У вівторок, 23 липня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Китаю, де зустрінеться зі своїм колегою з КНР Ван Ї для перемовин "щодо шляхів до справедливого миру"
Про це він розповів на своїй сторінці в Instagram.
"Усім привіт з Китаю. У розвиток контактів лідерів України Володимира Зеленського та КНР Сі Цзіньпіна, здійснюю перший візит українського високопосадовця до Китаю з початку повномасштабної агресії Росії проти України. Це також перший двосторонній візит міністра закордонних справ України до КНР з 2012 року", - заявив Кулеба.
За його словами, у Пекіні він проведе розлогі, детальні та предметні переговори з китайським колегою Ван Ї щодо шляхів до справедливого миру.
Читайте також: Навіщо Кулеба прямує до Китаю?
"Маємо уникнути конкуренції мирних планів. Дуже важливо, що Київ та Пекін ведуть прямий діалог та обмін позиціями", - наголосив Кулеба.
Також міністр закордонних справ обговорить з китайською стороною розвиток двосторонніх відносин.
Переконаний, що після того, як Україна почала переговори про вступ до Євросоюзу, Китаю варто поглянути на відносини з нашою державою крізь призму своїх стратегічних відносин з Європою", - підсумував він.
- У лютому Китай опублікував документ із позицією щодо "політичного врегулювання" війни Росії проти України. Пекін закликав поважати суверенітет усіх країн, припинити вогонь, розпочати переговори, розв'язати гуманітарну кризу, захистити цивільних і військовополонених.
- 29 березня речник МЗС Китаю Лінь Цзянь заявив, що Пекін намагається відігравати конструктивну роль у припиненні вогню та політичному врегулюванні "кризи" в Україні
- 20 березня в Москві відбулася зустріч лідера Китаю Сі Цзіньпіна з президентом РФ Володимиром Путіним, де поміж іншого обговорювали й "мирний план" Китаю
- У квітні Китай закликав Європу підтримати його "мирний план" щодо України
- Під час пресконференції за підсумками другого дня Глобального саміту миру 16 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що хотів би, щоб Китай був другом України