Американська компанія вже залучила понад 12 млн доларів для створення свого угруповання супутників-передавачів енергії.
Компанія Star Catcher Industries зі США має намір створити першу у світі космічну енергетичну мережу для зарядки супутників. Компанії вдалося залучити 12,25 млн доларів від інвесторів для створення свого угруповання супутників-передавачів енергії на низькій навколоземній орбіті. Перший із цих супутників вийде на орбіту наступного року, пише Interesting Engineering.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Енергетична мережа Star Catcher Network має стати надійним і постійним джерелом енергії для супутників на низькій навколоземній орбіті.
Ринок забезпечення великою кількістю енергії супутників на орбіті показує свою перспективність завдяки таким супутниковим угрупованням, як Starlink від SpaceX. Експерти припускають, що вже до 2030 року на низькій навколоземній орбіті перебуватиме приблизно 50 тисяч космічних апаратів, тобто в 5 разів більше, ніж зараз.
Ключовою перевагою космічних сонячних електростанцій є їхня здатність забезпечувати безперебійною енергією супутники на орбіті.
Тому компанія Star Catcher Industries планує створити першу у світі енергетичну мережу в космосі. Ця мережа складатиметься із супутників, розташованих на низькій навколоземній орбіті, приблизно на висоті 1500 км над Землею. Ці супутники використовуватимуть сонячну енергію та ефективно передаватимуть її на космічні апарати клієнтів.
Більш швидка і потужна передача енергії дасть змогу космічним апаратам виробляти в п'ять-десять разів більше енергії, ніж їхні наявні сонячні панелі.
Оскільки чисельність супутників до 2030 року різко зросте компанія Star Catcher Industries прогнозує різке збільшення потреби в енергії до 840 мегават. Зараз потрібно всього кілька десятків мегават. Передбачається, що за допомогою енергетичної мережі супутники зможуть працювати довше, а їхнє обслуговування буде дешевшим.
Початкове фінансування буде використано для проведення наземних випробувань з метою перевірки та демонстрації можливостей Star Catcher Network з передачі енергії.
Після перевірки технології на Землі перший супутник майбутньої енергетичної мережі буде запущено на орбіту 2025 року. Після цього копання зі США планує почати створення своєї повністю функціонуючої енергетичної мережі.
Як уже писав Фокус, виявлена на Міжнародній космічній станції антиматерія вказує на нову фізику. Виявлені частинки кидають виклик нинішній моделі фізики елементарних частинок.
Також Фокус писав про те, що вчені з NASA виявили ознаки мікробного життя на Марсі. Принаймні на це вказують попередні дані, зібрані марсоходом Perseverance.