MY.UAНовини
Тривожно, але на диво впевнено. Підсумки 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю
Тривожно, але на диво впевнено. Підсумки 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю

Тривожно, але на диво впевнено. Підсумки 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю

ОМКФ спочатку спирався на одеську специфіку з переважанням комедій, а згодом проголосив своєю спеціалізацією «глядацьке кіно» й артмейнстрим — тобто фільми з оригінальним авторським поглядом, але не надто викличні за естетикою. Цьогорічні українські стрічки цілком вкладались у це визначення.

Про перебіг фестивалю читайте тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут і тут.

Очевидно, що за останні півтора року культурна галузь в Україні — і зокрема кінофестивалі — більш-менш отямилася після початку повномасштабного вторгнення. У сезонний розклад повернулися «Молодість», Docudays UA, «Тиждень критики» та «Чілдрен кінофест», у Чернівцях набрав силу новоутворений фестиваль глядацького кіна «Миколайчук Open», а команда «Молодості» вже після вторгнення запустила фестиваль ЛГБТ-кіно Sunny Bunny.

За злою іронією, найбільше від бойових дій постраждав об’єктивно найвпливовіший український кінофорум — Одеський. Росіяни не змогли окупувати Одесу — і тепер у цілодобовому режимі нищать місто всіма доступними засобами. Тож ОМКФ вимушено пустився в мандри. Так, у 2023-му він проходив у Чернівцях, а цього року — в Києві. На насиченості програм це не позначилося. Поза конкурсом показали добірку фільмів-учасників Канн і Берлінале, в Європейській конкурсній програмі — роботи режисерів з усього Старого Світу, від Грузії та Норвегії до Іспанії та Швейцарії, а в Національному конкурсі — прем’єри 10 повнометражних українських картин, причому журі вручало окремо призи за найкращий ігровий і найкращий документальний фільм, а також спеціальні згадки. Сеанси проходили в Київському будинку кінематографістів та в розташованому неподалік мультиплексі «Оскар», а церемонії відкриття та закриття з усіма атрибутами — коктейлі, ведучі, виступи попзірок — у конгресово-виставковому центрі «Парковий».

ОМКФ, до організації якого частково долучилися вихідці з команди кінофестивалю «Молодість», стартував у 2010 році й спочатку спирався на одеську специфіку: в репертуарі переважали комедії, а від глядачів вимагалося «особливе почуття гумору». Згодом, утім, фестиваль проголосив своєю спеціалізацією «глядацьке кіно» та артмейнстрим — тобто фільми з оригінальним авторським поглядом, але не надто викличні за естетикою. Цьогорічні українські стрічки цілком вкладались у це визначення.

Нашого кіно було вдосталь у більшості програм, навіть у гітових «Гала-прем’єрах» і «Спеціальних показах» — неймовірний контраст, якщо порівняти з початковими едиціями ОМКФ, коли лік українських фільмів ішов на одиниці. Причому так само як і на останньому Docudays UA, значну частину склали картини, створені вже після початку повномасштабного вторгнення, і не всі вони були про війну.

Насамперед було цікаво відстежувати це розмаїття. Вищезгадана українська гала-прем’єра — це «Конотопська відьма», для авдиторії якої знадобилося цілих два зали в «Оскарі». Ми вже писали про мистецьку сумнівність цієї спроби містичного горору, але увага глядачів — це той фактор, який варто враховувати продюсерам подібних проєктів. Люди хочуть дивитись українське кіно, надто ж українське жанрове кіно, і ця готовність заповнювати зали навіть на кепських фільмах — унікальний кредит, який треба використати якомога ефективніше.

«Конотопська відьма»

Авторський експеримент, утім, теж був у наявності — хай і неідеальний. «Сентиментальна подорож до планети Параджанова» (реж. Тарас Томенко, програма «Спеціальні покази») — документальне дослідження життя й творчості Сергія Параджанова, в багатьох складових абсолютно традиційне. Є, зокрема, закадрові коментатори, які добре поставленими дикторськими голосами переповідають біографію героя, а інколи говорять і замість нього. Але Томенко вдався до прийому, все ще рідкісного в нашій документалістиці: відобразив повсякдення режисера «Тіней забутих предків» ляльковою анімацією, стилістика якої явно спиралася на колажі Параджанова.

«Сентиментальна подорож до планети Параджанова»

Назагал, якщо говорити про документалістику, можна стверджувати, що в нас з’явився окремий піджанр картин, спрямованих на роз’яснення війни західному глядачу.

Zinema (реж. Корній Грицюк, Україна — Люксембург, програма «Документальні гіти») — дослідження імперства, ксенофобії та шовінізму в російському кінематографі за останні 30 років. У фільмі детально «розжовуються» основні події Євромайдану та російсько-української війни починаючи з 2014-го, а ще Корній провів колосальну роботу, передивився десятки годин екранного шлаку, відстеживши, між іншим, російську кіноеволюцію образів українців від потішних салоїдів до кровожерливих бандерівців. Тож для будь-якого стороннього глядача стає особливо очевидним, як працює людиноненависницька машина російської кінопропаганди.

Zinema 

Антон Птушкін у свій режисерський дебют «Ми, наші улюбленці та війна» (Україна — Канада, програма Doc Kyiv Fest представляє), присвячений стражданням і порятунку домашніх тварин на війні, залучає українських і західних зоозахисників. Виходить надзвичайно інформативна публіцистична робота про найбільшу в історії евакуацію тварин із зони бойових зіткнень — подія, все ще недооцінена в міжнародній інфосфері.

«Ми, наші улюбленці та війна»

Олександр Кирієнко у «Врятувати коника» (Україна, «Спеціальні покази») вчинив інакше: як головного героя й оповідача запросив англомовного журналіста, фотографа й мандрівника Еда Голда. Ед мотоциклом проїздить Україною, розслідуючи долі дітей, постраждалих внаслідок агресії Росії в Дніпрі, Маріуполі, Краматорську, Києві. Вийшла дуже емоційна історія про жертв воєнних злочинів, здійснюваних російськими нелюдами.

«Врятувати коника»

Що ж стосується документального конкурсу, то призер  там визначився, можна сказати, в день показу — «Глядєлов» (реж. Ксенія Кравцова).

Олександр Глядєлов — український класик соціальної чорно-білої фотографії. З 1997-го співпрацює з організацією «Лікарі без кордонів». Фотографії Глядєлова регулярно використовують такі організації, як Human Rights Watch, The Global Fund, UNAIDS, UNICEF. Глядєлов також знімав гарячі точки та війни в Придністров'ї та Чечні. Російсько-українську війну документує з 2014 року. Двічі поранений.

Успіх фільму можна було би списати на харизматичність героя. Але Кравцова створює свою візуальну, режисерську відповідь естетиці Глядєлова. По-перше, фільмує в монохромній гамі. По-друге, дає слово не тільки головному герою, а й людям, зображеним на його знімках: колишньому безпритульному (знамените фото хлопчика з курчам на голові), одеському «священникові босяків» — ченцю-салезіаніну отцю Олександру Чумакову, військовим, які пережили Іловайський котел. Ксенія відстежує Глядєлова за роботою серед руїн Бучі й Бородянки, у спілкуванні з друзями, на відкритті виставки, вмонтовує його знімки. Результатом стає не тільки портрет одного з найкращих фотографів Східної Європи, а й хроніка поточного історичного моменту.

«Глядєлов»

Ще один український документальний фільм «Сопілка Перуна» (режисер Євген Мазуренко, зараз у ЗСУ), відзначений призом FIPRESCI, являє собою зразок того, як зробити класне кіно з мінімумом засобів. Мазуренко, який зараз є фотокореспондентом бригади НГУ «Рубіж», просто показує один день артилерійського розрахунку. Бачимо, як хлопці ведуть вогонь, як маскують свою «сопілку» — це кодова назва гармати, як потім чистять і змазують її, як спілкуються між собою. Здавалося б, звичайне виробниче кіно, цілковита рутина — а відірватися неможливо.

Що ж до інших призерів із Національної конкурсної програми, то всі вони так чи так присвячені протистоянню імперії.

«Сопілка Перуна»

Зокрема, «Киснева станція» (реж. Іван Тимченко, Україна — Чехія — Словаччина), що має спеціальну згадку журі — це байопік про легендарного дисидента, духовного лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва. Діється в СРСР у 1980-му. Мустафа відбуває чергове заслання у якутському селищі Зирянка. Троє людей прямують до нього через величезну країну, і наміри в них дуже різні. Хтось хоче його побачити, хтось — знищити, а хтось — захистити. Найпереконливіша складова фільму — Борис Орлов у ролі Джемілєва. Небагатослівний, стриманий, точний у жестах та інтонаціях.

«Киснева станція»

Відзначена згадкою журі й перша за останні 20 років повнометражна ігрова робота Сергія Маслобойщикова «Яса».

Дія цієї камерної драми, знятої в притаманній Маслобойщикову дещо відстороненій манері, розгортається у 2015 році. Ганну (Алла Сергійко) і Дарку (Христина Федорак) об’єднують спогади про Даню, що загинув у 2014 році на Майдані. Ганна — матір героя, Дарка — подруга. Перша рятує життя другій, вивозить її, важко поранену, з поля бою в зоні АТО. Однак відмінність між ними не тільки у віці. Ганна зробила суперечливу кар’єру: починала як активістка помаранчевого Майдану в 2004-му, а згодом піднялася до державної службовиці високого рівня. Жінки намагаються налагодити стосунки, але в процесі з’ясовують, що Ганна була пов’язана з корупцією, яка призвела до мафіозного реваншу в Україні за часів Януковича, а згодом — до Революції гідності. Тож героїня Сергійко невідворотно усвідомлює причинно-наслідковий зв’язок між своїми вчинками та смертю Дані.

«Яса»

Ну а що стосується головного призера, то тут, як і у випадку з «Глядєловим», лідер перегонів у Національній конкурсній програмі визначився майже одразу — новий фільм Дмитра Мойсеєва «Сірі бджоли» — екранізація однойменного роману Андрія Куркова, світова прем’єра якої відбулася на Роттердамському кінофестивалі.

У селі, розташованому в «сірій зоні» АТО, живуть двоє пенсіонерів — Сергій (Віктор Жданов) і Паша (Володимир Ямненко). Перший, буркотливий відлюдько, тримає пасіку. Другий не надто переймається моральними питаннями, отримує пенсію одразу і в Україні, і на окупованих територіях Донеччини, а в покинутому селі, де тільки вони вдвох із Сергієм і лишилися, бере те, що погано лежить. Звісно, вони не дуже люблять одне одного, але змушені співіснувати. Так і намагаються жити умовно мирним життям, аж поки біля села з’являється російський снайпер.

«Сірі бджоли»

Мойсеєв колись привернув до себе увагу драмами «Такі красиві люди» й «Час хризантем» — візуально дуже цікавими, але нерівними драматургічно. У «Сірих бджолах», утім, усі компоненти — в ідеальній рівновазі. Скупа й точна гра Жданова, на якого цікаво дивитися, що б він не робив. Безлюдні, спустошені краєвиди, в яких наче тонуть герої. Повільний, але невпинний і захопливий ритм. Відчуття тривоги, розлите в повітрі, наростає до майже фізичної нестерпності. Все на місці.

Тож отаке воно — українське кіно третього року війни. Розмаїте, інколи незграбне, тривожне, але на диво впевнене.

Колаж: Микола Шиманський, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
українське кіно
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Кейт Міддлтон зустрілась зі 107-річним ветераном: на фото потрапив зворушливий момент
24tv
2025-05-10T12:27:50Z
«Євробачення-2025»: кому букмекери прогнозують перемогу на Пісенному конкурсі
Детектор М
2025-05-10T12:25:02Z
Рецензія на мультсеріал «Зоряні війни: Оповідки про Підземний світ» / Star Wars: Tales of the Underworld
ITC
2025-05-10T12:22:57Z
Не відвести очей від екрана: 3 гучні кіноновинки 2025 року, які вже можна переглянути онлайн
24tv
2025-05-10T11:36:19Z
Країни, які перемагали лише один раз на Євробаченні
24tv
2025-05-10T11:33:12Z
Їх знають мільйони: найпопулярніші пісні за всю історію Євробачення
24tv
2025-05-10T11:33:09Z
Вийшов перший тизер антирадянського зомбі-муві «Каховський об’єкт»
УкраинФорм
2025-05-10T11:24:06Z
У Києві презентували новий документальний фільм про морські операції ГУР МО України
Khreschatyk
2025-05-10T11:06:51Z
Жив у Росії, але не захотів бути там похований: як виглядає могила українського режисера Віктюка
Telegraf
2025-05-10T10:21:30Z
Макрон, Мерц, Туск та Стармер їдуть до Києва: 10 травня вже будуть у столиці
Telegraf
2025-05-10T12:55:01Z
Якщо Путін не піде на перемир'я, США та Європа посилять допомогу Україні й санкції – Стармер
Лига
2025-05-10T12:54:41Z
Путін створив фейкову «тишу» для параду 9 травня - Зеленський
УкраинФорм
2025-05-10T12:54:37Z
Канцлер Німеччини: Потрібно посилювати ЗСУ та тиск на Росію
УкраинФорм
2025-05-10T12:54:32Z
Трамп заявив, що Індія та Пакистан домовились негайно припинити вогонь
ZN UA
2025-05-10T12:51:52Z
Військові РФ не скаржаться на умови утримання в українському полоні - Лубінець
УкраинФорм
2025-05-10T12:51:35Z
Робота щодо зміцнення «Коаліції охочих» і формування військового контингенту йде щоденно - Макрон
УкраинФорм
2025-05-10T12:49:04Z
У ЄС заявили про усвідомлення Трампом потреби тиску на Путіна
24tv
2025-05-10T12:42:58Z
Тоді почнеться найцікавіше: якого неприємного питання уникає Трамп
24tv
2025-05-10T12:42:31Z
Допомога для родичів УБД: хто входить до складу родини пільговика
24tv
2025-05-10T12:39:50Z
У Лондоні освятили унікальний вітраж з українським тризубом і соняшником
УкраинФорм
2025-05-10T12:37:41Z
ЗМІ: майбутні поставки зброї Україні від Німеччини будуть засекречені
Европейская правда
2025-05-10T12:34:56Z
Робота в Харкові: найбільш затребувані професії із зарплатою понад 24 тисячі
Политека
2025-05-10T12:31:40Z
Назва, про яку всі забули - як раніше називався Хмельницький
GlavRed
2025-05-10T12:27:52Z
Як першим отримати свій багаж в аеропорту: експерти розкрили секрет
24tv
2025-05-10T12:27:24Z
Чому важливо зберігати тишу у своїх будинках 11 травня: яке свято і день ангела
GlavRed
2025-05-10T12:27:11Z
"Мурашки по шкірі": жінка заявила, що привид сів до неї в авто
Фокус
2025-05-10T12:21:05Z
Радянські шахи та шашки продають в Україні за ціною сучасного гаджета
Telegraf
2025-05-10T12:06:12Z
Американські вчені розбили сотні яєць і тепер знають, як їх краще варити
ZN UA
2025-05-10T11:52:07Z
Що їсти, щоб старіти повільніше і здоровіше – три продукти, що доступні кожному
24tv
2025-05-10T11:12:08Z
Шафран для шкіри обличчя: ефект ботоксу без уколів
ТСН
2025-05-10T09:18:48Z
Не кава і не какао: названо напій, який захищає мозок від старіння та хвороби Альцгеймера
ТСН
2025-05-10T08:39:18Z
Який продукт знижує цукор у крові за 15 хвилин — є у кожному магазині
ТСН
2025-05-10T08:38:13Z
Як можна вберегтися від укусу кліща: важливі правила, про які не варто забувати
TSN
2025-05-10T08:37:28Z
Змінити обличчя без косметології легко: спробуйте цей метод
24tv
2025-05-10T07:33:00Z
Скоро скринінг раку шийки матки можна буде робити вдома: як таке можливо
ZN UA
2025-05-10T07:07:52Z
Окріп, оцет та сода: як раз і назавжди позбутися нудотного запаху від зливу
Знай
2025-05-10T06:51:32Z
У Києві масштабна пожежа – горять Совські ставки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T12:54:09Z
Пухнастий "зловмисник": у США єнот намагався замести сліди наркозлочинів своєї власниці
24tv
2025-05-10T12:42:09Z
У Києві на Совських ставках виникла масштабна пожежа
УкраинФорм
2025-05-10T12:24:01Z
Працівника "Шевченківського гаю" звинувачують у сексуальних домаганнях: реакція музею
24tv
2025-05-10T12:18:54Z
У Києві п'яний ексберкутівець на швидкості протаранив авто журналіста і намагався втекти з місця
24tv
2025-05-10T11:57:00Z
160 тисяч іспанців були ізольовані в своїх домівках через токсичну хмару
Европейская правда
2025-05-10T11:31:54Z
Підозру оголосили крадію мідних кабелів на Сарненщині
InternetUA
2025-05-10T11:28:26Z
Замах на вбивство: в Житомирі чоловік стріляв у продавця магазину з пістолета
Украина Криминальная
2025-05-10T11:21:44Z
На Рівненщині водій-порушник наїхав автівкою на поліцейського
УкраинФорм
2025-05-10T10:52:18Z
Актуальні напрямки для бізнесу в Україні у 2025 році: топ-ідеї для інвестицій
24tv
2025-05-10T12:39:30Z
"Ощадбанк" блокує особисті кошти клієнтів: люди змушені залазити у кредити
Знай
2025-05-10T12:30:49Z
Сервіси ЕКА завели на портал Дія.Бізнес
AgroPortal
2025-05-10T12:30:12Z
Рада скасувала старий Господарський кодекс: які наслідки для бізнесу
Лига
2025-05-10T12:09:28Z
Panasonic скоротить близько 10 тисяч робочих місць через неприбутковість бізнесу
УкраинФорм
2025-05-10T12:03:26Z
Подорожчання продуктів у Вінниці: коли готуватися до рекордних цін
Политека
2025-05-10T12:01:44Z
У Женеві розпочалися торговельні переговори між США й Китаєм - ЗМІ
УкраинФорм
2025-05-10T11:36:52Z
Індійська компанія заявляє, що не передавала британське обладнання в Росію ‒ NYT
ZN UA
2025-05-10T11:36:46Z
Чи буде індексація пенсій військовослужбовцям у 2025 році
24tv
2025-05-10T11:33:26Z
Цей електромобільний монстр легший за Mazda MX-5 та заряджається швидше, ніж готується кава
Топ Жир
2025-05-10T12:00:59Z
В Україні з’явився Mercedes-Benz Actros L з незвичайною кабіною
AutoCentre
2025-05-10T09:43:06Z
Тюнери схрестили раритетний VW Beetle з Porsche Boxster, гібрид виставили на продаж
AutoCentre
2025-05-10T07:04:35Z
Словацька компанія анонсувала продаж літаючих авто
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T06:21:57Z
Українці активно купують нові авто: на які марки зріс попит у квітні
24tv
2025-05-10T05:09:46Z
Феррарі врізалася у Вольво, але дивно постраждала саме шведська машина
Топ Жир
2025-05-10T01:30:13Z
Один із найвідоміших італійських дизайнерських брендів може стати наступною великою втратою Audi
Топ Жир
2025-05-10T01:00:29Z
Faraday Future зазнала збитків у 48 мільйонів доларів та випустила лише два автомобілі у першому кварталі
Топ Жир
2025-05-10T00:00:40Z
Mercedes надав C-Class такий дизайн, який може сподобатися лише зірці
Топ Жир
2025-05-09T23:30:29Z
Ворог хоче розширити зону бойових дій: експерт розкрив цинічний задум РФ
GlavRed
2025-05-10T12:37:29Z
Град, грози і мінус вночі: синоптик розповів, що коїться з погодою в Україні у травні
Telegraf
2025-05-10T12:00:57Z
Тендерний крематорій. Що відбувається з будівництвом Національного військового цвинтаря під Києвом
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T12:00:18Z
Російський каратист, який незаконно відвідував Крим, здобув «золото» чемпіонату Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T11:54:36Z
Нова система оплати за проїзд в Одесі: містянам зробили важливе попередження
Политека
2025-05-10T11:31:52Z
Дощитиме, а у деяких областях до -5: синоптики голосили прогноз погоди на найближчі дні
Gazeta UA
2025-05-10T11:31:42Z
Назад у СРСР. 9 травня окупанти влаштували у Маріуполі огидне дійство
Telegraf
2025-05-10T11:31:01Z
Здивує навіть місцевих: чому на Львівщини одночасно існували два обласні центри
GlavRed
2025-05-10T11:27:02Z
Генштаб повідомив про 196 боїв за добу
360ua.news
2025-05-10T11:00:13Z
Бур’яни на городі: як швидко й ефективно позбутися небажаної рослинності
GlavRed
2025-05-10T12:54:03Z
Посівний календар на травень 2025: коли садити овочі, зелень, дерева й квіти
VGorode
2025-05-10T12:45:28Z
Огірки виростуть солодкі та без гіркоти: ось головний секрет
24tv
2025-05-10T12:33:11Z
Інь та Янь: де в Україні є загадкові острови, які можуть зникнути будь-якої миті
24tv
2025-05-10T12:27:00Z
Сад наповниться ранковим співом: квіти, які приваблюють птахів
24tv
2025-05-10T11:33:06Z
Приберіть це зі свого резюме, якщо ви хочете знайти роботу
24tv
2025-05-10T11:21:02Z
Стильна зачіска з крабиком за 30 секунд: спробуйте повторити
24tv
2025-05-10T10:42:43Z
Як повернути білосніжність рушникам і простирадлам: простий лайфхак
GlavRed
2025-05-10T10:27:58Z
Дивовижне домашнє добриво для огірків: садівниця розвінчала популярний міф
GlavRed
2025-05-10T10:27:04Z
Українська «висотниця» Левченко втратила третє місце на турнірі у Катарі
УкраинФорм
2025-05-10T12:54:17Z
Італьяно: У Мілана так багато якостей і якщо ви дозволите їх використовувати, вони ваc покарають
Football.ua
2025-05-10T12:51:01Z
Ворскла — Чорноморець 1:2 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-05-10T12:37:56Z
Відомий промоутер повідомив про поповнення у сім'ї Ломаченка
24tv
2025-05-10T12:33:48Z
Суперкомп'ютер назвав переможців Ліги чемпіонів і Ліги Європи перед фінальними зустрічами
24tv
2025-05-10T12:33:42Z
Манчестер Сіті зацікавлений в трансфері захисника Фламенгу – журналіст
Football.ua
2025-05-10T12:28:11Z
Українка Олександра Шолохова - чемпіонка Європи з карате
УкраинФорм
2025-05-10T12:24:28Z
Українка Олійникова другий тиждень поспіль зіграє у фіналі турнірів ITF
УкраинФорм
2025-05-10T12:10:00Z
Манчестер Юнайтед та Манчестер Сіті зацікавлені у Тоналі
Football.ua
2025-05-10T12:07:22Z
«Репортери без кордонів» засудили активізацію цензури в Індії
Детектор М
2025-05-10T12:37:13Z
Американські розробники успішно випробували нову гіперзвукову ракету з інноваційним двигуном Draper
InternetUA
2025-05-10T12:31:08Z
Як вибрати смартфон у 2025 році: гід для розумної покупки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T12:30:26Z
Нове кохання та великий прибуток: що принесе Близнюкам Сатурн до 2028 року
GlavRed
2025-05-10T11:27:20Z
Творці Clair Obscur: Expedition 33 прокоментували розробку доповнення – чого чекати фанатам гри
24tv
2025-05-10T11:21:53Z
У Японії створили перший у світі дрон, здатний викликати та направляти удари блискавки
24tv
2025-05-10T11:06:21Z
Windows 10 скоро піде з ринку — якою безплатною ОС замінити
InternetUA
2025-05-10T11:01:03Z
Монетизація на YouTube: скільки платять за 1000 переглядів
24tv
2025-05-10T10:15:11Z
Вісім функцій Android, які Apple має запозичити для iOS 19
InternetUA
2025-05-10T10:01:11Z