Китай переналаштовує економіку, зберігаючи зростання ВВП на рівні 5% – Bloomberg
Китай переорієнтовує економіку на виробництво електромобілів, акумуляторів та сонячних батарей. Цей сектор може зайняти до 2026 року 23% ВВП. Такого заповнення економічних прогалин достатньо, щоб компенсувати стагнацію ринку житла і комерційного будівництва, пишуть оглядачі Bloomberg.
Якщо Китай продовжить нинішній тренд та успішно змагатиметься з обмежувальними заходами США, до 2026 року сектор високих технологій КНР складатиме 19% валового внутрішнього продукту. Це буде швидке зростання порівняно з 11% у ВВП 2018 року.
Експерти вважають, що певний песимізм щодо економічних перспектив Китаю обґрунтований, проте не має бути перебільшеним. На думку оглядачів, китайське керівництво демонструє намір у переналаштуванні економіки країни і перебалансувати ресурси серед галузей, які наразі є пріоритетними.
Китай називає цей вид трансформації економіки, який почався ще в жовтні 2017 року, якісним зростанням на відміну від попереднього завдання китайської економіки, що характеризувалася високою швидкістю економічного зростання.
Наразі валовий внутрішній продукт, який пов'язаний з китайським виробництвом серед високих технологій, включно з медициною, інформаційними технологіями та комунікаційним обладнанням і послугами, зріс на 12%, що значно більше, ніж зростання загального номінального ВВП – 7%.
Однак оглядачі Bloomberg застерігають, що прогнози стосовно китайської економіки можуть стати реальністю лише тоді, коли галузі збережуть поточні темпи зростання та високу наукову місткість технологій.
Як повідомлялося раніше, економічне зростання Китаю у 2024 році сповільнилося до найнижчого рівня за останні п'ять кварталів. Це сталося на тлі зниження роздрібних продажів. За даними Національного бюро статистики, ВВП країни у другому кварталі зріс на 4,7% порівняно з тим самим періодом роком раніше. Це не відповідало оцінці 5,1%, зробленій за результатом опитування економістів Bloomberg. Зростання у першій половині року склало 5%, що відповідає щорічній меті Пекіна, проте є меншим показником, ніж планувалося раніше.