MY.UAНовини
Лихвар Слоневський: ЗМІ розповіли, як у НАЗК "перевіряють" декларації детективів НАБУ
Лихвар Слоневський: ЗМІ розповіли, як у НАЗК "перевіряють" декларації детективів НАБУ

Лихвар Слоневський: ЗМІ розповіли, як у НАЗК "перевіряють" декларації детективів НАБУ

Стільки за цей час було витрачено на фінансування «антикорупційної структури» в складі Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та приданого до них пізніше Вищого антикорупційного суду.

Про це пише портал Насправді.

Зрозуміло, що за 9 років корупція в Україні була загнана в підпілля й наразі в державі залишилось тільки три корумпованих організації, де беруть хабарі й крадуть усе, що погано лежить. Це Національне антикорупційне бюро України, Національне агентства з питань запобігання корупції та Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Вищий антикорупційний суд до корумпованих організацій не належить з простої причини – оскільки ця контора нічого не вирішує, то туди хабарі й не несуть.

Ці три установи сполучаються між собою, мов три діжки з лайном, з’єднані трубою, що переливають одна до іншої свій вміст, себто професійних борців з корупцією. Головним донором гівна, як і належить, є НАБУ, яке постачає керівні кадри для САП і НАЗК. Достатньо пригадати, що керівником САП посольство США призначило колишнього керівника Третього відділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Олександра Клименка, який уславився тим, що його підлеглі разом з Гладковським-Свинарчуком та керівником Головного підрозділу детективів НАБУ Андрієм Калужинським розкрадали кошти «Укроборонпрому».

Тож нема нічого дивного, що самопроголошений директор НАБУ Артем Ситник, який обіймав цю посаду всупереч рішенню Конституційного Суду України, після завершення строку повноважень, який він сам собі встановив, 12 травня 2022 року був призначений заступником голови НАЗК. Та обставина, що Ситник внесений у реєстр корупціонерів за те, що в бутність директором НАБУ не задекларував подарунки, отримані від магната Бахматюка, звісно, ніяк не перешкодила цьому призначенню, як і те, що Артема Сергійовича неодноразово ловили за руку на отриманні хабарів. Нині, після двох років нужденної праці в НАЗК, професійний хабарник Ситник призначений заступником директора «Агенції оборонних закупівель» Міністерства оборони з питань безпеки. «Призначення Артема Ситника — це важливий крок у перезавантаженні Агенції оборонних закупівель. Він з нуля побудував та забезпечував ефективну роботу Національного антикорупційного бюро, зробив вагомий внесок у розвиток НАЗК та має бездоганну репутацію», — заявила директорка Агенції оборонних закупівель Марина Безрукова, про чию здатність набивати кишені міністра оборони Рустема Умєрова вже ходять легенди. Втім, враховуючи рівень корумпованості цієї Агенції, одним корупціонером менше, одним корупціонером більше – яка різниця?

А з 27 лютого 2024 року НАЗК очолює ще один викормиш Ситника – Віктор Павлущик, який впродовж 8 років, з листопада 2015-го, пропрацював у НАБУ детективом і старшим детективом – керівником відділу детективів. Тепер Павлущик має аналізувати декларації своїх товаришів по пляшці з НАБУ й відокремлювати агнців від козлищ. Завдання непросте, оскільки НАБУ давно зажило славу найкорумпованішої установи. Щоби уявити, які муки сумління гризуть ніжну душу Павлущика, достатньо ознайомитись з розміщеними на сайті НАЗК деклараціями старшого детектива НАБУ Маркіяна Миколайовича Слоневського, який душив гідру корупції разом з Павлущиком у одному відділі Головного підрозділу детективів НАБУ.

Маркіян Миколайович – один з тих професійних борців з корупцією, хто задекларував свої статки в криптовалюті. Щоправда, зробив він це вкрай незграбно: виявилось, що частина адрес криптогаманців, зазначених у його декларації, не здійснювала жодних транзакцій,

а одна адреса була виявлена в декларації ще однієї особи – Виборнова Андрія Володимировича, заступника завідувача відділу благоустрою та дорожнього господарства Департаменту житлово-комунального господарства Кам’янець – Подільської міської ради. Ні, це зовсім не означає, що Слоневський та Виборнов перебувають у фактичних шлюбно-сімейних відносинах і ведуть спільне господарство. Скоріше за все, вони обидва скористались послугами одного й того ж консультанта, який їм заповнював декларації та вигадував криптогаманці для створення видимості законного збагачення.

Якби б у НАЗК реально перевіряли декларації співробітників НАБУ, то, напевно, підлеглі Палущика доповіли б своєму шефу, що адреса гаманця криптовалюти, зазначена в декларації Слоневського, може бути спеціальною депозитною адресою Binance, на яку різні клієнти могли перераховувати кошти. А, можливо, навіть знайшли кілька посилань, де ця адреса фігурувала та використовувалася для пожертвувань і шахрайства. Зокрема, її «рекламував» громадянин Нігерії, якщо вірити акаунту в соцмережі «Х» (колишній Твіттер) Isah Adamu.

А на відеохостингу YouTube за посиланням було розміщено ще одну відеореклама цього гаманця. В першому ж коментарі зазначено, що користувача ввели в оману саме за допомогою цього гаманця.

Отже, більшість адрес криптовалют, задекларованих старшим детективом НАБУ Маркіяном Слоневським, жодного разу не використовувались, тому їх немає в блокчейнах. Проте, адреси, де були зафіксовані транзакції, належать великим криптовалютним платформам, а не окремому користувачу (так звані майстер-рахунки криптовалютних бірж, де біржі зберігають свої кошти). З чого можна зробити висновок, що, по-перше, Маркіян Миколайович не дуже усвідомлює, що саме він написав у своїй декларації. І, по-друге, що адреси криптовалютних гаманців йому порадили якісь консультанти з метою створити враження легальних доходів – за рахунок, наприклад, зростання курсу криптовалюти.

Втім, на цьому чудеса в деклараціях старшого детектива НАБУ не закінчуються. У 2022 і 2023 роках Маркіян Миколайович декларує сумарно 8 тис. доларів США та 37,8 тис. грн як борг, який йому повернув з відсотками (!) бізнесмен Іскендеров Владислав Альбертович. Тут дивує навіть не те, що старший детектив НАБУ позичає гроші з процентами, себто займається банківською діяльністю, не маючи відповідної ліцензії, і навіть не те, що в попередні роки Слоневський не зазначив у своїх деклараціях зобов’язання перед ним цього Іскендерова. Здивування викликає та обставина, що, напевно, вперше в історії не бізнесмен забезпечує грошима співробітника НАБУ, а навпаки.

Нескладно переконатись, що єдиним бізнесом Іскендерова, якому Слоневський позичає гроші, донедавна було керування російським підприємством «ООО «ОНИКС ГРУПП», зареєстрованим у Бєлгороді 3 березня 2014 року, тобто вже після нападу Росії на Україну. Юридична адреса: «308031, Белгородская область, г. Белгород, б-р Юности, д. 23, офис 1». Види діяльності (згідно з сайтом «Точка. Досьє»): «46.61 Торговля оптовая машинами, оборудованием и инструментами для сельского хозяйства, 45.31.1 Торговля оптовая автомобильными деталями, узлами и принадлежностями, кроме деятельности агентов, 46.61.1 Торговля оптовая сельскохозяйственными и лесохозяйственными машинами, оборудованием и инструментами, включая тракторы». У Харкові інтереси «ООО «ОНИКС ГРУПП» представляє «Торговий дім «ЮНЭКС» в особі усе того ж Іскендерова.

Незрозуміло, навіщо Іскендерову брати в старшого детектива НАБУ в борг, взагалі-то, невелику для бізнесмена суму. Достатньо ознайомитись з автопарком Іскендерова, який нараховує п’ять автомобілів (VOLKSWAGEN TOUAREG 2012 р.в., TOYOTA LAND CRUISER 150 2011 р.в., VOLKSWAGEN TOUAREG 2011 р.в., TOYOTA LAND CRUISER 120 2007 р.в., OPEL VIVARO 2011 р.в.), щоби переконатись, що Слоневський позичає гроші, та ще й під відсотки, людині, яка менше за все схожа на селянина-незаможника.

Також незрозуміло, що саме пов’язує старшого детектива НАБУ й російського (хоча й з українським паспортом) бізнесмена, який своїми податками поповнює, точніше – донедавна поповнював, бюджет країни-агресора. Кажемо «поповнював», бо 27 травня 2024 року Іскендеров раптово вирішив припинити бізнес-діяльність у Росії та закрити свою компанію. Причиною цього злі язики називають дружбу між старшим детективом НАБУ Слоневським і головою НАЗК Павлущиком, який, начебто, «злив» колишньому колезі інформацію про те, що в НАЗК перевіряють його декларацію на предмет дивних грошових відносин з бізнесменом Іскендеровим. І тому компаньйони – Слоневський та Іскендеров – начебто, вирішили, від гріха подалі, закрити підозрілу компанію в Бєлгороді. Якщо це, дійсно, так, то цілком логічним виглядатиме припущення, що Слоневський є бізнес-партнером Іскендерова, а гроші, які Маркіян Миколайович, як чесна людина, задекларував – то прибуток, отриманий від спільної комерційної діяльності.

Втім, якщо навіть НАЗК і проявить інтерес до декларації Слоневського, Маркіян Миколайович без роботи не залишиться, оскільки він суміщав боротьбу з корупцією та отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю № 8968/10, виданого 29 травня 2020 року Радою адвокатів Київської області. Яким чином детектив НАБУ Слоневський без відриву від виробництва зміг працювати помічником адвоката й пройти стажування – то загадка, на яку може дати відповідь хіба його колишній начальник, а нині – голова НАЗК Віктор Павлущик. Напевно, Слоневський отримав адвокатське свідоцтво приблизно так, як і колишній керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський та колишній керівник відділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ, а нині – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Олександр Клименко.

Більш того, детектив НАБУ Слоневський примудрився одночасно ловити корупціонерів і успішно підвищувати свою адвокатську кваліфікацію в 2019-му році, у 2020-му, і в 2021-му. Що вкотре засвідчує: працювати в НАБУ не тільки почесно, але й вигідно. От тільки заповнювати декларацію так, щоби не виникало в’їдливих запитань, Маркіян Миколайович досі не навчився. Ну, нічого, колишній його начальник, а нині – голова НАЗК Віктор Павлущик, допоможе.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Прокляни тебя Бог": молчун Игорь Николаев раскрыл правду о личном
GlavRed
2026-01-13T21:15:06Z
Солист "Гоміну" Вадим Яценко заговорил о заработках хора и какие гонорары он получает
TSN
2026-01-15T14:36:16Z
Отец криминальный авторитет из Днепра: певица Grisana четко отреагировала на обвинения
Comments UA
2026-01-12T20:30:08Z
Неузнаваемая певица, изменившая Украине, появилась со вставными зубами и вспомнила Бога на фоне Кремля
Comments UA
2026-01-09T21:51:00Z
Софи Тёрнер предстала в образе Лары Крофт — такой мы увидим её в экранизации Tomb Raider от Amazon
GameMag
2026-01-15T15:54:54Z
Шевченковский комитет назвал номинантов на премию в 13 категориях
Комсомольская правда
2026-01-15T15:36:37Z
Скандал в Камарило: американский актер Дэниел Стерн попал в полицию из-за попытки снять шлюху
Comments UA
2026-01-10T20:03:41Z
$800 тысяч за виллу с секретами: во Львове продают уникальный дом начала XX века
Комсомольская правда
2026-01-07T05:06:51Z
Надпись на могиле Мэтью Перри довела фанатов до слез: семья через 2 года решилась на отсылку в "Друзья"
Знай
2026-01-04T16:51:16Z
Шокирующая правда о пище: продукт, который "дарит" морщины и ускоряет старение организма
TSN
2026-01-13T16:33:14Z
Шокирующая правда о тонкой пленке на чае: что на самом деле мы пьем годами
TSN
2026-01-12T15:36:52Z
Как быстро согреться, если в квартире отключили отопление: простые способы
Знай
2026-01-13T16:36:20Z
Эти бананы загонят вас в могилу: в украинских супермаркетах появились опасные фрукты, как вычислить
Знай
2026-01-11T03:51:10Z
315 аппаратов для реанимации Easy Pulse спасают жизнь на фронте – помощь от фонда «Надежда» и Валерия Дубиля
Знай
2026-01-15T15:24:39Z
Ваши глаза страдают молча: 7 признаков компьютерного синдрома, которые вы игнорируете
Знай
2026-01-15T14:51:19Z
Бесплатные обследования и новые прививки: что изменится для украинцев в январе
Знай
2026-01-03T22:33:21Z
Большинство все это время заблуждались: когда лучше принимать мультивитамины
Comments UA
2026-01-05T08:00:53Z
Секреты ухода за волосами после 45: вот как вернуть ему блеск и густоту
TSN
2026-01-03T16:51:16Z
В Париже вооруженные бандиты ограбили путиниста, российского блоггера украинского происхождения Игоря Синяка
Comments UA
2026-01-06T15:30:39Z
Елка с наркотиками вместо игрушек: в Киеве задержали иностранца, которого подозревают в сбыте
Украинская правда
2026-01-12T15:42:56Z
Трагедия в новогоднюю ночь на курорте Швейцарии: стала известна вероятная причина пожара
TSN
2026-01-02T18:06:05Z
Кровавое 1 января на Полтавщине: в доме нашли убитого мужчину и тело его жены
TSN
2026-01-01T18:36:51Z
Военный предлагал $4 тыс. за побег из части — задержан с поличным
Новости Украины
2026-01-15T16:36:07Z
В Киеве мужчина с игрушечным пистолетом пытался ограбить обменники
Украинская правда
2026-01-15T16:33:25Z
Число пострадавших от российской атаки в Киеве возросло до 3: двое – в тяжелом состоянии
Украинская правда
2026-01-05T06:12:09Z
В Днепре из-за атаки РФ 7 пострадавших, повреждены более 10 многоэтажек и учебные заведения
Украинская правда
2026-01-07T00:18:18Z
Козловський, Свіщов, Матківський: три кити, на яких тримається український спорт
AgroNews
2026-01-15T16:33:09Z
Киев без ТЭЦ до конца зимы: эксперт дал жесткий прогноз и упомянул Трампа
Хвиля
2026-01-15T14:57:36Z
Синоптики спрогнозировали пик арктических морозов в Украине и назвали дату потепления
Новости Украины
2026-01-09T21:36:19Z
РФ стянула "элитные войска" для захвата одного города: где идут горячие бои
GlavRed
2026-01-05T11:12:45Z
Крещение в Киеве: где официальные локации для купания и какие действуют ограничения
TSN
2026-01-05T15:06:46Z
Украина стягивает элитные войска на ключевые направления, - FT
Новости Украины
2026-01-15T16:21:31Z
Уряд посилює контроль за цінами на ліки
AgroNews
2026-01-15T16:15:03Z
Операции СБУ при Василии Малюку: от «Паутины» до ударов по Крымскому мосту
Комсомольская правда
2026-01-05T14:21:43Z
Ситуация на фронте на вечер 2 января 2026 года
UAToday
2026-01-02T17:57:21Z
Генштаб: За первые сутки нового года враг штурмовал почти сотню раз
Украинская правда
2026-01-02T07:21:29Z
Школы переведут на дистанционное обучение: Зеленский сделал важное заявление
GlavRed
2026-01-14T18:51:59Z
Война, которую уже не скрыть: российская журналистка о стране без отцов
Comments UA
2026-01-13T20:57:28Z
Пенсионеров заставят вернуть государству пенсии: кому придется отдать деньги
Знай
2026-01-02T18:06:40Z
Умер "слуга" Александр Кабанов
Лига
2026-01-14T15:51:21Z
Выход на пенсию в 65 лет: что делать, если не хватает одного года стажа
Хвиля
2026-01-15T16:36:32Z
Военный учет женщин в 2026 году: какие правила действуют
Знай
2026-01-15T16:36:21Z
Как изменилось доверие к Зеленскому: что показали результаты опроса КМИС
Comments UA
2026-01-05T09:57:57Z
Федоров: 2 млн украинцев в розыске, 200 000 – в СОЧ
Лига
2026-01-14T12:06:34Z
Главный «кладовщик» Кремля: Беларусь методично вывозит свои танки на российские базы резерва
Новости Украины
2026-01-01T19:18:43Z
Начало года со скандалом: кто в ЕС "набросился" на Зеленского, назвав его окружение «хунтой»
Comments UA
2026-01-02T05:15:23Z
Нам выставят ультиматум после визита Трампа в Киев: экс-глава МИД Украины дал объяснение
Comments UA
2026-01-02T06:27:54Z
Подозреваемого в биржевых махинациях на миллиард экс-нардепа задержали в Германии
Украинская правда
2026-01-05T16:33:33Z
Поляки откровенно шокировали отношение к угрозе со стороны РФ: неожиданные детали
Comments UA
2026-01-05T09:33:48Z
Россия на новогодние праздники пыталась устроить блэкаут в Польше
Новости Украины
2026-01-15T16:36:12Z
НАБУ: Ермак и Умеров пока не являются подозреваемыми по делу Миндича
Украинская правда
2026-01-15T16:33:04Z
В США совершили нападение на дом вице-президента Вэнса: что известно
Comments UA
2026-01-05T18:42:22Z
Трамп снова посягнул на Гренландию: что ответила Дания, которой принадлежит остров
TSN
2026-01-05T08:51:10Z
"Смерть" командира РДК Капустина: как украинская разведка переиграла Кремль
TSN
2026-01-01T18:36:13Z
Цена блэкаута: сколько кофейни и магазины тратят на генераторы
Хвиля
2026-01-13T19:57:03Z
Снять деньги проще, чем перевести: банки анонсировали пересмотр лимитов
Знай
2026-01-01T19:36:06Z
Датская компания заявила, что Россия взяла под контроль ее заводы на территории РФ
Европейская правда
2026-01-13T22:57:19Z
Автогражданка: как выбрать полис и не переплатить за страхование
Хвиля
2026-01-02T05:21:29Z
Пенсии беспощадно порежут: кому и на сколько снизят выплаты
Знай
2026-01-15T16:06:42Z
Доллар США в Украине резко взлетел до нового исторического максимума
Лига
2026-01-15T15:36:26Z
Цены на АЗС взлетят: украинцам раскрыли сроки и причину подорожания
GlavRed
2026-01-15T14:24:36Z
Госгеонадра третий раз не продали на аукционе Венеславовский участок
Лига
2026-01-15T14:15:54Z
Украинцам пересчитают некоторые виды пособий: кому повысят и на сколько
Знай
2026-01-15T14:12:36Z
Инопланетные цивилизации могут общаться как светлячки у всех на виду, считают ученые
Фокус
2026-01-07T09:36:31Z
Глаза в темноте: зачем россияне снабдили свои беспилотники инфракрасными маяками - ответ эксперта. ВИДЕО
Новости Украины
2026-01-14T16:21:51Z
У "Резерв+" появились уведомления о бумажных повестках: считается ли это официальным вручением
UAToday
2026-01-07T21:03:17Z
Мы излучаем свет, пока живы: ученые сделали шокирующее открытие
TSN
2026-01-07T08:06:57Z
Роксолана Пиртко, донька Ігоря Сироти та інші: як сучасні українки змінюють уявлення про лідерство
AgroNews
2026-01-15T16:03:58Z
«Решение о продаже Activision Blizzard было абсолютно правильным»: Бобби Котик сообщил об обрушении продаж Call of Duty
GameMag
2026-01-15T15:48:26Z
Смартфон за 180 тысяч грн сломался через месяц: пользователь показал, в чем проблема
Фокус
2026-01-15T15:45:39Z
Ученые раскрыли тайну самой большой планеты Солнечной системы: скрывающейся под штормами Юпитера
TSN
2026-01-15T15:33:44Z
Онлайн казино с быстрыми выплатами: как формируется топ
Мій Харків
2026-01-15T14:18:26Z
Гороскоп Таро на завтра 8 января: Весам - худшее позади, Рыбам - сосредоточиться
GlavRed
2026-01-07T08:00:08Z
Украинский борщ вошел в пятерку самых вкусных супов мира
UAToday
2026-01-07T17:33:40Z
Чем лучше панировать рыбу, чтобы не впитывала растительное масло и не было запаха
TSN
2026-01-15T15:33:05Z
Не выбрасывайте скорлупу грецких орехов: она поможет решить кучу бытовых проблем
TSN
2026-01-15T12:12:12Z
В Шотландии выставили на продажу удивительный остров за низкую цену, но есть серьезное предупреждение
TSN
2026-01-15T11:06:09Z
Эти многолетники цветут с весны до глубокой осени: не нужно часто подкармливать и поливать
TSN
2026-01-15T10:51:36Z
Вылейте простую смесь в раковину: она мгновенно растворит жир и прочистит слив
TSN
2026-01-15T10:03:12Z
Хруст, сливочная нежность и вишневая дерзость: слойки, которые исчезают быстрее, чем остывают, рецепт
Знай
2026-01-15T09:51:39Z
Вот он секретный рецепт: вкуснейший салат из одного ингредиента
GlavRed
2026-01-15T09:39:26Z
Норвежских прыгунов с трамплина обвинили в увеличении половых органов: что произошло
Comments UA
2026-01-07T07:21:07Z
Энтони Джошуа решил завершить карьеру: родные боксера сообщили детали
Comments UA
2026-01-06T16:33:11Z
"Флаг Украины или поцелуи с 20 мужчинами?": Анна Ризатдинова отказалась от участия в "Холостячке"
Знай
2026-01-15T10:51:53Z
Дубль Гарначо не врятував Челсі від поразки Арсеналу в Кубку ліги
Football.ua
2026-01-14T22:06:54Z
Фристайлистка Екатерина Коцар: На то мы и украинцы, чтобы показывать лучший результат в сложных условиях
Комсомольская правда
2026-01-14T07:06:08Z
Рекорд больше не принадлежит Шевченко — кто обошел легенду украинского футбола
GlavRed
2026-01-12T23:36:07Z
Беременная Бех-Романчук пожаловалась на свои "габариты": "Выглядит именно так"
GlavRed
2026-01-12T23:03:26Z
Языковой скандал вокруг жены футболиста Конопли
Comments UA
2026-01-12T15:27:44Z
Харьковчанин отобрался на Олимпиаду-2026 в составе сборной США по фигурному катанию
Комсомольская правда
2026-01-12T14:27:30Z
Водители призвали взять пакеты с теплой водой в авто - неожиданный лайфхак
GlavRed
2026-01-07T00:30:36Z
Как очистить авто от снега – золотые правила, которые сэкономят деньги и нервы
GlavRed
2026-01-15T13:42:42Z
97-летний Ford стал электрокаром и рвет до сотни за 5 секунд: этот пикап собирали в Харькове
Знай
2026-01-15T12:51:13Z
Стильная капсула времени: в Одессе нашли 19-летний итальянский спорткар в новом состоянии
Фокус
2026-01-15T11:21:06Z
Главное — не навредить: что не стоит делать при попытке разморозить авто
Фокус
2026-01-15T10:27:25Z
Запас хода — 1150 км: в Украине появился электрифицированный минивэн от JAC и Huawei
Фокус
2026-01-15T08:30:45Z
За эту модификацию авто можно потерять водительское удостоверение: что следует знать водителям о тонировке авто в 2026 году
Знай
2026-01-14T19:21:17Z
Украинских водителей штрафуют в Польше: за что можно влететь почти на 35 тысяч гривен
Знай
2026-01-14T16:21:16Z
Nissan представил семейный электрокроссовер с запасом хода 650 км по цене Duster
Фокус
2026-01-14T14:06:47Z