MY.UAНовини
Вірусні гепатити стосуються кожного: що про них потрібно знати
Вірусні гепатити стосуються кожного: що про них потрібно знати

Вірусні гепатити стосуються кожного: що про них потрібно знати

Щорічно вірусні гепатити (далі – ВГ) вражають мільйони людей по всьому світу, Україна – не виняток. Вони можуть призводити до серйозних ускладнень, таких як цироз та рак печінки.

На щастя, сучасна медицина має всі необхідні інструменти для ефективного, а головне – безпечного лікування хвороби при її вчасному виявленні. Саме тому вкрай важливо знати ворога в обличчя та бодай раз у рік робити чекап організму.

Попри те, що випадки інфікування ВГ дедалі збільшуються, обізнаність населення про них залишається на низькому рівні, що лише сприяє поширенню різноманітного роду міфів і стереотипів довкола теми.

Тож до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами 24 Канал, поспілкувавшись з керівником громадської організації BCD Юрієм Войналовичем, підготував матеріал, де зібрав ключову інформацію щодо видів вірусних гепатитів, шляхів їхньої передачі та методів лікування. Про те, де можна протестуватися, групи людей, які перебувають у зоні ризику та алгоритм дій при підозрі на інфікування гепатитами В, С і D – розповідаємо далі.

Захворіти на вірусний гепатит може кожен

Існує п'ять основних вірусних гепатитів: A, B, C, D та E. Кожен з них спричиняє запалення печінки, що часто призводить до невтішних наслідків. Водночас найнебезпечнішими є типи В і С. Захворіти на гепатит може кожна людина, незалежно від її віку, статі або способу життя.

Тому при появі перших симптомів важливо негайно звернутися до свого сімейного лікаря для проведення безкоштовного тестування. Це допоможе вчасно діагностувати хворобу та, за потреби, розпочати лікування.

Однак із симптомами гепатитів не все так очевидно. Здебільшого вони є загальними й малопомітними, а тому захворювання виявити непросто.


Які симптоми можуть вказувати на інфікування вірусом гепатиту / Колаж 24 Каналу

Має бути культура ставлення до свого здоровʼя: має бути графік чекапів, які людина робитиме для того, щоб постійно моніторити стан свого організму,
– наголошує керівник ВСD.

Аби впевнитися у тому, що загрози немає, достатньо раз у рік (а краще – раз у пів року) робити швидкий тест для якісного визначення антитіл до ВГ. Де можна протестуватися безкоштовно – розповімо трохи згодом.

Гепатит А

Гепатит А, також відомий як хвороба Боткіна або жовтуха – часто має відносно легкий перебіг, але у деяких випадках може викликати серйозні ускладнення.

Передається через забруднену їжу та воду. Цікаво, що цей вірус може виживати у воді до 10 місяців, але миттєво гине буквально після 5 хвилин кипіння. До слова, це найпоширеніший тип гепатиту, особливо серед країн з низьким рівнем санітарії.

Симптоми включають пожовтіння шкіри та очей, загальну втому, біль у животі та нудоту. Хороша новина – гепатит А зазвичай проходить самостійно і не призводить до хронічних захворювань. Вакцинація є ефективним способом профілактики цього типу гепатиту.

Гепатит В

Найскладніший у подоланні вірус гепатиту. На сьогодні він є невиліковним. Передається через контакт з інфікованою кров'ю, статевим шляхом, а також від матері до дитини під час пологів.

Часто переходить у хронічну форму і може викликати серйозні ускладнення. Симптоми бувають різними: від легких до важких, включати пожовтіння шкіри, втому, біль у суглобах та животі.

Попри це, гепатит В – не вирок! Сучасна терапія здатна успішно зупинити прогресування вірусу та пошкодження печінки. А вакцинація допоможе не лише запобігти розвитку цього типу вірусу, але й унеможливити одержання гепатиту D.

Вакцинація захищає від гепатиту В / Фото Pexels

Гепатит С

Передається через контакт з інфікованою кров'ю, наприклад, під час використання нестерильних голок (операції, косметичні процедури, татуювання, інʼєкції наркотичними речовинами тощо). Цей тип гепатиту часто переходить у хронічну форму і може призвести до серйозних уражень печінки та летальних випадків.

Симптоми зазвичай малопомітні, що ускладнює раннє виявлення хвороби. Зауважимо, що вакцини від цього типу ВГ немає. Проте новітнє лікування у вигляді приймання пігулок дозволяє повністю побороти вірус і вилікуватись.

Гепатит D

ВГ типу D можна підхопити лише у випадку, якщо людина інфікована гепатитом В. Його також називають "суперінфекцією".

Передається він, так само як і гепатит В. Ускладнює перебіг хвороби та здатний суттєво погіршити самопочуття інфікованої ним людини. Тому важливо отримати вакцинацію від гепатиту В, щоб уберегти себе від цієї недуги.

Гепатит Е

Подібно до типу А, гепатит Е передається через забруднену воду. Зазвичай це захворювання проходить самостійно. Однак є особливо небезпечним для вагітних жінок, у яких може викликати печінкову енцефалопатію та смерть.

Найпоширенішим гепатит Е є у країнах, де спостерігається низький рівень санітарії. Вакцинація від нього наразі недоступна в Україні.

"Люди бояться звертатись до лікарів": як міфи про вірусні гепатити тиснуть на суспільство

Тема вірусних гепатитів завжди супроводжувалася численними міфами та стереотипами. Річ у тім, що раніше інформація не була такою доступною, тож люди передавали те, що чули в ЗМІ, від знайомих чи родичів з уст в уста. Такий метод працював як "зіпсований телефон" і з часом призвів до хибних уявлень про гепатити, шляхи їхньої передачі та лікування.

На сьогодні такі міфи стали серйозною загрозою, адже заважають людям вчасно звертатися за медичною допомогою.

Міфи призводять до того, що людина боїться взагалі кудись звертатися. Боїться, що дані про її захворювання будуть поширені, що всі про це дізнаються тощо,
– пояснює Юрій Войналович.

Розгляньмо декілька найпоширеніших стереотипів про вірусні гепатити.

Міф 1: "Вірусні гепатити – хвороба повій та наркоманів"

"Більшість людей, які звертаються до нас за допомогою, перше, що вони роблять – це починають виправдовуватись, мовляв, "ви тільки не подумайте, я – порядна людина". Взагалі ми ніколи не питаємо, як людина заразилась. Стає зрозуміло, що присутній невидимий інформаційний тиск цих міфів на суспільство", – ділиться керівник громадської організації BCD.

Гепатит може вразити будь-яку людину, незалежно від її соціального статусу, способу життя, роботи чи віку.


Шляхи зараження гепатитами В і С / Колаж 24 Каналу

Міф 2: "Гепатитом можна заразитися через обійми, поцілунки чи кашель"

Гепатити не передаються повітряно-крапельним шляхом та при дотиках. Через поцілунки в рідкісних випадках можна заразитися гепатитами В, С та D, однак тільки за наявності контакту із кров'ю, до прикладу, кровоточивості ясен.

Гепатит не передається через обійми / Фото Pexels

Міф 3: "Вакцинація може спровокувати розвиток гепатиту В"

Вакцина від гепатиту B є безпечною та ефективною. У ній немає живого вірусу, тож вона не може викликати його розвиток. Навпаки – вакцинація є найкращим способом захистити себе.

Міф 4: "Гепатити типу А і Е – не є небезпечними"

Справді, гепатити А і Е здебільшого переносяться організмом людини легше, аніж інші. Однак не слід недооцінювати серйозність цих вірусів, адже в окремих випадках вони можуть призводити до вагомих ускладнень. Вчасне звернення за кваліфікованою медичною допомогою – ключ до одужання.

Рання діагностика рятує життя!

Вчасне виявлення гепатиту допомагає швидше розпочати лікування та уникнути серйозних ускладнень, зокрема цирозу чи раку печінки. Центр громадського здоров'я МОЗ України рекомендує обстежитись на наявність вірусних гепатитів В і С наступним категоріям населення:

  • вагітним;
  • донорам крові;
  • секс-працівникам;
  • чоловікам, які мають сексуальні стосунки з чоловіками;
  • особам, які споживали/споживають наркотики ін'єкційним чи інтраназальним шляхом;
  • людям, які коли-небудь проходили процедуру гемодіалізу або на момент звернення безпосередньо перебувають на гемодіалізі;
  • тим, хто отримували донорську кров та/або її компоненти;
  • медичним працівникам;
  • працівникам служб надзвичайних ситуацій;
  • особам, які мають клінічні ознаки гепатитів;
  • людям, які живуть з ВІЛ;
  • людям, які перебували в установах виконання покарань;
  • особам, які мають татуювання чи пірсинг;
  • новонародженим з родин інфікованих вірусними гепатитами.

Як відбувається виявлення вірусних гепатитів B, С та D

Діагностика вірусних гепатитів передбачає декілька важливих етапів.

Гепатит С:

  1. Першим кроком є виявлення антитіл до вірусу. Для цього достатньо зробити швидкий тест. Його можна безкоштовно пройти у свого сімейного лікаря чи в найближчій громадській організації, яка пропонує таку послугу, придбати в аптеці або зробити у лабораторії. Цей тест показує, чи стикався організм з вірусом.

  2. Якщо швидкий тест позитивний (тобто в організмі є антитіла до вірусу), необхідно звернутись до свого сімейного лікаря і перевіритись на наявність гепатиту. Аналіз РНК є більш точним і часто використовується для підтвердження діагнозу.

  3. Наступний крок, якщо аналіз підтвердив наявність захворювання – визначення генотипу вірусу. Це допоможе лікарю вибрати оптимальну схему лікування під потреби пацієнта. Також лікар направляє на додаткові аналізи для оцінки ступеня пошкодження печінки.

Гепатити В та D:

  1. Діагностика починається з первинного скринінгу. Для виявлення гепатиту В використовують швидкі тести чи здачу крові в лабораторії.

  2. Якщо антитіла вірусу є в організмі, сімейний лікар направляє пацієнта на всі необхідні додаткові обстеження, щоб підтвердити чи спростувати діагноз.

  1. У разі, якщо діагноз підтверджується, необхідно визначити ступінь пошкодження печінки.

  2. Крім того, люди, що хворіють цим вірусом, мають здати аналіз крові на антитіла до гепатиту Д, аби переконатися, що його немає.

Порада така: потрібно ретельно вибирати сімейного лікаря, щоб це дійсно був професіонал, а не просто "для галочки" виконував роботу. Вибирати ту людину, яка дійсно розбирається у темі, якій болить, яка приязна та дійсно може надати вам фахову допомогу,
– наголошує керівник громадської організації.


Слід ретельно обирати сімейного лікаря / Фото Pexels

Перелік опорних лікарень з лікування вірусних гепатитів в Україні

Опорні лікарні з лікування вірусних гепатитів / Інформація надана ГО BCD

BCD – платформа, що представляє спільноту пацієнтів з вірусними гепатитами в Україні

Історія створення громадської організації

Керівник організації пригадує, що почав цікавитися проблематикою вірусних гепатитів ще в 2016 році, коли ефективні препарати для лікування гепатиту С тільки з'явилися. До того лікування проводили інтерферонами – дорогими, токсичними та малоефективними препаратами.

А вже у 2017 році Юрій повністю зосередився на допомозі пацієнтам з вірусними гепатитами. В серпні 2019 року команда створила громадську організацію.

Згодом виникла потреба, щоб була платформа, на якій можна офіційно представляти спільноту пацієнтів з вірусними гепатитами в Україні. Наша організація BCD і сьогодні є єдиною в Україні, яка займається представництвом інтересів пацієнтів та адвокацією лікарів,
– зауважує Войналович.

Яку допомогу надає BCD

Організація активно співпрацює з Центром громадського здоров'я при МОЗ України. Зокрема у 2021 році вони успішно домоглися відміни вимоги про місцеву реєстрацію для участі у державній безкоштовній програмі лікування гепатиту, що відкрило доступ до лікування багатьом пацієнтам.

"Основні напрями нашої роботи – це адвокація прав та надання фахової соціальної і медичної допомоги пацієнтам з діагнозом хронічний вірусний гепатит B,C і D, у тому числі ко-інфекцією ВІЛ/туберкульоз. Маємо сильну і вмотивовану команду професіоналів до якої входять, як представники спільноти та експерти з ВГ, так і лікарі-інфекціоністи, спеціалісти з функціональної діагностики. За період діяльності надали медико-соціальну допомогу більш ніж 7 тисячам людей", – розповідає Юрій Войналович.

Серед запитів, з якими можна звернутись до організації:

  • безкоштовні консультації онлайн, зокрема від фахових лікарів-інфекціоністів, які самі пройшли лікування від ВГ;

  • отримання препаратів, призначених для безплатного лікування хронічного гепатиту С, що потребують термінового лікування та через поважні причини не можуть отримати ліки в держпрограмі;

  • адвокація прав пацієнтів.

Також BCD передає ліки захисникам України. До прикладу, у січні цього року громадська організація передала 102 упаковки сучасної противірусної терапії Національному військово-медичному клінічному центру в м. Київ. Відтак 34 захисники змогли безкоштовно отримати ефективне лікування від гепатиту С.

Крім того, фахівці організації проводять тренінги та інші освітні події для українських медиків, і активно розповідають про вірусні гепатити у своїх соцмережах, щоб збільшити обізнаність українців у цій темі.

Памʼятайте – гепатити не чекають!

BCD постійно перебувають у пошуку донорів, які б фінансували закупівлю ліків, адже запитів на допомогу більшає. Зробити благодійний внесок можна за посиланням.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Трогать нельзя! В Запорожье заметили редкого жука, но он очень ядовитый
Telegraf
2025-04-04T14:24:11Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Во временно оккупированном Крыму россияне усиливают контроль за информпространством
Апостроф
2025-04-04T14:45:25Z
Россия в Крыму строит два десантных корабля - ВМС
Корреспондент
2025-04-04T14:33:12Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Россияне ударили по Харькову дронами: среди пострадавших есть дети
Корреспондент
2025-04-03T19:57:48Z
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Ко Дню освобождения Киевщины телеканал 2+2 покажет истории героев, изменивших ход войны
TSN
2025-04-01T08:13:54Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Новейший Challenger 3 мощнее любого российского танка, — Минобороны Британии
Фокус
2025-04-04T14:34:20Z
Военные смогут бронировать время для бракосочетания онлайн через Дію: Минобороны
BigMir
2025-04-04T14:30:25Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
Франция и Британия обвинили Путина в затягивании переговоров о перемирии
Факти ICTV
2025-04-04T14:26:48Z
"Большой прогресс": Трамп оценил готовность Зеленского и Путина к переговорам
Хвиля
2025-04-04T14:27:28Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Рютте настаивает, что США не выведут войска из Европы
Европейская правда
2025-04-04T14:55:08Z
Рубио объяснил вероятность возобновления прямых авиарейсов между США и Россией
Gazeta UA
2025-04-04T14:54:38Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Дочь Майкла Джексона имеет более 80 татуировок: как она выглядит сегодня
Comments UA
2025-04-04T14:42:21Z
"Была очень зажигательная женщина": известный украинский певец удивил казусом с концерта
Telegraf
2025-04-04T14:36:12Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Актер Ярошенко прокомментировал, почему не вернулся в Украину после выезда за границу с разрешения Минкульта
Комсомольская правда
2025-04-04T14:24:32Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Гвардиола: Де Брюйне заслуживает установки статуи от клуба
Корреспондент
2025-04-04T14:36:30Z
Оболонь мінімально обіграла та залишила в зоні вильоту Інгулець
Football.ua
2025-04-04T14:28:03Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Бывший нападающий Эвертона заинтересовал Барселону
Корреспондент
2025-04-04T13:24:18Z
Ливерпуль может подписать таланта, который отличился ссорой с их игроком
Корреспондент
2025-04-04T11:48:04Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
Нацбанк снизил курс доллара до минимума за полгода
Комсомольская правда
2025-04-04T14:46:01Z
Цены на картофель в Украине снова снизились
Gazeta UA
2025-04-04T14:36:38Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Характер можно узнать по почерку: как правильно "читать"
Comments UA
2025-04-04T14:27:21Z
Простой лайфхак для шкафа: как правильно складывать постельное белье, чтобы избежать беспорядка
Gazeta UA
2025-04-04T13:03:12Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Пасхальное меню: рецепт подбрюшины в томатно-горчичном маринаде
Фокус
2025-04-04T12:42:25Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
Выпил – за руль не садись: двое мужчин пытались скрыться из киевского травмпункта на инвалидной коляске
Знай
2025-04-04T14:51:20Z
Одесский предприниматель пообещал "решить" уголовное дело за $130 тыс
Корреспондент
2025-04-04T14:30:38Z
В Киеве в детсаду ребенок получил тяжелые травмы
Корреспондент
2025-04-04T14:30:35Z
После удара дронами под завалами в Харькове нашли сгоревшую семью
Новости Украины
2025-04-04T14:24:59Z
Отпугивал полицию "полными штанами": в Индии задержали "легендарного" карманника
Фокус
2025-04-04T14:06:06Z
Какой хлеб лучше покупать: врачи назвали шесть самых полезных сортов
UAToday
2025-04-04T13:48:26Z
Почему не получается похудеть: самые распространенные ошибки
UAToday
2025-04-04T13:48:05Z
В каком возрасте резко ухудшается зрение: ответ ученых удивил
Comments UA
2025-04-04T12:57:19Z
Как вирусы избегают иммунной защиты — исследование
Факти ICTV
2025-04-04T12:31:33Z
Более 100 тысяч украинцев воспользовались электронной системой, заменившей МСЭК
Хвиля
2025-04-04T12:15:22Z
Неврологи назвали простые ежедневные привычки для здоровья мозга
Факти ICTV
2025-04-04T12:07:51Z
Один продукт защитит от рака горла
Comments UA
2025-04-04T11:15:33Z
Больше не вспомните о запорах: какой фрукт очень полезен для вашего кишечника
Comments UA
2025-04-04T10:12:24Z
Стимуляция мозга с помощью ИИ заметно облегчает симптомы Паркинсона — ученые
Факти ICTV
2025-04-04T10:00:22Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Слух: Шутер Titanfall 3 готовится к релизу в 2026 году
GameMag
2025-04-04T14:46:36Z
Эксклюзивное расследование: Как анонимный автор Telegram-каналов создал сеть фейков и попал под следствие, и кто стоит во главе этой паутины
Новости Украины
2025-04-04T14:45:33Z
Отличная история, которую испортил геймплей: На Xbox состоялся «ранний релиз» South of Midnight
GameMag
2025-04-04T14:25:39Z
На Закарпатті розпочато розслідування жорстокого поводження з конем
AgroNews
2025-04-04T14:16:59Z
Как обнаружить оператора оптоволоконного дрона: эксперименты и первые результаты, — Милитарный
Фокус
2025-04-04T14:06:18Z
TikTok запускает опасную игру, вызывающую панику и галлюцинации у подростков
Gazeta UA
2025-04-04T13:48:32Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
У монстра теперь два "сердца": легендарную Honda превратили в мощный спорткар
Знай
2025-04-04T12:51:49Z
Продажи автомобилей Tesla в мире резко упали из-за одиозной политики Илона Маска
Известия Киев
2025-04-04T10:30:07Z
Формула-1: где смотреть трансляции гонок в Украине сезона-2025
Факти ICTV
2025-04-04T09:55:54Z
Семейный люкс: тест-драйв нового кроссовера Volvo XC90
Фокус
2025-04-04T09:00:41Z
Hyundai презентовала туалет на колесах: главное - успеть добежать, а еще можно смотреть в окошко
Знай
2025-04-04T02:51:05Z
Составили рейтинг самых ненадежных авто
Gazeta UA
2025-04-04T01:48:06Z
Škoda представила новый электрический внедорожник
Корреспондент
2025-04-03T19:12:44Z
Hyundai представила обновленный водородный электромобиль
Корреспондент
2025-04-03T17:45:37Z