Головною причиною підвищення заробітних плат є гострий дефіцит працівників.
Українські роботодавці змушенізбільшувати зарплати для залучення українських працівників через дефіцит трудових ресурсів. Про це йдеться в макроекономічному та монетарному огляді Національного банку.
У джерелі йдеться, що в поєднанні зі збільшенням соціальних виплат і низькою інфляцією це сприяє подальшому збільшенню реальних доходів населення.
"Брак працівників залишається значним. І продовжує тиснути на зарплати в бік збільшення", — розповіли в регуляторі.
Кількість претендентів трохи збільшилася, що в основному пов'язано з сезонним впливом. Проте загалом кількість нових вакансій на сайтах пошуку роботи в червні практично залишилася на тому самому рівні, незважаючи на те, що зазвичай у цю пору року вони "сезонно зростають, зокрема через початок жнив".
За словами Івана Перегинця, директора Науково-технічного центру Академії будівництва України, для швидкого відновлення руйнувань, спричинених війною, Україні знадобиться близько 1,5 мільйона будівельників протягом 5-10 років. Росія вже знищила понад 60 мільйонів квадратних метрів житлової площі в країні. Перегінець також зазначив, що до початку повномасштабної війни в Україні налічувалося всього 300 тисяч будівельників.
Він також зазначив, що не можна проводити відновлення за аналогією з тим, як це робилося після Другої світової війни, оскільки економічна структура змінилася.
"Ті новобудови, які були після Другої світової війни, обслуговували промисловість, яка була в межах якихось міст. Сьогодні постає питання субурбанізації — перенесення основних економічних і промислових об'єктів на територію міст, наприклад створення індустріальних технологічних парків", — констатував експерт.
Нагадаємо, що з 1 квітня мінімальна зарплата в Україні відповідно до бюджету на 2024 рік зросла на 900 гривень і становить 8 тисяч гривень щомісяця.
Раніше Фокус дізнався, як компанії долають брак кадрів і які зарплати цієї весни пропонують фахівцям з потрібним компаніям досвідом.