За словами глави держави, він не може реагувати на заклики встановити режим припинення вогню, доки Росія окупує українські території.
До кінця листопада Україна розробить план дій щодо досягнення миру, і Київ почне детальні обговорення з третіми країнами з питань територіальної цілісності. Про це в інтерв'ю японському телеканалу NHK заявив глава держави Володимир Зеленський.
Президент упевнений, що, заручившись підтримкою інших країн, Україна зможе домогтися результатів.
"Терпіння, підтримка і дипломатичний тиск — це три фактори для справедливого завершення війни... Якщо США і європейські країни збережуть єдність, це буде проявом додаткового тиску. Це покаже Москві, що в неї немає шансів", — вважає він. За його словами, він доручив Офісу президента і дипломатичним командам розробити мирний план до кінця листопада.
Щодо припинення вогню, то президент відповів, що не може позитивно реагувати на подібні заклики, поки російські війська продовжують окупувати частину українських територій. Своєю чергою журналісти NHK нагадали, що раніше цього місяця внаслідок російських ракетних ударів загинуло понад 40 осіб. Також було пошкоджено дитячу лікарню в столиці.
"Російські війська, мабуть, відвоювали опорні пункти на сході та півдні України, які, як стверджував Київ, були відбиті торік під час контрнаступу", — ідеться в публікації.
У бесіді Зеленський не обійшов стороною і Дональда Трампа, який, як повідомляється, "не зацікавлений у підтримці країни". Він упевнений, що після виборів у США в України є шанси на мир. Глава держави наголосив, що українські чиновники вже поспілкувалися зі штабами обох кандидатів на пост президента США — Дональда Трампа і Камали Гарріс. Сам Зеленський під час нещодавньої телефонної розмови з Трампом запросив його в Україну.
"Якщо пан Трамп хоче щось дізнатися про Україну, він може приїхати і побачити це сам або запитати мене. Ми були в контакті з його командою. Пан Трамп сказав мені, що він доступний для будь-яких запитань, і що в мене є його номер телефону".
Український політик також підкреслив важливість підтримки Японії:
"Японія є представником "Великої сімки" і надала нам економічну, гуманітарну та технічну підтримку. Вони прийшли до нас на допомогу так швидко. Це була перша країна, яка не входить до НАТО, яка підписала угоду про співпрацю у сфері безпеки з Україною".
Зеленський сподівається, що Японія скористається своїм впливом на інші країни як лідер у Тихоокеанському регіоні та надасть співпрацю для відновлення України.
Раніше Фокус писав, що Зеленський прокоментував терміни поставок винищувачів F-16.