MY.UAНовини
"Народні" перепланування у Києві: які квартири неможливо продати та чому відмовляють у банках
"Народні" перепланування у Києві: які квартири неможливо продати та чому відмовляють у банках

"Народні" перепланування у Києві: які квартири неможливо продати та чому відмовляють у банках

Експерт розповів про найпоширеніші у столиці перепланування квартир та чим це загрожує.

Незважаючи на війну та ворожі ракетні обстріли, життя у Києвітриває. Люди орендують помешкання, ремонтують та продають квартири.

Експерти наголошують, що містяни активно продовжують переплановувати своє житло та розповіли про шокувальні та найпоширеніші "народні" перепланування.

Квартири з "зайвими квадратами"

За словами експерта, найпоширеніше перепланування у Києві, це приєднання до квартири місць загального користування – тамбурів, які розраховані на дві та більше квартир.

"Люди приєднують частину тамбуру до однієї, або двох квартир, отримуючи від 4 до 8 квадратних метрів "зайвої" площі у своє розпорядження. А буває і весь тамбур, на 4 чи більше квартир, стає загальною комірчиною для зберігання велосипедів, санчат, дитячих візочків та іншого майна. Вхід до місця загального користування закривають дверима", – розповідає ТСН.ua Сергій Курганов, рієлтор-практик, гендиректор рієлторського об’єднання.

За словами експерта, з одного боку це зручно людям, а з іншого, якщо стається надзвичайна подія – пожежа чи протікання труби, то вільний доступ до житла закритий, ще й додатково заблокований.

"Найбільше вражають перепланування, коли велику частину тамбура приєднують до однієї квартири. Там люди облаштовують передпокої, обставляють меблями або шафами для зберігання сезонних речей. Обвішують стіни дзеркалами, стелять нову підлогу, встановлюють підсвітку. Тобто, за рахунок тамбура збільшують площу квартири на декілька квадратних метрів. Все це у документах, звісно ж не відображається", – розповідає Сергій Курганов.

Експерт зауважує, що дуже зрідка мешканці роблять такі перепланування у законний спосіб, тобто мають документи щодо збільшення площі квартири.

"Десь один власник з тисячі може надати такі документи. У інших вони відсутні, а аргумент простий – я вклав у цей тамбур купу грошей, і він вже мій. До речі, квартири з таким переплануванням можна продати, хоча це і є порушенням. Адже у місцях загального користування заборонено зберігати речі чи загромаджувати їх", – розповідає Сергій Курганов.

Трішки законні, а трішки незаконні

Зараз тамбури у житлових будинках мешканці використовують як тимчасові укриття під час повітряної тривоги. Тут немає вікон і можна перечекати ворожу атаку, якщо в укриття вже йти запізно. Є дві стіни, які можуть вберегти від уламків ворожих ракет чи дронів.

Експерт пригадує період у Києві, коли житлово-експлуатаційні організації навіть наполегливо радили мешканцям встановлювати загальні двері у тамбур, щоб закривати доступ для сторонніх осіб.

"Тоді у місцях загального користування встановлювали досить дороге телекомунікаційне обладнання – шафи з обладнанням для інтернету, телефону, телебачення. А коли ставалися крадіжки такого майна на одному поверсі, то пів будинку могло залишитися без інтернету, телебачення чи телефонного зв’язку. Тому людям радили обмежувати доступ до тамбуру. Виходить, що з одного боку – це порушення, а з іншого подібне дозволяли самі житлово-експлуатаційні організації", – розповідає Сергій Курганов.

Чи можна продати квартиру з тамбуром?

Раніше, якщо людина мала бажання продати квартиру з приєднаною до неї частиною тамбуру, то зробити це було дуже складно.

"Невід’ємною складовою до пакету документів на продаж квартири, була довідка-характеристика від БТІ. Інженер з БТІ приходив до оселі, оглядав її, і готував відповідний висновок. У ті часи, наявність захопленого тамбуру, який ставав частиною квартири – вважалося переплануванням. Фахівець робив відповідний запис у довідці і власник був змушений: або розбирати стіну з дверима, або отримати законні документи на площу, яка колись була місцем загального користування. На жаль, зараз таких перевірок ніхто не робить, тому і подібних перепланувань дуже багато", – додає фахівець.

До речі, у нових ЖК обмеження доступу до місць загального користування запроваджуються на рівні забудовника – у вигляді окремих дверей до тамбуру. Тобто вийшовши з ліфта, гість далі не потрапить, якщо його ніхто з власників квартир не чекає.

Хто та як переплановує квартири у столиці

За словами рієлтора, найбільше самовільно переплановують квартири у спальних районах Києва.

"Якщо взяти спальні райони столиці, то там на 90% відсутні документи на усі перепланування. Люди перебудовують свої помешкання як самі того забажають. А от у центральній частині Києва власники більш відповідальніші. Здебільшого у 90% випадків мають всі документи на перепланування, погоджені проєкти та іншу дозвільну документацію. Я про Поділ, Печерськ, Хрещатик, бульвар Тараса Шевченка та прилеглі вулиці. І це не лише історичні будинки, а й забудова від 60-х до 90-х років", – розповідає Сергій Курганов.

Перетворення кухні на вітальню

Ще один поширений вид народних перепланувань, який і зараз популярний у Києві – розширення площі квартир старого планування за рахунок демонтажу перегородок між кімнатами.

Йдеться про квартири невеликої площі, умовно кажучи, трикімнатні квартири у будинках серійних проєктів починаючи від 60-х до 90-х років.

"Це трикімнатні квартири, де одна – прохідна і дві відокремлені кімнати. Щоб розширити площу такого помешкання, люди прибирають перегородку між кухнею та прохідною кімнатою і перетворюють їх у велику кухню-вітальню. За рахунок цього кухня у 6-7 "квадратів" перетворюється на простору у 15-25 квадратних метрів", – розповідає Сергій Курганов.

Тут слід пам’ятати, що демонтувавши перегородку між кімнатами, ви збільшили корисну площу квартири. І вона вже не буде відповідати тій, що офіційно внесена у документи. І відповідно доведеться більше платити за опалення.

"Тому варто робити проєкт такого перепланування, узгодити його і ввести житло у експлуатацію, як новостворене. Звісно, що це потребує чималих коштів та часу. Але саме це є правильний шлях, якщо ви плануєте у майбутньому продавати таку квартиру. До речі, зараз все більше таких об’єктів, де на перепланування у власників є відповідні документи", – зазначає Сергій Курганов.

Два види київських "хрущовок"

Експерт додає, що через відключення світла, зараз зріс попит на "хрущовки", де є газопостачання.

Окрім цього, саме це житло активно вдосконалюють власники завдяки переплануванню. Особливою популярністю користуються "хрущовки" з покращеним плануванням, які будувалися для партійної номенклатури.

"В Києві є два варіанти "хрущовок", хоча по площі вони плюс-мінус одинакові. Одні будували для звичайних людей, а інші для партійної номенклатури. Що собою являє "хрущовка" стандартного планування? Це г-подібний коридор, санвузол – ванна та туалет, малесенька кухня у межах 4,5-5,5 "квадратів", одна прохідна кімната і друга окрема. Зовсім інша картина у "хрущовці" поліпшеного планування. При вході є окремий туалет, кухня до 6-6,5 "квадратів", що для "хрущовки" справжнє диво. Далі – прохідна кімната, але з неї маємо вихід у спальну зону, бо там є місце для невеличкої гардеробної, ванної кімнати та спальні. Такі квартири зручно сплановані і на них навіть зараз є попит", – додає рієлтор.

Розширення ванної кімнати та загроза потопу

Не менш поширений вид перепланувань стосується ванн та туалетів. Подекуди власники розширюють їх за рахунок площі кухні чи коридору, виходячи за рамки так званих "мокрих точок".

"За рахунок прибирання перегородки між туалетом та ванною і частини коридору, мешканці отримують доволі просторі приміщення на 6-7 квадратних метрів. Там встановлюють великі ванни трикутної форми чи навіть джакузі. У таких кімнатах помістяться і душова кабіна, пральна машина, бойлер, унітаз та біде", – розповідає Сергій Курганов.

Він додає, щоб узаконити таке перепланування, власнику помешкання потрібно не лише розроблювати відповідний проєкт, а й узгоджувати його з сусідами, які живуть зверху та знизу.

"У разі виникнення аварійної ситуації – прорве трубу чи протече унітаз. Вода буде затоплювати сусідські коридор чи кухню, бо "мокрі точки" були розширені на житлову площу. Саме тому проєкт такого перепланування потрібно узгоджувати з сусідами.  Якщо ж ви просто прибрали перегородку між ванною та туалетом і об’єднали їх, тоді ніяких узгоджень не потрібно", – пояснює фахівець.

Маскування труб і скандали з сусідами

До речі, за словами Сергія Курганова, тенденція встановлювати по два санвузли у квартирах Києва почалася з кінця 90-х років минулого століття. Тоді ж мешканці почали активно "маскувати" комунікації – труби гарячої та холодної води, які зазвичай знаходяться у туалеті. Люди намагаються їх максимально заховати, закривають гіпсокартоном, цеглою, закладають кахлем. 

"Таке "оздоблення" найчастіше стає причиною сусідських сварок та навіть бійок. Бо доступу до труб не лишається, лише віконечко до лічильника, а труба десь може протікати, підтоплюючи сусідів. Щоб знайти причину протікання, потрібно розбирати усе оздоблення, що звісно не вигідно власникам. Але, якщо через таке весь будинок сидить без води, то власника рано чи пізно змусять це зробити", – розповідає експерт з нерухомості.

Він додає, що проблема з закритим доступом до комунікацій зараз дуже актуальна, бо від частих відключень електроенергії, тиск у трубах водопостачання постійно змінюється, а подекуди буває надмірним, що стає причиною проривів комунікацій між квартирами.

"У будинках, де старі труби, які відпрацювали свій ресурс, зросла кількість таких аварійних ситуацій. А це підтоплення, скандали і, відповідно, дороговартісний ремонт. Власникам через "не хочу" доведеться розбирати все, чим вони "маскували" свої труби", – додає експерт.

Любителі скандинавських традицій

У сучасних будинках кияни завдяки переплануванню навіть облаштовують у помешканнях сауни.

За словами Сергія Курганова, таке можна спостерігати у нових будинках, де у квартирах є по два санвузли.

"Якщо родині достатньо одного санвузла, то другий, площа якого складає 8 квадратних метрів, вони перероблюють під сауну. У таких приміщеннях є два вентиляційних канали і всі необхідні комунікації. Тому власнику залишається трохи переробити двері і розділити приміщення перегородкою. Таким чином він отримує невеличку сауну площею у 3 квадратних метри та кімнатку для відпочинку на 5 "квадратів". До речі, якщо для нас сауна у житловому будинку вважається екзотикою, то у скандинавських країнах це звичне явище", – розповідає експерт.

Розширення житла за рахунок балконів та лоджій

Перепланування, яке кидається усім в очі – приєднання до загальної площі квартири лоджій та балконів. Хтось за рахунок лоджії розширює площу кухні, хтось виносить стіну і об’єднує балкон зі спальнею. У Києві щодо цього справжня анархія – роблять, що заманеться.

"Найпоширеніше перепланування, коли просто прибирають віконний блок і залишать підвіконня у якості тумби. А от коли починають зрізувати несучі стіни, це вже втручання в несучу конструкцію будинку, що несе загрозу для мешканців будинку", – каже Сергій Курганов.

Він додає, що найчастіше такі перепланування роблять у будинках серії "Т". Вони так побудовані, що мають вихід на лоджію з кухні. За такого перепланування збільшується площа квартири на 5-6 "квадратів".

Шок для архітектора та знищені стіни

За словами експерта, трапляються доволі жорсткі перепланування лоджій та балконів. Особливо небезпечно, коли власники задля збільшення площі квартири демонтують підпірні та несучі стіни, адже через таке перепланування увесь будинок можуть визнати аварійним

"Мода на перепланування балконів у Києві стартувала ще у 90-х роках минулого століття, тоді кожен робив все що хотів і були випадки, коли таке перепланування загрожувало обвалом для багатоквартирного будинку. Я добре пам’ятаю квартиру у столиці, яку власники перепланували так, що спочатку за голову взялися сусіди, а потім і представники управляючої компанії. На місце навіть викликали архітектора, який робив планування цього будинку. Зодчий з порогу жахнувся побаченому і сказав, що далі до помешкання не зайде, бо будинок у аварійному стані – власники демонтували несучі стіни і повністю переробили квартиру на свій розсуд. Їх змусили демонтувати усю "красу", поставити металеві підпірки та повернути на місце несучі стіни. Панельний будинок міг просто завалитися", – пригадує Сергій Курганов.

Півторакімнатні квартири

Менш розповсюджений вид перепланувань стосується приміщень у житлових будинках, які називалися – комірчини для зберігання дитячих візочків. Такі були на кожному поверсі у певної серії житлових будинків.

"Комірчини зазвичай межували з кухнями або кімнатами квартир на поверсі. Мешканці будинку могли отримати таке приміщення у власність. Їх за дозволу жеку можна було приєднати до загальної площі квартири. Але за дозволом до жеку ходили не всі, більшість людей займали їх за принципом – хто раніше встав, того і капці", – розповідає Сергій Курганов.

До таких комірчин прорубували отвір і облаштовували там, що кому заманеться – продовження кухні, або ще одну кімнату. Завдяки комірчині, однокімнатна квартира перетворювалася на півторакімнатну.

"Зараз часто трапляється, що власники виставляють такі квартири на продаж. І тут починаються проблеми, бо за документами у них однокімнатна квартира на 27 квадратних метрів, а за обмірами майже 40 "квадратів". Продати таку квартиру дуже складно", – пояснює рієлтор.

Продовження квартири у підвалі та на горищі

Найбільше вражають перепланування, які стосуються квартир на перших та останніх поверхах житлових будинків.

Мешкаючи на 10 поверсі будинку, жителі знали, що над ними є технічний поверх. Багатьом не давало спокою, що така велика площа пустує і ці приміщення почали брати у довгострокову оренду або ж просто самовільно захоплювали. До технічного поверху прорізався отвір та будувалася сходи, з квартири проводилися всі необхідні комунікації і таким чином люди отримували дворівневе помешкання.

"Я бував у таких квартирах. Вони справді вражають, бо люди приєднували площу, яка значно перевищувала розмір їх квартири. Причому власники не мали документів на технічний поверх. Відповідно продати таку дворівневу квартиру майже неможливо", – каже експерт.

Теж саме відбувається на перших поверхах, коли люди розширюють своє помешкання за рахунок підвалу.

"У підлозі прорізався отвір та ставилися сходи, а у підвалі облаштовували додаткові кімнати. В залежності від наявних комунікацій облаштовували по 1-2 кімнаті. Туди потрібно було проводити воду, вентиляцію, освітлення. З огляду на безпеку, це найнебезпечніше – зробити собі кімнату у підвалі. З повітрям у таких приміщеннях великі проблеми, хоча знаю, що у них навіть відкривали тренажерні зали", – розповідає Сергій Курганов.

Кухня в коридорі та загроза потопу

Дуже часто кияни переплановують трикімнатні квартири. Йдеться про одну з сучасних серій будинків, де можливі варіанти з переплануванням, якщо дотримуватися діючих вимог та правил.

Власники прибирають стіну між кухнею та прохідною кімнатою та отримують простору вітальню, а ще дві окремі спальні, а кухню розміщують в коридорі. Для цього туди заводять труби з водою та каналізацією.

"Такий варіант на перший погляд зручний, але власники при цьому порушують купу норм та правил. Бо якщо труба у коридорі прорве, то водою затопить усі квартири, що нижче. Після такого господарям перепланованої квартири доведеться довго працювати, щоб відремонтувати пошкоджене майно сусідів. Таке перепланування ніхто не затвердить навіть при наявності розробленого проєкту", – зауважує Сергій Курганов.

Комерційне перепланування житла

Також у Києві набирає популярності перепланування квартир для комерційного використання. Все це робиться законно, хоч і неймовірно складно по процедурі. 

"Для цього викуповують велику за площею трикімнатну квартиру з усіма необхідними комунікаціями – вода, каналізація, опалення. Власник перероблює її на три окремі однокімнатні квартири-студії і продає бажаючим. Такі квартири мають окремий вхід, обладнанні лічильниками електропостачання та водопостачання. Площа таких помешкань в середньому близько 20-23 квадратних метрів", – розповідає Сергій Курганов.

Також часто переплановують квартири на першому поверсі будинків у спальних районах Києва. При чому не в нових ЖК, а у звичайних будинках радянської забудови.

"Для цього квартиру переводять у нежитловий фонд, отримують дозвіл на будівництво окремого входу з вулиці. Офіційно роблять перепланування і використовують для комерційних потреб. В таких квартирах розташовуються банки, аптеки, невеличкі магазини, лабораторії аналізів", – розповідає рієлтор.

Банки не беруть під заставу переплановані квартири

За словами експерта, на тлі того, що бюро технічної інвентаризації (БТІ) вже не виконує тих функцій, які були у них раніше, і перед продажом квартири не вимагається наявність довідки-характеристики про відповідність площ вказаних у технічному паспорті та площі в натурі, люди роблять перепланування і намагаються продати такі квартири.

"Єдина перепона цьому – банки. Зараз в країні ситуація така, що квартири купують переважно військові, медики, або ті громадяни, які підпадають під державні програми єОселя та єВідновлення. Якщо будь-яка квартира у якій є перепланування продається під кредитну програму державну чи банківську, то у такому випадку в обов’язковому порядку інженер та оцінщик приходять на огляд квартири, яка має бути взята у якості застави банком. У разі наявності перепланувань, банк на 99% дасть відмову по зарахуванню такої квартири, тим більше, якщо є втручання в геометрію стін, конструкцію та планування квартири. І банк відмовляє у видачі кредиту саме під такі квартири. А у інший спосіб квартиру з переплануванням важко продати", – зазначає Сергій Курганов.

Він додає, якщо будуть ухвалені закони та вимоги, які посилять контроль за внутрішнім оздобленням житла, то квартири з незаконним переплануванням буде вкрай важко продати або взагалі неможливо.

Що з переплануванням на Заході

За словами експерта, у США перед продажом будь-якого об’єкту нерухомості, його оглядає державний інспектор з анкетою на 5-10 сторінок.

"Інспектор перевіряє відповідність, наявність та кількість розеток, вентиляційних каналів, вимикачів, дверей, вікон, освітлювальних приладів. Тобто робить повну інспекцію приміщення та усіх наявних у ньому систем. Все це вноситься у документ. Якщо він виявить будь-які відхилення або зміни – продати таку квартиру неможливо. Там навіть, щоб перенести розетку в інше місце, потрібно отримати дозвіл від відповідних служб, а сама робота має бути виконана сертифікованим майстром. Якщо це зроблено мешканцем самостійно, то йому доведеться заплатити штраф, а після цього привести все до ладу, як було раніше", – підсумовує Сергій Курганов.

Раніше ТСН.ua розповіідав, у яких квартирах в Києві не вимикають світло: звідки вони беруться та скільки коштує оренда.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Команда Робинов в свежем ролике аниме «Бэтмен-ниндзя против Лиги якудза»
GameMag
2024-09-21T11:09:23Z
Самара Уивинг вернется в сиквеле слэшера "Я иду искать"
GameMag
2024-09-21T10:31:25Z
Девушка Роналдо в бикини похвасталась сочными формами
GlavRed
2024-09-07T21:27:17Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
«Новый сезон-2024»: самые стильные образы российских звезд на фестивале
Marie Claire
2024-09-16T15:25:02Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Карпати в меншості здолали Чорноморець
Football.ua
2024-09-21T11:58:10Z
Украинский боксер Чухаджян проведет бой за титул чемпиона мира
ZN UA
2024-09-21T11:09:56Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Всего 4 ингредиента и 10 минут времени: рецепт неповторимо вкусных и легких мини-пончиков
Знай
2024-09-21T10:51:45Z
Восьмой поверенный, или Возможность Третьего острова
ZN UA
2024-09-21T10:04:04Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
РФ хочет нанести максимальное огневое поражение по Украине до выборов в США, — комбат ВСУ
Фокус
2024-09-08T16:51:40Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Зеленский эмоционально отреагировал на информацию о 80 тысячах потерь ВСУ в войне
Comments UA
2024-09-21T12:36:02Z
Зеленский подписал рекордный оборонный бюджет
Хвиля
2024-09-21T12:33:35Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
Карьера Андрея Деркача в Москве — сигнал молодым агентам Кремля в Украине
Фокус
2024-09-19T07:30:12Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
В Одессе задержан мужчина, убегавший от представителей ТЦК
Корреспондент
2024-09-11T14:55:29Z
Мимо Дании проплывет судно с 20 тыс тонн опасного российского груза
Европейская правда
2024-09-21T12:27:48Z
В РФ взорвался второй за ночь склад боеприпасов
Корреспондент
2024-09-21T12:06:41Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
В Латвии в субботу разбился российский военный дрон
Европейская правда
2024-09-08T20:09:07Z
Удар по Харькову: стало известно о последствиях
Корреспондент
2024-09-09T01:57:50Z
Прогноз ужасает: в ООН рассказали, сколько лет может уйти на полное разминирование Украины
Comments UA
2024-09-21T12:21:23Z
Новые правила проверки документов и выдачи повесток: какие изменения готовят украинцам
Апостроф
2024-09-21T11:00:22Z
Народные приметы и народный праздник 21 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-21T06:54:14Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
Генштаб ВСУ подтвердил удары по двум ключевым арсеналам РФ
Хвиля
2024-09-21T12:36:29Z
Готовьте мешки для денег и открывайте валютные счета: на кого из знаков Зодиака свалятся сумасшедшие деньги еще до конца года
Знай
2024-09-21T11:51:25Z
Принц Джордж совершил свой первый полет
Корреспондент
2024-09-13T12:24:46Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
День ангела 10 сентября: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2024-09-09T21:24:50Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
В аптеках Украины появится новая французская вакцина: врачи призывают украинцев ею воспользоваться
Знай
2024-09-21T12:12:45Z
Довести уход за собой до идеала: врач рассказала об основных нюансах комплексного душа
Фокус
2024-09-21T12:12:26Z
Липосомы в косметике: как «доставить» крем в самые глубокие слои кожи
Marie Claire
2024-09-21T11:00:25Z
В США одобрена первая назальная вакцина против гриппа: детали
Comments UA
2024-09-21T10:15:55Z
Ученые спустя 5 лет нашли эпицентр распространения COVID-19: названы все "подозреваемые"
UAToday
2024-09-21T09:06:27Z
Посланник с небес: хирург увидел рай во время клинической смерти
Фокус
2024-09-21T08:45:59Z
Три утренние привычки, которые сделают ваш день ярче, а жизнь — проще
Marie Claire
2024-09-21T03:00:28Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 21 сентября в Украине
UAToday
2024-09-21T06:54:10Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
В Украине снова выделили деньги на брусчатку – уже 2 миллиона гривен
Знай
2024-09-21T12:30:55Z
Осеннее равноденствие 22 сентября 2024 года: история праздника и запреты
Фокус
2024-09-21T12:12:32Z
Устали от неудач и пошли в обход: как ВС РФ продвигаются к Курахово, — DeepState
Фокус
2024-09-20T15:43:18Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
ВСУ переломили ситуацию под Покровском, - NYT
Хвиля
2024-09-08T20:15:34Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
В Украине работает шеринг автогражданки для водителей, сообщил hotline finance
Корреспондент
2024-09-20T13:15:09Z
Заброшенные раритеты: в Украине обнаружили коллекцию винтажных Mercedes и Cadillac
Фокус
2024-09-20T13:06:15Z
Харьковские рекордсмены: история уникальных украинских спорткаров ХАДИ
Фокус
2024-09-20T12:06:18Z
Британская армия впервые представила новый основной боевой танк Challenger 3
Хвиля
2024-09-20T11:27:35Z
Цена $10750 и запас хода 510 км: дебютировал новый электрокроссовер от General Motors
Фокус
2024-09-20T10:36:28Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
МАГАТЭ призывает рф деоккупировать ЗАЭС и вернуть станцию под контроль Украины
Известия Киев
2024-09-21T12:31:33Z
"Антонов" уже провел инспекцию конфискованного российского самолета Ан-124 "Руслан" в Канаде
ZN UA
2024-09-21T12:16:51Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Two Point Museum выйдет 4 марта 2025 года
GameMag
2024-09-21T12:10:12Z
Sony анонсировала линейку игр для Tokyo Game Show 2024
GameMag
2024-09-21T12:04:12Z
Сказка с двойным дном: Геймплей нарисованного от руки платформера The Eternal Life of Goldman
GameMag
2024-09-21T11:16:57Z
Объявлены системные требования Microsoft Flight Simulator 2024
Overclockers
2024-09-21T11:03:17Z
Им пропитано буквально все: ученые озвучили реальные масштабы загрязнения микропластиком
Фокус
2024-09-21T11:00:08Z
Одолейте Вихрь: Первые 15 минут одиночного прохождения Windblown от создателей Dead Cells
GameMag
2024-09-21T10:39:40Z