В Раді пропонують посили відповідальність юросіб за корупційні правопорушення
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують посили відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних кримінальних правопорушень, змінивши законодавство України відповідно до міжнародних стандартів. Мова йде про законопроєкт № 11443 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо приведення у відповідність з міжнародними стандартами відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних кримінальних правопорушень».
Ініціаторами законопроєкту виступили низка народних депутатів, у тому числі голова Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас, що неодноразово був ініціатором різних суперечливих ініціатив, що утруднювали роботу антикорупційних органів. Водночас у Верховній Раді зазначили, що законопроєкт розробляли на основі рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за участю Мінюсту, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України.
Законопроєктом передбачено застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб за вчинення підкупу іноземних посадових осіб. Він прописує відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення, передбачає збільшення штрафів та створює можливість спецконфіскації чи тимчасового обмеження діяльності юридичних осіб. Серед передбачених обмежень – заборона брати участь у публічних закупівлях, користуватись ліцензією, брати участь у приватизації чи оренді державного та/або комунального майна, отримувати дозволи на користування надрами, купувати облігації внутрішніх державних позик України та інше.
Нагадаємо, 18 липня парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт №11340, яким до умов угоди зі слідством у справах щодо корупційних злочинів підозрюваним та обвинуваченим в ТОП-корупції за особливо тяжкі злочини в рамках угоди зі слідством дозволять відшкодувати збитки, заплатити великий штраф і уникнути відповідальності. При цьому із законодавства хочуть вилучити норму про обов’язковість викриття співучасників злочину при укладенні такої угоди.