MY.UAНовини
Підліток з Києва зібрав «домашню електростанцію» для комфортного навчання
Підліток з Києва зібрав «домашню електростанцію» для комфортного навчання

Підліток з Києва зібрав «домашню електростанцію» для комфортного навчання

Змалку Денис Кучерук цікавився електричними саморобками — переглядав відео, а також самостійно розбирався в електросхемах. Цьогоріч улітку хлопець облаштував у себе в квартирі «домашню електростанцію», аби мати можливість працювати за комп’ютером без світла та забезпечувати свої ґаджети.

«Мені було нудно після НМТ, тому я бахнув електростанцію», — каже Денис, який жартома називає себе «молодим електриком».

Для ШоТам хлопець розповів про те, як прикріпив сонячні панелі на багатоповерхівці, у скільки йому обійшлася «домашня станція» та які девайси можуть допомогти комфортнішому навчанню чи роботі вдома.

Вчився ремонтувати девайси через електросхеми

17-річний Денис Кучерук живе в Києві. Хлопець захоплюється спортом і силовими тренуванням. А ще його цікавить сфера ІТ, зокрема, програмування, системне адміністрування та кібербезпека. Саме останню хлопець хоче продовжувати вивчати у вищому навчальному закладі. Останні кілька років Денис також цікавиться напрямками фізики, які пов’язані з електрикою.

Ремонтувати речі просто, якщо це якісна техніка, а не якийсь огризок з Китаю. Адже виробники завжди додають супровідну документацію, інструкції, електросхеми, вигляд техніки зсередини, аби покупці знали, як розібрати та зібрати девайс, — каже Денис.

Коли в енергетиці почалися проблеми через російські обстріли, Денис вирішив застосувати свої вміння, аби зробити навчання комфортнішим. Для початку він замовив джерело безперебійного живлення для роутера. Хлопець називає це примітивним девайсом, який виконує функції повербанка та заряджається від мережі, коли є електрика. Денис каже, що він може виводити малий струм з різною напругою.

«Таке джерело безперебійного живлення дуже корисне для роутерів чи лампочок, бо багато будівель у містах з минулого року підключені до оптоволоконних мереж провайдерів. Тому провайдери можуть забезпечувати постійний чи тимчасовий (від трьох до семи годин) інтернет без світла», — розповідає хлопець. 

«Якесь НЛО, що висить з вікна»

Згодом Денис захотів, аби його девайси працювали ще більш автономно під час вимкнень електроенергії. Проте хлопець мав враховувати те, що живе в багатоповерхівці, а також що має скромний бюджет.

Він придбав панель, яка може забезпечити роботу роутера, зарядку телефонів та настільну лампу. Вся інша енергія компенсується від акумулятора. Денис каже, що з 7:00 до 14:00 цього цілком вистачає.

Аби зібрати домашню електростанцію, хлопець купив алюмінієві кутники та пластини, а також дві пари болтів з гайками. Вдома просвердлив у пластинах отвори потрібного розміру та зробив кріплення. Шурупами прикрутив це кріплення до балкону, вивісив сонячну панель за вікном і зафіксував її, прикріпивши джгутами до кріплення.

«Воно висить під правильним кутом і не збивається навіть за сильного вітру», — підсумовує Денис. 

Хлопець каже, що сусіди були здивовані його ідеєю, а одна бабуся навіть налякалася й казала, що «з їхнього підвіконня якесь НЛО висить»

Денис називає сонячні панелі додатковим девайсом, адже вони досить нестабільні та залежать від природних умов.

Сонячні панелі дуже вибагливі до клімату. Найкраще вони працюють при нульовій хмарності та 25 градусах тепла. А в наших умовах таке трапляється нечасто, — стверджує Денис Кучерук. 

Коли він прикріпив панель за вікном, то протягнув дроти через ущільнювач вікна, аби не пропускати з вулиці холод або тепло. Далі підключив їх до сонячних подовжувачів, а потім приєднав до свого контролера.

«Домашня станція» за 12 тисяч гривень

Денис розповідає, що для роботи «домашньої станції», крім панелей і сонячного контролера, необхідний автомобільний акумулятор та інвертор з чистою синусоїдою. Він перетворює напругу з автомобільного акумулятора в класичний струм, як з розеток, який можуть сприймати стандартні девайси, що живляться від 220 вольт. 

Хлопець ділиться, що завдяки цій станції його комп’ютер та інші ґаджети можуть живитися до п’яти годин без світла. 

Домашню станцію Денис збирав з початку осені минулого року, коли купив акумулятор, інвертор і невеликий зарядний пристрій. Думав, що використає її взимку, проте вона чекала свого часу, тому вперше Денис усе зібрав і використав уже влітку під час вимкнень. 

Хлопець ділиться, що всі ці компоненти, які він склав у домашню станцію, цілком підійдуть для комфортного навчання учням чи студентам. Але каже, що, якби робив усе з нуля, взяв би джерело безперебійного живлення та зовнішній акумулятор, бо вони найбільш безпечні для використання. 

Денис Кучерук замовляв інвертор минулого року за 3 700 гривень на AliExpress. Автомобільний акумулятор коштував 4 тисячі гривень, сонячний контролер — 300 гривень, а вживана сонячна панель — ще 3 тисячі гривень. Виходить близько 12 тисяч гривень за 540 Вт на годину з генерацією 100 Вт на годину в години пік. Проте хлопець рекомендує купляти більш вартісні девайси, якщо це дозволяє бюджет. Наприклад, цей сонячний контролер утричі дорожчий, але й більш ефективний у роботі.

«Саморобні станції більш вигідні, ніж EcoFlow»

Разом з інвертором у Дениса працює безперебійник, аби під час вимкнення можна було користуватися комп’ютером без перерви. Коли світло вимикають, то хлопець перемикає розетку від безперебійника в інвертор, і тоді всі девайси, які були підключені до мережі, живляться вже від нього. 

Проте останнім часом безперебійник не витримував навантаження, тому Денис вирішив зробити систему більш зручною — купити потужний безперебійник, який буде під’єднуватися до зовнішнього акумулятора.  

«Якщо вам не треба живити холодильник і всю квартиру, то можна купити джерело безперебійного живлення з можливістю під’єднання власного акумулятора», — впевнений Денис. 

Хлопець ділиться, що використовує свій інвертор для не надто потужних завдань — при піковому навантаженні на потужність до 500 Вт. Проте, якщо є потреба, під’єднує до джерела освітлення в усій квартирі. 

Денис каже, що вдома всі радіють безперебійному інтернету, і що завдяки домашній станції можна під’єднати ґаджети.

«З іншого боку, сестру та маму часто лякає, коли я під’єдную станцію до квартири, щоби вночі почистити зуби», — посміхається хлопець. 

Нещодавно його сім’я придбала EcoFlow, але Денис каже, що йому цікавіше створювати станцію самостійно.

Цей прилад є гарним варіантом для тих, хто не хоче лазити з гайковими ключами та приєднувати клеми, які ще й часто іскрять при контакті з дротами. До того ж, це дорожче. Якщо EcoFlow вартує 50 тисяч гривень, то самостійно зібрати станцію, яка ще й даватиме кращі показники, можна за 30-40 тисяч гривень. До того ж, через великий попит ціни на них значно завищені. Я прихильник саме ручних систем, — ділиться хлопець.  

З електрикою треба бути обережним 

«Найважливіше, що я можу порадити людям, які хочуть створити для себе більш комфортні умови навчання — бути дуже обережними з електрикою, бо це дуже серйозно. Руки завжди мають бути сухими. А ще не варто боятися автомобільних акумуляторів, бо робота з напругою до 50 вольт є безпечною», — каже Денис.

Найбільш бюджетний варіант — це інвертор з модифікованою синусоїдою та невеличка зарядка до акумулятора. До такого інвертора можна приєднати комп’ютер, телевізор, монітори та інші прилади, які не пов’язані з електромотором. Тобто під’єднувати вентилятори, холодильники чи кондиціонери до нього не можна, бо вони можуть зламатися. 

Автомобільні акумулятори Денис радить купувати в Україні, адже з-за кордону їх дорого розмитнювати. А ще хлопець каже, що треба купляти такі акумулятори, які можна використовувати у приміщенні і виробники про це зазначили, бо звичайні автомобільні в цьому випадку заборонені. Денис каже, що в квартирі не можна використовувати класичні свинцево-кислотні акумулятори, адже вони виділяють отруйні та вибухонебезпечні гази, особливо в процесі зарядки.

«Щоб зрозуміти, який вам потрібен акумулятор, треба помножити значення ампер на годину, які написані на ньому, на його напругу 12 вольт. Якщо акумулятор має ємність 65 ампер на годину, то, якщо помножити на 12 вольт, буде 780 Вт — таку потужність видаватиме протягом години. Можна використовувати не більше 70% доступної енергії, аби акумулятор працював справно, і стежити за тим, аби напруга не просіла. В EcoFlow все працює автоматично», — каже Денис.

Перший досвід роботи з електрикою — ремонт гірлянди у 12 років

Взагалі Денис захопився конструюванням понад п’ять років тому. Він дивився відео в інтернеті, як інші створюють DIY-проєкти, тобто ті, які можна зібрати самостійно. 

«Кожен обирає собі якісь саморобки, які їх цікавлять найбільше. Мені до вподоби електричні саморобки, бо до них завжди додають багато документів, які можна вивчати. І що більше робиш такі саморобки, то більше знаєшся на цій сфері та можеш обрати найцікавіший напрям», — ділиться Денис.

Перший досвід такої роботи у хлопця відбувся у 12 років, коли він ремонтував удома гірлянду — на ній і навчився паяти електроплати. Згодом купив собі спеціальні інструменти, а ще читав матеріали з інтернету, аби більше навчитися та набити руку. Попри всі складнощі, Денис таки полагодив гірлянду, і вона знову запрацювала.

У 14-15 років хлопець ремонтував телефони та планшети — замінював акумулятори та дисплеї, а ще обслуговував комп’ютери близьких чи друзів. 

А тепер Денис пишається тим, що зміг детальніше розібратися в цій темі та створити собі вдома більш комфортні умови під час вимкнення світла. Хлопець мріє створити мобільний караванчик чи дім на колесах, що зможе розвертати сонячні панелі та живитися автономно. 

«Було б дуже цікаво, якби я міг їздити в будинку на колесах і живитися від сонця», — підсумовує хлопець.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Камала Гарріс вперше прокоментувала те, що її підтримала Тейлор Свіфт на виборах США
24tv
2024-09-21T09:12:29Z
Дільничні проти дронів і російських агентів
Детектор М
2024-09-21T09:00:58Z
Оксана Білозір неочікувано засвітилася на Курщині в РФ та зізналася, як на неї реагували місцеві
TSN
2024-09-21T08:51:13Z
Трендові чоботи осені 2024: що ми будемо носити цього сезону
24tv
2024-09-21T08:45:50Z
Найкращі фільми 1994: що ми дивилися 30 років тому
ITC
2024-09-21T08:28:02Z
Рідлі Скотт «заспойлерив» фінал «Гладіатор 2» і розповів, що планує «Гладіатор 3»
ITC
2024-09-21T08:28:01Z
Наречена протестувала: матір організувала заручини для іншої доньки на весіллі та осоромилася
24tv
2024-09-21T08:21:49Z
"Один влучний постріл": тренер збірної України назвав свого фаворита в битві Джошуа – Дюбуа
24tv
2024-09-21T09:42:53Z
Баварія змирилася з майбутнім відходом Девіса
Football.ua
2024-09-21T09:33:17Z
Очеретько, Ігор та Стеніо зіграють в атаці Карпат у матчі проти Чорноморця
Football.ua
2024-09-21T09:03:25Z
Челсі хоче підписати Кунде
Football.ua
2024-09-21T09:03:20Z
Не реалізувала 4 сетболи: Костюк залишила турнір у Сеулі, поступившись "нейтральній" суперниці
24tv
2024-09-21T08:45:56Z
Дівоча збірна України з футболу зіграє на Турнірі розвитку УЄФА в Молдові
УкраинФорм
2024-09-21T08:24:35Z
Харківський юридичний форум збирає експертів для обговорення спортивного права
УкраинФорм
2024-09-21T08:06:47Z
Чи зможуть гості вперше переграти "біло-синіх": онлайн-трансляція матчу Динамо – Рух
24tv
2024-09-21T08:00:09Z
Результативність Довбика в Серії А: що вдасться українцю
Football.ua
2024-09-21T07:58:22Z
Ідеальне співвідношення: скільки ложок кави роблять напій бездоганним
24tv
2024-09-21T09:15:01Z
Особливо смачна: рецепт шаурми з куркою від судді "Мастер Шеф" Ярославського
Политека
2024-09-21T09:03:40Z
Він стане вашим улюбленим гарніром: як правильно варити булгур
24tv
2024-09-21T08:36:18Z
Firedooring: що треба знати про цю найнеприємнішу тенденцію у знайомствах і як їй запобігти
24tv
2024-09-21T07:57:40Z
Які квіти посадити під зиму: вони морозостійкі і зацвітуть навесні
24tv
2024-09-21T07:51:35Z
Місячне затемнення у вересні: Терезам - зміни, Дівам - нові цілі, Тельцям - виконання бажання
GlavRed
2024-09-21T07:27:12Z
Приклад порядних сім'янинів – найкращі чоловіки за знаком зодіаку
24tv
2024-09-21T06:33:00Z
Як правильно мити мультиварку всередині: спосіб, який виручить кожну господиню
GlavRed
2024-09-21T06:27:13Z
Рецепт легкого пирога з тістом філо та сирною начинкою: виходить дуже смачно
Политека
2024-09-21T05:31:28Z
Прем’єрка Данії закликає Європу бути жорсткішою до міграції
Европейская правда
2024-09-21T09:45:54Z
У Білорусі звільнили журналіста Андрія Толчіна за президентським помилуванням
Детектор М
2024-09-21T09:45:30Z
Вокаліст гурту Twisted Sister Ді Снайдер підтримав Україну і заявив, що його дідусь родом звідси
24tv
2024-09-21T09:33:51Z
«План перемоги» Зеленського: стали відомі основні пункти
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T09:33:32Z
Трампа атакували іранські хакери: кіберзлочинці намагалися вкрасти документи у республіканців та підставити команду Байдена
Политека
2024-09-21T09:30:03Z
Зеленський відповів, чи є в України план щодо Криму
24tv
2024-09-21T09:27:15Z
Урок для України або Історія проведення «референдуму під контролем ООН»
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T09:24:01Z
Спецслужба Фінляндії попередила: Росія може шантажувати країну заручниками
Европейская правда
2024-09-21T09:21:45Z
Все, як в Україні: чим займаються російські військові на Курщині
24tv
2024-09-21T09:21:35Z
У Казахстані 400 ув'язнених влаштували бунт у колонії
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T09:42:26Z
Перекрито трасу, евакуйовано залізничну станцію: яка ситуація після вибухів у Тверській області
24tv
2024-09-21T09:36:46Z
На українському кордоні виявили першу партію контрабанди iPhone 16
InternetUA
2024-09-21T09:36:03Z
У Кривому Розі 23 вересня оголошений днем жалоби за загиблими внаслідок ракетного удару
УкраинФорм
2024-09-21T09:30:48Z
У Києві затримано наркозбувачів, які маскували заборонені речовини під солодощі
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T08:24:50Z
У Бериславі внаслідок атаки дронів пошкоджений гуманітарний штаб
УкраинФорм
2024-09-21T08:09:58Z
Пілот відмовився летіти через фекальну катастрофу в салоні: "Біологічна небезпека"
Знай
2024-09-21T07:51:50Z
Поліція розслідує обставини загибелі 17-річного мотоцикліста в Ізмаїльському районі
Украина Криминальная
2024-09-21T07:46:41Z
Жахлива ракетна атака на Кривий Ріг та Харків: серед загиблих та постраждалих є діти
Политека
2024-09-21T07:40:28Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
В Інституті демографії розповіли, яким може бути населення України у 2036 році
ZN UA
2024-09-21T09:40:10Z
Росія збільшує виробництво військової техніки та зброї, обходячи санкції – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T09:39:53Z
Атака на Кривий Ріг: російська ракета вбила у власному будинку 12-річного хлопця та його бабусю
24tv
2024-09-21T09:36:56Z
Як діяти, якщо співробітники ТЦК вилучили водійські права: поради адвоката
TSN
2024-09-21T09:36:31Z
Замість "дякую" – в'язниця: чоловіка покарали за те, що побудував міст через річку у селі
24tv
2024-09-21T09:36:26Z
Чому за часів СРСР фарбували сходинки тільки по краях: три цікаві версії
TSN
2024-09-21T09:33:37Z
США можуть поставити Україні плануючі авіабомби для винищувачів F-16 – Politico
ZN UA
2024-09-21T09:27:53Z
Чинник, який може завадити вам зачати дитину
24tv
2024-09-21T09:12:34Z
Названо 15 простих звичок успішних людей, з яких вони починають свій ранок
TSN
2024-09-21T08:36:27Z
Ідеальна доза: вчені розповіли, скільки чашок кави на день зміцнюють серце
Фокус
2024-09-21T08:06:45Z
Колабораційна діяльність і критична інфраструктура: виклики правового регулювання
Украина Криминальная
2024-09-21T06:24:24Z
Чому болять мʼязи після спорту: що таке кріпатура та як її побороти
24tv
2024-09-21T05:48:40Z
5 причин, чому роботи можуть стати найкращими лікарями в майбутньому
InternetUA
2024-09-21T05:01:27Z
Бачити означає вірити: прорив у генній терапії, який дає зір сліпим
Portaltele
2024-09-21T04:51:59Z
21 вересня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T21:06:24Z
Нестабільність на клітинному рівні: вчені дізналися причину появи зморшок на нашому тілі
Фокус
2024-09-20T19:57:28Z
У п'яти областях через російські атаки пошкоджені енергооб'єкти, є поранений
УкраинФорм
2024-09-21T09:18:14Z
Зеленський спростував інформацію про нібито загибель 80 тисяч українських військових на фронті
Комсомольская правда
2024-09-21T09:01:38Z
Кияни 22 вересня відмовляться від автомобілів, а прокат самокатів та велосипедів буде зі знижками
Комсомольская правда
2024-09-21T08:31:50Z
На фронті минулої доби - 217 бойових зіткнень
УкраинФорм
2024-09-21T08:24:45Z
У Києві - середній рівень забрудненості повітря
УкраинФорм
2024-09-21T08:24:11Z
Українські десантники відбили масований штурм та завдали втрат росіянам
ZN UA
2024-09-21T08:07:57Z
Бойова робота "Драконів": ЗСУ під Кураховим спалили 44 одиниці техніки ЗС РФ
Фокус
2024-09-21T08:00:59Z
РФ кидає резерви на всі напрямки фронту і проводить ротацію: суттєво зросла кількість атак ворога
TSN
2024-09-21T07:57:55Z
17 людей дістали поранення внаслідок обстрілів військ РФ у Донецькій області
ZN UA
2024-09-21T07:57:13Z
Найпершому у світі джипу виповнилося 84 роки
AutoCentre
2024-09-21T09:40:27Z
Коли міняти шини на зимові у 2024 році?
Детектор М
2024-09-21T09:33:46Z
У покинутому маєтку на узліссі виявлено колекцію рідкісних ретроавто
Фокус
2024-09-21T09:27:04Z
На український ринок вийшов найменший і найдешевший кросовер Ford
Фокус
2024-09-21T07:57:33Z
В Україні виявили покинуту колекцію раритетних Mercedes-Benz
AutoCentre
2024-09-21T07:06:53Z
Водіям у Польщі розповіли, як оцінка авто впливає на кінцеву вартість страховки
Хвиля
2024-09-21T01:06:50Z
Недорога і ємна. У Бельгії розробили інноваційну твердотільну батарею
InternetUA
2024-09-20T21:04:08Z
Економ-пропозиція: який вигляд має найпростіший Volkswagen Golf 2024
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T18:09:01Z
Їх випустили лише 660: в Україну привезли найшвидший універсал у світі
Фокус
2024-09-20T17:00:03Z
Виноград в Україні істотно здорожчав за рік: причини та актуальні ціни на вересень 2024 року
24tv
2024-09-21T09:45:58Z
Збільшення податків з 1 жовтня: на скільки роботодавцям потрібно збільшити зарплати
ZN UA
2024-09-21T09:36:37Z
Росія нарощує постачання нафти і газу в Китай: нові угоди з “Газпромом”
360ua.news
2024-09-21T09:15:59Z
Болгарія прагне зупинити імпорт яєць з України
AgroNews
2024-09-21T09:09:07Z
Супутниковий моніторинг підтверджує зниження урожайності пізніх культур в Україні
AgroPortal
2024-09-21T09:00:49Z
Курс долара до 45 гривень: прогноз на кінець 2024 року
24tv
2024-09-21T08:45:43Z
Україна-Словаччина: з початку року залізниця перевезла 7,5 млн тонн вантажів
Петр и Мазепа
2024-09-21T08:45:03Z
Віртуальні картки проти фізичних: чому варто перейти на цифровий формат
VGorode
2024-09-21T08:42:38Z
Яким буде курс долара до кінця вересня: прогноз банкіра
TSN
2024-09-21T08:09:27Z
Вартість розробки провальної Concord шокувала геймерів – гра коштувала як 6 Ghost of Tsushima
24tv
2024-09-21T09:45:01Z
Розбір iPhone 16 Pro підтвердив металеву обгортку батареї та покращене охолодження
InternetUA
2024-09-21T09:31:22Z
Приховував Пентагон: астроном-аматор сфотографував секретний космічний корабель
GlavRed
2024-09-21T09:27:46Z
iPhone 16 Pro Max: огляд і розпакування
InternetUA
2024-09-21T09:01:46Z
Витік інформації про Infinix Zero Flip показує, що це буде товста складна модель
Portaltele
2024-09-21T08:52:35Z
Пошуки позаземних цивілізацій: докази їх існування набагато ближчі, ніж ми думаємо
TSN
2024-09-21T08:51:54Z
Земна атмосфера швидко насичується парниковим газом, у 80 разів небезпечнішим, ніж вуглекислий
24tv
2024-09-21T08:06:07Z
Redmi представила оновлену лінійку телевізорів Redmi A Pro
Portaltele
2024-09-21T07:51:11Z
Три способи, як зберегти фото з телефона на комп'ютері і не тільки
InternetUA
2024-09-21T07:31:33Z