За даними Служби зі зміни клімату Євросоюзу Copernicus, неділя, 21 липня, стала найспекотнішим днем за всю історію спостережень
Про це повідомляє Reuters.
У Copernicus підтвердили, що згідно з даними спостережень, які ведуться з 1940 року, в неділю була побита рекордна середньодобова температура.
Так, у неділю середня температура приземного шару повітря у світі сягнула 17,09 °C, що трохи вище за попередній рекорд, встановлений у липні минулого року - 17,08 °C (62,74 градусів за Фаренгейтом).
Торік рекорд був побитий чотири дні поспіль, з 3 по 6 липня, коли зміни клімату, спричинені спалюванням викопного палива, призвели до екстремальної спеки у Північній півкулі.
Кожен місяць, починаючи з червня 2023 року - 13 місяців поспіль - тепер вважається найспекотнішим на планеті, якщо порівнювати з відповідним місяцем у попередні роки.
На думку деяких вчених, 2024 рік може перевершити 2023 рік і стати найспекотнішим за всю історію спостережень, оскільки зміни клімату і природний погодний феномен Ель-Ніньо, який закінчився у квітні, призвели до ще більшого підвищення температури цього року.
-
У понеділок, 3 червня, Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) повідомила, що феномен Ель-Ніньо, який характеризується підвищенням температури у світі, може змінитися більш прохолодним Ла-Ніньо до кінця року.