У Лос-Анджелесі після вибуху феєрверків затонула яхта за мільйон доларів
Комсомольская правда
2024-09-20T05:31:04Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Хто такі квадробери: що відомо про нову субкультуру та думка психотерапевтки
TSN
2024-09-20T06:27:56Z
21 вересня — яке церковне свято, що не можна робити цього дня, бо будуть проблеми зі здоров'ям
TSN
2024-09-20T06:27:50Z
Арсенал у Торопці більше не забезпечує російське угруповання "Північ" — військовий
Хвиля
2024-09-20T06:27:40Z
Яке завтра, 21 вересня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-09-20T06:27:34Z
У школі учневі дозволили ідентифікувати себе вовком
TSN
2024-09-20T06:27:27Z
ЗСУ просуваються далі в Курській області: деталі від ISW
TSN
2024-09-20T06:27:06Z
Скільки ворожих кораблів перебуває у Чорному морі: звіт ВМС
TSN
2024-09-20T06:27:04Z
97-річна медсестра майже 80 років працює в одній лікарні: в чому секрет її успішної кар'єри
24tv
2024-09-20T06:27:15Z
Чи може мʼясо викликати рак
24tv
2024-09-20T05:24:40Z
Медичний центр "Лелека" увійшов до списку найбезпечніших медзакладів світу
Фокус
2024-09-20T05:00:53Z
Медзаклади первинної допомоги отримали 175 позашляховиків
УкраинФорм
2024-09-20T02:15:56Z
Необхідні медичні вироби: як їх отримати особам з інвалідністю
ZN UA
2024-09-20T02:01:59Z
Інтимне омолодження: гінекологиня попередила про ризики та ускладнення популярних процедур
24tv
2024-09-19T20:36:37Z
Кофеїн має захисну дію на здоров’я серця
Portaltele
2024-09-19T18:43:31Z
На Львівщині медики "швидкої" врятували чоловіка, у якого 13 разів зупинялося серце
Комсомольская правда
2024-09-19T18:04:03Z
Все про чекап жіночого здоровʼя: коли та кому потрібно робити
24tv
2024-09-19T17:39:18Z
Росіяни за добу вбили на Донеччині трьох цивільних, вісьмох поранили
УкраинФорм
2024-09-20T06:32:30Z
Гороскоп на завтра 21 вересня: Терезам - розчарування, Близнюкам - велика удача
GlavRed
2024-09-20T06:30:44Z
У Києві погіршилось повітря: місто затягло димом, важко дихати
TSN
2024-09-20T06:27:49Z
ЗСУ відвоювали територію на Покровському напрямку, а ворог просунувся на Харківщині – ISW
TSN
2024-09-20T06:27:45Z
У КМВА розповіли про погіршення якості повітря у столиці
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:27:13Z
Окупанти знову вдарили по Київщині "Шахедами": в ОВА розповіли, чи є пошкодження та влучання
24tv
2024-09-20T06:21:15Z
Ворог минулої доби вдарив по об'єкту критичної інфраструктури Херсонщини
УкраинФорм
2024-09-20T06:14:34Z
Вночі та зранку росіяни 25 разів обстріляли прикордоння Сумщини
УкраинФорм
2024-09-20T06:13:48Z
РФ вночі атакувала Київщину дронами: у двох районах сталася пожежа, влучань немає
УкраинФорм
2024-09-20T06:10:24Z
В Україні впали продажі дизельних автомобілів: які моделі у лідерах
AutoCentre
2024-09-20T06:13:37Z
Rheinmetall розробляє легку штурмову машину CARACAL 4×4
InternetUA
2024-09-20T06:07:34Z
В Україні показали електрокросовер Porsche Macan: ТОП-7 цікавих фактів, які необхідно знати про новинку
AutoGeek
2024-09-20T06:00:51Z
Українським водіям пояснили, від чого залежить ціна полісу ОС у Польщі
Хвиля
2024-09-20T05:36:22Z
Українським водіям у Німеччині загрожують штрафи за "неправильні" номери: що потрібно зробити
Хвиля
2024-09-20T04:39:42Z
В Україні створили електричну вантажівку ціною 350 000 грн: всі подробиці
ЗаРулем
2024-09-20T04:03:54Z
Кадиров пожалівся на Маска, який “дистанційно відключив” йому подарований Cybertruck
TSN
2024-09-19T21:51:59Z
Tesla Semi показали на IAA у Ганновері – вихід на ринок заплановано на 2026 рік
AutoCentre
2024-09-19T19:16:35Z
Honda представила мікровен N-Box Joy для мандрівників
AutoCentre
2024-09-19T18:09:30Z
Удар по кишені звичайних українців: зростання податків вплине на економіку України, нардепка дала пояснення
Политека
2024-09-20T06:31:47Z
Болгарія вимагатиме від Єврокомісії зупинити імпорт яєць з України
AgroPortal
2024-09-20T06:30:17Z
Курс валют на 20 вересня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2024-09-20T06:27:18Z
Ця зима стане найважчим випробуванням для енергетики України
AgroNews
2024-09-20T06:10:18Z
Україна відстає з темпами посіву озимої пшениці через погоду
Agravery
2024-09-20T06:07:49Z
Цьогоріч експорт кукурудзи з України може впасти удвічі попри високий попит
24tv
2024-09-20T06:06:47Z
Хто та як відбудовуватиме Україну: п'ять ключових викликів
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T06:03:21Z
Вдвічі вищі, ніж торік: в Україні зросли ціни на моркву
ZN UA
2024-09-20T06:01:04Z
Не лише погода. Названі фактори, які вплинули на урожайність сої
AgroPortal
2024-09-20T06:00:39Z
FTC США виявило «масштабне спостереження» за користувачами соціальних мереж
InternetUA
2024-09-20T06:32:29Z
Tencent показала ШІ GameGen-O для створення ігор — модель навчали на The Witcher 3, GTA V та Cyberpunk 2077
ITC
2024-09-20T06:29:42Z
Експерти визначились з найпопулярнішими інтернет-платформами в Україні
InternetUA
2024-09-20T06:23:55Z
Amazon представляє Amelia, помічника AI для сторонніх продавців
InternetUA
2024-09-20T06:15:20Z
Намагаються знайти кохання: 3 знаки зодіаку, які постійно сидять на сайтах знайомств
24tv
2024-09-20T06:09:27Z
Alibaba прискорює впровадження власного штучного інтелекту
InternetUA
2024-09-20T06:01:43Z
Прогноз магнітних бур на 20-22 вересня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T04:12:16Z
Як налаштувати батьківський контроль на ПК, телефоні і телевізорі
InternetUA
2024-09-20T04:01:01Z
Сяятиме, як нова: як відмити чашку від нальоту – простий, але надійний спосіб
GlavRed
2024-09-20T03:27:38Z