Монтажні системи не розраховані на те, щоб кріпити сонячні батареї до стін і балконів, а тому користувачі можуть зіткнутися з ризиком втратити альтернативні джерела енергії.
Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг, розповів про проблеми зі встановленням сонячних батарей у багатоквартирних будинках для потреб мешканців. Про це пише українське видання УНН.
За словами експерта, більшість сонячних панелей не мають спеціальної монтажної системи, що дає змогу встановити фотоелектричні елементи на балконах і фасаді. Також є проблема і з підключенням пристроїв до енергомережі. Олег Попенко навів як приклад будинок на проспекті Миколи Бажана в Києві, в оснащення альтернативними джерелами енергії якого вклали близько 1 млн євро, але вони не працюють.
Експерт каже, що фасади і балкони не розраховані на те, щоб нести якісь додаткові конструкції, вони для цього від самого початку не були спроектовані. Він попереджає, що при сильному вітрі та ненадійному кріпленні сонячні батареї можуть відірватися і впасти. Після такого інциденту відновити пристрої буде неможливо.
Олег Попенко вважає, що встановлювати сонячні електростанції на дахах приватних будинків набагато простіше, оскільки монтажні системи якраз і розраховані для цих цілей.
"Держава повинна підтримувати власників приватних будинків у їхньому прагненні встановити сонячні батареї", — наголосив він.
Раніше ми повідомляли про те, як довго можуть прослужити сонячні панелі і що впливає на їхній ресурс. Погодні умови, деградація, невдала система кріплення — все це може передчасно знизити ефективність сонячних модулів.
Також повідомляли, що інженер створив вікно, що працює як сонячна батарея. ClearPower — повністю прозора сонячна батарея, яка не тільки може генерувати чисту енергію, а й контролювати надходження сонячного тепла, скорочуючи витрати на кондиціонування повітря.