MY.UAНовини
На горизонті нова війна? Де в Азії може спалахнути новий конфлікт: інтервʼю з послом України в Японії Сергієм Корсунським
На горизонті нова війна? Де в Азії може спалахнути новий конфлікт: інтервʼю з послом України в Японії Сергієм Корсунським

На горизонті нова війна? Де в Азії може спалахнути новий конфлікт: інтервʼю з послом України в Японії Сергієм Корсунським

За кількістю плавучих засобів ВМФ Китаю сьогодні більший за американський. Є реальні військові загрози з боку Північної Кореї, які підживлює Росія. Тому США зміцнюють військову присутність в Східній Азії, щоб запобігти ще одному можливому конфлікту.

У неділю, 28 липня, в Токіо вперше за 15 років зустрілися міністри оборони США, Японії та Південної Кореї. У спільній тристоронній заявці за підсумками переговорів посадовці заявили про зміцнення співпраці щодо стимулювання ядерної та ракетної загрози з боку Північної Кореї та "висловили серйозне непокоєння щодо посилення військового та економічного співробітництва між РФ та КНДР". 

Також, як пише CNN, "історичним кроком" стало рішення Вашингтона про модернізацію та значне оновлення їхнього військового командування в Японії. "США підвищити американські ЗС в Японії до штабу об'єднаних сил з розширеними місіями і статусом обов'язків", - повідомив очільник Пентагону Ллойд Остін. Це, по суті, відповідає Китаю та Північній Кореї на їх числові провокації в регіоні та зростання ризику виникнення ще одного вогнища військового конфлікту. 

"Ми перебуваємо на критичному етапі, і наші сьогоднішні рішення визначатимуть наше майбутнє", - додала міністр закордонних справ Японії Йоко Камікава. Все, що відбувається на Близькому Сході, де в жовтні 2023 року спалахнув збройний конфлікт, і в Азії, де такі країни, як Росія, Північна Корея та Китай, використовують численні провокації, нероздільно пов’язані з війною проти Росії України. Адже автократичні режими дуже хочуть розпорошити ресурси Заходу, передовсім США.

То, що відбувається в регіоні Східної Азії? Чи реальний ризик, що ще одна війна може спалахнути ще й там? Що українці знають про зміцнення співпраці між США, Японією та Південною Кореєю? Та як це може послабити Північну Корею, яка надає зброю Росії? Про все це ТСН.ua поговорив із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії Сергієм Корсунським. 

- У неділю, 28 липня, в Токіо відбулася перша за 15 років зустріч міністрів оборони США, Японії та Південної Кореї. У спільній заяві вони висловили серйозну стурбованість щодо зростання військової та економічної співпраці між Москвою та Пхеньяном. І тут пригадуються численні статті в західній пресі, що Близьким Сходом, де в жовтні 2023 року спалахнула ще одна війна, може не обмежитися. деякі говорять про Північну й Південну Корею. Чи справді є такий ризик? 

- Почнемо з того, що ми в принципі останнім часом спостерігаємо ренесанс у відносинах між Японією та Південною Кореєю. Звичайно, це відбувається за активну підтримку США після того, як лідери Південної Кореї та Японії нарешті подолали протиріччя, яке об’єднало часів Другої світової. Нарешті це подолано, й не просто так, а тому, що в регіоні різке зростання безпекової напруги через агресивну політику Північної Кореї.

Наразі відбулася зустріч у Токіо, що три роки тому було важко уявити. Сьогодні це вже реальність, ми бачимо серйозне зближення позицій Південної Кореї і Японії з питань безпеки, особливо щодо запуску ракет Північною Кореєю, яка продовжує час від часу випробовувати нерви країнам регіону тим, що стріляє в бік Японії ракетами, які то долітають, то не долітають. Тим не менше це безумовно викликає серйозну напругу. Зараз вони (США, Південна Корея та Японія - ред.) домовилися створити систему раннього попередження й моніторингу, яка дозволить оперативно обмінюватися інформацією й здійснювати відповідні кроки по усуненню загрози, якщо вона виникне.

- Можете мене поправити, але я порівняла заяви прем'єра Кішіди, які він робив, наприклад, ще два роки тому на початку повномасштабного російського вторгнення, й зараз. На ювілейному Вашингтонському саміті НАТО на початку липня він сказав цікаву фразу: "Україна сьогодні – це може бути Східна Азія завтра". 

- Так, він цю фразу сказав вже досить давно - дуже скоро після початку повномасштабної російської агресії, коли Японія почала переглядати свої концепції безпеки, бо треба було переконувати і населення Японії, і політиків, і взагалі свою позицію чітко визначати. Мається на увазі: те, що вже два з половиною роки відбувається в Україні, може повторитися в Азії. 

Тобто, в Азії може виникнути конфлікт, який фактично може перерости у війну.

А конфлікт може виникнути, бо тут є поки що дрібні суперечки: в Південнокитайському морі кораблі Китаю і Філіппін; навколо островів Сенкаку; постійні провокації російських і китайських ЗС, то літаки літають, то кораблі плавають навколо японських островів. Тому, ми ж розуміємо, що можуть виникнути проблеми. За ці останні два роки сотні разів японські літаки перехоплювали літаки Китаю та Росії, які пролітали вздовж кордонів Японії. Це все не може не викликати стурбованості. І прем'єр-міністр Кішіда дуже чітко це висловив, повторивши у Вашингтоні свою формулу бачення геополітичної ситуації. Бо, знову ж таки, виникає питання: яка роль Японії на саміті НАТО, яка її позиція? І, звичайно, Росія нагнітає цю тему тут, у місцевих пабліках і соцмережах, і знаходяться місцеві корисні ідіоти, які на цю тему висловлюються з проросійських позицій. Тому премʼєр дуже чітко обґрунтовує свою позицію, і розуміння прямого зв’язку між війною Росії проти України і ситуацією в Азії є квінтесенцією, не дивно, що він її повторює.

- Про зустріч у Токіо Reuters також пише, що вперше переговори між США та Японією на рівні Міноборони також стосувалися "розширеного стримування" - зобов’язання США використовувати в тому числі свої ядерні сили для стримування атак на союзників. Тобто, США готові надати Японії свою ядерну парасольку? Чи це було завжди? 

- Це передбачено безпековими угодами США з Японією та Південною Кореєю, в тому числі й щодо ядерної парасольки. Інша справа, чи застосують США ядерну зброю у відповідь на атаку ядерною зброєю? Я не можу стверджувати, бо треба детально розбирати мову договорів. Проте, наскільки я розумію, на сьогодні йдеться основним чином про те, що має бути створена суперсучасна, модернізована і багатоешелонована система, щоб навіть думки не було про ядерну атаку. Але, якщо вона відбудеться, то, грубо кажучи, щоб ракета з ядерною боєголовкою не взлетіла.

У зв'язку з цим навіть Японією ухвалена концепція превентивного удару: якщо є достовірна інформація, що по території Японії може бути здійснена атака, можна атакувати це місце й цю військову базу, де б вона не знаходилася. Коли президент Байден, і це я вам можу точно сказати, після цих ковідних років вперше відвідав Токіо, він не просто так підтвердив забовязання США. А, що дуже важливо, він спеціально підкреслив, що зобовʼязання США по захисту Японії стосуються також островів Сенкаку. По-перше, там ніхто не живе. По-друге, на них претендує Китай. І це було певним меседжем, бо Китай постійно й відкрито говорить про свої претензії на ці острови. А вони знаходяться між Окінавою й Тайванем. Зрозуміло, чому вони становлять такий інтерес?

- Також за підсумками переговорів у Токіо США оголосили про переформатування й відновлення штабу своїх об'єднаних ЗС в Японії. Про що йдеться? Адже по суті це відповідь Китаю, і, за словами Ллойда Остіна,  - найзначніша зміна в ЗС США в Японії за останні 70 років.

- До теперішнього часу оперативне командування тими підрозділами ЗС США, які розташовані в Японії, здійснювалося з центрального командування на Гавайях - це 4 години льоту – досить далеко. Вони покривають весь Тихоокеанський регіон, що робить трохи неефективними оперативні дії ЗС США, якщо треба діяти швидко, грубо кажучи. Тепер командуванню ЗС США в Японії передана можливість здійснювати самостійне оперативне керування підрозділами, які знаходяться в їхньому підпорядкуванні. Це серйозна зміна, про яку вони говорили вже не перший день і місяць. США давно усвідомили, що загроза зростає. 

Якщо рахувати, просто по математичній кількості, ВМФ Китаю сьогодні більший за ВМФ США.

Такого ніколи не було, щоб флот будь-якої країни мав перевагу над ВМФ США. По якості та кількості авіаносців тощо, звичайно США мають приорітет. Але по кількості кораблів попереду вже Китай. Якщо ми можемо цього не помічати, то для США це питання номер один. Тому вони й почали переформатування, змінилося командування американського 7-го флоту та командування ЗС США в Японії. Вони не просто так змінюють людей - вони змінюють весь функціонал, даючи можливість більш оперативно реагувати на виклики. Всі розуміють, що затримка навіть на хвилини чи секунди може призвести до трагедії, бо відстані тут між Північною Кореєю та Японією дуже маленькі, це поряд. Тому ці зміни здійснюються з урахуванням дуже серйозної стурбованості, яка існує в першу чергу щодо КНДР.

- Тут Лавров заявив, що поява американської ядерної зброї в Південно-Східній Азії збільшить ризики для безпеки регіону, а Росія, за його словами, може зіграти там балансуючу роль. Це цинізм з огляду на те, що Росія сама ж і розповсюджує ядерну зброю, розміщуючи її наприклад в Білорусі. Плюс Північна Корея. Та й Китай до 2030 року може подвоїти кількість своїх ядерних боєголовок до 1000 одиниць. 

- Давайте тут розділимо, бо це трохи різні речі, хоча може здаватися навпаки. Китай ніколи не приховував і не приховує бажання збільшити свій ядерний потенціал. Порівняно з РФ і США, у нього в десятки разів менша кількість боєголовок. Точної кількості наявних у КНР зараз боєголовок я не памʼятаю, мова йшла про 300 чи щось таке. Але ж ми розуміємо, що ця статистика може не відповідати дійсності. Тим не менше, параметри такі: у РФ - 6000; у США приблизно стільки ж, у Китаю - 300. Для чого Пекін працює над збільшенням ядерного потенціалу - ми це не обговорюємо, бо вони мають на це право. Китай ніколи не був стороною угод, які б обмежували ядерні озброєння. Більше того, на пропозицію (США - ред.) вступити в переговори вони відмовилися.

Я не виключаю, до речі, що для них Росія є чи не більшою загрозою, ніж США. Просто поки що вони про це не говорять.

Але здебільшого, що стосується ядерної загрози в регіоні, то, звичайно, всі дивляться на Північну Корею. Це неконтрольований режим, який з абсолютно незрозумілих причин повністю зруйнував всі канали співпраці з Південною Кореєю, напрацьовані за десятки років. Причому Південна Корея не здійснювала якихось атак чи провокацій. Навпаки, постійно були наміри й пропозиції щодо, якщо не об'єднання, то зменшення напруги. Навіть зараз був саміт АСЕАН, куди були запрошені представники Південної та Північної Корей, де представник Південної Кореї хотів потиснути руку представнику КНДР, але той категорично відмовився. Це було помічено в японській пресі й свідчить, що вони не хочуть розмовляти. Тому, ніхто не знає, що йому (Кім Чен Ину - ред.) прийде в голову. Особливо зараз. 

З'явилася інформація, що завдяки Росії економіка Північної Кореї почала розвиватися, йдеться ледь не про 3% зростання її ВВП, бо Росія почала закуповувати там озброєння. 

Більше того, вона щось поставляє в Корею. Знову ж таки, ми можемо лише здогадуватися, але те, що вона туди поставляє, неймовірно турбує США, Південну Корею та Японію. Ця співпраця й позиція Північної Кореї розглядається як абсолютно реальна військова загроза номер один. Економічно КНДР не може становити жодної загрози, але з точки можливої провокації, обстрілів… Вибачте, там до Сеула, якщо я не помиляюся, 50-60 км від лінії розмежування. Можете собі уявити рівень катастрофи. Саме тому США, Японія та Південна Корея зміцнюють свою співпрацю де-юре і де-факто, щоб звести до мінімуму ризик провокації з боку Північної Кореї.

- Тоді логічно постає наступне питання. Чи дійсно нова американська Адміністрація, хто б не виграв президентські вибори у США, буде більше сфокусована на Азії, ніж на Європі? 

- Насправді це є реальність. Хто відслідковував політику США протягом післявоєнного періоду, знають, що для Америки регіон Азії є життєво важливим. Сьогодні тут зосереджено 50% світового ВВП. Очевидно, що США не можуть залишити регіон без уваги, бо тут Китай, є зобовʼязання (безпекові - ред.) Вашингтона щодо цілої низки країн регіону. Це Японія, Південна Корея, Філіппіни і Таїланд. Але крім цього, тут і ресурси, і торгівля, і, звичайно, Тайвань. Не дарма ж США тримають тут величезний військовий контингент, 7-й флот, декілька військово-морських баз. Є ціла низка острівних держав Тихого океану - Маршаллові острови, Мікронезія і Палау, які мають спеціальний режим вільної асоціації зі США, які гарантують їхню безпеку. Там англійська мова, долар, і громадяни цих трьох держав, вони суверенні, але можуть без віз в'їжджати до США й жити там як громадяни Америки, тільки що не брати участь у виборах.

Тому це збільшує таку присутність США. Тут Гаваї, тут є бази, де США проводили дослідження різних видів зброї. Тому ми маємо розуміти, що Азія завжди була, є і буде життєво важливим регіоном інтересів США. Те, що сьогодні Вашингтон приділяє таку величезну увагу Європі і війни Росії проти України, це без перебільшення в тому числі заслуга й української дипломатії, ЗСУ, які показали, що можуть стримувати ворога, який набагато переважає. 

І, звичайно, з'явилися дуже серйозні інтереси США, щоб в цьому конфлікті перемогла все ж таки Україна.

Тому тут вже трохи інший з моєї точки зору аспект, який стосується євразійської системи безпеки НАТО. Це інший, можна сказати, пласт зовнішньої політики США, тому і діють вони тут трохи інакше, ніж в Азії. Можна сміливо сказати, що Близький Схід, Європа і Азія – це три регіони, на які ми маємо звертати увагу, коли говоримо, де будуть концентруватися основні зусилля США. До речі, саме тому в цих трьох регіонах і гаряче. Бо ті, хто хочуть змістити США з позиції світового лідера, саме в цих трьох регіонах і мають завдавати їм шкоди. Це цілком очевидно, тому жодних випадковостей тут немає. Так воно і відбувається, такі спроби робляться, ну і, відповідно, вживаються кроки протистояти таким викликам.

- У статті для Bloomberg напередодні ювілейного Вашингтонського саміту НАТО колишній верховний головнокомандувач об’єднаних ЗС блоку Джеймс Ставрідіс запропонував включити Японію, Австралію та інші країни регіону до Альянсу. Наскільки це реально? 

- Це, швидше за все, просто думки пана Ставрідіса. Членство Японії в НАТО не обговорюється навіть теоретично. При цьому, між Японією та Альянсом є спеціальна програма співробітництва. Ми про це багато разів з вами говорили, що Японія має найбільш пацифістську конституцію в світі. Вона не може бути стороною військових союзів, бо в Японії немає ЗС - у них Сили самооборони. Вони мають дуже обмежений мандат, чітко визначений конституцією, рішеннями уряду і стратегією оборони. Звичайно, вони можуть брати участь у миротворчих операціях, але не можуть бути задіяні по статті 5 (про колективну оборону Альянсу - ред.), якщо говорити про членство в НАТО.

Є дуже тісна й реально активна співпраця між НАТО та Японією. Ті самі види озброєння, які є в НАТО, вони так чи інакше застосовуються в Японії, або виробляються чи закуповуються. Японії дуже добре відомі стандарти НАТО. Різко збільшилася кількість спільних навчань, у тому числі за участі країн НАТО. Все це є абсолютно об'єктивною нормальною реальністю, що витікає з тієї загрози, яка існує для Японії і країн регіону. Але про членство Японії в НАТО не йдеться. 

Але що ми бачимо, це дуже тісні взаємовідносини між групою країн-регіону - це Японія, Південна Корея, Філіппіни, Австралія, Нова Зеландія. Бо ці країни між собою зараз дуже тісно координують військову політику. Підписані угоди по взаємному допуску ЗС на територію кожної країни. Є проєкти по створенню нових видів зброї, куди також долучаються такі країни як Британія, Італія. Тому, насправді, є тісна співпраця, є повне порозуміння, чітка координація дій і спільні навчання. Але на сьогодні це майже вичерпаний перелік тих спільних зусиль, які здійснюються країнами Індо-Тихоокеанського регіону з членами НАТО.

Є чітке розуміння, що в регіоні Південно-Східної Азії і Східної Азії існують декілька точок серйозної напруги, що можуть призвести до конфлікту, який теоретично при певних умовах може перерости у війну.

При цьому всі розуміють, що, наприклад, Китай навряд чи в цьому інтересі. Йдеться все ж таки про такі режими як Північна Корея і Росія, яка виступає в ролі провокатора. Саме поїздка Путіна до КНДР - це ж і є справжня провокація (Росія та Північна Корея підписали договір про стратегічне партнерство, яке передбачає взаємну допомогу у випадку агресії - ред.). Тому є чітке розуміння всіх країн регіону, що відбувається, які потрібно робити термінові контрзаходи, щоб принаймні в регіонах Азії були стримуючі фактори, які неможливі для початку будь-якої збройної агресії між будь-якими країнами. Бо тут, насправді, важко знайти дві країни, які б не мали територіальних претензій одна до одної. Просто вони не знаходяться в гарячій фазі, і бажано для всіх так і отримати.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
"Люди в шоке": в Пентагоне встревожены из-за кандидата Трампа на должность главы минобороны
Известия Киев
2024-11-14T19:37:51Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Республиканцы намерены "прекратить нормальную торговлю с КНР"
Корреспондент
2024-11-14T22:01:19Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
В США ответили, способна ли РФ переломить ситуацию в Курской области
Comments UA
2024-11-13T08:15:40Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Врачи не давали сроков: легендарная украинская актриса оказалась в больнице
Comments UA
2024-11-14T20:15:39Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
Переделала себя до неузнаваемости: что произошло с экс-солисткой популярной молодежной группы
Comments UA
2024-11-14T21:51:46Z
Концерты почти бесплатные: холостячку Злату Огневич обокрали на 10 млн
Знай
2024-11-14T21:51:16Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
69-летняя Вупи Голдберг пожаловалась, что не может уйти на пенсию: в чем причина
Фокус
2024-11-14T09:45:42Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Как бросить курить и не набрать вес: пошаговая инструкция
Marie Claire
2024-11-14T13:01:50Z
Начинается Рождественский пост: топ-5 вещей, которые нельзя делать
Comments UA
2024-11-14T15:07:30Z
МОЗ дозакупит лекарств и медтоваров почти на два миллиарда гривен
Апостроф
2024-11-14T14:21:31Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
Содержат скрытый сахар: 3 продукта, которые вредят здоровью мозга
Фокус
2024-11-13T17:27:00Z
Несмотря на аргументы ра противодействие ВРУ: Кабмин пытается взять под контроль деньги больниц
ZN UA
2024-11-12T14:07:55Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Умеров встретился в Норвегии с министром обороны
Корреспондент
2024-11-14T20:57:16Z
Почему невозможно ТЦК заменить рекрутинговыми центрами: объяснение офицера ВСУ
Comments UA
2024-11-14T20:54:44Z
В Амстердаме прошли массовые еврейские погромы
Корреспондент
2024-11-08T03:30:10Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
США проверяют российские счета в крупнейшем банке Швейцарии
Хвиля
2024-11-14T21:36:25Z
Отключение света в Украине: эксперт объяснил, как долго они продлятся
Политека
2024-11-14T21:00:04Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
ПриватБанк предупредил клиентов: все начнется 18 ноября
Хвиля
2024-11-14T20:42:25Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Одиночество в браке: психолог раскрыл самые болезненные причины отчуждения между партнерами
Знай
2024-11-14T20:51:37Z
Если не хотите испортить, не сыпьте на них соду: 6 вещей, которые никогда не следует чистить этим кухонным средством
Знай
2024-11-14T19:51:41Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Гороскоп на пятницу 15 ноября 2024 года
UAToday
2024-11-14T17:36:06Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Легендарная спортсменка возобновила карьеру в 40 лет после пятилетнего перерыва
ZN UA
2024-11-14T18:07:28Z
Грузия – Украина: где смотреть и ставки букмекеров на матч Лиги наций
Известия Киев
2024-11-14T18:04:15Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Майк Тайсон удивил прогнозом на бой-реванш Усик – Фьюри
Хвиля
2024-11-14T17:24:32Z
Обладатель Золотой бутсы проиграл первый матч в профессиональном теннисе
Корреспондент
2024-11-14T13:54:40Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
Попытка войти в Купянск. Опасный прорыв россиян
Корреспондент
2024-11-14T22:06:59Z
"Лучше, чем "Моссад", - чем примечательна ликвидация топ-офицера в Крыму
Новости Украины
2024-11-14T22:00:55Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
Россияне пожаловались на разграбленные дома в селе, в которое ВСУ и не заходили
Фокус
2024-11-12T14:27:41Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
В России начали продавать PlayStation 5 Pro
GameMag
2024-11-14T21:52:39Z
Зима близко: Дебютный трейлер и геймплей Game of Thrones: Kingsroad на Unreal Engine 5
GameMag
2024-11-14T21:06:11Z
Присоединяйтесь к восстанию: Вышел ремейк Little Big Adventure
GameMag
2024-11-14T21:01:25Z
Это всё Xbox: Microsoft официально включила в свою игровую экосистему ноутбуки, телевизоры и смартфоны
GameMag
2024-11-14T20:54:53Z
"Паника и паранойя": издание The Onion выкупило сайт Infowars конспиролога Алекса Джонса
Фокус
2024-11-14T18:30:00Z
"AI SMM DAY": в Украине проведут крупнейшую онлайн-конференцию по использованию ИИ в СММ и маркетинге
Апостроф
2024-11-14T17:48:00Z
Xiaomi оголошує графік розгортання HyperOS 2 зі списком пристроїв
Portaltele
2024-11-14T17:37:11Z
Россияне ударили по кладбищу в Одессе - повреждено более 100 могил
Апостроф
2024-11-01T15:22:12Z
В Одессе в результате атаки горит жилой дом, повреждена котельная
Корреспондент
2024-11-14T21:27:15Z
В результате обстрела Запорожской области разрушен поселковый совет
Корреспондент
2024-11-14T15:55:46Z
Мошенники выдавали человека за медведя для обмана страховых компаний
Корреспондент
2024-11-14T14:56:22Z
Деньги в мусорных контейнерах: как киевский полицейский переправлял мужчин через границу
Comments UA
2024-11-14T14:55:01Z
Тайфун Усаги обрушился на Филиппины
Корреспондент
2024-11-14T13:52:38Z
Масштабные наводнения в Испании: в пострадавших районах отменили красный уровень опасности
Апостроф
2024-11-14T12:57:53Z
В Украине провели масштабные задержания чиновников, оформлявших "инвалидность"
Апостроф
2024-11-14T12:33:52Z
"И смех, и грех": Уполномоченный по антикоррупции в Одесской области задержан за взятку
Comments UA
2024-11-14T12:00:42Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z
Кислоты, ржавчина и царапины: листья вредят автомобилю, больше чем могут казаться
Знай
2024-11-13T19:21:19Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z
Можете потерять много денег: украинцев предупредили об опасности продажи авто по доверенности
Знай
2024-11-12T21:51:26Z
Mercedes-Benz 1923 выставили на продажу: за сколько продадут ретро-авто
Comments UA
2024-11-12T15:36:36Z
Неожиданный лидер: один из регионов обогнал Киев по количеству электрокаров
Comments UA
2024-11-12T14:33:28Z
Представлений мотоцикл Secoron RA600
Portaltele
2024-11-12T12:07:59Z
В чем отличие бензина 95 от 95 премиум и 92: важно знать каждому водителю
UAToday
2024-11-12T11:06:21Z