В Україні від мобілізації заброньовані близько 615 тисяч військовозобов'язаних чоловіків — Мінекономіки
Міністерство економіки повідомило, що в Україні відстрочку від мобілізації через бронювання мають близько 615 тисяч військовозобов'язаних чоловіків. У відповіді на запит видання hromadske вони наголосили, що найбільше таких громадян в енергетичній галузі.
Розподіл кількості чоловіків, які мають бронювання у різних сферах:
- енергетична галузь - 29%;
- промисловість, виробництво - 15%;
- транспорт - 14%;
- агропромисловий комплекс - 12%;
- медицина - 6%;
- оборонно-промисловий комплекс - 5%;
- органи державної влади, інші державні органи - 4%;
- ІТ-спеціалісти, галузь електронних комунікацій - 2%;
- фінансова, банківська сфера - 2%;
- сфера торгівлі - 2%;
- місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування - 2%;
- інші - 7%.
"Станом на 31 липня, відповідно до наказів Мінекономіки, відомство прийняло 33 782 накази про бронювання військовозобов’язаних, з них 17 632 досі чинні", — йдеться у відповіді міністерства.
Нагадаємо, 4,6 млн українців оновили свої військово-облікові дані в рамках нового мобілізаційного законодавства. За словами речника Міноборони Дмитра Лазуткіна, тепер в Україні є база військовозобов'язаних, активізувалася мобілізація по рекрутингу, а громадяни, які вагалися, нарешті стали на захист Батьківщини. Та у військо мобілізують не всіх, адже у Силах оборони є перелік спеціальностей, які мають найбільший попит. До того ж все більше громадян можуть розраховувати на бронювання від мобілізації.
Як зберегти баланс між мобілізацією й можливістю бізнесу продовжувати економічну діяльність? Які проблеми, пов’язані з бронюванням критичного персоналу, сьогодні найбільше дошкуляють бізнесу? Як їх розв’язати? Про це читайте в статті кандидата юридичних наук Єфрема Лащука "Порядок бронювання новий, а проблеми бізнесу старі".