Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на фейсбук-сторінці посольства України в Литви.
«Кремлівський режим продовжує злочинну практику примусового переміщення українських дітей. Ми знаємо поіменно майже 20 тисяч дітей. І це лише частина більшої кількості. Їх складно точно підрахувати через те, що Росія не надає інформацію… Реально могли бути депортовані сотні тисяч дітей», – підкреслив під час виступу Посол України у Литві Петро Бешта.
На мітингу підкреслювалося, що Україна робить все можливе для повернення кожної української дитини та повернення вкраденого дитинства в українських дітей.
У своєму виступі посол США у Литві Кара Макдональд наголосила, що основний обов'язок міжнародної спільноти, «робити все, що в наших силах, щоб захистити дітей під час війни, це сама суть нашої людськості». Саме через це вкрай важливо, щоб «світ продовжував підтримувати Україну і продовжував протистояти російській агресії».
В свою чергу Посол Німеччини Корнеліус Ціммерманн відзначив, що в Україні люди захищають не лише власну свободу, але й свободу та цінності кожного з нас». Тому ФРН не забуває про українських дітей і «підтримує Україну на її шляху до перемоги».
Посол Великої Британії у Литві Браян Оллі наголосив, що позиція його країни щодо Росії та її незаконних дій є чіткою – умиротворення диктатора недопустиме. Він також повідомив, що Велика Британія взяла на себе зобов'язання виділяти 3 мільярди фунтів стерлінгів на рік на військову підтримку України до 2030/2031 року.
На заході також виступили член Сейму Литви Емануеліс Зінгеріс та голова Громади литовців України Даля Макарова.
Посольство України висловило вдячність активісту Аркадіусу Вінокурасу за організацію чергового важливого мітингу, а всім присутнім - за участь. Зазначений мітинг став 106-м.
Як повідомлялося, 22 липня прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте зустрілася у морському курорті Паланга з дітьми з міста Бучі Київської області, які перебувають на відпочинку в Литві.
Фото: Nail Garejev