MY.UAНовини
Чи дійсно Китай хоче закінчення війни в Україні: відверте інтерв'ю з Подоляком
Чи дійсно Китай хоче закінчення війни в Україні: відверте інтерв'ю з Подоляком

Чи дійсно Китай хоче закінчення війни в Україні: відверте інтерв'ю з Подоляком

Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу зауважив, що Китай зацікавлений у тому, щоб війна в Україні втрачала свою актуальність для глобального порядку денного. У чому інтерес Пекіна, за яких умов можна провести ефективні переговори з Росією та чи може Китай поїхати на другий Саміт миру – читайте далі у матеріалі.

Що показав візит Кулеби до Китаю

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відвідав Китай. Це перший візит з 2012 року. Метою було зробити все, щоб в Китаї усвідомили свій вплив на війну Росії з Україною. Нам це вдалося чи ні? Що ми для цього зробили? І, власне, як на це відреагували в Китаї?

Відреагували позитивно і сам візит це доводить. Китай абсолютно чітко розуміє роль, яку він сьогодні відіграє у глобальному та політичному сенсі. Безумовно, Китай зацікавлений в тому, щоб конфлікт (війна в Україні – 24 Канал) вже втрачав свою актуальність для глобального порядку денного. Чому? Тому що це, знову ж таки, руйнує правила, а Китай хоче, щоб правила працювали.

Пекін демонструє готовність вислухати не тільки російську сторону. Китай демонструє готовність, як глобальний гравець, вислухати Україну, зрозуміти мотивації та чому в цій війні сьогодні неможливо перейти до дипломатичного врегулювання – на чому, до речі, наполягає Китай.

Я посилатимуся на слова пана Кулеби. Він абсолютно правий – так, ми готові до переговорного процесу. Тобто, не треба звинувачувати Україну, що вона хоче тільки війни. Ні. По-перше, ми не починали війну. По-друге, в нас не було ніяких експансіоністських намірів.

Безумовно, єдиним агресором є Росія. Утім, ми готові до переговорного процесу на справедливих умовах. На тих умовах, які дійсно приведуть до сталого, справедливого миру. До них не готова Росія.

Попри всі свої заяви, Росія готова тільки до війни, до ескалації, до експансії. Саме це, пояснює міністр закордонних справ в Китаї, саме це Китай має почути. З погляду, що абстрактно провести переговорний процес – не означає, що ви прийдете до якоїсь згоди і отримаєте сталий мир, отримаєте ті чи інші домовленості, які країна-агресорка буде виконувати в повному обсязі.

Це дуже важливий, на мій погляд, візит, адже сьогодні конструкція глобального світу в політичному сенсі змінюється. Є безумовний глобальний лідер – це США, а для Європейського континенту – це Європейський Союз.

До речі, Китай вкрай зацікавлений у розвитку відносин із ЄС. Україна є невіддільною частиною Європи і Китай це розуміє. Китай розуміє, що Україна точно не є країною, яка буде під контролем Росії. Пекіну вигідно мати більш тісні стосунки з Європейським Союзом, тому важливо усвідомити природу цього конфлікту.

Китай сьогодні виконує функцію глобального гравця, на відміну від вчорашнього дня, де таку функцію виконувала Росія. Росія є країною-аутсайдером; є країною, яка знищує репутації тих країн, які мають ті чи інші відносини з нею. Китаю як глобальному гравцю, треба все це переосмислити. А у безпосередній комунікації з Україною це можна буде зробити. Так само як і в безпосередній комунікації з очільниками країн Європи.


Дмитро Кулеба в Китаї / МЗС України

За яких умов можна провести ефективні перемовини з Росією

У Китаю теж було своє бачення щодо завершення війни в Україні. Також були пропозиції організувати Саміт миру в Китаї або стати майданчиком на кшталт Мінська для того, щоб Україна і Росія сіли за стіл перемовин, позиціонуючи себе як нейтральна сторона. Чи передавали нам якісь "мирні" бачення Китаю, чи пропонували використовувати китайську територію як перемовний майданчик?

Не треба забувати, що Китай робить це публічно – постійно наголошує, що треба проводити дипломатичні консультації, переходити до переговорного процесу та врегулювання. Це нормально, але нагадаю, що навіть китайський план базується на тому, що територіальна цілісність і суверенітет – це ключовий компонент.

Це ключове, якщо ми хочемо закінчити війну і провести ефективні переговори, не абстрактні, які призведуть лише до певного заморожування з наступними етапами війни, то тоді треба для цього підготувати можливості. Які можливості Росія має втратити у цій війні?

Це інструменти примусу, про що Україна постійно говорить. Є тактичні поразки Росії по лінії фронту, тобто Росія має зрозуміти, що військовим шляхом вона нічого не досягне. Для цього треба збільшувати системи ППО. Треба збільшувати далекобійні спроможності України для того, щоб знищувати інфраструктуру війни, збільшувати кількість інструменту і ресурсу, який Росія втрачає в цій війні.

Крім того, це економічні інструменти, тобто не тільки щодо Росії, але й щодо країн, які дозволяють Росії обходити санкції і отримувати прибутки. Треба збільшити можливість, щоб ці країни отримувати штрафи. Якщо вони хочуть співпрацювати з Росією, то треба дотримуватись певних правил.

Дуже важливо актуалізувати дипломатичний тиск, зокрема від Китаю на Росію, пояснюючи Кремлю, що не можна далі продовжувати ескалацію. Безумовно, тоді можна приходити до того чи іншого плану миру. Однак є формула миру, запропонована Україною. Тобто, країна, яка зазнала агресії, є об'єктивною і чітко фіксує 2 речі:

  • це все стосується України;
  • війни такого типу, як сьогодні Росія веде в Україні, призводять до збитків. Тобто, до дефіцитів в різних регіонах, в різних країнах.

Чим більше Росію толерують, чим більше дозволяють їй проводити війну, ескалацію, тим більше зазнають стратегічних збитків і інші країни. Не тільки в секторі енергетики, але й у більш глобальному сенсі: вільна торгівля, вільний обмін технологіями і так далі. Це все треба усвідомлювати на різних континентах і це все, чим займається сьогодні Україна, пояснюючи, зокрема і Китаю, чому це важливо.

Чи буде Пекін на другому Саміті миру

Чи поїде Китай на наступний Саміт миру?

Я не готовий стовідсотково казати й гарантувати щось. Це ж питання переговорних процесів. Це ж глобальний політичний процес. Тут завжди є змінні, тобто завжди вносяться якісь корективи, завжди є нові дані, нова інформація, нові позиції.

Головне, що сьогодні має Україна. Давайте на цьому зупинимось. Україна сьогодні має надсуб'єктність. Тобто, Україну чують, Україну знають, Україну бачать, дослухаються до України. Україна вміє аргументувати.

Я не зовсім розумів, чому вони відмовились брати участь у першому саміті. Це ж не означало, якщо ти присутній там, то підтримуєш одну сторону чи не підтримуєш іншу. Ні, навпаки, якщо ти присутній на саміті, то ти можеш свою позицію декларувати, можеш проводити дебати на полях саміту, впливати на інші країни, доводити свою аргументацію. Це дуже важливо. Чому я не розумію відсутність Китаю на першому саміті?

Бо якщо ти глобальна держава, а конфлікт в Україні – це глобальний конфлікт, який тягнутиме за собою переформатування глобального, політичного і безпекового простору, то ти маєш бути присутнім. Незалежно від того, чи будеш ти там підтримувати когось, чи будеш висувати свої пропозиції.

Безумовно, бажано було б, щоб Китай більш активно долучався саме до такої конструкції. Саміт миру і є майданчиком, на якому можна проводити дискусії, переговори, дебати. Це ж те, на чому наполягає сам Китай. Тому, безумовно, він має бути присутній і на другому саміті, і на будь-яких інших переговорних форматах, де так чи інакше обговорюватиметься конфігурація глобального безпекового простору.


Китай не поїхав на Саміт миру у Швейцарії / Getty Images

З одного боку, участь у Саміті миру ні до чого не зобов'язувала. З іншого, це було про більш конкретний поділ – хто на стороні добра, а хто на стороні зла. Вийшло так, що Саміт миру показав саме це розділення.

Зафіксуймо, що розділення є, але воно символічне. Саме тому, що, на жаль, політичний та бізнесовий процеси трошки цинічніші ніж морально-етичні норми, до яких ми закликаємо. Люди насамперед рахують гроші, навіть деякі європейські країни поводяться дивно. Тобто, вони практично грають проти себе, коли грають на боці Росії, перебуваючи у межах ЄС, отримуючи кошти в ЄС та гарантії свого майбутнього, безпекові гарантії.

Попри все, вони все одно грають на користь країни, яка однією зі своїх цілей ставить знищення європейської консолідації та ЄС як інституції. Росія прагне суттєвого збільшення свого впливу на Європу, щоб там відбулось погіршення якості життя. В Європі це ключовий елемент, на якому базується зовнішня політика. Чому? Тому що Росія може домінувати, якщо країни мають великі проблеми з економікою, з якістю життя.

Ми ж бачимо, що робить Росія. Вона приходить на території, наприклад, колишніх радянських республік і корумпує еліти, пропонує якісь дивні бізнесові схеми. Росії головне, щоб рівень життя на цих територіях був низький, тому що тоді можна спекулювати, зокрема цінами на нафту.

Також це примітивні важелі впливу, які використовує Росія: брехня через пропаганду і корупційний тиск через економіку. Це стандартна система. Дивно, що ці країни підтримують Росію, перебуваючи на високотехнологічному і фінансовому ринках Європи.

Це не питання символічного розподілу на країни зла і країни добра. Питання в тому, що і країнам зла, і країнам добра не вигідно, коли не існує міжнародного права або правил, у межах яких ти можеш розв'язувати свої конфлікти. Це вигідно тільки таким режимам як путінський чи північнокорейський. Тому що вони можуть існувати тільки в стані війни, коли не відповідають за війни.

Росія зможе контролювати свою ж країну тільки тоді, якщо атакує якусь іншу. Бажано, щоб ця країна була набагато менша ресурсно, була набагато менш мілітарна. Росія не зможе протистояти країні, що буде рівна їй, бо Росія – відстала. Вона ніколи не зможе воювати на рівних з країною, наприклад, із США. Це вже ні для кого не є таємницею.

Однак для Росії або для Північної Кореї обов'язково має бути зовнішній та внутрішній ворог. Якщо цього немає, то можуть виникнути великі внутрішні проблеми революційного характеру. Треба усвідомити, що неможливо домовитися або знайти компроміси з такими країнами. Вони не зацікавлені в існуванні міжнародного права.

Водночас нейтральні країни, наприклад, країни БРІКС – Бразилія, Індія, Китай – зацікавлені в тому, щоб перемовні майданчики існували. І тому, ще раз підкреслюю, Саміт миру і є майданчиком, куди можна прийти і сказати, мовляв, ми хочемо, щоб все виглядало так. Ти можеш мати рацію або ні, але ти проведеш дискусію.

Хто не зацікавлений в цьому майданчику? Тільки Росія, Іран, Північна Корея. Ми говоримо про Росію. Участь чи не участь у саміті – це про те, наскільки ти розумієш правила чи безправ'я, в якому хочеш далі існувати.

Угорщина блокує допомогу Україні через російську нафту

Угорщина тривалий час блокує понад 6 мільярдів євро допомоги Україні з Європейського фонду миру. Тепер причиною називають те, що Україна припинила транзит нафти російської компанії "Лукойл" своєю територією. Через це погрожують зупинити експорт електроенергії до України.

Я скажу обережно, але це виглядає мені трохи психіатрично, правильно? Тобто нам кажуть, що заблокують все, що тільки можна. Ми відповідаємо, що у нас війна, тому ми вводимо санкції проти "Лукойла", нафта якого складає 37% усього нафтового балансу Угорщини через нафтопровід "Дружба". Це 2,2 мільйона тонн сирої нафти, яка йде з Росії.

Це ж двостороння гра, правильно? Ви (Угорщина – 24 Канал) блокуєте нас, постійно займаєте дивну позицію, яка йде всупереч з позицією Європейського Союзу. Ви або призупиніть членство в ЄС і тоді ми розумітимемо, що ви – окремі країни зі своїми позиціями й так далі, або це виглядає дуже дивно.

Ви отримуєте преференції, дотації, гранти від Євросоюзу, але водночас блокуєте життєво необхідну допомогу для України. Ба більше, хочете, щоб Україна виконувала щодо вас зобов'язання, які для нас є абсурдними. Це ж нонсенс.

Україна завжди старалася поводитися з іншими європейськими країнами максимально коректно, бережно, попри образи, певні заяви та дії. Але сьогодні ми кажемо, що є дорога й треба обрати, в який бік рухатися. А Україна, звісно, має право захищатись так, як вважає за потрібне.

До того ж транзит нафти сьогодні зупинений з технічних причин, тому що Росія б'є по енергетиці України. Так нафтопроводи не можуть існувати, є дефіцит електроенергії – все це очевидні речі. Тобто, країна, заради якої Угорщина готова робити певні політичні заяви, блокувати дуже потрібну допомогу Україні, б'є по енергетичних можливостях країни, яка для вас качає 37% нафти.


Орбан блокує допомогу Україні / Getty Images

Замість того, щоб звернутися до Росії і сказати перестати бити по енергогенерації України, ви говорите, що це Україна має зробити так, щоб ви далі отримували все, що вам потрібно. Тоді у нас виникає питання, а хіба ви не маєте зробити те саме для України для захисту свого життя? Якщо ні, тоді дискусія, переговори й так далі.

Ультимативно це не працює. Мені здається, що Угорщина сьогодні перебуває під тиском європейських спільнот. Тому що для Європи вкрай образливо, що їхня репутація була обнулена дивним візитом Віктора Орбана до Пекіна та Москви.

Тобто, прем'єр однієї з країн-членів ЄС показує, що для нього не існує ніякої корпоративної солідарності, корпоративних правил. Не існує нічого, крім власних інформаційних, пропагандистських потреб.

Це б'є по репутації Європейського Союзу. Як саме? На ринках третіх країни, зокрема БРІКС, Глобального півдня. Тепер вони вважають, що будь-яка країна в Європі взагалі не дотримується колективних домовленостей і може поводитися, як їй заманеться.

Тому я б радив нам спокійно ставитись до заяв Словаччини чи Угорщини про блокування чогось. Їм треба спочатку владнати свої відносини з Європейським Союзом, який займає абсолютно проукраїнську позицію.

У Румунії впали уламки "Шахеда"

Румунські військові знайшли на своїй території уламки, які можуть бути фрагментами збитих "Шахедів". Що з цим робитиме Європейський Союз? Адже атака по Україні, але Росія знову ставить під загрозу й інші країни.

Росія продовжуватиме це робити, поки не буде ніяких логістичних відповідей. Що робитиме Європейський Союз? Вони проводитимуть консультації, зафіксують цей факт і після цього, я думаю, було б бажано збільшити постачання відповідної зброї на Південний напрямок, маю на увазі систем протиракетної оборони.

Це було б розумно, математично правильно, тому що тоді можна було б порахувати, як треба закрити небо, щоб через повітряний простір України не залітало нічого в інші країни. Це було б непогано для нас. На мій погляд, Росія створює ці інциденти усвідомлено, бо так тестує реакцію НАТО та ЄС.

Для України було б бажано домогтися суттєвого збільшення постачання протиракетних чи протидронових систем. Це остаточно розвіяло б сумніви Росії в тому, що Європа готова до захисту. Якщо цього не буде, то Росія вважатиме, що Європа готова до ескалації та не розуміє всіх ризиків. Тоді країна-агресорка збільшуватиме геноцидний компонент у війні. Це треба усвідомлювати.

Що таке геноцидний компонент? Ключовий чинник тиску Росії на лінії фронту чи на європейські спільноти – це використання геноцидного компонента: це удари по цивільному населенню в різних регіонах України, удари по критичній інфраструктурі.

Так Росія хоче впливати на те, що думають європейські спільноти про закінчення війни. Адже геноцидний компонент збільшується і це буде абсолютно фатальна помилка для сучасної європейської цивілізації.

Теги за темою
Китай
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Разведка США раскрыла планы Путина на 2025 год
Корреспондент
2025-05-24T16:21:51Z
Фидан едет в Россию обсуждать войну в Украине
Корреспондент
2025-05-24T15:09:21Z
Портников объяснил, почему Путин отказался от прекращения огня и предложил переговоры
TSN
2025-05-11T13:34:59Z
В новом правительстве Германии вспыхнул первый скандал - СМИ
Корреспондент
2025-05-16T12:21:28Z
Суд запретил Трампу отменять право Гарварда принимать иностранных студентов
Европейская правда
2025-05-24T08:54:52Z
Этот паразит грызет клетки человека: ученые сделали жуткое открытие
TSN
2025-05-19T07:48:24Z
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
2025-05-17T21:18:17Z
Враги помидоров: список растений, которые нельзя сажать рядом
TSN
2025-05-21T16:33:49Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Мыло или гель для душа: что выбрать для кожи и гигиены
UAToday
2025-05-24T12:06:20Z
Идеальное мясо для шашлыка: рекомендации по выбору от диетолога
UAToday
2025-05-24T10:03:47Z
Как личность влияет на сон: ученые поразили исследованием
UAToday
2025-05-23T12:36:34Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Известный украинский певец высказался о неизлечимом сыне и раскрыл главную проблему
TSN
2025-05-21T16:18:11Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
Победитель Евровидения-2025 хочет исключить Израиль из конкурса
Корреспондент
2025-05-22T15:48:51Z
У Меркьюри была внебрачная дочь - Daily Mail
Корреспондент
2025-05-23T21:57:00Z
Эмма Уотсон вернулась к Канни после 12-летнего перерыва
Корреспондент
2025-05-23T15:48:52Z
Мадонна кардинально изменила стиль ради мамы
Корреспондент
2025-05-19T09:15:58Z
Виктор Розовый высказался о разводе с Ольгой Мерзликиной
Корреспондент
2025-05-19T07:57:04Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
Эти два знака зодиака могут тянуть из вас энергию: как их распознать и защититься
TSN
2025-05-19T07:18:37Z
Гороскоп для знаков зодиака на 22 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-21T08:03:41Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Гороскоп на 23 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-22T16:55:28Z
Гороскоп на 25 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-24T15:27:13Z
В Испании хотят бороться с наплывом туристов новым налогом на аренду жилья
Европейская правда
2025-05-23T16:02:21Z
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
2025-05-17T20:22:26Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 24 мая в Украине
UAToday
2025-05-24T04:27:56Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
2025-05-17T21:18:56Z
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
2025-05-17T21:18:45Z
Гороскоп на воскресенье 25 мая 2025 года
UAToday
2025-05-24T15:03:06Z
Воздушные силы раскрыли детали атаки на Киев
Корреспондент
2025-05-24T08:48:56Z
Генштаб показал новые карты боев на фронте
Корреспондент
2025-05-24T06:03:54Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-18T00:18:39Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Новое усиление мобилизации: кого ищут ТЦК
Корреспондент
2025-05-23T08:24:46Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
ВСУ уничтожили российский ЗРК Бук-М3 стоимостью $45 млн
Корреспондент
2025-05-24T15:30:43Z
Пентагон опроверг возможность вывода войск США из Южной Кореи
Корреспондент
2025-05-24T14:42:32Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
2025-05-18T04:00:15Z
ЕС выделит Украине еще 900 млн евро на закупку оружия за счет доходов от росактивов
Европейская правда
2025-05-12T14:07:06Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
Атака на Киев: известны уточненные данные о последствиях
Корреспондент
2025-05-24T13:03:34Z
Российское судно обстреляли в Мозамбике
Корреспондент
2025-05-24T12:09:08Z
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
2025-05-17T21:18:55Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
160 тысяч хозяйств из-за аварии оказались без электричества во французских Каннах
Европейская правда
2025-05-24T12:03:49Z
Выращивание картофеля: аграрные секреты, о которых знают не все
TSN
2025-05-20T14:06:17Z
В Украине выросло энергопотребление в конце недели
Корреспондент
2025-05-23T08:06:19Z
Доллар подорожал: курс валют на 19 мая 2025
TSN
2025-05-19T06:06:00Z
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
2025-05-18T16:39:20Z
Пенсионный фонд увеличил выплаты за последний месяц
Корреспондент
2025-05-24T09:45:46Z
Россия заключит с Бахрейном трехлетний контракт на поставку СПГ
Корреспондент
2025-05-23T17:48:58Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
В Украине благодаря содействию ПРООН установлено более 450 МВт генерации
Корреспондент
2025-05-23T17:39:25Z
Курс валют на 23 мая: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-05-23T17:38:26Z
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
2025-05-18T19:15:31Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
В Великобритании нашли скульптуру богини победы возрастом более 1800 лет
Корреспондент
2025-05-21T18:36:10Z
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
2025-05-19T00:09:16Z
В Украине разработали дрон Батяр, похожий на "шахед"
Корреспондент
2025-05-23T21:18:31Z
ИИ Microsoft предсказывает погоду и природные катастрофы точнее людей
Корреспондент
2025-05-23T20:24:24Z
Anthropic представила новые ИИ-модели Claude 4
Корреспондент
2025-05-23T20:03:19Z
Apple планирует выпустить умные очки в 2026 году - СМИ
Корреспондент
2025-05-23T17:27:20Z
Хаббл сфотографировал наклонённую галактику NGC 3511
Корреспондент
2025-05-23T15:12:32Z
Довбик назвал настоящего лидера сборной Украины
Корреспондент
2025-05-24T10:21:32Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Ничья: Шахтер играл с Рухом заключительный матч чемпионата
Корреспондент
2025-05-24T16:06:39Z
Фьюри о третьем бое с Усиком: Не в приоритете, лучше бы отдохнуть
Корреспондент
2025-05-24T15:45:21Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Список соперников для Девина Хейни предлагает его отец и тренер
Корреспондент
2025-05-24T15:18:15Z
Грязная примесь политики в футболе: Андерлехт отдувается за спонсора
Корреспондент
2025-05-24T14:42:38Z
Китай поставил под угрозу производство электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-19T10:27:19Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Стало известно, каким водителям больше нельзя управлять автомобилем
UAToday
2025-05-24T13:06:02Z
Итальянская Giamaro Automobili представила свои первые гиперкары
Корреспондент
2025-05-23T20:15:02Z
Dodge представила обновленный Charger Daytona 2026 модельного года
Корреспондент
2025-05-23T17:15:08Z
Xiaomi представила свой первый кроссовер
Корреспондент
2025-05-22T18:57:39Z
Китайская BYD впервые обогнала Tesla по продажам электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-22T18:45:00Z
Юный Арвид Линдблад готов заменить Лиама Лоусона в Racing Bulls
Корреспондент
2025-05-22T12:24:30Z
Дебютировало шестое поколение Toyota RAV4
Корреспондент
2025-05-21T17:18:37Z