Три чверті готових до територіальних поступок хочуть закритих кордонів із РФ – опитування КМІС
Серед українців, якіготові до територіальних уступок задля закінчення війни, а таких згідно з опитуванням КМІС 32%, 73% хочуть відгородження від Росії –впровадження закритого кордону та віз, йдеться в свіжому опитуванні Київського міжнародного інститут соціології.
Експерти зазначають, що серед людей, які проти територіальних поступок України, за закриті кордони, візові обмеження та митні правила виступають 79% опитаних.
При цьому дружбу між державами підтримують 16% тих, хто готовий до уступок територіями, та 9% тих, хто їх не підтримує.
Щодо мети Росії, то соціологи зазначають, що готові до територіальних уступок люди менше відчувають екзистенційність загрози, але і серед них 46% вважають, що Росія прагне знищити українську націю або здійснити фізичний геноцид. Водночас серед тих, хто проти жодних поступок, дії Росії як геноцид та знищення нації ідентифікують 68%.
Водночас в обох групах лише по 5% поділяють проросійський наратив, що Росія «прагне здійснити денацифікацію і демілітаризацію без посягання на незалежність України».
Нещодавно ZN.UA вперше запитало в українців, як вони ставляться до «мирного плану» Путіна, оголошеного перед Самітом миру. І більшість українців не згодні закінчити війну ціною втрати Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.
Коли варто розпочинати переговори з Росією й чи варто їх узагалі розпочинати, як варто їх завершитись та як українці ставляться до кожного пункту із ультиматуму Путіна детально читайте в матеріалі «Війна чи мир. Українці хочуть повернути кордони 1991 року, але чиїми руками?» редакторки відділу внутрішньої політики ZN.UA Інни Ведернікової.
Київський міжнародний інститут соціології 16-22 травня 2024 року і 20-25 червня 2024 року провів два окремих всеукраїнських опитування громадської думки, до якого додав власне моніторингове запитання про готовність до територіальних поступок для завершення війни та про сприйняття окремих можливих мирних домовленостей. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки у всіх регіонах підконтрольної уряду території України було опитано 1067 респондентів протягом 16-22 травня і 2008 респондентів протягом 20-25 червня.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 4,1% для результатів опитування, проведеного в травні. Для опитування в червні похибка складає близько 5%.