MY.UAНовини
Якщо Трамп повертається: чи зможе ЄС повноцінно підтримувати Україну у війні, якщо США припинять допомогу
Якщо Трамп повертається: чи зможе ЄС повноцінно підтримувати Україну у війні, якщо США припинять допомогу

Якщо Трамп повертається: чи зможе ЄС повноцінно підтримувати Україну у війні, якщо США припинять допомогу

У січні 2024 року президент України Володимир Зеленський під час інтерв’ю німецьким ЗМІ зазначив, що, на його погляд, "у Європи бракує можливостей підтримувати Україну без допомоги США". При цьому безпосередньо у США вже давно точиться дискусія стосовно того, що саме ЄС повинен взяти на себе тягар допомоги Україні у війні. Особливо популярна ця теза у команді кандидата у президенти США Дональда Трампа.

Європа, звісно, розуміє необхідність підтримувати Україну у разі потенційних проблем з американською допомогою, а також те, що ймовірний прихід Трампа є великою загрозою для них також. У європейців – великі побоювання стосовно того, що буде з їхніми безпековими гарантіями з боку Штатів. Тому вони дійсно думають над тим, як збільшити допомогу Україні, але головне питання – як посилити власну безпеку. Якщо Європа реально розпочне нарощувати власне військове виробництво, то саме це і буде запорукою миру на континенті. Путін у жодному разі не воюватиме з країнами, які добре підготовлені до війни.

Гарна новина – європейці цей процес розпочали. Погана – все це робиться дуже повільно. Гальмує це і європейська бюрократія, і те, що ЄС не є однією країною, тому спільні рішення завжди ухвалювати складніше та довше. До того ж ставлення до зміцнення спільної оборони та співпраці з Україною також не одностайне. Наприклад, сусідні Польща та Угорщина по-різному сприймають це питання, що не додає руху вперед. У ЄС все ще немає повноцінної стратегії, спрямованої саме на перемогу України, а не на стримування Росії, що і перешкоджає процесу мобілізації Європи як у політичному, так і у військовому плані.

Про те, яким чином ЄС планує за відсутності американської допомоги надалі підтримувати Україну у боротьбі проти російської навали, – у матеріалі OBOZ.UA.

Трампівський "привіт"

У разі перемоги Трампа вирішувати проблему України має Європа, дав зрозуміти в інтерв'ю Bild один із соратників кандидата в президенти США Річард Гренелл, який вважається претендентом на посаду держсекретаря.

"Конфлікт в Україні у вас на задньому дворі. Якби в Мексиці була війна, ми робили б більшу частину роботи, якщо взагалі не всю. І ми точно не зверталися б по допомогу до німців", — заявив Гренелл.

Днями Трамп і його кандидат у віцепрезиденти США Джей Ді Венс озвучили свою ймовірну політику, яка передбачає припинення війни в Україні, посилення конкуренції з Китаєм і імміграційний контроль. Такий порядок денний може змусити Європу внести корективи до власної сфери безпеки та економіки. Щоб зміцнити свої позиції, ЄС необхідно простимулювати свою оборонну промисловість у межах єдиного ринку. Однак досягнення цих цілей у найближчі роки є складним завданням – це визнають навіть у Союзі.

Зіткнувшись із непередбачуваним Вашингтоном та власними проблемами, Брюссель все ж шукає можливість фінансувати Україну та збільшувати свої військові виробничі потужності. Гарна новина – європейці нарешті усвідомили реальність російсько-трампівської загрози для себе. Погана полягає в тому, що їхня безпекова трансформація відбувається все ще дуже повільно, що, звісно, дуже шкодить Україні.

Спільна безпека з Україною

Ще до останніх заяв Трампа та його команди Євросоюз почав готувати оцінку впливу наслідків виборів у США, приділяючи особливу увагу саме сценарію його перемоги.

"Якщо Європа не буде більш ефективно піклуватися про власну безпеку, якщо ми будемо залежати лише від доброї волі та готовності США, рано чи пізно це може закінчитися катастрофою. Нам потрібно розбудити Європу", – заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на початку цього року.

Саме про "необхідність формування справжнього Європейського оборонного союзу для відповідей на виклики з безпеки" одразу ж після свого перепризначення на посаду говорила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

"Захист Європи є європейським обов’язком. Зараз я переконана, що настав час будувати справжній Європейський оборонний союз. Ми маємо надати Україні все, що їй потрібно для спротиву і перемоги. Це потребує від нас визначення стратегічного вибору для нашого майбутнього. ЄС має більше інвестувати у власну оборону та в сучасні оборонні спроможності", – зазначила президентка Єврокомісії.

І головне, за її словами, – ЄС має сприймати Україну як частину власної системи безпеки й оборони і, виходячи з цього, здійснювати практичні кроки для інтеграції української оборонної промисловості з європейською.

ВПК стане ефективнішим, але на це потрібен час

У Євросоюзі вже розробили стратегію для власного оборонного комплексу. Вона має стати на заміну тимчасовим програмам, започаткованим під час війни, та підвищити ефективність європейського ВПК у довгостроковій перспективі. Мета нової стратегії – гарантувати, що європейська оборонна промисловість може виробляти зброю швидше, краще та спільно. Аби досягти цього, Єврокомісія пропонує низку заходів.

Головна рекомендація полягає в тому, що в майбутньому спільні закупівлі озброєнь мають стати нормою. Для цього має бути створено новий орган, який формулюватиме список потреб в озброєнні окремих країн та координувати дії. Крім того, повинні бути розроблені спільні правила закупівель, податкові преференції, а також створено спільний грошовий фонд.

Україну також планують залучати до планів. Загалом Єврокомісія готова виділити на 2025-2027 роки 1,5 мільярда євро, аби підтримати європейську оборонну галузь. При цьому ефект очікується не швидкий – якщо до 2030 щонайменше 40 відсотків озброєння у ЄС закуповуватимуть спільно, можна буде говорити про успіх, вважають у Брюсселі.

Ще одна мета – збільшити незалежність європейського оборонного комплексу. Так, станом на червень 2023 року від початку повномасштабної війни Росії проти України країни ЄС витратили понад 100 мільярдів євро на озброєння. З них 80 відсотків було витрачено за межами ЄС, лише на американський ВПК припало 60 відсотків витрат. Мета Єврокомісії – аби до 2030 року щонайменше 50 відсотків витрат на оборонні товари припадало на Євросоюз, а до 2035 року цей показник має сягати 60 відсотків.

Виробництво снарядів кульгає

Європейське виробництво снарядів зростає, але недостатньо швидко. Аналітики дослідницької компанії Agency Partners оцінюють європейське виробництво в 1,25 млн одиниць. У європейських країнах зараз чотири основні виробники боєприпасів: німецька компанія Rheinmetall, британська BAE Systems, французька Nexter, що належить уряду, і Nammo, що належить норвезькому та фінському урядам. Після "холодної війни" вони зосередилися на виробництві складних систем озброєння, але в дуже невеликій кількості.

Найбільш дієвим європейським виробником виявилася компанія Rheinmetall, яка взяла на себе зобов'язання щороку виробляти 700 тисяч артилерійських снарядів, але це перспектива не одного року. Більшість її замовлень оплачує уряд Німеччини.

З далекобійними ракетами ще складніше: Європа передала у США більшу частину виробництва боєприпасів до HIMARS та інших систем. За оцінками міністерства оборони Естонії, річний обсяг виробництва деяких європейських зенітно-ракетних систем обчислюється одиницями. Найбільший у Європі виробник MBDA повідомляє, що навіть якщо інвестиції будуть вкладені зараз, то перші ракети, ймовірно, почнуть відвантажуватися лише ближче до 2026 року. Так чи інакше, нинішні заходи не відповідають терміновості ситуації.

Спротив Угорщини не подолано

Одним із головних негативних факторів усередині ЄС, який перешкоджає та гальмує допомогу для України, залишається Угорщина.

Не так давно Будапешт вкотре заблокував виділення фінансів з Європейського фонду миру, з якого компенсують вартість наданої Україні військової допомоги. Новою причиною такого рішення стало те, що Угорщина не може імпортувати російську нафту, яку відправляє російська компанія "Лукойл", що перебуває під санкціями. Раніше угорці мотивували своє вето тим, що Україна внесла угорський OTP Bank – найбільший банк країни – до переліку спонсорів війни.

Із Європейського фонду країни ЄС отримують компенсації за відправлення озброєння в Україну. Через позицію Угорщини на цей час Польща не може отримати від Брюсселя 2 млрд євро. Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що блокування цих коштів може негативно вплинути на військову підтримку України.

"Країни ЄС не отримають компенсації за вже передане озброєння. Значить, у них буде мало стимулів продовжувати це в майбутньому", – зазначив Боррель.

Поразка України буде коштувати більше

"Європейське оборонне виробництво відстає від російського, і відповідний розрив між колективним Заходом та Росією збільшується. Для пришвидшення й здешевлення виробництва Європа має діяти як єдине ціле, а щоб забезпечити безперебійне постачання, їй необхідно замовити в США обладнання, яке вона не виробляє, до президентських виборів. Водночас обсяги поточного фінансування на впровадження оборонно-промислової стратегії недостатні для досягнення бажаних результатів", – йдеться у дослідженні Центру "Нова Європа".

На думку аналітиків Центру, існує кілька причин відсутності достатнього обсягу військового виробництва: від браку потужностей через припинення інвестицій у військову промисловість після падіння Берлінської стіни до надмірної залежності від парасольки безпеки США. Однак найвагомішою причиною став брак консенсусу й політичної волі втрутитися та розглядати Росію як довгострокову загрозу. Яскравий приклад — запізнілі рішення щодо танків, винищувачів, ракет дальнього радіуса дії та мільйона снарядів, досі бракує бюджетів для підтримки української армії на третій рік війни, усе це супроводжувалося великою кількістю невиконаних обіцянок.

"Спроба підтримати Україну одноосібно була б надмірним фінансовим тягарем для будь-якої європейської країни. Проте такий тягар набагато менший порівняно з потенційними витратами внаслідок поразки України у війні, після якої, ймовірно, збільшаться витрати на засоби стримування, розв’язання питань біженців та, ймовірно, зникне відчуття безпеки, створиться політична нестабільність, а також зросте напруга в суспільстві", – зазначають у "Новій Європі".

Європа змінилася та розуміє загрози

"ЄС вже продемонстрував у час, коли затримувалася американська допомога, що розуміє загрозу та може запропонувати досить багато для підтримки України. І те, що ми бачимо зараз, зокрема перепризначення Урсули фон дер Ляєн на посаду президентки ЄК, для мене є свідченням і підтвердженням того, що Європа розуміє свою місію і проблеми, з якими стикається. І саме тому фон дер Ляєн, виступаючи в Європарламенті зі своєю програмною промовою, багато говорила про покращення спроможностей ВПК ЄС і, що ще більш важливо, що Україна в цій конфігурації військово-промислового комплексу сприймається як частина вже європейської промисловості. Це важливі для нас сигнали", – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив український дипломат Ігор Долгов, який очолював посольства України у ФРН, Туреччині, Бельгії та Грузії, місію України при НАТО, був заступником міністра закордонних справ України та заступником міністра оборони України.

Разом з тим дипломат вважає, що перекрити той дефіцит, який може з’явитись у разі припинення американської допомоги, швидко та повноцінно Європа не зможе. Наприклад, ті ж таки ракети для "Patriot", ми можемо отримати лише від Штатів. При цьому приклад чеської ініціативи з надання Україні боєприпасів говорить про те, що варіанти все ж є і їх будуть знаходити.

На думку Ігоря Долгова, багато зусиль вже було докладено для того, щоб знайти компенсаторні механізми саме на випадок такої політичної поведінки США після президентських виборів. Особливо по лінії НАТО.

"Треба виходити з того, що Європа за період після початку агресії дуже сильно змінилася і в усвідомленні своєї ролі у світі, і в усвідомленні реальності і характеру загрози, яка виходить з Кремля. Отже, є розуміння, що це загроза спільна, а не українська, як дехто вважає поки що за океаном. А якщо вона спільна, то і протидіяти їй треба спільно. І для цього треба залучати всі ресурси. Тому я б виходив з того, що усвідомлення небезпеки є, зроблено вже багато, зроблені також певні рішення, які дозволяють нам більш спокійно дивитися в майбутнє, принаймні в майбутній рік", – зазначає Долгов.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Военных КНДР перебросили под Харьков - СМИ
Корреспондент
2024-11-22T22:22:27Z
Вдвое дороже: на Киевщине взлетят тарифы на водоснабжение
Знай
2024-11-23T10:30:22Z
"Воздушное сафари": Третья штурмовая показала "жирный" улов дроноводов на Харьковщине
Апостроф
2024-11-23T10:30:07Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Солдаты все чаще попадают в окружение: кто должен понести наказание
Comments UA
2024-11-21T20:09:57Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Радослав Сикорский объяснил, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-23T11:04:31Z
Украине не хватает гражданских российских заложников для обмена
Апостроф
2024-11-23T10:48:28Z
После Днепра РФ может готовить удар по Верховной Раде: нардепы отменили заседание
Фокус
2024-11-21T22:48:41Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Кери-Линн Уилсон: «Я лично делаю все, что в моих силах, чтобы бороться за Украину на культурном фронте»
ZN UA
2024-11-23T11:04:23Z
Жена Остапчука похвасталась дорогущим подарком
GlavRed
2024-11-23T10:21:56Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Как понять, употребляете ли вы достаточно протеина в день
Marie Claire
2024-11-23T09:31:44Z
На улицу — "капустой": несколько способов, как не замерзнуть на морозе
Фокус
2024-11-23T09:27:59Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
"Как он собирается причинить мне боль?": Фьюри раскритиковал Усика
Корреспондент
2024-11-23T07:57:30Z
Макгрегор признан виновным в изнасиловании
UAToday
2024-11-23T00:54:17Z
Тренер Жироны рассказал, когда Цыганков сможет вернуться на поле
Корреспондент
2024-11-22T19:52:44Z
Звездный боец UFC Макгрегор признан виновным по делу об изнасиловании
ZN UA
2024-11-22T19:22:46Z
Конор Макгрегор проиграл дело об изнасиловании и должен выплатить жертве 250 тысяч евро
Фокус
2024-11-22T19:15:55Z
"Что мы можем сделать?": в Федерации волейбола Украины прокомментировали побег игроков "Решетиловки" за границу
TSN
2024-11-22T14:54:17Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
«Еще 1-2 таких обстрела…»: эксперт рассказал, сколько часов без света придется сидеть зимой
Знай
2024-11-23T10:21:22Z
Польские фермеры начали забастовку перед пунктом пропуска "Медика - Шегини"
Европейская правда
2024-11-23T10:00:14Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Мужчина включил музыку для стада коров: он понятия не имел, что может произойти дальше
Фокус
2024-11-23T11:03:10Z
Мобилизация в Украине: призовут ли на службу мужчин старше 50 лет
Политека
2024-11-23T10:43:07Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как правильно загадывать желание на Новый год 2025, чтобы оно непременно сбылось
TSN
2024-11-23T10:36:33Z
Обид не прощают: топ-6 мстительных и злопамятных пород собак
Фокус
2024-11-23T10:15:49Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Лунный посевной календарь на декабрь 2024 года: благоприятные и неблагоприятные дни
TSN
2024-11-23T09:36:37Z
Как приготовить круассаны с начинкой, которая тает во рту: заменит любую закуску
Политека
2024-11-23T09:31:06Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Германии вынесли приговор украинцу, изнасиловавшему беременную
Корреспондент
2024-11-23T11:03:53Z
Почему иллюминаторы в самолетах круглые, а не квадратные: капитан самолета дал простое объяснение
Фокус
2024-11-23T10:42:43Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Мощный удар по Бердянску: что известно сейчас
Comments UA
2024-11-23T08:15:24Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Год Марса: итоги и новые горизонты — что предвещает 2025 год?
Фокус
2024-11-23T10:15:05Z
Лучшие смартфоны-"лопаты" 2024 года: модели от Google, Samsung, Apple, OnePlus
Фокус
2024-11-23T10:00:45Z
Что нужно, чтобы роутер работал от повербанка? Три "народных" способа
Знай
2024-11-23T08:51:21Z
Что делать, когда смартфон плохо ловит сеть: есть несколько полезных советов
Политека
2024-11-23T08:01:30Z
"Зачем он курит планшет?" В S.T.A.L.K.E.R. 2 нашли Буданова
Апостроф
2024-11-23T06:48:26Z
Убывающая Луна от 16 до 30 ноября 2024 года: что категорически запрещено с точки зрения эзотерики
TSN
2024-11-23T05:09:49Z
Видеоигры помогают строить успешную карьеру: что еще выяснили ученые за 20 лет "подглядывания"
Знай
2024-11-23T03:51:58Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Яркий киногерой: на аукцион выставили спортивное авто знаменитого шпиона
Фокус
2024-11-23T09:36:59Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z