MY.UAНовини
Світ смартфонів після Apple iPhone: Samsung, Panasonic, Sony Ericsson, Palm та HP
Світ смартфонів після Apple iPhone: Samsung, Panasonic, Sony Ericsson, Palm та HP

Світ смартфонів після Apple iPhone: Samsung, Panasonic, Sony Ericsson, Palm та HP

Нарешті ми завершуємо епохальну історію про те, як Apple iPhone змінив світ раз і назавжди. У другій частині підбиваємо підсумки, провівши детальний аналіз найкращих мобільних технологій XX століття. Також розглянемо історію ще декількох великих брендів, які заклали міцний фундамент в сучасний технологічний прогрес та розвиток цілої цивілізації. Хтось вижив і адаптувався, а хтось став історією через небажання бачити очевидні тенденції на ринку.

Зміст

  • 1 Samsung
  • 2 Sony Ericsson
  • 3 Panasonic
  • 4 Palm та HP
  • 5 Висновки

Samsung

2008 Samsung i780

Варто похвалити інженерів і маркетологів Samsung, адже вони зробили безпрограшний варіант, погнавшись за всіма зайцями одночасно. Компанія випускала пріоритетно сенсорні телефони вже через два роки після релізу iPhone, причому сунула на всіх напрямках.

2008 Samsung i8510 INNOV8

Samsung робив доступні телефони на Java з пропрієтарними прошивками, а також смартфони на Windows Mobile, Symbian, Bada, Windows Phone та Android. Власна розробка Bada мала гарний потенціал і була резервом на випадок провалу OS від Google, але потім її розробку прикрили.

2008 Samsung M8800 Pixon

Так само довго не трималася система Windows Phone. Samsung випустив лише декілька моделей, сконцентрувавши увагу на Android. Це було правильним рішенням, але зваженим, після кількох років аналізу ринку і конкурентів.

2009 Samsung I7500 Galaxy

Windows Mobile та Symbian допомогли компанії набратися досвіду і триматися на плаву в перші роки після релізу iPhone, коли багатьом користувачам все ще були потрібні класичні смартфони, часто кнопкові чи з QWERTY клавіатурами.

Звісно, кнопкові Windows Mobile моделі i200, i600, i780, B7350 не мали шансів переманити покупців iPhone, зате зайняли свою нішу. Так само були круті Symbian смартфони, прямі конкуренти Nokia N-Series. Одним з останніх таких став i7110 з AMOLED екраном 2.6 дюймів та начинням класу «повний фарш».

Завдяки надзвичайно широкому (ні в кого не було такого вибору) модельному ряду телефони Samsung продавалися добре, а аналітики збирали інформацію та вирішували куди спрямувати ресурси компанії. Не дивно, що Samsung почав тиснути на сенсорні телефони все більше, в тому числі займаючи бюджетний сегмент.

2010 Samsung S8500 Wave

Незручні, з поганим сенсором, повільні, не оптимізовані, але дешеві Samsung Star, Monte, Corby стали хітами продажу серед тих, хто не міг собі дозволити Apple iPhone за 1000$. З того часу в корейській компанії зрозуміли, що кнопкові телефони лише для пенсіонерів, які цікавляться виключно дзвінками.

З появою Android компанія не спішила робити всі ставки на цю систему, одночасно випускаючи топовий Symbian 9.4 флагман i8910, надпотужний i8000 з Windows Mobile 6.5, власну розробку S8500 Wave на Bada OS, круті камерафони (без OS) серії Pixon, а згодом перші моделі на Android.

Завдяки розкішним AMOLED екранам Samsung заробив собі славу, а величезні ресурси компанії дозволили працювати в багатьох напрямках одночасно. Samsung не лише збирає техніку, а й виготовляє екрани, акумулятори, пам’ять, процесори та багато іншого.

Саме завдяки власному виробництву компанія й досі тримається на плаву не зважаючи на шалений демпінг цін конкурентів. Хоч Samsung починаючи з 2010 року випускає топові Android флагмани (найпопулярніші у світі), компанія так і не змогла забрати звання найкращого телефону в Apple iPhone, причому технологічний розрив лише збільшується останні кілька років.

2012 Samsung I8530 Galaxy Beam

Якщо перші Samsung Galaxy S1, S2, S3 затикали за пояс iPhone в плані технологій (екрани, камери, швидкодія процесора), то зараз відставання величезне не на користь корейського виробника. Попри це варто віддати належне цьому великому бренду, який тримає лідерство серед Android смартфонів.

2013 Samsung I9502 Galaxy S4

Попри скандали з палаючими акумуляторами, державне субсидіювання конкурентів та могутність Apple, Samsung зберіг честь, актуальність, славу та популярність в сучасному світі, пройшовши через тернистий шлях, поборовши мастодонта Nokia.

2017 Samsung Galaxy S8

Та як буде далі? Очевидно, що Apple створила окремий світ, поза конкуренцією, на який не може вплинути жоден інший виробник, навіть Samsung, але чи зможе корейський красень протистояти тиску брендів з піднебесної? Лише час покаже…

Sony Ericsson

2008 Sony Ericsson W902

Сумна історія Sony Ericsson показує, що краще копіювати лідера, ніж вперто стояти на своїх стандартах, які вже застаріли. Шведсько-японський виробник був таким впевненим в собі, що не хотів змін, як і Nokia. Воно не дивно, адже маючи найкращу Java платформу в історії не було сильної мотивації щось змінювати.

Після 2006 року почався період стагнації для Sony Ericsson: K850 провалився і не дивував після K800, платформа A100 не отримала серйозних змін, Symbian UIQ ніяк не розвивалася, а Windows Mobile смартфонами в компанії ще не пахло.

2008 Sony Ericsson Xperia X1

Перехід до платформи A200 також виявився мінорним, але справжня проблема була в небажанні компанії випускати сенсорні смартфони. Ще довгий час після релізу iPhone на світ вилазили нові кнопкові моделі (K550, W902, W890) з мініатюрними екранами. Вони мали гарні камери, музичний потенціал та запускали будь-які Java ігри.

Здавалося, що ще треба? Проблема в тому, що така концепція мобільного телефона тягнулася ще з 2003 року, а iPhone показав зовсім інший світ. Світ, де не потрібно переписувати вебсторінку для мобільних пристроїв, а контент можна споживати на екрані без кнопок, величезному екрані ще й зі зручним керуванням.

2009 Sony Ericsson W995

Попри японську впертість і шведську наївність компанія Sony Ericsson все ж наважилася на розробку сенсорних смартфонів на базі Windows Mobile. Платформа була вибрана невдало, адже доживала свої останні дні, але перехід  до Android все змінив.

2010 Sony Ericsson Cedar

Поява Sony Ericsson Xperia Play стала справжнім святом серед мобільних геймерів, адже смартфон давав досі небачений на телефонах ігровий досвід, близький до Sony PSP. Інші моделі серії Xperia також непогано продавалися, як дешевша альтернатива iPhone, але так було недовго.

2011 Sony Ericsson Xperia PLAY

Ситуація ідентична до HTC, LG та інших AAA виробників і пояснюється одним словом «Китай». Згодом компанія Sony Ericsson переформатувалася, а нові смартфони почали випускатися під брендом Sony. Навала дешевших та максимально функціональних Android смартфонів відтіснила Sony на внутрішній ринок, де компанія досі існує.

2014 Sony Xperia Z3

Крім цього Sony намагається продавати флагмани Xperia в інших країнах, але продажі такі погані, що про існування такого бренду більшість людей просто не здогадуються. Винити Sony Ericsson можна лише за ігнорування ігрових телефонів/смартфонів довгий час до Xperia Play та після нього. Можливо, напрямок мобільного геймінгу дозволив би закріпитися цим чудовим смартфонам в сучасному світі з надзвичайно високим рівнем конкуренції.

Panasonic

2004 Panasonic X300

Багато відомих брендів ще довгий час працювали в сегменті мобільних технологій, аж до масового засилля китайських виробників з вигідним співвідношенням «ціна/можливості», але деякі закопували себе ще до появи iPhone. Одним з таких був Panasonic, який виготовляв телефони до 2019 року, хоча мав велику прірву з 2005 до 2011 року.

2012 Panasonic Eluga DL1

Поява OS Android зацікавила компанію і після, здавалося б, повного закриття мобільного підрозділу у 2005. Panasonic згодом оживає, випускаючи планшети та смартфони, але продажі себе не виправдали, а спроба створити «свій айфон» провалилася.

2016 Panasonic Eluga I3

Panasonic боровся за місце під сонцем лише з іншими Android смартфонами, причому бюджетними. Відсутність потужного флагмана та не найкраще співвідношення ціна/можливості не дали шансів японському гіганту вижити проти китайських виробників.

2019 Panasonic Eluga I7

Не сказати, що смартфони Panasonic були поганими, але й нічим не запам’яталися серед тисяч моделей інших виробників. Цікаво, що до Apple iPhone вони дивували світ унікальними формами, пропонували топові Symbian смартфони та були одними з найбажаніших в Японії довгий час.

Palm та HP

2008 Palm Treo Pro

На останок залишили компанію Palm не просто так, адже саме вони показали правильну взаємодію людини зі смартфоном, тобто з допомогою жестів. Це сталося з релізом інноваційного Palm Pre, але до нього дійдемо дотримуючись черги.

Після шедеврів Treo 650 в компанії почався застій, нічого нового не виходило, а Treo 750 був мінорним оновленням попередників. На фоні конкурентів він виглядав блідо через застарілу, хоча дуже функціональну, операційну систему.

2008 Palm Centro

У 2008 році виробник переходить на Windows Mobile. Під брендом Palm з’явилися такі смартфони, як Treo Pro 850 (зроблений HTC) і Treo 500v для оператора Vodafone. Смартфон Centro на власній системі лише заганяв в ностальгію, але нічого не міг запропонувати проти iOS, потрібно було щось принципово нове.

2009 Palm Pre

Інженери серйозно сприйняли виклик і випустили, найкращий, без перебільшення, смартфон в плані взаємодії людини на сенсорному екрані. У 2009 році було чимало моделей з якісними сенсорними панелями, але всі вони використовували натиски, а не жести.

Palm Pre став феноменом мобільної індустрії, заклав фундамент сучасного графічного інтерфейсу та методів керування в смартфонах, які ми використовуємо й досі. Операційна система webOS розірвала шаблони і виглядала на фоні Android як гість з майбутнього.

Розкішний, якісно намальований UI та взаємодія виключно жестами – 15 років тому це було справжнім чудом і принципово новим досвідом використання. Оскільки сенсорні екрани тоді були відносно невеликими, Palm Pre мав ще й механічну клавіатуру. Це робило його абсолютним переможцем на фоні флагманів Apple.

2009 Palm Pixi

Керувати пристроєм було зручно, Легко, одним помахом руки згортаємо робочий стіл і бачимо всі запущені програми у вигляді карток. Саме з webOS цю ідею вкрали Blackberry, а потім Windows Phone, Android, iOS. Сумно, але не завжди піонери виходять переможцями у технологічній війні.

Ось який примітивний вигляд мав тодішній Android.

Palm згодом випустила моделі Pixi, Pre Plus, Pixi Plus, Pre 2, а пізніше під брендом HP Pre 3 та Veer. Вони були логічним продовженням інноваційного Pre, пропонували кращі технічні характеристики, оновлену операційну систему, але не зуміли витіснити безплатний Android з великою кількістю безкоштовних програм, а iOS тим більше.

2009 Palm Pre Plus

Люди тоді ще не могли повною мірою оцінити всі переваги Palm webOS, а відсутність належної підтримки з боку розробників софту ще більше закопувало цю унікальну розробку.

2011 HP Pre 3

Попри економічний провал компанія Palm зробила неоціненно великий вклад в розвиток технологій. Якби не webOS, сучасні iOS та Android навряд чи мали б такий зручний для використання вигляд, не кажучи про керування жестами. На момент релізу цієї ОС Android 1.5 мав інтерфейс, наче зроблений на коліні школярем в Paint за одну годину.

2011 HP Veer 4G

Palm Pre показав, що іноді на світ може з’явитися неймовірний, унікальний технологічний артефакт, який примітивне суспільство не здатне осягнути на той момент. Проходить час і любителі мобільних технологій все більше розуміють значущість Palm Pre для всієї індустрії та яким проривним він насправді був у 2009 році.

Висновки

Найважливіше те, що після iPhone виробники або йшли слідами Apple, маючи шанс відкусити свій шмат пирога, або помирали через 2-3 роки після релізу першого iPhone 2G. Для декого поява iPhone навпаки стала рушієм, поштовхом до успіху, але цього мало, адже крім вдалого старту потрібно ще дійти до фінішу.

Саме тому зі списку перелічених виробників на плаву залишилися далеко не всі. Деякі швидко потонули через свою самовпевненість, деякі пізно взялися за реалізацію правильних ідей, а інші все зробили правильно, хоча не витримали тиску конкурентів.

В будь-якому випадку всі ці смартфони зробили значний вклад в розвиток суспільства, разом з Apple iPhone, який буквально перевернув з ніг на голову не лише мобільні технології, а й увесь світ. Важко уявити, якою була б наша цивілізація без соціальних мереж і залежних від смартфонів людей, які проводять по 8-12 годин перед екраном.

Можливо, світ був би кращим, люди більше спілкувалися б наживо, менше переглядали відео (95% трафіку порно сайтів зі смартфонів), розмовляли б телефоном, а не кидали смайлики, а діти не мали б проблем з концентрацією уваги через короткі вертикальні відео. На жаль, ми цього ніколи не дізнаємось…

*Зображення телефонів взяті з Gsmarena.

Сподобалася стаття? Тоді обов’язково перегляньте серію матеріалів про телефони і смартфони до Apple iPhone. Об’єм величезний, тому розбили на декілька випусків, починаючи з 2000 року.

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2000-2001 років

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2002-2003 років

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2004 року

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2005 року (Частина 1)

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2005 року (Частина 2)

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2006 року

Світ смартфонів після Apple iPhone: HTC, Motorola, LG, Nokia, Blackberry та інші (Частина 1)

Теги за темою
Samsung
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Стан повітря у столиці на ранок 22 листопада: моніторинг від КМДА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T07:09:39Z
ISTAR у бою: більше знищених рашистів за менші гроші
Украина Криминальная
2024-11-22T07:06:14Z
Кримський політв'язень, журналіст Амет Сулейманов поскаржився на постійні болі в серці
Детектор М
2024-11-22T07:00:08Z
На фронті минулої доби відбулося 190 боєзіткнень
УкраинФорм
2024-11-22T06:46:31Z
Російські війська минулої доби вбили одного жителя Донеччини та ще сімох поранили
УкраинФорм
2024-11-22T06:43:59Z
Таємна стратегія окупантів: експерт розповів про підготовку нового удару по Україні
Политека
2024-11-22T06:42:25Z
Мешканець одного із сіл Курщини розповів про мародерство ЗС РФ, яке заперечувала і російська влада, і пропагандисти
Украина Криминальная
2024-11-22T06:30:32Z
Агентка ФСБ, яка шпигувала у Запоріжжі вдаючи волонтерку, отримала 15 років в'язниці
УкраинФорм
2024-11-22T06:27:39Z
Похолодання в Україні: чи вдарять сильні морози вже незабаром
24tv
2024-11-22T06:06:47Z
Для ранкової атаки на Суми ворог використав споряджені шрапнеллю дрони
УкраинФорм
2024-11-22T07:15:19Z
До Києва прибув глава МЗС Чехії
Европейская правда
2024-11-22T07:14:56Z
Дипломатія чи зброя: експерт розповів, що з більшою ймовірністю закінчить російсько-українську війну
Политека
2024-11-22T07:13:24Z
Як глава Пентагону повідомив Умєрову про зміни у використанні зброї США
24tv
2024-11-22T07:12:36Z
У Румунії почалося закордонне голосування на президентських виборах
Европейская правда
2024-11-22T07:10:29Z
Кім Чен Ин звинуватив США в нагнітанні напруженості та попередив про ризик ядерної війни
ZN UA
2024-11-22T07:09:52Z
Росія з березня поставила КНДР понад мільйон барелів нафти в обмін на військову допомогу – BBC
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T07:06:52Z
Україні не потрібна ядерка, вона вже здатна завдати по РФ удару, рівному двом Хіросімам – Загородній
GlavRed
2024-11-22T07:06:52Z
Байден обурився ордером МКС на арешт Нетаньягу та Галланта
ZN UA
2024-11-22T07:06:16Z
Відомий український співак розкрив правду про свою сексуальну орієнтацію: "Йдеш за емоціями"
TSN
2024-11-22T07:09:11Z
"Ці питання вирішував чоловік": колишня дружина Остапчука заговорила про новий шлюб
GlavRed
2024-11-22T06:06:59Z
Чому зникла співачка Лавіка, яка ініціювала розлучення з Володимиром Борисенком
24tv
2024-11-22T05:03:02Z
Відома топ-модель зізналася у важкій залежності
GlavRed
2024-11-22T00:27:42Z
У Відні пройшли спеціальні покази фільму «Буча»
УкраинФорм
2024-11-21T23:06:22Z
Олена Зеленська відкрила у музеях Ватикану 8 україномовних аудіогідів
Детектор М
2024-11-21T22:36:00Z
Злата Огнєвіч у рожевому: як пройшла зіркова прем'єра "Wicked: Чародійка" в Києві
Фокус
2024-11-21T22:00:48Z
Наталію Могилевську діти довели до сліз - що сталося
GlavRed
2024-11-21T21:27:35Z
"Він чекав на мене і я повернулася": Віра Брежнєва зробила публічне зізнання - деталі
GlavRed
2024-11-21T21:27:30Z
Як почистити навушники від сірки: прості і дієві поради
GlavRed
2024-11-22T07:06:53Z
Як позбутися другого підборіддя: що насправді допомагає
24tv
2024-11-22T06:06:55Z
Як встановлюватимуть інвалідність після ліквідації МСЕК? Пояснення МОЗ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T05:15:37Z
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя
Знай
2024-11-22T04:06:11Z
У Львові провели пересадку кісткового мозку військовому: донором став його брат
ГЛАВКОМ NET
2024-11-21T22:51:43Z
Запах Нового року: 5 причин щодня їсти мандарини цієї зими
Фокус
2024-11-21T21:57:22Z
Максимум користі: 10 добавок, які допоможуть посилити лікувальні властивості чаю
Фокус
2024-11-21T20:57:17Z
Як освіжити одяг без прання: 5 легких способів “на швидку руку”
24tv
2024-11-21T20:09:22Z
Чи перевищує користь ризики: наскільки небезпечний та ефективний анальгін
24tv
2024-11-21T20:03:23Z
Росіяни та білоруси зможуть брати участь у командних змаганнях у водних видах спорту
24tv
2024-11-22T07:15:33Z
Російські біатлоністи скаржаться на нестачу патронів через санкції
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T07:00:45Z
Беллінгем визнаний найкращим гравцем Ла Ліги у сезоні-2023/24 за версією AFE
Football.ua
2024-11-22T06:46:55Z
Представник України судитиме матчі елітного раунду Ліги чемпіонів з футзалу
Football.ua
2024-11-22T06:24:51Z
Карпати — Колос. Напередодні
Football.ua
2024-11-22T06:00:47Z
Хакімі продовжив контракт з ПСЖ – Гокінс
Football.ua
2024-11-22T05:42:12Z
Вже погрожували: волейболісти пояснили, чому не повернулися до України з ЄС
Фокус
2024-11-22T05:30:54Z
Збірна України сьогодні отримає суперників у плей-офф Ліги націй УЄФА
УкраинФорм
2024-11-22T05:30:06Z
Президент Манчестер Сіті: Як і кожен уболівальник, я радий, що шлях Гвардіоли у клубі продовжиться
Football.ua
2024-11-22T05:28:39Z
Висока зарплата, але мало охочих: 5 вакансій, які найважче закрити в Україні
24tv
2024-11-22T07:12:16Z
У Лондоні зустрілися найнижча та найвища жінки у світі
24tv
2024-11-22T07:12:03Z
Валерій Залужний в футболці кольору бургунді подякував українським військовим
Фокус
2024-11-22T07:06:24Z
Пам’яті молодшого сержанта Бориса Атуліна
УкраинФорм
2024-11-22T07:00:29Z
Як працює відправка повісток поштою: важливі деталі для військовозобов'язаних
24tv
2024-11-22T07:00:23Z
Повернувся боронити Україну із Франції. Згадаймо Тараса Угеру
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T07:00:22Z
"Нашу роботу за нас ніхто не зробить": Банік дав пораду тим, хто вагається йти в армію чи ні
24tv
2024-11-22T06:45:19Z
Розкриті технічні характеристики китайської бойової установки, що стріляє 16 ракетами одночасно
InternetUA
2024-11-22T06:22:11Z
У дитсадку поцупили 18 пар взуття малечі: усі були шоковані, хто виявився крадієм – фото
TSN
2024-11-22T06:21:26Z
Гранти, компенсації та індустріальні парки: як держава підтримає бізнес у 2025 році
Agravery
2024-11-22T07:13:47Z
«Вухастик» та iFresh - власні бренди AFINA Group - визнані переможцями премії «Вибір року-2024»
TSN
2024-11-22T07:09:29Z
Нафта продовжує дорожчати
УкраинФорм
2024-11-22T07:09:06Z
Курс долара продовжує тиснути на росіян: скільки коштує американська валюта
24tv
2024-11-22T07:06:32Z
В Україні подорожчав цукор
AgroNews
2024-11-22T07:06:12Z
БЕБ блокує відправлення вагонів із зерном до Румунії
AgroPortal
2024-11-22T07:00:33Z
Сервіс та запчастини: Volvo оголосило про великі знижки для українців
ЗаРулем
2024-11-22T06:42:30Z
Менше роботи та грошей: компанія Bosch ошелешила працівників
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T06:39:00Z
Укрзалізниця запустить нові маршрути до Європи: графік та ціни
Хвиля
2024-11-22T06:36:41Z
"Шахеди", якими били по Сумах були споряджені шрапнеллю, – Артюх
24tv
2024-11-22T07:06:35Z
У Гнівані затримали раніше судимого зловмисника, який побив до смерті знайомого
Украина Криминальная
2024-11-22T06:42:53Z
Дорогі авто, елітні будинки та інше: у ексслужбовця СБУ виявили незаконні активи на десятки мільйонів
Политека
2024-11-22T06:27:18Z
На хабарі викрито офіцерку Закарпатського ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T06:24:37Z
На Чернігівщині викрили двох агенток ГРУ, які коригували ракетні удари по Україні
УкраинФорм
2024-11-22T06:21:56Z
В Китаї вимагають взяти під варту жінку, яка підготувалась до пожежі
Фокус
2024-11-22T06:06:29Z
У Сумах внаслідок російської атаки є загибла
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T05:48:27Z
Батько трьох дітей відмовився від мобілізації: суд виніс вирок
Политека
2024-11-22T05:30:00Z
Удар по житловому мікрорайону у Сумах: попередньо - двоє загиблих, 10 поранених
УкраинФорм
2024-11-22T05:12:28Z
3 знаки зодіаку, яким пощастить у коханні до кінця осені
24tv
2024-11-22T07:06:34Z
На свята стане у пригоді: як зробити досконалим навіть найтвердіший шматок сала
24tv
2024-11-22T06:36:07Z
В Ісландії лава від виверження заповзла на паркінг для відвідувачів Блакитної лагуни
Европейская правда
2024-11-22T06:06:35Z
Паризький сніданок можна зробити і в Україні: рецепт тостів з яблуками, краще ніж у французьких пекарнях
Знай
2024-11-22T05:51:11Z
Хто для вас може стати найкращим другом: ось що каже астрологія про сумісність знаків Зодіаку
24tv
2024-11-22T05:03:01Z
Швидко, дієтично та неймовірно смачно: легкий салат з консервованим тунцем
24tv
2024-11-22T05:00:14Z
Гороскоп на завтра 23 листопада: Овнам - день насолоди, Скорпіонам - фінансовий успіх
GlavRed
2024-11-22T04:27:13Z
Що таке "відлога": мало хто зможе пояснити значення слова
GlavRed
2024-11-22T04:27:09Z
Зимові щасливчики: хто зі знаків Зодіаку зустріне Новий рік у гармонії
GlavRed
2024-11-22T04:27:08Z
Нова негорюча батарея забезпечує в 10 разів більшу щільність енергії: що відомо
InternetUA
2024-11-22T07:10:35Z
Чому повна розрядка-зарядка смартфонів шкідлива
InternetUA
2024-11-22T06:43:07Z
Вчені заявляють, що «у нас є інструменти» для боротьби зі зміною клімату
Portaltele
2024-11-22T06:30:58Z
Вчені зробили перше детальне зображення зорі з іншої галактики
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T05:33:29Z
Apple працює над «LLM Siri»
Portaltele
2024-11-22T05:31:39Z
Новий код, старі проблеми: Київстар пояснив, чому месенджери "глючать" на номерах 077
Знай
2024-11-22T05:21:08Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 листопада: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T05:15:07Z
Samsung створює унікальну версію розкладачки Galaxy Z Flip 7 FE
InternetUA
2024-11-22T05:03:45Z
Марсохід Zhurong знайшов берег океану на Червоній планеті
Portaltele
2024-11-22T04:30:10Z
Hyundai Ioniq 9: просторий трирядний кросовер з автономністю до 539 км та зарядкою за 24 хвилини
ITC
2024-11-22T07:10:30Z
Понад 30 років досвіду: секрет успіху автохолдингу ALMAZ GROUP
AutoGeek
2024-11-22T07:00:21Z
Спорткар для родини: представлено потужний електрокросовер Kia
Фокус
2024-11-21T18:51:10Z
Honda планує подвоїти запас ходу своїх електрокарів до 2030 року
AutoCentre
2024-11-21T17:01:03Z
Суперника KIA Sportage від Mitsubishi показали на фото
AutoCentre
2024-11-21T16:16:57Z
Підготовлений до перегонів 280-сильний Skoda Citigo виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-21T15:15:37Z
Запас ходу — 625 км: опубліковано зображення недорогого електрокросовера Mitsubishi
Фокус
2024-11-21T14:31:04Z
Безпеку ваговозів вперше оцінили за програмою Euro NCAP
AutoCentre
2024-11-21T14:10:55Z
Направлений малюнок протектора: чому це добре
AutoCentre
2024-11-21T13:34:59Z