MY.UAНовини
Світ смартфонів після Apple iPhone: Samsung, Panasonic, Sony Ericsson, Palm та HP
Світ смартфонів після Apple iPhone: Samsung, Panasonic, Sony Ericsson, Palm та HP

Світ смартфонів після Apple iPhone: Samsung, Panasonic, Sony Ericsson, Palm та HP

Нарешті ми завершуємо епохальну історію про те, як Apple iPhone змінив світ раз і назавжди. У другій частині підбиваємо підсумки, провівши детальний аналіз найкращих мобільних технологій XX століття. Також розглянемо історію ще декількох великих брендів, які заклали міцний фундамент в сучасний технологічний прогрес та розвиток цілої цивілізації. Хтось вижив і адаптувався, а хтось став історією через небажання бачити очевидні тенденції на ринку.

Зміст

  • 1 Samsung
  • 2 Sony Ericsson
  • 3 Panasonic
  • 4 Palm та HP
  • 5 Висновки

Samsung

2008 Samsung i780

Варто похвалити інженерів і маркетологів Samsung, адже вони зробили безпрограшний варіант, погнавшись за всіма зайцями одночасно. Компанія випускала пріоритетно сенсорні телефони вже через два роки після релізу iPhone, причому сунула на всіх напрямках.

2008 Samsung i8510 INNOV8

Samsung робив доступні телефони на Java з пропрієтарними прошивками, а також смартфони на Windows Mobile, Symbian, Bada, Windows Phone та Android. Власна розробка Bada мала гарний потенціал і була резервом на випадок провалу OS від Google, але потім її розробку прикрили.

2008 Samsung M8800 Pixon

Так само довго не трималася система Windows Phone. Samsung випустив лише декілька моделей, сконцентрувавши увагу на Android. Це було правильним рішенням, але зваженим, після кількох років аналізу ринку і конкурентів.

2009 Samsung I7500 Galaxy

Windows Mobile та Symbian допомогли компанії набратися досвіду і триматися на плаву в перші роки після релізу iPhone, коли багатьом користувачам все ще були потрібні класичні смартфони, часто кнопкові чи з QWERTY клавіатурами.

Звісно, кнопкові Windows Mobile моделі i200, i600, i780, B7350 не мали шансів переманити покупців iPhone, зате зайняли свою нішу. Так само були круті Symbian смартфони, прямі конкуренти Nokia N-Series. Одним з останніх таких став i7110 з AMOLED екраном 2.6 дюймів та начинням класу «повний фарш».

Завдяки надзвичайно широкому (ні в кого не було такого вибору) модельному ряду телефони Samsung продавалися добре, а аналітики збирали інформацію та вирішували куди спрямувати ресурси компанії. Не дивно, що Samsung почав тиснути на сенсорні телефони все більше, в тому числі займаючи бюджетний сегмент.

2010 Samsung S8500 Wave

Незручні, з поганим сенсором, повільні, не оптимізовані, але дешеві Samsung Star, Monte, Corby стали хітами продажу серед тих, хто не міг собі дозволити Apple iPhone за 1000$. З того часу в корейській компанії зрозуміли, що кнопкові телефони лише для пенсіонерів, які цікавляться виключно дзвінками.

З появою Android компанія не спішила робити всі ставки на цю систему, одночасно випускаючи топовий Symbian 9.4 флагман i8910, надпотужний i8000 з Windows Mobile 6.5, власну розробку S8500 Wave на Bada OS, круті камерафони (без OS) серії Pixon, а згодом перші моделі на Android.

Завдяки розкішним AMOLED екранам Samsung заробив собі славу, а величезні ресурси компанії дозволили працювати в багатьох напрямках одночасно. Samsung не лише збирає техніку, а й виготовляє екрани, акумулятори, пам’ять, процесори та багато іншого.

Саме завдяки власному виробництву компанія й досі тримається на плаву не зважаючи на шалений демпінг цін конкурентів. Хоч Samsung починаючи з 2010 року випускає топові Android флагмани (найпопулярніші у світі), компанія так і не змогла забрати звання найкращого телефону в Apple iPhone, причому технологічний розрив лише збільшується останні кілька років.

2012 Samsung I8530 Galaxy Beam

Якщо перші Samsung Galaxy S1, S2, S3 затикали за пояс iPhone в плані технологій (екрани, камери, швидкодія процесора), то зараз відставання величезне не на користь корейського виробника. Попри це варто віддати належне цьому великому бренду, який тримає лідерство серед Android смартфонів.

2013 Samsung I9502 Galaxy S4

Попри скандали з палаючими акумуляторами, державне субсидіювання конкурентів та могутність Apple, Samsung зберіг честь, актуальність, славу та популярність в сучасному світі, пройшовши через тернистий шлях, поборовши мастодонта Nokia.

2017 Samsung Galaxy S8

Та як буде далі? Очевидно, що Apple створила окремий світ, поза конкуренцією, на який не може вплинути жоден інший виробник, навіть Samsung, але чи зможе корейський красень протистояти тиску брендів з піднебесної? Лише час покаже…

Sony Ericsson

2008 Sony Ericsson W902

Сумна історія Sony Ericsson показує, що краще копіювати лідера, ніж вперто стояти на своїх стандартах, які вже застаріли. Шведсько-японський виробник був таким впевненим в собі, що не хотів змін, як і Nokia. Воно не дивно, адже маючи найкращу Java платформу в історії не було сильної мотивації щось змінювати.

Після 2006 року почався період стагнації для Sony Ericsson: K850 провалився і не дивував після K800, платформа A100 не отримала серйозних змін, Symbian UIQ ніяк не розвивалася, а Windows Mobile смартфонами в компанії ще не пахло.

2008 Sony Ericsson Xperia X1

Перехід до платформи A200 також виявився мінорним, але справжня проблема була в небажанні компанії випускати сенсорні смартфони. Ще довгий час після релізу iPhone на світ вилазили нові кнопкові моделі (K550, W902, W890) з мініатюрними екранами. Вони мали гарні камери, музичний потенціал та запускали будь-які Java ігри.

Здавалося, що ще треба? Проблема в тому, що така концепція мобільного телефона тягнулася ще з 2003 року, а iPhone показав зовсім інший світ. Світ, де не потрібно переписувати вебсторінку для мобільних пристроїв, а контент можна споживати на екрані без кнопок, величезному екрані ще й зі зручним керуванням.

2009 Sony Ericsson W995

Попри японську впертість і шведську наївність компанія Sony Ericsson все ж наважилася на розробку сенсорних смартфонів на базі Windows Mobile. Платформа була вибрана невдало, адже доживала свої останні дні, але перехід  до Android все змінив.

2010 Sony Ericsson Cedar

Поява Sony Ericsson Xperia Play стала справжнім святом серед мобільних геймерів, адже смартфон давав досі небачений на телефонах ігровий досвід, близький до Sony PSP. Інші моделі серії Xperia також непогано продавалися, як дешевша альтернатива iPhone, але так було недовго.

2011 Sony Ericsson Xperia PLAY

Ситуація ідентична до HTC, LG та інших AAA виробників і пояснюється одним словом «Китай». Згодом компанія Sony Ericsson переформатувалася, а нові смартфони почали випускатися під брендом Sony. Навала дешевших та максимально функціональних Android смартфонів відтіснила Sony на внутрішній ринок, де компанія досі існує.

2014 Sony Xperia Z3

Крім цього Sony намагається продавати флагмани Xperia в інших країнах, але продажі такі погані, що про існування такого бренду більшість людей просто не здогадуються. Винити Sony Ericsson можна лише за ігнорування ігрових телефонів/смартфонів довгий час до Xperia Play та після нього. Можливо, напрямок мобільного геймінгу дозволив би закріпитися цим чудовим смартфонам в сучасному світі з надзвичайно високим рівнем конкуренції.

Panasonic

2004 Panasonic X300

Багато відомих брендів ще довгий час працювали в сегменті мобільних технологій, аж до масового засилля китайських виробників з вигідним співвідношенням «ціна/можливості», але деякі закопували себе ще до появи iPhone. Одним з таких був Panasonic, який виготовляв телефони до 2019 року, хоча мав велику прірву з 2005 до 2011 року.

2012 Panasonic Eluga DL1

Поява OS Android зацікавила компанію і після, здавалося б, повного закриття мобільного підрозділу у 2005. Panasonic згодом оживає, випускаючи планшети та смартфони, але продажі себе не виправдали, а спроба створити «свій айфон» провалилася.

2016 Panasonic Eluga I3

Panasonic боровся за місце під сонцем лише з іншими Android смартфонами, причому бюджетними. Відсутність потужного флагмана та не найкраще співвідношення ціна/можливості не дали шансів японському гіганту вижити проти китайських виробників.

2019 Panasonic Eluga I7

Не сказати, що смартфони Panasonic були поганими, але й нічим не запам’яталися серед тисяч моделей інших виробників. Цікаво, що до Apple iPhone вони дивували світ унікальними формами, пропонували топові Symbian смартфони та були одними з найбажаніших в Японії довгий час.

Palm та HP

2008 Palm Treo Pro

На останок залишили компанію Palm не просто так, адже саме вони показали правильну взаємодію людини зі смартфоном, тобто з допомогою жестів. Це сталося з релізом інноваційного Palm Pre, але до нього дійдемо дотримуючись черги.

Після шедеврів Treo 650 в компанії почався застій, нічого нового не виходило, а Treo 750 був мінорним оновленням попередників. На фоні конкурентів він виглядав блідо через застарілу, хоча дуже функціональну, операційну систему.

2008 Palm Centro

У 2008 році виробник переходить на Windows Mobile. Під брендом Palm з’явилися такі смартфони, як Treo Pro 850 (зроблений HTC) і Treo 500v для оператора Vodafone. Смартфон Centro на власній системі лише заганяв в ностальгію, але нічого не міг запропонувати проти iOS, потрібно було щось принципово нове.

2009 Palm Pre

Інженери серйозно сприйняли виклик і випустили, найкращий, без перебільшення, смартфон в плані взаємодії людини на сенсорному екрані. У 2009 році було чимало моделей з якісними сенсорними панелями, але всі вони використовували натиски, а не жести.

Palm Pre став феноменом мобільної індустрії, заклав фундамент сучасного графічного інтерфейсу та методів керування в смартфонах, які ми використовуємо й досі. Операційна система webOS розірвала шаблони і виглядала на фоні Android як гість з майбутнього.

Розкішний, якісно намальований UI та взаємодія виключно жестами – 15 років тому це було справжнім чудом і принципово новим досвідом використання. Оскільки сенсорні екрани тоді були відносно невеликими, Palm Pre мав ще й механічну клавіатуру. Це робило його абсолютним переможцем на фоні флагманів Apple.

2009 Palm Pixi

Керувати пристроєм було зручно, Легко, одним помахом руки згортаємо робочий стіл і бачимо всі запущені програми у вигляді карток. Саме з webOS цю ідею вкрали Blackberry, а потім Windows Phone, Android, iOS. Сумно, але не завжди піонери виходять переможцями у технологічній війні.

Ось який примітивний вигляд мав тодішній Android.

Palm згодом випустила моделі Pixi, Pre Plus, Pixi Plus, Pre 2, а пізніше під брендом HP Pre 3 та Veer. Вони були логічним продовженням інноваційного Pre, пропонували кращі технічні характеристики, оновлену операційну систему, але не зуміли витіснити безплатний Android з великою кількістю безкоштовних програм, а iOS тим більше.

2009 Palm Pre Plus

Люди тоді ще не могли повною мірою оцінити всі переваги Palm webOS, а відсутність належної підтримки з боку розробників софту ще більше закопувало цю унікальну розробку.

2011 HP Pre 3

Попри економічний провал компанія Palm зробила неоціненно великий вклад в розвиток технологій. Якби не webOS, сучасні iOS та Android навряд чи мали б такий зручний для використання вигляд, не кажучи про керування жестами. На момент релізу цієї ОС Android 1.5 мав інтерфейс, наче зроблений на коліні школярем в Paint за одну годину.

2011 HP Veer 4G

Palm Pre показав, що іноді на світ може з’явитися неймовірний, унікальний технологічний артефакт, який примітивне суспільство не здатне осягнути на той момент. Проходить час і любителі мобільних технологій все більше розуміють значущість Palm Pre для всієї індустрії та яким проривним він насправді був у 2009 році.

Висновки

Найважливіше те, що після iPhone виробники або йшли слідами Apple, маючи шанс відкусити свій шмат пирога, або помирали через 2-3 роки після релізу першого iPhone 2G. Для декого поява iPhone навпаки стала рушієм, поштовхом до успіху, але цього мало, адже крім вдалого старту потрібно ще дійти до фінішу.

Саме тому зі списку перелічених виробників на плаву залишилися далеко не всі. Деякі швидко потонули через свою самовпевненість, деякі пізно взялися за реалізацію правильних ідей, а інші все зробили правильно, хоча не витримали тиску конкурентів.

В будь-якому випадку всі ці смартфони зробили значний вклад в розвиток суспільства, разом з Apple iPhone, який буквально перевернув з ніг на голову не лише мобільні технології, а й увесь світ. Важко уявити, якою була б наша цивілізація без соціальних мереж і залежних від смартфонів людей, які проводять по 8-12 годин перед екраном.

Можливо, світ був би кращим, люди більше спілкувалися б наживо, менше переглядали відео (95% трафіку порно сайтів зі смартфонів), розмовляли б телефоном, а не кидали смайлики, а діти не мали б проблем з концентрацією уваги через короткі вертикальні відео. На жаль, ми цього ніколи не дізнаємось…

*Зображення телефонів взяті з Gsmarena.

Сподобалася стаття? Тоді обов’язково перегляньте серію матеріалів про телефони і смартфони до Apple iPhone. Об’єм величезний, тому розбили на декілька випусків, починаючи з 2000 року.

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2000-2001 років

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2002-2003 років

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2004 року

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2005 року (Частина 1)

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2005 року (Частина 2)

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2006 року

Світ смартфонів після Apple iPhone: HTC, Motorola, LG, Nokia, Blackberry та інші (Частина 1)

Теги за темою
Samsung
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Чому можновладці втрачають зв'язок із реальністю: вчені розповіли, що відбувається в їхньому мозку
Фокус
2025-07-05T13:57:53Z
Їжа, яка збиває тиск: найкращі продукти
TSN
2025-07-05T13:03:52Z
Що робити, якщо чорніють помідори на грядці: елементарне рішення
24tv
2025-07-05T12:45:22Z
Не ігноруйте ці симптоми у спеку: МОЗ попередило про критичну небезпеку
Хвиля
2025-07-05T12:03:38Z
Після удару по "Охматдиту" лікарню швидко законсервували та розпочали повноцінне відновлення - Ляшко
Gazeta UA
2025-07-05T11:42:19Z
У МОЗ пояснили, чому відновлення Охматдиту триває вже майже рік
УкраинФорм
2025-07-05T10:12:41Z
Навіщо експерти радять занурювати ноги в каву: один раз спробуєте — робитимете так завжди
TSN
2025-07-05T09:36:00Z
Глава OpenAI розвіяв міф про масове безробіття через штучний інтелект
InternetUA
2025-07-05T14:01:44Z
Подорожчання продуктів у Полтавській області: як супермаркети переписали цінники
Политека
2025-07-05T14:00:40Z
Євросоюз пропонує створити запаси критичних ресурсів
iPress
2025-07-05T13:48:19Z
Усім українцям підвищать мінімальну пенсію - коли і наскільки зростуть виплати
GlavRed
2025-07-05T13:45:40Z
Країни ОПЕК+ у серпні збільшать видобуток нафти на 548 тисячів барелів за добу
УкраинФорм
2025-07-05T13:27:32Z
Вчителі в Україні отримуватимуть більшу зарплату: коли чекати на надбавки
GlavRed
2025-07-05T13:27:01Z
Європа може впоратися із забороною на російський газ — генеральний директор TotalEnergies
ZN UA
2025-07-05T13:03:45Z
Шоколад у Британії встановив ціновий рекорд
AgroPortal
2025-07-05T13:00:59Z
Мінімальну зарплату будівельникам, які працюють на обʼєктах відновлення, підвищили удвічі - Кулеба
УкраинФорм
2025-07-05T12:45:23Z
Новий союзник Росії у війні: яке посилення може отримати агресор
TSN
2025-07-05T14:03:44Z
Трамп погрожує новими тарифами: гра лідера США має мету
24tv
2025-07-05T14:00:52Z
Китайський уряд зробив хитрий "злив": що мав на увазі Пекін під "програшем Росії"
24tv
2025-07-05T13:57:22Z
РФ планує розпалити війну на Кавказі проти Азербайджану – розвідка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T13:54:54Z
Німецькі "Зелені" вимагають від Мерца збільшити допомогу Україні
Европейская правда
2025-07-05T13:52:20Z
У Трампа з’явились сумніви , що путін хоче миру
iPress
2025-07-05T13:48:55Z
Рютте сподівається на «гнучкість» США у відновленні поставок зброї Україні
УкраинФорм
2025-07-05T13:48:29Z
Президент США підписав листи про мита для 12 країн
iPress
2025-07-05T13:48:28Z
У Туреччині затримали трьох мерів від опозиційних партій
Европейская правда
2025-07-05T13:48:04Z
На честь відомого співака? На Тернопільщині є село з незвичайною назвою
Telegraf
2025-07-05T14:18:42Z
Робота для пенсіонерів у Чернігові: де можна без досвіду отримувати 15-20 тисяч гривень
Политека
2025-07-05T14:18:25Z
Будинок за один євро на Сицилії: щасливі власники розповіли, як дорого обійдеться ремонт
Фокус
2025-07-05T14:15:55Z
"У свинячий крик": чи знайома вам історія цього кумедного вислову та ще кілька, де фігурує свиня
24tv
2025-07-05T14:15:27Z
Пережив дві світові війни: як виглядає найстаріший крокодил у світі
24tv
2025-07-05T14:09:37Z
В одній з областей України змінюють порядок оголошення повітряних тривог під час атаки БпЛА
24tv
2025-07-05T14:09:31Z
ВМС Британії озброюються морськими дронами для захисту від Росії: що відомо
TSN
2025-07-05T13:51:22Z
До використання у ЗСУ від початку року допустили низку нових зразків стрілецької зброї та гранатометів
УкраинФорм
2025-07-05T13:48:52Z
Норвегія посилить протиповітряну та протиракетну оборону НАТО, перекинувши до Польщі винищувачі F-35
Известия Киев
2025-07-05T13:45:43Z
Туристка назвала п'ять найгірших міст на світі для самостійної подорожі
24tv
2025-07-05T14:06:42Z
Париж відкрив Сену для купання вперше з 1923 року
360ua.news
2025-07-05T13:45:56Z
Найсмачніша і найкорисніша намазка: на приготування треба всього 5 хвилин
24tv
2025-07-05T13:36:06Z
Жоден короп не встоїть: рибалки поділилися секретною наживкою, яка збільшить улов у рази
Telegraf
2025-07-05T13:06:05Z
Знадобляться у саду: 5 способів використання старих газет
24tv
2025-07-05T11:33:53Z
Коли ваше життя кардинально зміниться: про все розповість дата народження
GlavRed
2025-07-05T11:27:39Z
Гороскоп Таро на завтра 6 липня: Скорпіонам - перезавантаження, Водоліям - удача
GlavRed
2025-07-05T11:27:05Z
Не Карпати чи Одеса: названо неочевидний туристичний напрямок для літнього відпочинку в Україні
24tv
2025-07-05T11:21:00Z
Цей рулет зникне зі стола за хвилину: як приготувати бюджетну закуску
Telegraf
2025-07-05T11:18:22Z
Полонений окупант потрапив на війну, бо хотів одружитися
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T14:15:45Z
В окупованій Керчі зник мобільний зв'язок та інтернет - соцмережі
УкраинФорм
2025-07-05T14:15:37Z
На Південно-Слобожанському та Куп’янському напрямках росіяни здійснили по дві атаки — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-05T13:57:31Z
Росіяни захопили два населені пункти поблизу Дніпропетровської області — DeepState
ZN UA
2025-07-05T13:51:45Z
Ситуація складна та динамічна: у 31 ОМБр сказали, чи дійшли росіяни до Дніпропетровщини
24tv
2025-07-05T13:36:29Z
Російський месенджер МАХ виконує шпигунські функції у Криму, — «Жовта стрічка»
Детектор М
2025-07-05T13:33:26Z
У політв'язня Рустема Сейтмеметова погіршився стан здоров'я
УкраинФорм
2025-07-05T13:33:06Z
Коли вдарить спека +38: синоптикиня попередила про небезпечну погоду і назвала дату
GlavRed
2025-07-05T13:27:58Z
"Картинка важливіша": у Ялті з лютого 2022 року жодного разу не лунала повітряна тривога
24tv
2025-07-05T13:06:25Z
Соліст нашумілого хору "Гомін" уперше висловився про дружину та її родичів в окупації: "Був злам"
TSN
2025-07-05T14:18:06Z
CD Projekt RED офіційно анонсували другий сезон аніме-серіалу по Cyberpunk 2077
24tv
2025-07-05T14:15:39Z
Дизайнерка розповіла, що ніколи не радила б робити в оселі
24tv
2025-07-05T13:15:56Z
Міжнародний фестиваль «Оксамитовий сезон в Одеській опері - 2025» відкриють до Дня Незалежності
УкраинФорм
2025-07-05T12:51:28Z
Олена-Христина Лебідь показала округлий животик і натякнула на вагітність
TSN
2025-07-05T12:48:22Z
Потап відповів на критику Тіни Кароль через використання її образу у відео, згенерованому ШІ
Gazeta UA
2025-07-05T12:33:30Z
Соліст хору "Гомін" зізнався, чи пишуть дівчата в "Інстаграмі" і розповів про дружину
24tv
2025-07-05T12:15:07Z
Ви не можете це пропустити: в моду повернулась трендова стрижка Гайді Клум
24tv
2025-07-05T12:06:45Z
Соліст хору "Гомін" зізнався, чи хоче записати пісню зі Степаном Гігою
24tv
2025-07-05T11:51:18Z
В аеропорту на Майорці загорівся літак, є постраждалі
Европейская правда
2025-07-05T14:18:01Z
Посадовця Миколаївської ОВА підозрюють у пособництві в заволодінні майже ₴900 тис. бюджетних коштів
Украина Криминальная
2025-07-05T14:12:58Z
В Одесі підірвали автомобіль з військовим, СБУ відкрила справу про теракт
FaceNews
2025-07-05T14:09:36Z
Посадовець міськради на Тернопільщині вчиняв шахрайства щодо ветеранів та учасників бойових дій
Украина Криминальная
2025-07-05T13:30:14Z
У Чугуєві внаслідок російської атаки пошкоджене відділення Нової пошти
УкраинФорм
2025-07-05T13:18:48Z
З терміналу Гданська евакуювали людей через витік газу
Европейская правда
2025-07-05T12:57:57Z
Черкащанин завдав «товаришу по чарці» смертельних тілесних ушкоджень
Украина Криминальная
2025-07-05T12:51:57Z
"Зробив зауваження": у Києві п'яний чоловік стріляв у натовп підлітків
TSN
2025-07-05T12:42:43Z
Техас накрили сильні повені - загинули 24 людини, десятки дітей зникли безвісти
Комсомольская правда
2025-07-05T12:10:50Z
Nissan відкликає 450 тис. авто через ризик відмови двигуна VC-Turbo — можуть зупинитись просто на ходу
ITC
2025-07-05T14:04:25Z
Цей вражаючий концепт демонструє, яку модель BMW варто створити наступною
Топ Жир
2025-07-05T12:03:59Z
Водії хапатимуться за голову - уряд планує підвищення штрафів ПДД: які порушення зроблять банкрутом
Знай
2025-07-05T11:51:30Z
Tesla, посунься: новий Xpeng G7 пропонує до 702 км пробігу, адаптивну підвіску та ціну від $27325
ITC
2025-07-05T11:31:36Z
Як з’явився український мультикар – незвичайний транспорт для міста
AutoCentre
2025-07-05T11:16:33Z
Як убезпечити автомобіль від перегріву: догляд за салоном, акумулятором та шинами в спеку
24tv
2025-07-05T11:03:55Z
Land Rover показав дуже чорний Defender Octa
AutoCentre
2025-07-05T07:12:58Z
Більше не спорт для елітарного клубу: як «Формула-1» навчилась робити гроші та підкорила Голлівуд
AIN
2025-07-05T06:42:43Z
Не для краси чи "статусу": чому шкіряні сидіння в авто мають отвори
GlavRed
2025-07-05T03:27:43Z
Вольфсбург викупив Віні
Football.ua
2025-07-05T14:18:31Z
Галатасарай близький до підписання Чалханоглу – Скіра
Football.ua
2025-07-05T14:15:26Z
Буковина розгромила Скалу 1911 у дебютній грі Шищенка
Football.ua
2025-07-05T14:06:58Z
Ван Дейк – про смерть Жоти: Обіцяю, ми завжди будемо поруч із твоєю родиною
Football.ua
2025-07-05T14:00:42Z
Евертон продовжив контракт з Кіном
Football.ua
2025-07-05T14:00:40Z
Динамо – Кішварда: онлайн-трансляція першого матчу чемпіона України на зборах в Австрії
24tv
2025-07-05T13:57:18Z
Ямтремська зазнала поразки на Вімблдоні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T13:54:55Z
За крок від камбеку: Ястремська у боротьбі поступилася іспанці та залишила Вімблдон-2025
24tv
2025-07-05T13:51:15Z
Даяна Ястремська програла в 1/16 фіналу Вімблдона-2025
УкраинФорм
2025-07-05T13:51:11Z
Нова технологія дозволяє збирати питну воду з повітря навіть у найсухіших пустелях
24tv
2025-07-05T14:06:35Z
Тут похований лицар Тевтонського ордену: археологи знайшли середньовічну могилу в Польщі
Фокус
2025-07-05T13:51:47Z
Hertz звинувачує клієнтів у пошкодженнях через штучний інтелект, виставляючи рахунки за мінімальні дефекти
Топ Жир
2025-07-05T13:48:39Z
Марсохід Curiosity випадково зробив унікальне відкриття: ним стали загадкові кристали
Фокус
2025-07-05T13:27:25Z
Найрідкісніша подія Всесвіту: вчені випадково спостерігали практично неможливе явище
Фокус
2025-07-05T13:06:57Z
Meta створює ШІ-друзів — не дадуть сумувати, пам’ятають деталі й самі почнуть розмову
ITC
2025-07-05T13:03:07Z
Microsoft скорочує співробітників заради штучного інтелекту
InternetUA
2025-07-05T13:01:29Z
Що готує Apple у 2025: всі головні премʼєри в одному матеріалі
InternetUA
2025-07-05T12:31:21Z
Процвітала задовго до Імперії інків: які секрети цивілізації Тіванако розкрили вчені
Фокус
2025-07-05T12:30:07Z