MY.UAНовини
«Русофобка» та «жертва “Азову”». Реакції російського агітпропу, телеграм-каналів та іноземних медіа на смерть Ірини Фаріон
«Русофобка» та «жертва “Азову”». Реакції російського агітпропу, телеграм-каналів та іноземних медіа на смерть Ірини Фаріон

«Русофобка» та «жертва “Азову”». Реакції російського агітпропу, телеграм-каналів та іноземних медіа на смерть Ірини Фаріон

Аналіз повідомлень у телеграм-каналах, що транслюють проросійську риторику показав: агітпроп намагається поширювали розкол в українському суспільстві, перекладаючи відповідальність за вбивство Фаріон на українську владу чи спецслужби та демонізуючи образ «русофобських українських націоналістів».

19 липня у львівській лікарні після пострілу невідомого померла мовознавиця та колишня нардепка Ірина Фаріон. В Україні до того про неї згадували переважно через її висловлювання, а також звільнення, а потім поновлення на викладацьку посаду в університеті «Львівська Політехніка». Також через, з одного боку, націоналістичні погляди, просування безальтернативності використання української, — і членство у Комуністичній партії в роки радянської молодості з іншого, Ірину Фаріон демонізувала російська пропаганда.

Ми зібрали реакції на смерті Ірини Фаріон у проросійських телеграм-каналах в Україні та за її межами. І порівняли з висвітленням смерті політикині у міжнародних медіа. Дані для аналізу дописів у телеграмі надали «TeleZip / Mantis Analytics». Вибірка постів, створених протягом 19 липня і до 10 ранку 20 липня 2024 року становить 25086 публікацій. 

Реакції російських пропагандистів 

За лічені години після повідомлень про замах на українську мовознавицю у телеграм-каналах російських пропагандистів почали з'являтися реакції на цю подію. Загалом можна згрупувати та виділити кілька основних реакцій на повідомлення про замах, а згодом і про смерть Ірини Фаріон, у середовищі російськомовних пропагандистських телеграм-каналів: 

  • «Фаріон убили “фашисти з "Азову"” або “російськомовні бандерівці”».
  • «Більшості українців її не шкода, її або не знали, або мало хто підтримував».
  • «Відправилася услід за Бандерою».
  • «Ірина Фаріон — це сакральна жертва для підігріву війни».
  • «Українська влада прибирає радикалів перед мирними переговорами». 

У багатьох проаналізованих повідомленнях переважали емоції зловтішання та невимушеної радості: мовляв, «на Україні почалися політичні вбивства», тому це сприятиме хаосу та наростанню розколу в українському суспільстві чи взагалі може стати тригером до громадянського протистояння на темі української й російської мови. Пропагандисти переконували, ніби «втомлені», «травмовані та психологічно виснажені» українські військові вже готові зриватися на цивільному населенні, яке «не цінує їх зусилля з оборони України» та ділить «захисників на україномовних і російськомовних». 

Зокрема, оглядач «Комсомольської правди» й один із ведучих каналу «Соловйов LIVE», українофоб-пропагандист Сергій Мардан написав, що причиною вбивства стала потреба «контужених українських військових знайти спосіб розрядки», та відверто радів такій, за його словами, «активізації українського політичного життя». На його думку, відбувається конфлікт між «різними сортами фашистів», а Фаріон, нібито цілком імовірно, «вбили терористи з “Азову” на підґрунті конфлікту щодо російської мови». Схожі тези у кількох постах поширював кремлівський політолог Сергій Марков. Він назвав Ірину Фаріон «карикатурною русофобкою» та написав, що вона «заважала українській владі змушувати російськомовне населення воювати проти Росії», і тому львівську мовознавицю могли вбити «за наказом Зеленського, наприклад російськомовні бандерівці з фронту». Попри те, що в назві каналу Маркова присутнє слово «логіка», жодних пояснень тому, чим саме могла заважати Фаріон воювати будь-кому проти будь-кого, пропагандист не надав.

Деякі російські медіа у своїх заголовках разом із телеграм-каналами поширювали людожерську цитату керівниці телеканалу Russia Today і пропагандистки Маргарити Симоньян: «Фаріон, яка мріяла про “повну утилізацію” російськомовного населення, утилізовано». Також однією з поширених інтерпретацій від російських онлайн-медіа було винесення у заголовок або лід новини словосполучень про «радикальне рішення щодо радикалки» або «вбивство відомої русофобки» тощо.

Натомість анонімні телеграм-канали конструювали теорії змови, що вбивство Фаріон може стати «сакральною жертвою» для того, щоб українська влада мотивувала населення продовжувати збройний опір Росії. Серед тих, кому може бути «вигідною» смерть Ірини Фаріон, називали «українські спецслужби», «Азов» та «українських націоналістів» загалом. Згадували також, як Фаріон «зловтішалася» зі смерті проросійського публіциста Олеся Бузини, а тепер «повторила його долю», через що її загибель «ні в кого не викликає співчуття». Інші анонімні канали відразу вказували на те, що вбивством Фаріон влада нібито намагається відвернути увагу від того, що прикордонники «стріляють у спину тим, хто намагається втекти з концтабору Зеленського».

Будь-які рефлексії щодо причетності Росії до вбивства львівської мовознавиці викривалися та висміювалися як безпідставні, тому що, на думку авторів анонімних телеграм-каналів, це «СБУ першою почала серію замовних убивств», наводячи приклад загибеліпропагандистки Дар'ї Дугіної у Москві у серпні 2022 року, вибухів на Кримському мосту та навіть згадуючи про «український слід у теракті у “Крокус Сіті Холл”» у березні цього року. В окремих каналах зустрічалися заклики дегуманізувати факт замаху та смерті Ірини Фаріон. Мовляв, це представниця «старої американської агентури», тому неправильно писати, що у Львові «стріляли у жінку», натомість треба «радіти смерті найжорстокішої фашистки, яка вчила дітей тому, що потрібно “вбивати москалів”».

Серед користувачів пропагандистських телеграм-каналів, які залишали коментарі під дописами про замах або смерть Ірини Фаріон, зустрічалися кілька типових реакцій і коментарів, що повторювалися. Зокрема, українофобськи налаштовані коментатори перепитували, чи «відмовилася би Фаріон від допомоги хірурга, якби той виявився російськомовним», або відверто раділи смерті львівської мовознавиці, коментуючи повідомлення про це словами «відправилася услід за Степаном Бандерою» тощо.

Колишня ведуча проросійських телеканалів в Україні Діана Панченко продовжує просувати російску пропаганду, і у телеграм-каналі майже на 300 тисяч підписників написала:

«Фаріон закликала вбити таку кількість людей, що в будь-якій європейській країні вона б сиділа все своє життя... Уся її мотивація — людиноненависництво».

Панченко також звинуватила Фаріон у тому, що вона хотіла війни в Україні. 

Реакція іноземних медіа 

З огляду на те, що професійна діяльність і висловлювання Фаріон часто зачіпали низку чутливих для Польщі питань, особливої уваги заслуговує реакція на її смерть у медіа цієї країни. Якщо більшість найпопулярніших новинних агрегаторів країни просто дали новину про вбивство громадської діячки без зайвих конотацій у заголовках (навіть праворадикальна TV Republika), то видання Kresy.pl, відоме своєю співзвучністю з російською пропагандою, назвало її «ексдепутаткою необандерівської "Свободи"». 

Заголовки головних польських новинних сайтів, які висвітлили смерть політикині. Серед них можна також побачити контроверсійну Do Rzeczy, яку теж асоціюють із російськими впливами в країні та яка назвала Фаріон «пробандерівською діячкою»

«Пробандерівська діячка "Свободи" та ексдепутатка Ірина Фаріон була застрелена невідомим убивцею біля свого будинку» — вріз новинного матеріалу на сайті Kresy.pl

Іноземні медіа переважно дали новинні повідомлення за фактом замаху, перелічуючи обставини, за яких він відбувся, або повідомляли про смерть колишньої української парламентарки. В основному видання переповідали коментарі та заяви українських офіційних осіб, президента Володимира Зеленського, очільника МВС Ігоря Клименка, міського голови Львова Андрія Садового, очільника Львівської ОВА Максима Козицького. Так, зокрема, зробили журналісти Reuters i The Guradian.

Фаріон називали «націоналісткою» та екснардепкою, відомою своїми «гучними кампаніями на захист української мови» та знаною за свою «непримиренну позицію до посадовців, які спілкуються російською». Також згадували про інцидент, коли Фаріон «засудила російськомовних бійців полку "Азов"». Times Now — одне з найпопулярніших англомовних медіа в Індії, що належить і керується The Times Group, у новині з назвою «Хто така Ірина Фаріон, колишня нардепка, у яку стріляли у Львові» в частині з контекстом пише, що «у 2018 році Фаріон закликала до насильства над російськомовними під час конфлікту української влади з підтримуваними Росією сепаратистами на сході країни». Австралійське видання The Canberra Times навіть навело цитату Ірини Фаріон про потребу «бити ногою в щелепу кожному москворотому» як її реакцію на інцидент із прикордонником Станіславом Керодом, якому під час конфлікту щодо наявності україномовного меню зламали щелепу в кафе Маріуполя у 2018 році. Проте більшість англомовних новин здебільшого переповідали або посилалися на нейтральну новину Reuters. 

Реакція іноземних телеграм-каналів, що транслюють проросійську риторику 

У польськомовних анонімних телеграм-каналах, які транслюють проросійську риторику, вбивство Фаріон викликало дві основні реакції: або дуже бурхливу з великою кількістю дописів, або взагалі жодної. До прикладу, деякі канали, які активно висвітлюють питання, пов’язані з Україною та роблять це в унісон із Кремлем, проігнорували смерть Фаріон та нічого про неї не писали.

Утім серед тих каналів, які все ж щось написали на цю тему, діяльність Фаріон та власне замах на неї набули різних інтерпретацій. Зокрема, потерпілу характеризували як ту, що має «радикально русофобну позицію» та, мовляв, «закликала до вбивства російських дітей», перекручуючи іі висловлювання. А її саму називали «огидною націоналісткою» та навіть «фашистською відьмою, частково через яку почалась війна на Донбасі». Мовляв, «її ненавиділи і російськомовні українці, і націоналісти». У повідомленнях та коментарях, пов'язаних із замахом та смертю української мовознавиці, польські дописувачі також тиражували історію про її трирічного внука Дмитрика і російськомовного хлопчика Грішу, якого, на думку Фаріон,  її онук мав би бити за російську мову.  А також пригадали те, що проти неї відкрито справу СБУ через висловлювання проти російськомовних військових, а також раділи її смерті.. Деякі канали зневажливо описували смерть активістки, пишучи, що вона «здохла». Синхронно із низкою інших каналів проросійської мережі польськомовні пригадали й висловлювання Фаріон щодо вбивства проросійського журналіста Олеся Бузини. Вони також поширювали фейкову інформацію про нападника та його «затримання».

Польські автори проросійських пропагандистьских каналів також іронізували та жартували з приводу вбивства активістки, пояснюючи таку поведінку тим, що «карма існує» та що вона заслуговує на таке ставлення зокрема через її, як писали у проросійських телеграм-каналах, “насміхання” із вбивства Бузини - хоча Фаріон не насміхалася зі вбивства Бузіни, а обізвала вбитого.  «Дехто каже, що це був акт денацифікації. Навіть на Україні не люблять нацизму», — іронізує один із польськомовних телеграм-каналів.

Також автори таких дописів повторювали жарт росіян про «срібні кулі». Наприклад, у іспаномовному телеграм-каналі із 67 тисячами підписників про постріл в Ірину Фаріон написали: «Припускаю, стріляли срібними кулями, інакше не спрацює».

Також напад на Ірину Фаріон порівнювали зі спробою замаху 14 липня на кандидата у президенти США Дональда Трапма:  «Яка країна, такий й Трамп», — пишуть у проросійських телеграм-каналах.

Закордоном у телеграмі найбільше уваги до пострілу у Фаріон звертали увагу лише проросійські телеграм-канали та спільноти російської діаспори. Вони задавали тон тому, щоб звести убивство Фаріон до відповідальності за «утиски російської мови». «Фаріон відома своїми мерзенними висловлюваннями про Росію, російську мову та росіян», — написали у німецькомовному проросійському телеграм-каналі із сотнею підписників. У німецькомовному телеграм-каналі російської діаспори із майже 80 тисячами підписників додали, що зі смертю Ірини Фаріон «світ не втратив нічого вартого жалю», адже 9 років тому Фаріон «схвалювала вбивствопроросійського публіциста», громадянина України Олеся Бузиниу Києві у 2015 році. У іншому німецькому телеграм-каналі на 3 тисячі підписників на додачу навели вирізки із відео-інтерв’ю  «фашистської бабусі», як її назвали у цьому телеграм-каналі, які свого часу спровокували суперечки й в українських соцмережах через іі висловлювання щодо російськомовних військових. 

У англомовних і іспаномовних телеграм-каналах теж були помітними публікації про Ірину Фаріон. Більшість із них створили представники російської діаспори, які володіють цими мовами, місцеві проросійські телеграм-канали чи російські боти. Вони, як правило, вживають російську кальку назви міста Львів «Lvov». Хоча англомовні та іспаномовні медіа, а також вікіпедія, послуговуються версіями Lviv i Leópolis, відповідно. Автори англомовних телеграм-каналів у вибірці, як правило, мали кілька десятків підписників. Вони поширювали думку, що «українська пропаганда спробує в усьому звинуватити росіян».

З цих мало популярних чи віртуальних англомовних осіб, найбільш помітний телеграм-канал «політичної аналітикині, ветеранки інформаційної війни» «Inessa S». Цей телеграм-канал має майже 16 тисяч підписників і YouTube-канал із більш ніж сотнею тисяч підписників. Він поширює субтитровані вирізки російських відео і пропаганду. Про загибель Ірини Фаріон у телеграмі «Inessa S» повідомляє, що «вона блискуче розколола українське суспільство, оскільки її бандерівська натура люто і щиро ненавиділа все російське». Проросійські англомовні й іспаномовні автори постів у телеграмі також часто плутали факти. Наприклад, у телеграм-каналі на 584 підписники повідомили, що «неонацистка» Ірина Фаріон «була українським міністром». Хоча, найвища державна посада, яку займала Ірина Фаріон - народний депутат України 7 скликання.

У словацькому телеграм-каналі із майже тисячею підписників писали, що «застрелили колишню професорку Ірину Фаріон, яка позиціювала себе як “фанатична захисниця” української мови та націоналістка». Це ще раз підкреслює обмежене знання про подію та про особу загиблої, або просте копіювання інформації про Фаріон з інших джерел, адже у травні 2024 року Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови «Львівської політехніки». Словацькою мовою більшість постів про Фаріон також публікували у невеликих анонімних телеграм-каналах на кілька десятків чи сотень підписників.

У вибірці аналізованих постів у телеграмі чи не єдиним реальним експертом був словацький політичний експерт  Мірослав Каменскі (Miroslav Kamenský). Найчастіше у нього беруть коментарі на YouTube-каналі TVOTV. У червні 2023 року на цьому ютуб-каналів Каменскі сказав, що «росіяни не використовують Кримський міст для воєнних цілей», а удари України по Кримському мосту є «терористичною атакою». У своєму телеграм-каналі Каменскі про Ірину Фаріон повторив звинувачення Фаріон у «нацизмі»: «Все життя вона дуже вміло маневрувала в кон'юнктурі української політики — від вступу до КПРС, до народного депутата від «Свободи», до відверто нацистської риторики про заборону російської мови та насильницької українізації». 

Смерть Ірини Фаріон вкотре показала, що проросійський медіапростір живе за власними стандартами, має свої теми, героїв і антигероїв. Публічні виступи Ірини Фаріон дозволили авторам проросійських медіа поширювати розкол в українському  суспільстві і об’єднуватися на прикладі «негативного» образу «русофобства» українських націоналістів.

Виставити будь-який інцидент та конфлікт в українському суспільстві як тригер «громадянського протистояння» та «громадянської війни» — це одна із ідей-фікс російського агітпропу. Проте як перші реакції українців на вбивство Ірини Фаріон, так і комунікація з боку української влади показують, що в критичний момент суспільство радше готове до об'єднання, ніж до розбрату.

Насильство та замовні політичні вбивства складно назвати частиною української політичної культури. А швидке розслідування всіх обставин, встановлення замовників та виконавців злочину буде сприяти зниженню напруги у інформаційному просторі.

Фото: Yuriy Dyachyshyn/Agence France-Presse, Getty Images
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Вбивствопропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Війна, день 1145. Окупанти атакували Суми балістичними ракетами, а Трамп заявив, що переговори щодо припинення війни в Україні йдуть "непогано"
Football.ua
2025-04-13T22:07:06Z
Хотів убити Трампа і втекти в Україну: у США підлітка підозрюють у вбивстві батьків і не тільки
24tv
2025-04-13T22:06:11Z
МЗС спростувало новину про переговори РФ та України у Туреччині
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T22:00:50Z
Зеленський до Європи і США після удару по Сумах: розмови ще ніколи не зупиняли балістику
Европейская правда
2025-04-13T21:54:15Z
Путін не чекатиме, коли Європа підготується до війни
Telegraf
2025-04-13T21:42:45Z
Трамп пройшов медогляд: чи здатен він бути американським президентом
Gazeta UA
2025-04-13T21:30:16Z
Українці в Парижі зірвали презентацію книги російської пропагандистки: прикарпатець поділився відео
InternetUA
2025-04-13T21:25:58Z
Дірява російська "пе-ве-о": чому ворог не може захистити свої об'єкти, попри значні зусилля
24tv
2025-04-13T21:06:25Z
Війна — день 1146: Україна в жалобі по Сумах, а росіяни вже обстріляли Одесу
Telegraf
2025-04-13T21:00:06Z
Рамштайн посилив обороноздатність: партнери виділили 21 мільярд і нову зброю для України
Хвиля
2025-04-13T22:01:36Z
Свято 14 квітня: що не можна робити, аби не переслідували проблеми
Telegraf
2025-04-13T21:24:35Z
14 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T21:12:16Z
Український сапер розробив екологічнішу й економнішу систему розмінування: вона вже на фронті
ZN UA
2025-04-13T21:04:46Z
Понад 40% озброєння ЗСУ розроблено в Україні – Буданов
InternetUA
2025-04-13T20:52:47Z
У Сумській області у 2024 році було знищено головне українське підприємство з виробництва боєприпасів, — Le Monde
Antikor
2025-04-13T20:51:24Z
ЗСУ "підсолодили" бомбами російські позиції на цукрозаводі у Тьоткіно: відео влучної атаки
24tv
2025-04-13T20:48:46Z
Протягом тижня Повітряні сили ЗСУ знищили 551 повітряну ціль
Antikor
2025-04-13T20:48:06Z
"Не бита, не фарбована": на OLX виставили оголошення про продаж ядерної зброї
Фокус
2025-04-13T20:36:12Z
Підпалювача будівлі ТЦК і СП у Вінниці увʼязнили на 5 років
Украина Криминальная
2025-04-13T21:57:07Z
Російські дрони зруйнували операційну в лікарні в Одесі: фото наслідків атаки
ZN UA
2025-04-13T21:34:36Z
У Селидовому український літак розбомбив будинок з окупантами
24tv
2025-04-13T21:27:12Z
Ситуація на фронті: відбулось 117 бойових зіткнень, ворог завдав 93 авіаудари та запустив 1235 дронів-камікадзе
Antikor
2025-04-13T21:09:33Z
Голова Сумської ОВА організував нагородження військових, після чого Росія атакувала місто – гучна заява мера Конотопа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T20:54:44Z
Російський удар по Сумах пошкодив 48 будівель, частина житла - без газу і електрики
УкраинФорм
2025-04-13T20:48:02Z
Комендантська година в Києві у 2025 році: коли починається та скільки триває
Факти ICTV
2025-04-13T20:33:14Z
Суд дав рік іспитового терміну саперу ДСНС за зберігання арсеналу зброї «для оборони від Росії»
Antikor
2025-04-13T20:27:49Z
Фермери не дочекаються: сапери навесні посилено розміновують Харківщину, знаходячи "сюрпризи"
24tv
2025-04-13T20:27:00Z
44-роки різниці та спільна дитина: Мік Джаггер заручився з балериною
GlavRed
2025-04-13T21:27:52Z
"Юнацтво" і не тільки: 5 найновіших кримінальних серіалів, які варто подивитися
24tv
2025-04-13T20:39:30Z
Внаслідок ракетного удару РФ по Сумах загинула артистка театру імені Щепкіна Олена Когут
УкраинФорм
2025-04-13T20:07:46Z
"Казав, що не треба": Віктор Павлік відкрито висловився про пластику дружини
GlavRed
2025-04-13T19:27:37Z
З трояндою в зубах. Хто вітав легендарного поета Вадима Крищенка з 90-річчям: репортаж з Палацу «Україна»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T18:15:17Z
Принц Гаррі вперше в Україні, скандал з "Левами на джипі": головні події тижня в шоубізі
24tv
2025-04-13T18:06:19Z
Була на "Фабриці зірок" і Нацвідборі: де зараз і чим займається співачка Марія Собко
24tv
2025-04-13T17:36:38Z
Нагородження перед дитячою виставою в центрі — це була фатальна помилка, - Безугла про удар по Сумах
Antikor
2025-04-13T17:33:29Z
Пивоваров, YAKTAK, Вакарчук, TAYANNA та інші: 10 найкращих українських пісень тижня
24tv
2025-04-13T16:03:54Z
Хто повністю непридатний до служби у 2025 році: список хвороб і соціальні нюанси
24tv
2025-04-13T20:12:52Z
Сім причин, чому жінкам варто їсти оселедець
Gazeta UA
2025-04-13T18:54:45Z
Кава – еліксир довголіття: як напій допомагає жити довше
360ua.news
2025-04-13T17:39:19Z
Як налагодити здоровий сон
360ua.news
2025-04-13T16:27:49Z
Очі, шкіра, суглоби: як тіло підказує про високий рівень холестерину
24tv
2025-04-13T16:21:28Z
Як насіннєву картоплю підготувати до посадки: корисні поради
Gazeta UA
2025-04-13T16:09:37Z
Усі ми помилялись: як насправді правильно їсти ківі
Gazeta UA
2025-04-13T15:12:43Z
Народилася перша у світі дитина, яку зачав робот зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-04-13T14:31:39Z
Рак голови та шиї: симптоми, причини та як знизити ризики
24tv
2025-04-13T11:12:27Z
У Сумах 13-річний підліток врятував людей з палаючого автобуса
Antikor
2025-04-13T21:27:43Z
Дівчина визнала провину: суд виніс вирок школярці з Трускавця за побиття хлопця з інвалідністю
24tv
2025-04-13T21:09:49Z
Одесу атакували російські БпЛА: є постраждалі, зафіксовано пожежі
Фокус
2025-04-13T20:57:20Z
На кордоні Польщі з Україною виявили понад 200 фальшивих водійських посвідчень та контрабанду рідини для вейпів
Antikor
2025-04-13T20:45:22Z
В Одесі у квартирі вибухнув самокат: пожежу гасили майже півсотні пожежників
Telegraf
2025-04-13T20:42:58Z
В Одесі ворожий безпілотник зробив дірку в асфальті: 5 постраждалих
Gazeta UA
2025-04-13T20:42:56Z
У Грузії затримали українця й грузина за вимагання 180 000 доларів і погрози вбивством іншому українцю
Antikor
2025-04-13T20:39:04Z
Мешканець Рівненської області вдарив поліцейського під час затримання сина та отримав три роки ув’язнення
Antikor
2025-04-13T20:33:57Z
В Одесі гримлять вибухи: є поранені, "прильоти" і пожежі після удару дронів РФ
GlavRed
2025-04-13T20:27:22Z
Чим підживити троянди, щоб довго цвіли: запам’ятайте це добриво
24tv
2025-04-13T21:54:29Z
Надбання цілих поколінь господинь: найкраща паста на літр молока
24tv
2025-04-13T20:57:30Z
Ось 5 витончених способів пити дорогий скотч як профі
24tv
2025-04-13T19:36:35Z
Три фрази, які видають по-справжньому закоханого чоловіка
Gazeta UA
2025-04-13T19:09:39Z
Як самостійно пофарбувати брови вдома: результат вам гарантовано сподобається
24tv
2025-04-13T18:30:42Z
Що не свято – то фурор: какао-бісквіт з карамельним кремом, яким би пишалися кондитерські
24tv
2025-04-13T18:27:45Z
Хочете в Італію без натовпу туристів? Це тихе місто стане окрасою вашого інстаграму
24tv
2025-04-13T18:09:27Z
Вдасться з першого разу: спробуйте найпопулярніший рецепт паски Дарії Цвек
Gazeta UA
2025-04-13T17:12:30Z
Коли закоханим не можна заручатися: несприятливі дні
24tv
2025-04-13T16:45:16Z
"Масло по 10 грн": українка здивувала мережу цінами на продукти, які були 11 років тому
Telegraf
2025-04-13T21:09:32Z
У Трампа заявили, що ціни на нафту буде нижчою, ніж за Байдена
Лига
2025-04-13T21:04:16Z
Китай посилює вплив за фондовими ринками: до чого тут його головний конкурент
24tv
2025-04-13T20:54:34Z
У Канаді вимагають від Amazon зняти з продажу товари із натяками на анексію
InternetUA
2025-04-13T20:22:21Z
Прості українці до цього не готувалися: тарифи на електроенергію з 1 червня та зростання цін на комунальні послуги
Хвиля
2025-04-13T19:15:45Z
Елітні райони Лондона втрачають багатих орендаторів: тисячі виїжджають, обираючи Дубай
Antikor
2025-04-13T19:12:38Z
Як змінилися ціни на нафту за тиждень
24tv
2025-04-13T19:09:31Z
Подорожчання хліба в Одесі: нові ціни вдарять по гаманцях українців
Политека
2025-04-13T19:00:25Z
Дешева електроенергія з морських хвиль: інноватори створили революційний пристрій
InternetUA
2025-04-13T18:01:47Z
Перший трофей для Яремчука: Олімпіакос достроково став чемпіоном Греції
24tv
2025-04-13T21:58:46Z
Ньюкасл — Манчестер Юнайтед 4:1 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-04-13T21:36:53Z
Чемпіонство Олімпіакоса з Яремчуком позбавило Шахтар можливості напряму вийти до ЛЧ-2025/26
Football.ua
2025-04-13T21:28:44Z
Атлетік здолав Райо Вальєкано
Football.ua
2025-04-13T21:21:00Z
У київському Sport Life тренується дружина російського військового
VGorode
2025-04-13T21:15:10Z
Рома вирвала нічию в римському дербі завдяки суперголу: як зіграв Довбик проти Лаціо
24tv
2025-04-13T20:57:00Z
Саудівський клуб готовий витратити 200 млн євро на двох зірок Мілана
Football.ua
2025-04-13T20:54:38Z
Рома з Довбиком розійшлась миром із Лаціо в Derby della Capitale
Football.ua
2025-04-13T20:43:37Z
"Допоможіть зупинити звірську орду": відверте звернення Динамо після російського теракту в Сумах
24tv
2025-04-13T20:33:35Z
Starlink Маска запрацює в Сомалі: країна видала ліцензію
InternetUA
2025-04-13T21:58:49Z
На основі паперу. Японські вчені створили інноваційний біорозкладний матеріал
InternetUA
2025-04-13T21:16:30Z
Україномовний чи українськомовний? Мовознавиця пояснила, як вирішити суперечку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T19:15:43Z
Чому зникли 1 мільйон попередніх замовлень на кібервантажівки від Маска?
Топ Жир
2025-04-13T19:15:41Z
Як океани мільярди років тому змінили колір планети
360ua.news
2025-04-13T19:12:14Z
Розкриті вимоги обслуговування Ілона Маска в літаках
InternetUA
2025-04-13T18:58:28Z
Який бізнес можна відкрити за 1000 доларів: 7 реальних ідей для старту з мінімальними інвестиція
24tv
2025-04-13T18:36:26Z
“Давній комп’ютер” чи іграшка? Вчені сумніваються у точності Антикітерського механізму
360ua.news
2025-04-13T18:00:10Z
Шахраї маскуються під відому мережу магазинів: як працює нова схема з подарунковими сертифікатами
InternetUA
2025-04-13T17:49:13Z
Неймовірно: Volvo Swagon з потужністю 455 к.с. втратив лише $ 9 000 за 2 роки та 20 000 миль!
Топ Жир
2025-04-13T20:45:42Z
Новачку Формули-1 подарували крутий Mercedes-AMG GT, але їздити на ньому він не зможе
24tv
2025-04-13T20:42:37Z
Міхаель Шумахер поставив автограф на шоломі для благодійного аукціону
Antikor
2025-04-13T20:03:52Z
У Лондоні розбили Tesla Model S на знак протесту проти Ілона Маска — в акції брали участь українці
Antikor
2025-04-13T19:18:48Z
Tesla призупинила прийом замовлень на автівки Model S і Model X у Китаї через мита Трампа
Gazeta UA
2025-04-13T18:21:54Z
Формула-1: особистий залік пілотів та команд у 2025 році
Факти ICTV
2025-04-13T18:16:05Z
Ремонтуй своє авто зараз, щоб уникнути високих витрат у майбутньому через митні збори на імпортные товариства
Топ Жир
2025-04-13T18:00:57Z
Чому ключ-пульт автомобільної сигналізації перестав працювати: можливі причини
Gazeta UA
2025-04-13T16:42:36Z
Масштабне дослідження показує, що ЕО автомобілі надійніші за традиційні з двигуном внутрішнього згоряння, з однією несподіваною загальною проблемою
Топ Жир
2025-04-13T16:15:12Z