Панама тимчасово призупиняє усі дипвідносини із Венесуелою до аналізу голосування на президентських виборах. Керівництво низки країн Латинської Америки висловило сумніви щодо достовірності підрахунку
Про це заявив президент Панами Хосе Рауль Муліно, повідомляє Reuters.
“Ми призупиняємо дипломатичні відносини до повної перевірки протоколів та комп’ютерної системи голосування”, - підкреслив Муліно.
Він додав, що на цей час Венесуелу залишать усі дипломати.
"Відкликання дипломатичного персоналу зазвичай займає близько 72 годин, але МЗС вирішить, що є доречним", - йдеться у матеріалі.
Дев'ять країн вимагають скликати екстрене засідання постійної ради Організації американських держав (ОАД), посилаючись на занепокоєння щодо виборів у Венесуелі, на яких президент Ніколас Мадуро та суперник опозиції Едмундо Гонсалес заявили про перемогу.
Президент Аргентини Хав'єр Мілей заявив, що "не збирається визнавати" результати виборів, назвавши їх "черговим шахрайством".
Лідер Чилі Габріель Борич зазначив, що не визнає "будь-які результати, які не можна буде перевірити".
Презиент Гватемали Бернардо Аревало зазначив, що "Венесуела заслуговує на прозорі результати, які відповідають волі народу".
Лідер Коста-Рики Родріго Чавес Роблес заявив, що "категорично відкидає" результати.
Глава МЗС Перу Хав'єр Гонсалес-Олаєчеа заявив про помічені їм порушення на виборах у Венесуелі. "Я рішуче засуджую сукупність порушень, скоєних владою Венесуели з наміром шахрайства. Перу не змириться з порушенням волевиявлення венесуельського народу", - наголосив він..
Натомість лідери Болівії та Нікарагуа привітали Мадуро з переобранням.
- У понеділок, 29 липня, виборча комісія Венесуели оголосила переможця дострокових президентських виборів. Ним став виконувач обов’язків президента, віцепрезидент за каденції Уґо Чавеса Ніколас Мадуро.