MY.UAНовини
Світ смартфонів після Apple iPhone: Samsung, Panasonic, Sony Ericsson, Palm та HP
Світ смартфонів після Apple iPhone: Samsung, Panasonic, Sony Ericsson, Palm та HP

Світ смартфонів після Apple iPhone: Samsung, Panasonic, Sony Ericsson, Palm та HP

Нарешті ми завершуємо епохальну історію про те, як Apple iPhone змінив світ раз і назавжди. У другій частині підбиваємо підсумки, провівши детальний аналіз найкращих мобільних технологій XX століття. Також розглянемо історію ще декількох великих брендів, які заклали міцний фундамент в сучасний технологічний прогрес та розвиток цілої цивілізації. Хтось вижив і адаптувався, а хтось став історією через небажання бачити очевидні тенденції на ринку.

Зміст

  • 1 Samsung
  • 2 Sony Ericsson
  • 3 Panasonic
  • 4 Palm та HP
  • 5 Висновки

Samsung

2008 Samsung i780

Варто похвалити інженерів і маркетологів Samsung, адже вони зробили безпрограшний варіант, погнавшись за всіма зайцями одночасно. Компанія випускала пріоритетно сенсорні телефони вже через два роки після релізу iPhone, причому сунула на всіх напрямках.

2008 Samsung i8510 INNOV8

Samsung робив доступні телефони на Java з пропрієтарними прошивками, а також смартфони на Windows Mobile, Symbian, Bada, Windows Phone та Android. Власна розробка Bada мала гарний потенціал і була резервом на випадок провалу OS від Google, але потім її розробку прикрили.

2008 Samsung M8800 Pixon

Так само довго не трималася система Windows Phone. Samsung випустив лише декілька моделей, сконцентрувавши увагу на Android. Це було правильним рішенням, але зваженим, після кількох років аналізу ринку і конкурентів.

2009 Samsung I7500 Galaxy

Windows Mobile та Symbian допомогли компанії набратися досвіду і триматися на плаву в перші роки після релізу iPhone, коли багатьом користувачам все ще були потрібні класичні смартфони, часто кнопкові чи з QWERTY клавіатурами.

Звісно, кнопкові Windows Mobile моделі i200, i600, i780, B7350 не мали шансів переманити покупців iPhone, зате зайняли свою нішу. Так само були круті Symbian смартфони, прямі конкуренти Nokia N-Series. Одним з останніх таких став i7110 з AMOLED екраном 2.6 дюймів та начинням класу «повний фарш».

Завдяки надзвичайно широкому (ні в кого не було такого вибору) модельному ряду телефони Samsung продавалися добре, а аналітики збирали інформацію та вирішували куди спрямувати ресурси компанії. Не дивно, що Samsung почав тиснути на сенсорні телефони все більше, в тому числі займаючи бюджетний сегмент.

2010 Samsung S8500 Wave

Незручні, з поганим сенсором, повільні, не оптимізовані, але дешеві Samsung Star, Monte, Corby стали хітами продажу серед тих, хто не міг собі дозволити Apple iPhone за 1000$. З того часу в корейській компанії зрозуміли, що кнопкові телефони лише для пенсіонерів, які цікавляться виключно дзвінками.

З появою Android компанія не спішила робити всі ставки на цю систему, одночасно випускаючи топовий Symbian 9.4 флагман i8910, надпотужний i8000 з Windows Mobile 6.5, власну розробку S8500 Wave на Bada OS, круті камерафони (без OS) серії Pixon, а згодом перші моделі на Android.

Завдяки розкішним AMOLED екранам Samsung заробив собі славу, а величезні ресурси компанії дозволили працювати в багатьох напрямках одночасно. Samsung не лише збирає техніку, а й виготовляє екрани, акумулятори, пам’ять, процесори та багато іншого.

Саме завдяки власному виробництву компанія й досі тримається на плаву не зважаючи на шалений демпінг цін конкурентів. Хоч Samsung починаючи з 2010 року випускає топові Android флагмани (найпопулярніші у світі), компанія так і не змогла забрати звання найкращого телефону в Apple iPhone, причому технологічний розрив лише збільшується останні кілька років.

2012 Samsung I8530 Galaxy Beam

Якщо перші Samsung Galaxy S1, S2, S3 затикали за пояс iPhone в плані технологій (екрани, камери, швидкодія процесора), то зараз відставання величезне не на користь корейського виробника. Попри це варто віддати належне цьому великому бренду, який тримає лідерство серед Android смартфонів.

2013 Samsung I9502 Galaxy S4

Попри скандали з палаючими акумуляторами, державне субсидіювання конкурентів та могутність Apple, Samsung зберіг честь, актуальність, славу та популярність в сучасному світі, пройшовши через тернистий шлях, поборовши мастодонта Nokia.

2017 Samsung Galaxy S8

Та як буде далі? Очевидно, що Apple створила окремий світ, поза конкуренцією, на який не може вплинути жоден інший виробник, навіть Samsung, але чи зможе корейський красень протистояти тиску брендів з піднебесної? Лише час покаже…

Sony Ericsson

2008 Sony Ericsson W902

Сумна історія Sony Ericsson показує, що краще копіювати лідера, ніж вперто стояти на своїх стандартах, які вже застаріли. Шведсько-японський виробник був таким впевненим в собі, що не хотів змін, як і Nokia. Воно не дивно, адже маючи найкращу Java платформу в історії не було сильної мотивації щось змінювати.

Після 2006 року почався період стагнації для Sony Ericsson: K850 провалився і не дивував після K800, платформа A100 не отримала серйозних змін, Symbian UIQ ніяк не розвивалася, а Windows Mobile смартфонами в компанії ще не пахло.

2008 Sony Ericsson Xperia X1

Перехід до платформи A200 також виявився мінорним, але справжня проблема була в небажанні компанії випускати сенсорні смартфони. Ще довгий час після релізу iPhone на світ вилазили нові кнопкові моделі (K550, W902, W890) з мініатюрними екранами. Вони мали гарні камери, музичний потенціал та запускали будь-які Java ігри.

Здавалося, що ще треба? Проблема в тому, що така концепція мобільного телефона тягнулася ще з 2003 року, а iPhone показав зовсім інший світ. Світ, де не потрібно переписувати вебсторінку для мобільних пристроїв, а контент можна споживати на екрані без кнопок, величезному екрані ще й зі зручним керуванням.

2009 Sony Ericsson W995

Попри японську впертість і шведську наївність компанія Sony Ericsson все ж наважилася на розробку сенсорних смартфонів на базі Windows Mobile. Платформа була вибрана невдало, адже доживала свої останні дні, але перехід  до Android все змінив.

2010 Sony Ericsson Cedar

Поява Sony Ericsson Xperia Play стала справжнім святом серед мобільних геймерів, адже смартфон давав досі небачений на телефонах ігровий досвід, близький до Sony PSP. Інші моделі серії Xperia також непогано продавалися, як дешевша альтернатива iPhone, але так було недовго.

2011 Sony Ericsson Xperia PLAY

Ситуація ідентична до HTC, LG та інших AAA виробників і пояснюється одним словом «Китай». Згодом компанія Sony Ericsson переформатувалася, а нові смартфони почали випускатися під брендом Sony. Навала дешевших та максимально функціональних Android смартфонів відтіснила Sony на внутрішній ринок, де компанія досі існує.

2014 Sony Xperia Z3

Крім цього Sony намагається продавати флагмани Xperia в інших країнах, але продажі такі погані, що про існування такого бренду більшість людей просто не здогадуються. Винити Sony Ericsson можна лише за ігнорування ігрових телефонів/смартфонів довгий час до Xperia Play та після нього. Можливо, напрямок мобільного геймінгу дозволив би закріпитися цим чудовим смартфонам в сучасному світі з надзвичайно високим рівнем конкуренції.

Panasonic

2004 Panasonic X300

Багато відомих брендів ще довгий час працювали в сегменті мобільних технологій, аж до масового засилля китайських виробників з вигідним співвідношенням «ціна/можливості», але деякі закопували себе ще до появи iPhone. Одним з таких був Panasonic, який виготовляв телефони до 2019 року, хоча мав велику прірву з 2005 до 2011 року.

2012 Panasonic Eluga DL1

Поява OS Android зацікавила компанію і після, здавалося б, повного закриття мобільного підрозділу у 2005. Panasonic згодом оживає, випускаючи планшети та смартфони, але продажі себе не виправдали, а спроба створити «свій айфон» провалилася.

2016 Panasonic Eluga I3

Panasonic боровся за місце під сонцем лише з іншими Android смартфонами, причому бюджетними. Відсутність потужного флагмана та не найкраще співвідношення ціна/можливості не дали шансів японському гіганту вижити проти китайських виробників.

2019 Panasonic Eluga I7

Не сказати, що смартфони Panasonic були поганими, але й нічим не запам’яталися серед тисяч моделей інших виробників. Цікаво, що до Apple iPhone вони дивували світ унікальними формами, пропонували топові Symbian смартфони та були одними з найбажаніших в Японії довгий час.

Palm та HP

2008 Palm Treo Pro

На останок залишили компанію Palm не просто так, адже саме вони показали правильну взаємодію людини зі смартфоном, тобто з допомогою жестів. Це сталося з релізом інноваційного Palm Pre, але до нього дійдемо дотримуючись черги.

Після шедеврів Treo 650 в компанії почався застій, нічого нового не виходило, а Treo 750 був мінорним оновленням попередників. На фоні конкурентів він виглядав блідо через застарілу, хоча дуже функціональну, операційну систему.

2008 Palm Centro

У 2008 році виробник переходить на Windows Mobile. Під брендом Palm з’явилися такі смартфони, як Treo Pro 850 (зроблений HTC) і Treo 500v для оператора Vodafone. Смартфон Centro на власній системі лише заганяв в ностальгію, але нічого не міг запропонувати проти iOS, потрібно було щось принципово нове.

2009 Palm Pre

Інженери серйозно сприйняли виклик і випустили, найкращий, без перебільшення, смартфон в плані взаємодії людини на сенсорному екрані. У 2009 році було чимало моделей з якісними сенсорними панелями, але всі вони використовували натиски, а не жести.

Palm Pre став феноменом мобільної індустрії, заклав фундамент сучасного графічного інтерфейсу та методів керування в смартфонах, які ми використовуємо й досі. Операційна система webOS розірвала шаблони і виглядала на фоні Android як гість з майбутнього.

Розкішний, якісно намальований UI та взаємодія виключно жестами – 15 років тому це було справжнім чудом і принципово новим досвідом використання. Оскільки сенсорні екрани тоді були відносно невеликими, Palm Pre мав ще й механічну клавіатуру. Це робило його абсолютним переможцем на фоні флагманів Apple.

2009 Palm Pixi

Керувати пристроєм було зручно, Легко, одним помахом руки згортаємо робочий стіл і бачимо всі запущені програми у вигляді карток. Саме з webOS цю ідею вкрали Blackberry, а потім Windows Phone, Android, iOS. Сумно, але не завжди піонери виходять переможцями у технологічній війні.

Ось який примітивний вигляд мав тодішній Android.

Palm згодом випустила моделі Pixi, Pre Plus, Pixi Plus, Pre 2, а пізніше під брендом HP Pre 3 та Veer. Вони були логічним продовженням інноваційного Pre, пропонували кращі технічні характеристики, оновлену операційну систему, але не зуміли витіснити безплатний Android з великою кількістю безкоштовних програм, а iOS тим більше.

2009 Palm Pre Plus

Люди тоді ще не могли повною мірою оцінити всі переваги Palm webOS, а відсутність належної підтримки з боку розробників софту ще більше закопувало цю унікальну розробку.

2011 HP Pre 3

Попри економічний провал компанія Palm зробила неоціненно великий вклад в розвиток технологій. Якби не webOS, сучасні iOS та Android навряд чи мали б такий зручний для використання вигляд, не кажучи про керування жестами. На момент релізу цієї ОС Android 1.5 мав інтерфейс, наче зроблений на коліні школярем в Paint за одну годину.

2011 HP Veer 4G

Palm Pre показав, що іноді на світ може з’явитися неймовірний, унікальний технологічний артефакт, який примітивне суспільство не здатне осягнути на той момент. Проходить час і любителі мобільних технологій все більше розуміють значущість Palm Pre для всієї індустрії та яким проривним він насправді був у 2009 році.

Висновки

Найважливіше те, що після iPhone виробники або йшли слідами Apple, маючи шанс відкусити свій шмат пирога, або помирали через 2-3 роки після релізу першого iPhone 2G. Для декого поява iPhone навпаки стала рушієм, поштовхом до успіху, але цього мало, адже крім вдалого старту потрібно ще дійти до фінішу.

Саме тому зі списку перелічених виробників на плаву залишилися далеко не всі. Деякі швидко потонули через свою самовпевненість, деякі пізно взялися за реалізацію правильних ідей, а інші все зробили правильно, хоча не витримали тиску конкурентів.

В будь-якому випадку всі ці смартфони зробили значний вклад в розвиток суспільства, разом з Apple iPhone, який буквально перевернув з ніг на голову не лише мобільні технології, а й увесь світ. Важко уявити, якою була б наша цивілізація без соціальних мереж і залежних від смартфонів людей, які проводять по 8-12 годин перед екраном.

Можливо, світ був би кращим, люди більше спілкувалися б наживо, менше переглядали відео (95% трафіку порно сайтів зі смартфонів), розмовляли б телефоном, а не кидали смайлики, а діти не мали б проблем з концентрацією уваги через короткі вертикальні відео. На жаль, ми цього ніколи не дізнаємось…

*Зображення телефонів взяті з Gsmarena.

Сподобалася стаття? Тоді обов’язково перегляньте серію матеріалів про телефони і смартфони до Apple iPhone. Об’єм величезний, тому розбили на декілька випусків, починаючи з 2000 року.

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2000-2001 років

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2002-2003 років

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2004 року

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2005 року (Частина 1)

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2005 року (Частина 2)

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2006 року

Світ смартфонів після Apple iPhone: HTC, Motorola, LG, Nokia, Blackberry та інші (Частина 1)

Теги за темою
Samsung
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
5 вещей, которые нельзя делать родителям учеников: советы учительницы
Знай
2025-07-27T09:51:23Z
Любовь за деньги не купишь, но они делают людей более открытыми к ней: что выяснили ученые
Фокус
2025-07-27T09:36:36Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Справится даже новичок: такие оладьи с ягодами точно понравятся близким
Telegraf
2025-07-27T09:18:04Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Заметно похудевший Юрий Ткач восхитил романтикой с женой и показал подросшую дочь
TSN
2025-07-27T09:06:17Z
Она "разрывала" все чарты в 2018-м: какая украинская песня собрала 480 миллионов просмотров на YouTube
Telegraf
2025-07-27T05:06:44Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
Срочное предупреждение ВОЗ по болезни чикунгунья: какая угроза нависла над человечеством
Comments UA
2025-07-27T09:12:56Z
Почему петрушка должна быть в рационе каждого: девять причин
Gazeta UA
2025-07-27T05:45:58Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
Нейтральная Австрия рассмотрит вступление в НАТО из-за России
Корреспондент
2025-07-27T09:42:37Z
Белый дом запретил использование полиграфа в Пентагоне после жалобы советника министра обороны
Апостроф
2025-07-27T09:24:47Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
РПЦ пожаловалась Ватикану на Украину
Корреспондент
2025-07-27T09:42:15Z
Бонусы вступительной кампании: некоторым абитуриентам добавят баллы автоматом – кто получит фору
Знай
2025-07-27T09:12:36Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В супермаркете мужчина с ножом напал на людей, ранены более 10 человек
TSN
2025-07-27T09:21:19Z
Россияне ударили по дому в Степногорске: двое погибших
Апостроф
2025-07-27T08:57:19Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Теперь даже кусты опасны: ВСУ запускают «букеты» для оккупантов. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-27T09:39:34Z
Войска РФ попали в дом в Запорожской области: два человека погибли
ZN UA
2025-07-27T08:58:21Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Усик заявил, что хотел бы изменить гимн Украины: какая причина
Comments UA
2025-07-27T09:57:38Z
"Динамо" – "Хамрун Спартанс": прогноз букмекеров, где и когда смотреть ответный матч квалификации Лиги чемпионов
ZN UA
2025-07-27T09:48:21Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Ноттингем заблокировал трансфер своего футболиста в Тоттенхэм
Корреспондент
2025-07-27T09:24:01Z
Два рекорда за год: юная львовянка установила новое достижение на Говерле
Фокус
2025-07-27T09:13:54Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
В Украине масштабируют производство собственной взрывчатки
Лига
2025-07-27T10:00:10Z
Курс валют в Украине 27 июля 2025 года: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-07-27T09:12:09Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Вот это кабель-менеджмент: как выглядит "начинка" суперкомпьютера для обучения ИИ
Фокус
2025-07-27T10:00:57Z
PlayStation анонсировала Titanic Escape Simulator – исторически точный симулятор выживания на "Титанике"
Знай
2025-07-27T07:51:17Z
Китайское кунг-фу и мрачный мир: Более 20 минут геймплея Phantom Blade Zero с S-PARTY 2025
GameMag
2025-07-27T07:01:30Z
Square Enix утратила оригинальный исходный код Final Fantasy Tactics — в The Ivalice Chronicles игра воссоздана в новом виде
GameMag
2025-07-27T06:07:27Z
Circana: Для успеха разработчикам нужно выпускать игры везде, геймеры не бросают любимые платформы ради чужих эксклюзивов
GameMag
2025-07-27T05:04:32Z
Выпустят сразу несколько моделей: Apple запускает глобальное обновление линейки iPhone
Знай
2025-07-27T04:51:44Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z