MY.UAНовини
Тривожно, але на диво впевнено. Підсумки 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю
Тривожно, але на диво впевнено. Підсумки 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю

Тривожно, але на диво впевнено. Підсумки 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю

ОМКФ спочатку спирався на одеську специфіку з переважанням комедій, а згодом проголосив своєю спеціалізацією «глядацьке кіно» й артмейнстрим — тобто фільми з оригінальним авторським поглядом, але не надто викличні за естетикою. Цьогорічні українські стрічки цілком вкладались у це визначення.

Про перебіг фестивалю читайте тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут і тут.

Очевидно, що за останні півтора року культурна галузь в Україні — і зокрема кінофестивалі — більш-менш отямилася після початку повномасштабного вторгнення. У сезонний розклад повернулися «Молодість», Docudays UA, «Тиждень критики» та «Чілдрен кінофест», у Чернівцях набрав силу новоутворений фестиваль глядацького кіна «Миколайчук Open», а команда «Молодості» вже після вторгнення запустила фестиваль ЛГБТ-кіно Sunny Bunny.

За злою іронією, найбільше від бойових дій постраждав об’єктивно найвпливовіший український кінофорум — Одеський. Росіяни не змогли окупувати Одесу — і тепер у цілодобовому режимі нищать місто всіма доступними засобами. Тож ОМКФ вимушено пустився в мандри. Так, у 2023-му він проходив у Чернівцях, а цього року — в Києві. На насиченості програм це не позначилося. Поза конкурсом показали добірку фільмів-учасників Канн і Берлінале, в Європейській конкурсній програмі — роботи режисерів з усього Старого Світу, від Грузії та Норвегії до Іспанії та Швейцарії, а в Національному конкурсі — прем’єри 10 повнометражних українських картин, причому журі вручало окремо призи за найкращий ігровий і найкращий документальний фільм, а також спеціальні згадки. Сеанси проходили в Київському будинку кінематографістів та в розташованому неподалік мультиплексі «Оскар», а церемонії відкриття та закриття з усіма атрибутами — коктейлі, ведучі, виступи попзірок — у конгресово-виставковому центрі «Парковий».

ОМКФ, до організації якого частково долучилися вихідці з команди кінофестивалю «Молодість», стартував у 2010 році й спочатку спирався на одеську специфіку: в репертуарі переважали комедії, а від глядачів вимагалося «особливе почуття гумору». Згодом, утім, фестиваль проголосив своєю спеціалізацією «глядацьке кіно» та артмейнстрим — тобто фільми з оригінальним авторським поглядом, але не надто викличні за естетикою. Цьогорічні українські стрічки цілком вкладались у це визначення.

Нашого кіно було вдосталь у більшості програм, навіть у гітових «Гала-прем’єрах» і «Спеціальних показах» — неймовірний контраст, якщо порівняти з початковими едиціями ОМКФ, коли лік українських фільмів ішов на одиниці. Причому так само як і на останньому Docudays UA, значну частину склали картини, створені вже після початку повномасштабного вторгнення, і не всі вони були про війну.

Насамперед було цікаво відстежувати це розмаїття. Вищезгадана українська гала-прем’єра — це «Конотопська відьма», для авдиторії якої знадобилося цілих два зали в «Оскарі». Ми вже писали про мистецьку сумнівність цієї спроби містичного горору, але увага глядачів — це той фактор, який варто враховувати продюсерам подібних проєктів. Люди хочуть дивитись українське кіно, надто ж українське жанрове кіно, і ця готовність заповнювати зали навіть на кепських фільмах — унікальний кредит, який треба використати якомога ефективніше.

«Конотопська відьма»

Авторський експеримент, утім, теж був у наявності — хай і неідеальний. «Сентиментальна подорож до планети Параджанова» (реж. Тарас Томенко, програма «Спеціальні покази») — документальне дослідження життя й творчості Сергія Параджанова, в багатьох складових абсолютно традиційне. Є, зокрема, закадрові коментатори, які добре поставленими дикторськими голосами переповідають біографію героя, а інколи говорять і замість нього. Але Томенко вдався до прийому, все ще рідкісного в нашій документалістиці: відобразив повсякдення режисера «Тіней забутих предків» ляльковою анімацією, стилістика якої явно спиралася на колажі Параджанова.

«Сентиментальна подорож до планети Параджанова»

Назагал, якщо говорити про документалістику, можна стверджувати, що в нас з’явився окремий піджанр картин, спрямованих на роз’яснення війни західному глядачу.

Zinema (реж. Корній Грицюк, Україна — Люксембург, програма «Документальні гіти») — дослідження імперства, ксенофобії та шовінізму в російському кінематографі за останні 30 років. У фільмі детально «розжовуються» основні події Євромайдану та російсько-української війни починаючи з 2014-го, а ще Корній провів колосальну роботу, передивився десятки годин екранного шлаку, відстеживши, між іншим, російську кіноеволюцію образів українців від потішних салоїдів до кровожерливих бандерівців. Тож для будь-якого стороннього глядача стає особливо очевидним, як працює людиноненависницька машина російської кінопропаганди.

Zinema 

Антон Птушкін у свій режисерський дебют «Ми, наші улюбленці та війна» (Україна — Канада, програма Doc Kyiv Fest представляє), присвячений стражданням і порятунку домашніх тварин на війні, залучає українських і західних зоозахисників. Виходить надзвичайно інформативна публіцистична робота про найбільшу в історії евакуацію тварин із зони бойових зіткнень — подія, все ще недооцінена в міжнародній інфосфері.

«Ми, наші улюбленці та війна»

Олександр Кирієнко у «Врятувати коника» (Україна, «Спеціальні покази») вчинив інакше: як головного героя й оповідача запросив англомовного журналіста, фотографа й мандрівника Еда Голда. Ед мотоциклом проїздить Україною, розслідуючи долі дітей, постраждалих внаслідок агресії Росії в Дніпрі, Маріуполі, Краматорську, Києві. Вийшла дуже емоційна історія про жертв воєнних злочинів, здійснюваних російськими нелюдами.

«Врятувати коника»

Що ж стосується документального конкурсу, то призер  там визначився, можна сказати, в день показу — «Глядєлов» (реж. Ксенія Кравцова).

Олександр Глядєлов — український класик соціальної чорно-білої фотографії. З 1997-го співпрацює з організацією «Лікарі без кордонів». Фотографії Глядєлова регулярно використовують такі організації, як Human Rights Watch, The Global Fund, UNAIDS, UNICEF. Глядєлов також знімав гарячі точки та війни в Придністров'ї та Чечні. Російсько-українську війну документує з 2014 року. Двічі поранений.

Успіх фільму можна було би списати на харизматичність героя. Але Кравцова створює свою візуальну, режисерську відповідь естетиці Глядєлова. По-перше, фільмує в монохромній гамі. По-друге, дає слово не тільки головному герою, а й людям, зображеним на його знімках: колишньому безпритульному (знамените фото хлопчика з курчам на голові), одеському «священникові босяків» — ченцю-салезіаніну отцю Олександру Чумакову, військовим, які пережили Іловайський котел. Ксенія відстежує Глядєлова за роботою серед руїн Бучі й Бородянки, у спілкуванні з друзями, на відкритті виставки, вмонтовує його знімки. Результатом стає не тільки портрет одного з найкращих фотографів Східної Європи, а й хроніка поточного історичного моменту.

«Глядєлов»

Ще один український документальний фільм «Сопілка Перуна» (режисер Євген Мазуренко, зараз у ЗСУ), відзначений призом FIPRESCI, являє собою зразок того, як зробити класне кіно з мінімумом засобів. Мазуренко, який зараз є фотокореспондентом бригади НГУ «Рубіж», просто показує один день артилерійського розрахунку. Бачимо, як хлопці ведуть вогонь, як маскують свою «сопілку» — це кодова назва гармати, як потім чистять і змазують її, як спілкуються між собою. Здавалося б, звичайне виробниче кіно, цілковита рутина — а відірватися неможливо.

Що ж до інших призерів із Національної конкурсної програми, то всі вони так чи так присвячені протистоянню імперії.

«Сопілка Перуна»

Зокрема, «Киснева станція» (реж. Іван Тимченко, Україна — Чехія — Словаччина), що має спеціальну згадку журі — це байопік про легендарного дисидента, духовного лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва. Діється в СРСР у 1980-му. Мустафа відбуває чергове заслання у якутському селищі Зирянка. Троє людей прямують до нього через величезну країну, і наміри в них дуже різні. Хтось хоче його побачити, хтось — знищити, а хтось — захистити. Найпереконливіша складова фільму — Борис Орлов у ролі Джемілєва. Небагатослівний, стриманий, точний у жестах та інтонаціях.

«Киснева станція»

Відзначена згадкою журі й перша за останні 20 років повнометражна ігрова робота Сергія Маслобойщикова «Яса».

Дія цієї камерної драми, знятої в притаманній Маслобойщикову дещо відстороненій манері, розгортається у 2015 році. Ганну (Алла Сергійко) і Дарку (Христина Федорак) об’єднують спогади про Даню, що загинув у 2014 році на Майдані. Ганна — матір героя, Дарка — подруга. Перша рятує життя другій, вивозить її, важко поранену, з поля бою в зоні АТО. Однак відмінність між ними не тільки у віці. Ганна зробила суперечливу кар’єру: починала як активістка помаранчевого Майдану в 2004-му, а згодом піднялася до державної службовиці високого рівня. Жінки намагаються налагодити стосунки, але в процесі з’ясовують, що Ганна була пов’язана з корупцією, яка призвела до мафіозного реваншу в Україні за часів Януковича, а згодом — до Революції гідності. Тож героїня Сергійко невідворотно усвідомлює причинно-наслідковий зв’язок між своїми вчинками та смертю Дані.

«Яса»

Ну а що стосується головного призера, то тут, як і у випадку з «Глядєловим», лідер перегонів у Національній конкурсній програмі визначився майже одразу — новий фільм Дмитра Мойсеєва «Сірі бджоли» — екранізація однойменного роману Андрія Куркова, світова прем’єра якої відбулася на Роттердамському кінофестивалі.

У селі, розташованому в «сірій зоні» АТО, живуть двоє пенсіонерів — Сергій (Віктор Жданов) і Паша (Володимир Ямненко). Перший, буркотливий відлюдько, тримає пасіку. Другий не надто переймається моральними питаннями, отримує пенсію одразу і в Україні, і на окупованих територіях Донеччини, а в покинутому селі, де тільки вони вдвох із Сергієм і лишилися, бере те, що погано лежить. Звісно, вони не дуже люблять одне одного, але змушені співіснувати. Так і намагаються жити умовно мирним життям, аж поки біля села з’являється російський снайпер.

«Сірі бджоли»

Мойсеєв колись привернув до себе увагу драмами «Такі красиві люди» й «Час хризантем» — візуально дуже цікавими, але нерівними драматургічно. У «Сірих бджолах», утім, усі компоненти — в ідеальній рівновазі. Скупа й точна гра Жданова, на якого цікаво дивитися, що б він не робив. Безлюдні, спустошені краєвиди, в яких наче тонуть герої. Повільний, але невпинний і захопливий ритм. Відчуття тривоги, розлите в повітрі, наростає до майже фізичної нестерпності. Все на місці.

Тож отаке воно — українське кіно третього року війни. Розмаїте, інколи незграбне, тривожне, але на диво впевнене.

Колаж: Микола Шиманський, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
українське кіно
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Україні у червні інфляція пригальмувала до 0,8% - Держстат
УкраинФорм
2025-07-09T13:48:13Z
ЗМІ: у ЄС пропонують закласти 100 млрд євро для України в семирічному бюджеті
Европейская правда
2025-07-09T13:40:56Z
Переробка сої в Україні йде на історичний рекорд
AgroPortal
2025-07-09T13:30:03Z
Шуляк роз’яснила перспективи отримання компенсацій за житло на ТОТ через «єВідновлення»
УкраинФорм
2025-07-09T13:27:17Z
На АЗС України другий день поспіль дорожчає пальне
УкраинФорм
2025-07-09T13:21:34Z
АРМА далі шукає управителя для заводу «Єрмоліно»: під час минулого відбору були фальсифікації
AIN
2025-07-09T13:15:56Z
Деякі українці втрачають до 30% пенсії: як на це вплинути
Фокус
2025-07-09T13:12:22Z
Де зараз можна купити квартиру на вторинці до мільйона гривень
24tv
2025-07-09T13:09:36Z
У Росії впало виробництво горілки: громадяни переходять на самогон
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T13:09:02Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Що таке тепловий удар під час спеки: симптоми і як уберегтися
Gazeta UA
2025-07-09T13:00:21Z
Ось чому псуються ваші закрутки — який оцет не підходить для консервування
TSN
2025-07-09T12:51:30Z
Учені запропонували лікувати астму думками: як можна налаштувати мозок для боротьби з хворобою
Фокус
2025-07-09T12:42:26Z
Чим замінити каву: напої, які виводять токсини, допомагають схуднути та заряджають енергією
TSN
2025-07-09T12:36:17Z
Учені назвали 4 основні попередники хвороби Альцгеймера: що впливає на її розвиток
Фокус
2025-07-09T12:06:26Z
Що вважається нормою: як часто потрібно ходити в туалет
24tv
2025-07-09T11:24:42Z
Деякі препарати хіміотерапії виявилися небезпечними: вчені склали список загроз
Фокус
2025-07-09T11:21:07Z
У Німеччині підтвердили, що Russia Today фінансувала портал ісламізму у Берліні
УкраинФорм
2025-07-09T13:42:32Z
У Британії готуються до потенційного візиту Трампа в найближчі тижні
Европейская правда
2025-07-09T13:40:07Z
Росіяни публікують дані українських військових через сервери в Словаччині – розслідування
Европейская правда
2025-07-09T13:39:15Z
Лише 1,5% освітніх програм визнали зразковими, – нардеп
24tv
2025-07-09T13:39:11Z
Китай заперечує звинувачення Німеччини щодо інциденту з літаком
Европейская правда
2025-07-09T13:36:48Z
Представник Тероборони розкрив реальні цифри "скандалів" з ТЦК
TSN
2025-07-09T13:36:05Z
Київ хоче кардинально змінити підхід: чим може завершитись Конференція з відновлення України
24tv
2025-07-09T13:30:13Z
У Туреччині заблокували ШІ-бота Grok за ймовірні образи Ердогана
InternetUA
2025-07-09T13:27:55Z
Наривається на ляпас від дружини? Папараці зафіксували цікавий момент між Макроном і Міддлтон
Telegraf
2025-07-09T13:27:24Z
Над Львівською областю пронісся смерч: у соцмережах публікують моторошне відео
24tv
2025-07-09T13:45:40Z
Окупанти заборонили мешканцям Генічеська купатися на всіх пляжах
УкраинФорм
2025-07-09T13:42:25Z
Марина Радова може залишити посаду — у КМДА обговорюють варіанти
360ua.news
2025-07-09T13:42:19Z
Шукають слабке місце, – військовий про посилення боїв на Запорізькому напрямку
24tv
2025-07-09T13:36:52Z
Чи запровадять у Києві ізраїльську систему оповіщенн? Відповідь голови КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T13:21:15Z
НСЗУ перевірить медінститути Академії меднаук на Харківщині: ветерани скаржаться на побори та неповагу
Украина Криминальная
2025-07-09T13:18:31Z
У Миколаєві зникло світло: українців закликали ощадливо використовувати електроенергію
Фокус
2025-07-09T13:18:27Z
Будівництво магістральних водогонів на Дніпропетровщині: керівник Служби відновлення поскаржився на обшуки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T13:18:25Z
У Києві не впроваджуватимуть ізраїльську систему оповіщення про загрозу - КМВА
УкраинФорм
2025-07-09T13:18:22Z
Як у Польщі обманюють клієнтів у кафе та ресторанах
24tv
2025-07-09T13:48:33Z
Mattel випустила першу ляльку Барбі з діабетом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T13:45:32Z
Кожен п’ятий в Україні може вийти на пенсію до 60 років: скільки через це втрачає держава
24tv
2025-07-09T13:45:24Z
У пункті пропуску «Шегині - Медика» тимчасово обмежать пропуск автобусів
УкраинФорм
2025-07-09T13:42:21Z
ДБР: Колишній високопосадовець Міноборони завдав збитків на 340 млн грн через недбалість
Лига
2025-07-09T13:39:51Z
4 денний робочий тиждень у Польщі: чи дійсно всі працюють менше й Україні варто брати приклад
24tv
2025-07-09T13:36:55Z
Помер Ігор Поклад: коли й де відбудеться прощання з легендарним композитором
24tv
2025-07-09T13:36:54Z
Військова служба за контрактом в Україні: які є види та строки
24tv
2025-07-09T13:36:35Z
Китай представив бойовий двомісний винищувач п’ятого покоління J-20S
360ua.news
2025-07-09T13:33:44Z
Надя Дорофєєва та Позитив вперше за п'ять років возз'єдналися та заінтригували дуетом
TSN
2025-07-09T13:24:58Z
Найкрутіші українські дизайнери, про яких мають знати всі
24tv
2025-07-09T13:21:54Z
Просто, але зі смаком і стилем: акторка Зої Дешанель вишукано оформила задній двір оселі
24tv
2025-07-09T13:12:41Z
Забудьте про укладки: тренд на "волосся депресії" набирає все більших обертів
Фокус
2025-07-09T13:12:25Z
У Батумі для українських дітей провели майстерклас з ліплення вареників
УкраинФорм
2025-07-09T13:06:31Z
Дорофєєва і Позитив возз'єдналися: коли буде нова пісня і чому роблять легендарне повернення
Фокус
2025-07-09T12:45:15Z
"Повільні коні" повертаються з новими сезонами і старими ворогами
Gazeta UA
2025-07-09T12:27:54Z
Були бездомними: Катерина Тишкевич розповіла про особливу покупку
GlavRed
2025-07-09T12:27:10Z
Як Хвильовий намагався "втопитися" в Тихому океані
24tv
2025-07-09T12:18:30Z
Від білих грибів до "королівських" трюфелів: секретні місця Закарпаття, про які знають тільки місцеві
Telegraf
2025-07-09T13:27:42Z
Той самий квас: рецепт бочкового "швидкого" квасу
GlavRed
2025-07-09T13:27:39Z
Ніби з Парижу: ідеальні шоколадні круасани всього з 4 інгредієнтів
24tv
2025-07-09T12:57:29Z
Як за 3 хв. приготувати соковиту ароматну кукурудзу без варіння: лайфхак шеф-кухаря
Gazeta UA
2025-07-09T12:45:13Z
Як пережити ретроградний Меркурій всім знакам Зодіаку в липні 2025 і не збожеволіти
Знай
2025-07-09T12:39:39Z
Загадка на логіку: хто з трьох людей злочинець – треба вгадати за 15 секунд
GlavRed
2025-07-09T12:27:35Z
Прибирання за хвилину: 8 щоденних звичок, що справді працюють
24tv
2025-07-09T12:24:35Z
Туристка відвідала всі країни Європи і назвала 4, які її розчарували – це сусіди України
24tv
2025-07-09T12:18:28Z
ТОП-5 активних компонентів, які справді працюють
Gazeta UA
2025-07-09T11:30:47Z
Аномальна спека забрала життя у понад 2 тисяч людей у Європі
Европейская правда
2025-07-09T13:33:40Z
У Львові судитимуть дніпрянина, який вкрав понад пів мільйона гривень у матері загиблого солдата
Украина Криминальная
2025-07-09T13:33:23Z
На Херсонщині росіяни вбили однорічного хлопчика
1News
2025-07-09T13:30:21Z
Чоловік "під мухою" доводив копам свою тверезість: все стало тільки гірше
Фокус
2025-07-09T13:27:44Z
У Києві сталася пожежа на ВДНГ, згорів величезний динозавр
Комсомольская правда
2025-07-09T13:22:17Z
На Закарпатті група чоловіків вигадала цікавий спосіб, як переплисти Тису
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T13:21:26Z
Обчистили за 1,5 години: у Мексиці викрали 33 тонни золота й срібла на мільйони доларів
24tv
2025-07-09T13:12:19Z
У Дружківці з-під завалів врятували цуценя зі зламаною лапою
Комсомольская правда
2025-07-09T13:04:34Z
На Дніпропетровщині повідомлено про підозру групі осіб, які утримували людей в трудовому рабстві
Украина Криминальная
2025-07-09T13:03:18Z
AC анонсувало новинку за ціною Ferrari
AutoCentre
2025-07-09T13:40:17Z
Вологі серветки нищать автомобіль: що ними не можна протирати
GlavRed
2025-07-09T13:33:33Z
Понад 1200 км на одному заряді — Lucid Air Grand Touring встановив рекорд Гіннеса
ITC
2025-07-09T13:19:52Z
Ford пропонує нову вигідну акцію замість знижок для співробітників
Топ Жир
2025-07-09T13:18:45Z
Новий суббренд Buick анонсував свій перший седан, але він призначений не для всіх
Топ Жир
2025-07-09T12:48:54Z
Toyota представила болід GR Rally на водні
AutoCentre
2025-07-09T12:01:29Z
Ця брудована електрична Renault 5 має стати реальністю
Топ Жир
2025-07-09T11:48:15Z
671 к.с. та 3,3 секунди до сотні: Aston Martin представив нову версію Vantage
AutoCentre
2025-07-09T11:04:47Z
Ред Булл сенсаційно звільнив легендарного Крістіана Хорнера, якого звинувачували у домаганнях
24tv
2025-07-09T10:42:32Z
За дизайн Apple тепер відповідатиме Тім Кук
InternetUA
2025-07-09T13:46:02Z
Користувач Reddit знайшов секретну Wi‑Fi‑функцію Samsung
InternetUA
2025-07-09T13:34:02Z
Одне з найбільших: у нещодавно виявленому поселенні кельтів знайшли понад 13 000 артефактів
Фокус
2025-07-09T13:21:33Z
Інсайдер розкрив подробиці онлайн-режиму GTA 6
InternetUA
2025-07-09T13:19:28Z
Миколаївщина представила першого в Україні ШІ-консультанта
24tv
2025-07-09T13:18:07Z
Спекуляції нарешті припиняться: археологи розкриють усю правду про Троянську війну
Фокус
2025-07-09T13:12:42Z
Поставки Mac продовжують стрімко зростати
Portaltele
2025-07-09T13:07:11Z
Знесе кілька міст: у США готується вивергнутися вулкан. який спав 1000 років
Фокус
2025-07-09T13:06:20Z
One UI 8 зробить смартфони Samsung суперзахищеними
InternetUA
2025-07-09T13:01:01Z
Українські судді працюватимуть на матчі кваліфікації Ліги чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2025-07-09T13:48:33Z
Обамеянг може повернутися в Марсель
Football.ua
2025-07-09T13:43:45Z
Бій Усик – Дюбуа: які події відбуватимуться перед вечором боксу
Фокус
2025-07-09T13:36:31Z
ПСЖ — Реал: найцікавіші дуелі матчу 1/2 фіналу КЧС
Football.ua
2025-07-09T13:12:50Z
Раптово помер боксер із Мексики: його знайшли мертвим у готелі після бою
24tv
2025-07-09T13:09:37Z
Тоттенгем не хоче продавати Ромеро
Football.ua
2025-07-09T13:07:32Z
Трансфер Дьокереша в Арсенал на межі зриву — Record
Football.ua
2025-07-09T12:55:26Z
Жіноча збірна України програла Ісландії, втративши місце в 1/4 фіналу Євро-2025
УкраинФорм
2025-07-09T12:42:27Z
Трамп збирається відвідати фінал клубного чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T12:33:29Z