MY.UAНовини
Олександра Мазур, «Спільнота Оленівки»: «Ми не даємо зникнути не тільки темі страти в Оленівці, а загалом темі того, що відбувається в російському полоні»
Олександра Мазур, «Спільнота Оленівки»: «Ми не даємо зникнути не тільки темі страти в Оленівці, а загалом темі того, що відбувається в російському полоні»

Олександра Мазур, «Спільнота Оленівки»: «Ми не даємо зникнути не тільки темі страти в Оленівці, а загалом темі того, що відбувається в російському полоні»

Як рухається ідея вшанування на рівні держави страчених у полоні захисників, якими зусиллями підтримують в Україні та за кордоном «непопулярну» тему полону, а також про потребу максимальної підтримки війська.

У ніч із 28 на 29 липня 2022 року стався вибух у бараці в колонії №120 у селищі Оленівка на Донеччині. У цій колонії росіяни тримали полонених українських військових, які обороняли Маріуполь. Унаслідок теракту більш як 50 українських захисників загинули. Більш ніж 130 військових було поранено; близько 120 з них досі в російському полоні.

Рідні та близькі тих, хто був у бараці, об’єдналися в громадську організацію — «Спільнота родин Оленівки». Нині її назва змінилася на «Спільнота Оленівки», бо до неї долучилося більше небайдужих.

«Спільнота Оленівки» насамперед існує, аби добитися звільнення українських військовополонених, а також ушанувати на державному рівні тих, кого вже не повернути.

Волонтерам вдалося налагодити зв’язки з медіа та організацію публічних акцій і заходів на підтримку полонених в Україні та за кордоном. Петиція до президента щодо встановлення 28-29 липня Днем пам’яті всіх страчених полонених набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

І поки відгук суспільства на тему полону більшає, від держави наразі є лише відповідь про «перевантаження календаря» й інші невиконані обіцянки та слова. Організація постає перед труднощами залучити кошти на базові заходи вшанування та запрошення до команди нових фахівців.

Чому досі в державному календарі немає Дня пам’яті страчених у полоні військових, як змінилося ставлення медіа та суспільства до теми полону й над чим працює зараз «Спільнота Оленівки» — говоримо з представницею організації Олександрою Мазур.

— Олександро, минулого разу ми говорили про цілі. Наскільки вдалося їх досягти за рік?

— Близько 120 військових, які отримали поранення в Оленівці, досі перебувають у полоні. Тобто, на жаль, основна ціль — повернути полонених — не досягнута. Так само щодо вшанування пам’яті.

Можна сказати, що все нормально на рівні суспільства і наших партнерських організацій в Україні та за кордоном. Часто на акціях на підтримку військовополонених люди виходять з плакатами про Оленівку чи з фотографіями хлопців, які були в тому бараці. Навіть не з родин — просто люди, які хочуть нагадувати про цю тему.

Саме тема полону та полонених — це квінтесенція того, що таке обіцянки росіян і міжнародна підтримка, на жаль.

Як ми знаємо, при виході з «Азовсталі» були задіяні ООН і Міжнародний комітет Червоного Хреста. Щось би вони мусили гарантувати. Зараз вони кажуть, що вони нічого не гарантували. Теракт в Оленівці ілюструє, наскільки тема полону жахлива, і люди про неї нагадують.

Олександра Мазур

А от на рівні держави ми досі не домоглися Дня пам’яті. Притому ми хочемо День пам’яті за всіма страченими військовополоненими в російському полоні.

Як ми можемо акцентувати увагу на тому, що відбувається в російському полоні, якщо на державному рівні навіть не можемо зробити День пам’яті?

Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв видав рекомендацію щодо недоцільності прийняття Дня пам’яті. Він покликався на твердження Інституту національної памʼяті, що цей день переобтяжить календар. Є чимало святкових днів, які не дуже відомі та популярні, проте вони є в календарі. А якщо ми зробимо один пам’ятний день для страчених у полоні, то одразу переобтяжимо календар. Ми намагаємося працювати над тим, щоб затвердили цей день.

(Днями на сайті партії «Слуга народу» вийшов коментар нардепа Микити Потураєва: «Невдовзі будуть чергові роковини теракту в Оленівці, де загинули українські воїни. Ми рекомендували Кабміну провести меморіальні заходи. Хочемо розв’язати питання на законодавчому рівні, щоб була закріплена дата», — «ДМ»).

— Це була відповідь на петицію, яка набрала 25 тисяч підписів ще торік? Уточніть, будь ласка, адже на сайті відповіді президента досі немає.

— Це не була відповідь на петицію. Вона має прийти людині, яка її зареєструвала — представниці нашої організації Марії Алєксєєвич. Їй досі не відповіли за вказаними контактами.

Ми ще зверталися до багатьох депутатів, аби вони виносили на порядок денний цю тему, щоби вони про неї говорили у медіа. Це було теж неуспішно, трохи включився у роботу тільки Анатолій Остапенко. Але не вдалося і йому пролобіювати.

Потім у нас у січні цього року була зустріч у координаційному штабі з Андрієм Єрмаком, Кирилом Будановим і загалом високопосадовцями, які працюють у цій темі. Зокрема, знову говорили про день пам’яті. Вони сказали, що він буде. Це було взимку, а зараз ми вже підходимо до дати цього дня пам’яті — і немає прогресу.

Ми не даємо зникнути не тільки темі страти в Оленівці, а загалом темі того, що відбувається в російському полоні.

Ми також намагаємося підтримувати армію — долучаємося до зборів. На роковини оголосили свій великий збір для армії.

Акція 3 лютого 2024 року в Мілані. Фотограф: Lorenzo Ceva Valla

Тож ми намагаємося діяти, але якщо говорити про наші статутні цілі — про тих хлопців, пам’ять про яких ми патронуємо, і тих, чиє повернення до України патронуємо, — то тут нічого не вдається. І найслабший елемент наших співпраць — це співпраця з державою. Я не можу сказати, що нас ігнорують, але ця співпраця існує переважно на рівні розмов.

Наведу приклад. З координаційним штабом і з МЗС ми планували серію адвокаційних поїздок за кордон, щоб розказувати про полон. Вони надали список можливостей, які організовують у першому півріччі, і запропонували вибрати, куди ми поїдемо.

Список був досить великий, і ми обрали багато подій. Натомість вони не організували жодної. Якби це був хоча б один захід, і далі пояснили, що більше не вийде, то це було б більше, ніж нуль. Так само з Днем пам'яті. Результату жодного.

Учасниця акції в Лондоні. Фотограф: Дмитро Маленко

— Як плануєте взаємодіяти далі, аби це змінити?

— Ми намагаємося вести діалог з державою так само як загалом Україна намагається вести діалог з ООН чи з Червоним Хрестом. Це стіна, яка не дуже хоче співпрацювати ефективно, але ми не будемо зривати з ними контакт і будемо намагатися. Тому що інших представників держави у нас немає. Це наша держава, тому ми не зупинимося в тому, щоб налагодити справи.

Насправді в державному секторі ж працює багато людей, і я надіюся, що ми колись достукаємося до когось із них на вищому рівні. Бо інші не можуть впливати на рішення масштабного рівня. Тут ми продовжимо працювати — підсвітлювати тему полону, допомагати армії.

Учасниці акції 3 лютого 2024 року в Мілані. Фотограф: Lorenzo Ceva Valla

Є багато ініціатив пам’яті про загиблих військовослужбовців, і теж важливо, щоб туди долучалися з наших родин. Намагаємося це робити централізовано: якщо є проєкт, то надсилаємо біографії та фото наших полеглих чи полонених хлопців, якщо рідні дозволили. На ці роковини ми, наприклад, спільно з Меморіалом готували матеріали для трансляції роликів на честь загиблих. Вони транслюватимуться у ці дні у ЦУМі та «Гулівері».

У цій історії ключове не ми, не організація, а власне оця ціль — щоб про хлопців не забували. Ні про загиблих, ні про тих, хто в полоні.

Це вдається, на щастя. Родинам приємно, коли на акціях вони бачать портрети своїх близьких і розуміють, що вони не самотні та що разом із ними конкретно про їхніх близьких пам’ятають. Не абстрактно — про якусь там Оленівку, про якесь число, а от про цю людину пам’ятають.

Ми намагаємося порушувати тему полону загалом, бо вона непопулярна. На жаль, люди мало знають про те, що там відбувається.

Учасниці акції в Лондоні. Фотограф: Guy Corbishley

— Які заходи ви запланували цьогоріч на 28 — 29 липня?

— Для цьогорічних заходів ми підготували необхідні матеріали й розіслали до 33 організацій, які проведуть заходи в Україні, Сакартвело, США, Німеччині, Польщі, Англії, Ірландії, Шотландії, Литві, Італії, Швейцарії, Канаді, Австралії, Чехії, Австрії, Норвегії, Нідерландах, Словаччині, Іспанії, Швеції, Португалії та на Мальті. Це 22 країни, вдвічі більше, ніж нам вдалося зробити на 1,5 роковини страти. Дякую тим, хто зараз тримає цю тему в своїй країні.

В Україні ми запланували два заходи в Києві: «Оленівка — біль, який не згасне» 28 липня о 15:30 в інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану та «Оленівка — місце воєнного злочину Росії» 29 липня о 14:00 в Музеї війни.

У майбутньому плануємо також кінопокази. Зокрема «Архів війни» зробив фільм про Оленівку. Недавно був прем’єрний показ у Києві. Після цього українці з-за кордону звернулися до нас із тим, щоб з англійськими субтитрами показати його у своїх країнах.

В Україні загалом не треба запрошувати людей до цього, тому що тут достатньо пам’ятають. Організатори самі звертаються, і ми надсилаємо матеріали.

Ну і збір. Я загалом не розумію зараз заходів в Україні, які не підкріплені донатами на армію. Наприклад, у травні на Львівському медіафорумі був збір на РЕБи для Харкова. Цей збір і до того був в інтернеті, але коли ти показуєш його на офлайн-заході, то люди більше долучаються.

Важливо підкріплювати офлайн-заходи зборами. Будь-що важливо підкріплювати зборами на армію.

Основне — це підтримати армію. Що сильніша буде наша армія, то менше ймовірність повторення таких страт, як в Оленівці.

Учасники акції 25 лютого 2024 року в Крокові. Фото: Ukraine in DNA

— Співпраця з медіа налагодилась із моменту нашої останньої розмови?

— Це залежить від людей. Тобто як і з діаспорами: коли звертаєшся до багатьох, то обов’язково якийсь відсоток відгукнеться.

Є понад 50 журналістів, із якими ми контактуємо і які відгукуються. Ми загалом уже не рахуємо; це на початку було критично, коли їх і публікацій про Оленівку було майже нуль. Тоді нас це жахало і здавалося, що, можливо, так завжди буде. Але крок за кроком почали з’являтися публікації. Це якщо йдеться про українські медіа. Але тут треба розуміти, що українські журналісти — це українці, які, власне, перебувають тут і так само борються за Україну. У них теж є така мотивація.

З іноземними медійниками складніше. За кордоном було лише кілька публікацій про Оленівку.

Спершу ми пробували робити розсилку на медіа ЄС через електронні пошти, вказані на сайтах. Ніхто не відповів. Якщо хто хоче з ними сконтактуватися, краще точково шукати тих, хто вже пише про Україну. Вони є в соцмережах і часто між собою знайомі; тобто коли дивитеся профіль у соцмережах одного, то там знайдете ще інших, хто працює в темі України. Треба просто до них всіх писати, пробувати, і обов’язково щось напрацюється.

Учасниці акції в Гамбургу. Фотограф: Marina Bürky

Часто впираємось у те, що для закордону тема неактуальна. Навіть якщо сам журналіст зацікавлений, може бути проблема, що медіа не захоче публікувати «нецікаву тему». Тож з іноземними медіа складно, і ми зосередимось на цьому виклику.

Іноземні медіа нам дуже потрібні, тому що людям з України потрібно добре висвітлювати наші воєнні новини для людей з-за кордону — пояснювати, чому не треба зупинятися з підтримкою України та зокрема підтримувати українську армію. Бо є момент, що іноземці більше готові донатити на гуманітарні напрями.

За кордоном якесь інше розуміння армії. Не таке, як у нас: що це наші близькі, наші друзі, а не просто абстрактні військовослужбовці.

Часто це і ми самі. Сьогодні людина цивільна, завтра вона вже йде до армії. Тож, наприклад, європейці ототожнюють себе з цивільними та їм співчувають. А до військових менше цього співчуття — менше розуміння, що це теж люди. Наступний рік ми більше акцентуватимемо на цьому, щоби змінити ставлення.

Акція 18 лютого у Стокгольмі. Фотограф: Ольга Андросова

— Що можна робити людям у повсякденні, аби допомогти полоненим, їхнім рідним і родинам загиблих? Аби це дійсно мало вплив.

— По-перше, донатити та поширювати збори. Я за те, щоб цивільні люди витрачали час на те, щоб заробляти гроші, і віддавали їх на армію. Це дуже допоміжне. Але є шахрайства, тому треба уважно стежити, кому донатите. Це не треба сприймати просто на віру.

Треба донатити не тим, хто вам подобається, чи хто красиво пише в соцмережах, чи хто здається надійним. Треба донатити тим, хто добре звітує.

Якщо організовуєте заходи, професійні зустрічі, робіть збори, важливі оголошення, нагадування.

Щодо виходу на акції — я розумію, що деякі люди соромляться. Але є й інші способи допомогти.

Наприклад, зараз ми робимо сайт про Оленівку. Над ним працюють двоє людей із родин Оленівки (одна з них я), а інші — долучилися як волонтери. Це вагома підтримка, навіть онлайн.

— Розкажіть більше про сайт і його наповнення.

— Коли запитують, що таке Оленівка, то треба дати одне посилання з усією важливою інформацією. Поки вона розсіяна по наших соцмережах, сайтах колег, по різних статтях у різних медіа, відео на ютубі. Сайт збере ці дані в одному місці. Ми зовсім коротко розкажемо про нашу організацію. Будуть біографії та фото хлопців. Важливо людяною цю історію зробити, а не просто числа. Додамо посилання на статті, тематичні фільми, аналітику, доступні спогади свідків і інтерв’ю, анонси заходів.

Бо Оленівка — це про людей. Це масова страта людей, а не просто абстрактні числа.

Учасниця акції у Варшаві. Фотограф: Ірина Данилюк

— Окрім комунікації за кордоном, які задачі стоять перед вашою спільнотою зараз?

— Ми будемо постійно підсвітлювати тему полону. Наші джерела не припинять говорити про страти та катування в полоні. Будемо нагадувати про такі випадки у медіа.

Планую навчитися писати гранти. У нас велика проблема з залученням коштів. Я вже кілька разів подавалася; недавно не виграла на білборди.

Я думаю, що якщо порівнювати інвестовані зусилля в роботу над темою Оленівки та результат залучення аудиторії, то він нормальний. Але неможливо розвивати цю тему, якщо вона існує тільки в соцмережах. Якщо робити щось матеріальне, як білборди, на це треба гроші.

Зараз на роковини теракту ми робимо серію заходів. Навіть коли дають приміщення безплатно, організація потребує коштів. Людям треба доїжджати. Багатьом треба залишатися на ніч, бо більшість родин Оленівки не з Києва. Також треба підготувати залу, роздрукувати фотографії чи мистецькі роботи.

Ми як родини, звичайно, вкладаємо власні кошти, наприклад, щоб був порядок на нашому пам’ятному місці на Майдані чи у ряд немасштабних меморіальних заходів. У нас є ще одне меморіальне місце в Києві, яке намагаємося облаштувати, зокрема флагшток встановити. Писали запит у фонд, який підтримує родини військовослужбовців, що обороняли Маріуполь, але нам сказали, що така допомога — не їхній профіль.

Я це кажу не для конфлікту. Просто в таких фондів є рамки того, що вони фінансують. Наприклад, реабілітація для родин чи для військовослужбовців. Але попри те, що ми — громадська організація саме родин, і проєкт, який ми хочемо реалізувати, стосується військовослужбовців, це все одно виходить «не формат».

Але спробуємо отримати якийсь грант. У людей ми не збиратимемо кошти, тобто не відкриватимемо банку. У нас така була на початку, але зараз треба донатити на армію. Я думаю, неетично забирати можливість донатів у армії. Тому зборів на нашу організацію не буде, але хотілося б, щоб фонди нарешті нас побачили. Треба нам також зробити запити до бізнесів.

Це гроші не на якісь наші забаганки; це на проєкти, вплив яких реальний і вимірюваний. Вони мусять бути не тільки в соцмережах.

Тих же журналістів за кордоном зацікавлює не коли ти звертаєшся з проханням «напишіть про нас», а коли, наприклад, робиш захід у їхній країні, і робиш це якісно, а не абияк. А в це треба інвестувати. Тоді вже люди самі нас помітять. Ми довго намагаємося достукатись до МЗС, щоб разом це організувати, але поки що без результату.

Уже згадувала про один із документальних фільмів про Оленівку. Але фільми, опрацювання свідчень — це знову матеріальні речі. Треба це нормально фінансувати, щоб цього було більше. Це не буде якісним без підтримки.

Учасниця акції у Варшаві. Фотограф: Ірина Данилюк

— Що допомагає вам триматися?

— Якщо говорити саме про мене, я просто завжди позитивно налаштована. Навіть якщо ряд поганих подій і невдача за невдачею, я все одно надіюся, що після 99-ї сота спроба буде успішною. Це допомагає.

Звичайно, бувають гірші моменти. Коли багато що не вдається одночасно. Погані новини з фронту, обстріли наших населених пунктів. Але в цьому я намагаюся зберігати оцей один елемент віри в те, що щось вдасться.

Якщо думати про загальні перспективи — що кількісно росіян значно більше і зброї в них значно більше, ніж у нас, санкції не дуже добре працюють, тому треба їх терміново посилювати, треба більше ізолювати Росію, — звичайно, це все важко.

Але страх, зневіра паралізує, не дозволяє бути корисним для інших. Треба стежити за думками та не допускати цього. Треба старатися для інших — для своїх близьких, для своїх організацій, для військовослужбовців, для їхніх родин, для людей, які стали жертвами російської агресії.

Тому залишається думати переважно про якісь свої невеликі справи та що так ти теж робиш внесок у те, що ми таки переможемо Росію. Слід фокусуватися на цих справах, і коли щось маленьке, твоє, тобі вдається, то дуже від цього радіти.

На титульному фото: учасники акції 3 березня в Сіднеї. Фото: «Українці в Сіднеї». Ілюстрації: фейсбук-сторінка «Спільноти Оленівки»

Читайте також
Спільнота родин Оленівки заснувала фонд для підтримки родин постраждалих і загиблих внаслідок теракту в колонії (Оновлено)
Олександра Мазур, «Спільнота родин Оленівки»: «Перша наша ціль — повернути тих, хто вижив»
В Україні створили спецпроєкт з історіями полонених українських військових, які загинули в Оленівці
Спільнота родин Оленівки просить встановити дні скорботи за військовополоненими, загиблими внаслідок теракту в колонії
Спільнота родин Оленівки: ЗМІ зманіпулювали заголовками про повернення тіл загиблих під час теракту в колонії
Центр громадянських свобод: Суд над «азовцями» в Росії є воєнним злочином
Дмитро Лубінець: Понад 80% українських військових, звільнених з російського полону, зазнали фізичних знущань
Медійна ініціатива за права людини створила мапу місць незаконного утримання українських полонених
Медійна ініціатива за права людини закликала міжнародну спільноту створити механізм звільнення українських полонених
У Києві відбудеться благодійна виставка фоторобіт захисника «Азовсталі»
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Тренды хранения 2025: почему модульные решения становятся стандартом
BigMir
2025-02-07T08:24:48Z
Миссия NASA разгадает величайшую загадку Солнца
Gazeta UA
2025-02-07T08:24:45Z
Миссия Argonaut за 800 млн евро: Европа впервые отправит долговечный модуль на Луну
Фокус
2025-02-07T08:21:14Z
Телескоп Уэбб сделал снимок частиц пыли размером с бактерию, которые станут планетами
Фокус
2025-02-07T07:42:58Z
Спустя более полувека раскрыта тайна "приведения Саммервилля": все дело в геологии
Фокус
2025-02-07T07:27:47Z
Даниэль Вавра: Разработка игры «Ведьмак 4» буксует из-за Unreal Engine 5
GameMag
2025-02-07T05:24:13Z
Кто предки птиц: ученые нашли в Антарктиде древний череп, разрушающий известную теорию
TSN
2025-02-07T04:48:16Z
Что делать, если смартфон не видит карту памяти: как быстро исправить ошибку
Политека
2025-02-07T00:00:01Z
Пустыня сохранила свидетельства работорговли: в Израиле нашли захоронение 2500-летней давности
TSN
2025-02-06T22:06:35Z
Эти три привычки разрушают жизнь: от них нужно немедленно отказаться, потому что они все портят
TSN
2025-02-07T07:51:56Z
Как вырасти в руководителя: советы для тех, кто готов к новым вызовам
Marie Claire
2025-02-07T06:57:55Z
Подойдет для поста и вегетарианской диеты: рецепт вкуснейшей капусты с грибами и черносливом
Фокус
2025-02-07T05:42:37Z
Школьники боятся математики: как родительские неудачи влияют на усвоение детских знаний
Знай
2025-02-07T04:21:49Z
Справитесь за десять минут: как приготовить вкусный салат с пекинской капустой
Telegraf
2025-02-07T04:15:26Z
Гороскоп на 7 февраля: именно сегодня есть шанс взять себя и жизнь в руки
Знай
2025-02-07T02:30:51Z
Худшие периоды 2025 года для Козерогов: топ главных разочарований
Comments UA
2025-02-06T23:30:25Z
Простой тест: какой вы человек в любви
TSN
2025-02-06T21:18:42Z
Сладкая вкусняшка, для которой не нужно преть на кухне: просто вылейте тесто на пергамент
Telegraf
2025-02-06T20:30:35Z
В Брюсселе в четвертый раз за неделю произошла стрельба, есть погибший
Европейская правда
2025-02-07T08:48:15Z
Россиян из разрушенного в Судже интерната вывезли в Украину
Апостроф
2025-02-07T08:30:50Z
В Харьковской области погиб 10-летний мальик из-за взрыва неизвестного предмета
Лига
2025-02-07T08:30:11Z
Подросток с друзьями выпили более 10 банок в энергетике: результат шокировал
Comments UA
2025-02-07T08:18:27Z
На Харьковщине произошел мощный взрыв: ребенок не выжил
Comments UA
2025-02-07T07:24:47Z
Грецию всколыхнула серия землетрясений
Gazeta UA
2025-02-07T07:09:21Z
В Киевской области объявлена воздушная тревога: что известно
TSN
2025-02-07T05:48:50Z
В Хмельнитчине раздались взрывы, российские дроны долетели до запада Украины
ZN UA
2025-02-07T00:22:41Z
В лицеях Ровно школьники за один день устроили несколько драк: есть серьезно пострадавший
Telegraf
2025-02-06T20:24:32Z
Альварес подписал долгосрочный контракт с Аль аш-Шейхом
Корреспондент
2025-02-07T08:36:16Z
НБА: Лейкерс одержали победу над Голден Стэйт
Корреспондент
2025-02-07T06:54:52Z
Неймар сыграл свой первый матч за родной Сантос после 12-летнего отсутствия
Известия Киев
2025-02-07T06:27:56Z
Раскрыты причины срыва боя Альвареса и Кроуфорда
Корреспондент
2025-02-07T06:27:09Z
FIBA продлила запрет на участие российских и белорусских команд в международных турнирах
Gazeta UA
2025-02-07T05:51:09Z
Марсело мог играть в аутсайдере Серии А до объявления о завершении карьеры
Корреспондент
2025-02-07T05:15:56Z
Украинский баскетболист Лень впервые с 2021 года сменил клуб в НБА
ZN UA
2025-02-07T00:37:56Z
Барселона з хет-триком Феррана Торреса знову познущалась над Валенсією
Football.ua
2025-02-06T22:25:54Z
Внук Мохаммеда Али сравнил Усика со своим дедушкой
Корреспондент
2025-02-06T18:15:27Z
Россияне атаковали Хмельнитчину "Шахедами": первые подробности
TSN
2025-02-07T08:06:30Z
Российские войска продвинулись под Покровском в Донецкой области: детали от DeepState
Фокус
2025-02-07T07:51:42Z
ВСУ провернули успешную атаку под Курском: Z-блогеры жалуются на погоду и врут, — ISW
Фокус
2025-02-07T07:42:42Z
"Бросают позиции или отказываются идти в окопы": комбат сообщил о нехватке людей и проблеме с качеством мобилизованных
TSN
2025-02-07T07:18:10Z
"Настоящий бермудский треугольник": оккупанты упорно "лезут" туда, откуда не возвращаются
Фокус
2025-02-07T06:57:31Z
Генштаб рассказал о ситуации на фронте
Корреспондент
2025-02-07T06:48:35Z
Россия продолжает атаки, значительные потери среди захватчиков - Генштаб сообщил новости с фронта
Gazeta UA
2025-02-07T06:45:13Z
Предвыборная лихорадка в Киеве во время войны: почему цапаются Кличко и новый глава КГВА Ткаченко
TSN
2025-02-07T06:36:35Z
Россияне запугивают новым наступлением
Comments UA
2025-02-07T06:21:56Z
Сергей Притула показал своего брата и как он ему помог посреди ночи
TSN
2025-02-07T08:48:22Z
"Надо иметь стальные яйца": Злата Огневич отреагировала на хейт "Холостяка" Терена и его бывшей избранницы/Певица поддержала Александра и Инну
Апостроф
2025-02-07T08:45:19Z
ТОП 7 самых ожидаемых фильмов 2025 года: блокбастеры, которые покорят кинотеатры
Comments UA
2025-02-07T08:36:28Z
Сиквел Простой услуги получил дату премьеры
Корреспондент
2025-02-07T08:27:21Z
"Всегда будем семьей": Деми Мур рассказала о дружбе с Брюсом Уиллисом
Фокус
2025-02-07T08:21:24Z
Трейлер семейного приключения «Смурфы»
Кино-Театр
2025-02-07T08:03:54Z
Холостяк Саша Терен попросил Инну "оставить его в покое", и тут - понеслось: "Я буду плохой..."
Знай
2025-02-07T07:51:39Z
На могиле стоит странный карлик: как выглядит памятник актеру Владиславу Галкину и чем он особенный
Telegraf
2025-02-07T07:48:24Z
Актер "Властелина колец" Элайджа Вуд женился
Комсомольская правда
2025-02-07T07:43:35Z
Супруги переделали гараж в роскошную квартиру для сына: сколько она стоит
Фокус
2025-02-07T08:42:51Z
Болгария получит около полумиллиарда евро за военную помощь Украине
Европейская правда
2025-02-07T08:34:11Z
Медицинских работников могут лишить брони от мобилизации: что нужно знать
BigMir
2025-02-07T08:30:31Z
Стало известно, кого собираются разбронировать для нужд ВСУ
Comments UA
2025-02-07T08:15:32Z
Баронесса, у которой было слишком много тайн: история загадочной смерти Жанетт Ротшильд
Marie Claire
2025-02-07T08:01:01Z
Заключенного штрафуют на $1000 ежедневно за отказ выдать местонахождение клада стоимостью $2 млн
TSN
2025-02-07T07:51:12Z
Сюрприз из 1996 года: невеста открыла свадебный подарок от бабушки, умершей 28 лет назад
Фокус
2025-02-07T07:51:04Z
"Пенсии вырастут на 50%": в ПФУ ответили, стоит ли надеяться на корректировку пенсий по возрасту
Знай
2025-02-07T07:27:17Z
Комиссия признала непригодным, а ТЦК не реагирует? Что делать в таком случае
Telegraf
2025-02-07T07:24:53Z
На завтрак обязательно нужно много есть: врачи рассказали, почему это очень важно
Comments UA
2025-02-07T08:30:16Z
Найден новый способ приготовить идеальное яйцо: абсолютное совершенство всего за 32 минуты
Фокус
2025-02-07T08:21:22Z
Вейпы не так безопасны, как вы думали: новые открытия ученых
TSN
2025-02-07T07:51:38Z
Очень популярное средство для ротовой полости на самом деле вредит кишечнику: о чем речь
Comments UA
2025-02-07T07:30:49Z
Регулярная тяга к соли может означать появление серьезных заболеваний. О каких идет речь
Gazeta UA
2025-02-07T05:51:16Z
Сезон гриппа в разгаре: преодолен ли эпидпорог, и что с ковидом/Заболеваемость заметно возросла за последние несколько недель
Апостроф
2025-02-07T05:39:46Z
Чем полезны пробиотики и когда их нужно употреблять
Comments UA
2025-02-07T02:00:52Z
Виды рака, которые чаще всего возникают у мужчин
Comments UA
2025-02-07T00:45:27Z
Украинских медиков будут "разбронировать": как это будет происходить
Апостроф
2025-02-07T00:06:42Z
Шкатулка на год: сколько долларов можно накопить, если ежедневно откладывать на гривну больше
Telegraf
2025-02-07T08:33:28Z
Коммунальные льготы отменяют: кого оставят без скидок в 2025 году?
Telegraf
2025-02-07T08:30:14Z
Графики отключения света 7 февраля: где и когда не будет электроэнергии в Украине
Лига
2025-02-07T08:18:08Z
Сколько Россия заработала за счет транзита нефти через Украину: стали известны цифры
Comments UA
2025-02-07T08:15:23Z
Пюрешка станет праздничным блюдом: украинцам советуют готовиться к рекордному подорожанию любимого овоща
Знай
2025-02-07T08:12:08Z
Хорошо закончить отопительный сезон исключительно своими ресурсами нереально – обозреватель
ZN UA
2025-02-07T07:49:59Z
Снижение цен: в Украине подешевел один из овощей борщевого набора
ZN UA
2025-02-07T07:04:23Z
Накинут всего пару сотен? В НБУ ответили, как для украинцев изменится минималка к 2026 году
Знай
2025-02-07T05:36:02Z
В Украине урезали пенсии до 5000 гривен: кого коснулись изменения и чего ждать в феврале
Хвиля
2025-02-07T04:21:56Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Мастера превратили старую Toyota 90-х в яркий суперкар
Фокус
2025-02-06T15:57:54Z
Американская мощь: пикап Dodge завелся и поехал после 42 лет простоя в лесу
Фокус
2025-02-06T12:51:36Z
Водителям запрещено использовать ремень безопасности: где и почему действуют такие правила
UAToday
2025-02-06T12:30:54Z
В Одессе заметили новейший электрокар Xiaomi: в чем его особенность
Telegraf
2025-02-06T11:03:30Z
Какие новые автомобили выбирают украинцы в 2025 году
Фокус
2025-02-06T10:06:40Z
Кэллог: Переговоры между Украиной и Россией требуют компромиссов для завершения войны
BigMir
2025-02-07T08:42:57Z
В ОП рассказали о контактах с командой Трампа
Корреспондент
2025-02-07T08:42:54Z
Какие предметы обязательны на НМТ 2025: утвержден перечень
Политека
2025-02-07T08:42:11Z
Трамп напишет мирный план после визита Келлога в Киев, и он не понравится Украине
Comments UA
2025-02-07T08:39:22Z
Кэмпбелл отрицает обвинения в финансовых махинациях благотворительного фонда
Корреспондент
2025-02-07T08:36:28Z
Из парламента Грузии выдворили почти пятьдесят оппозиционных депутатов
Известия Киев
2025-02-07T08:27:19Z
Ермак обсудил с Келлогом его визит в Украину
Корреспондент
2025-02-07T08:16:17Z
Запутанная история королевы Англии Агаты. Правда ли она была дочерью Ярослава Мудрого/Нет 100% подтвержденных фактов, что Агата была дочерью Ярослава Мудрого
Апостроф
2025-02-07T08:15:25Z
Стало известно, с чем Келлог едет в Мюнхен: чего ждать Украине
Comments UA
2025-02-07T08:15:08Z